Autor Wątek:  Wagony sypialne  (Przeczytany 2836 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Progfan

  • Wiadomości: 18
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Wagony sypialne
« dnia: 25 Lutego 2020, 18:49:50 »
Witam. Zauważyłem że od kilku wersji nie pojawiają się w symulatorze wagony sypialne w starym malowaniu, które z bliżej nieznanych mi powodów zostały usunięte. Czy jest jakaś opcja żeby je zainstalować do najnowszej wersji? Gdzie można je zdobyć? Próbowałem pobrać starsze wersje Maszyny ale żaden link nie działa a w starszych wersjach repo chyba też ich nie ma.

Offline Stele

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 10133
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2609
Odp: Wagony sypialne
« Odpowiedź #1 dnia: 25 Lutego 2020, 18:58:17 »
Zostały usunięte, bo były to skórki na stary model, który został usunięty ze względów jakościowych.
Przez websvn możesz dokopać się do wszystkiego, co było w paczce w przesięgu ostatnich siedmiu lat. Wejdź sobie w folder pojazdu, cofnij się do wersji gdy jeszcze istniał i pobierz potrzebne pliki. Po czym je dostosuj do aktualnej wersji przez porównanie z podobnymi z obecnych czasów. W przypadku wagonów nie powinno być to nic krytycznego do działania.
Mój kanał youtube

Offline DieselPower

  • Deweloper
  • Wiadomości: 1968
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 3741
Odp: Wagony sypialne
« Odpowiedź #2 dnia: 25 Lutego 2020, 19:20:59 »
Jeśli wagony sypialne mają powrócić, to należy przygotować nowe modele wagonów sypialnych Y budowy Görlitz lub Bautzen zgodne z obecnymi standardami.

Offline matek123

  • Moderator
  • Wiadomości: 6056
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2043
Odp: Wagony sypialne
« Odpowiedź #3 dnia: 25 Lutego 2020, 19:35:32 »
Wózki mają takie same jak wagony 1xxA więc są dwie opcje:
Dopasować się z układem mapowania do obecnego układu 1xxA_v2.
Przepalić teksturę wózka na osobną teksturę albo przenieść w inne miejsce na układzie.
Poszukuję zdjęć na tekstury pociągów sieciowych. Szczególnie platform z pomostami.

Offline Preki

  • Wiadomości: 309
  • My name's not Shane, kid!
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 42
Odp: Wagony sypialne
« Odpowiedź #4 dnia: 26 Lutego 2020, 13:12:53 »
No nie do końca takie same. Takie same, to mają kuszetki. Pod wagonami sypialnymi sadzano wózki typu KWZ-CNII powszechnie wykorzystywane w wagonach poruszających się w ruchu przestawnym między sieciami normalno i szerokotorowymi. Niektóre wagony (takie jak np. ten dostawały wózki Görlitz V (spotykane w podobnych wagonach używanych przez inne zarządy wschodnioeuropejskie). Są to wózki łudząco podobne do polskich z rodziny 4AN, ale nie identyczne.

A oprócz wózków dochodzi jeszcze mnogość odmian konstrukcyjnych i modernizacji, jakie te wagony przechodziły. I przy okazji warto dodać, że w odróżnieniu od wagonów polskiej budowy, te wagony mają zawory rozrządcze Knorra KE, co daje się we znaki przy hamowaniu według tego co mi mówili maszyniści jeżdżący na nocnych.
Życie to nie gra... to symulator.

Offline matek123

  • Moderator
  • Wiadomości: 6056
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2043
Odp: Wagony sypialne
« Odpowiedź #5 dnia: 26 Lutego 2020, 13:49:40 »
W temacie nadwozia modernizacji mogę się śmiało wypowiedzieć. Są 3 warianty. Drzwi ręczne, 4 automaty oraz 2 pary drzwi automatycznych tylko po stronie służbowego. Z tego co widzę po zdjęciach, to łatwo można przerobic.
« Ostatnia zmiana: 26 Lutego 2020, 14:09:19 wysłana przez matek123 »
Poszukuję zdjęć na tekstury pociągów sieciowych. Szczególnie platform z pomostami.