Autor Wątek:  Czerwona lampka.  (Przeczytany 3746 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline devil09

  • Wiadomości: 3
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Czerwona lampka.
« dnia: 09 Sierpnia 2005, 11:51:10 »
Siema
Mam problem - Otóż gdy wgram patcha 220604 i odpale grę, to w lokomotywie świeci się czerwona lampka po lewo od nastawnika. Włączam gł. obwód, przetwornice, ale sprężarki nieda się włączyc. Mam również wątpliwosci czy powszednie dwie rzeczy się włączyły, ponieważ niesłychac aby one pracowały. To dzieje się od dziś rano, wczoraj z patchem wszystko szło ok. Z góry podziękowania za rozwiązanie problemu.
Pozdrówka dla twórców i użytkowników MaSZYNY

Offline Helmutt

  • Wiadomości: 78
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Re: Czerwona lampka.
« Odpowiedź #1 dnia: 09 Sierpnia 2005, 11:56:30 »
Cytat: "devil09"
Siema
Mam problem - Otóż gdy wgram patcha 220604 i odpale grę, to w lokomotywie świeci się czerwona lampka po lewo od nastawnika. Włączam gł. obwód, przetwornice, ale sprężarki nieda się włączyc. Mam również wątpliwosci czy powszednie dwie rzeczy się włączyły, ponieważ niesłychac aby one pracowały. To dzieje się od dziś rano, wczoraj z patchem wszystko szło ok. Z góry podziękowania za rozwiązanie problemu.
Pozdrówka dla twórców i użytkowników MaSZYNY

Podnies pantografy (Shift+O/Shift+P) i poczekaj chwile az dotkna trakcji (bedzie takie "pykniecie" i wskazowka pierwszego miernika od prawej skoczy do gory). Wtedy wlaczysz glowny i inne rzeczy bez problemu.
Sekcja Eksploatacji ISE Wielki Kac

Offline devil09

  • Wiadomości: 3
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Czerwona lampka.
« Odpowiedź #2 dnia: 09 Sierpnia 2005, 12:08:53 »
Próbowałem tak, i nic. O dziwo gdy gra się włącza i świeci ta nieszczęsna lampka, tam gdzie są te 3 wskaźniki, to pierwszy od lewej niejest na poziomie zerowym tylo gdzies w połowie. :(

Offline Helmutt

  • Wiadomości: 78
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Czerwona lampka.
« Odpowiedź #3 dnia: 09 Sierpnia 2005, 12:52:24 »
Cytat: "devil09"
Próbowałem tak, i nic. O dziwo gdy gra się włącza i świeci ta nieszczęsna lampka, tam gdzie są te 3 wskaźniki, to pierwszy od lewej niejest na poziomie zerowym tylo gdzies w połowie. :(


Jasny pierun, zle sie wyrazilem, nie chodzi mi o te trzy "budziki" po maxymalnej lewej, tylko o te prostokatne mierniki.
Sekcja Eksploatacji ISE Wielki Kac

Offline devil09

  • Wiadomości: 3
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Czerwona lampka.
« Odpowiedź #4 dnia: 09 Sierpnia 2005, 14:00:31 »
Chodzi o te wskaźniki w kształcie kółka. Są one po praawo od nastawnika. Normalnie są one wyzerowane, a w tym problemie pierwszy nie jest wyzerowany. Dziwi mnie to iż wczoraj chodzilo normalnie, a dziś coś sie popsuło :(

Offline |andy|

  • Wiadomości: 960
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Czerwona lampka.
« Odpowiedź #5 dnia: 10 Sierpnia 2005, 11:32:13 »
Cytat: "devil09"
Chodzi o te wskaźniki w kształcie kółka. Są one po praawo od nastawnika. Normalnie są one wyzerowane, a w tym problemie pierwszy nie jest wyzerowany. Dziwi mnie to iż wczoraj chodzilo normalnie, a dziś coś sie popsuło :(


Pierwsze kółko to wskaźnik pokazujący Ci ile masz powietrza w cylindrach (w uproszczeiu: pokazuje czy skład/lokomotywa jest zahamowana czy nie, a jeśli tak to jak mocno). Czerwona lampka, która świeci się zaraz po uruchomieniu programu wskazuje Ci, że przetwornica jest wyłączona. Aby zgasła musisz podnieść pantografy (O i/lub P), załączyć obwód główny (M) i włączyć przetwornicę (X). Aby "pierwsze kółeczko" było wyzerowane musisz wyluzować skład, czyli po włączeniu sprężarki (C) i poczekaniu aż przestanie pracować (albo aż troche podładuje - aż wskazówka w "ostatnim kółczeku" zbliży się do wartości 7MPa i ustawić kran hamulca głównego w pozycję napełniania uderzeniowego (rączka pionowo w górę czyli del na klawiaturze numerycznej) i poczekać aż wyluzuje. Powodzenia.

Pozdrawiam pourlopowo.

PS. Aha, te prostokątne wskażniki to amperomierze i woltomierze.  Aby pierwszy wskazywał coś innego niż 0 (na przykład coś w okolicach 3kV) musisz podnieść pantograf(y). Bez tego niewiele zrobisz.