Autor Wątek:  EN57 - dziwne dźwięki drzwi i buczka  (Przeczytany 9492 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline darekz94

  • Wiadomości: 25
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
EN57 - dziwne dźwięki drzwi i buczka
« dnia: 25 Grudnia 2019, 23:04:06 »
Dzień dobry,
Już kolejną wersję MaSzyny mam problem z dziwnymi dźwiękami otwierania i zamykania drzwi oraz buczka (sygnału ostrzegającego o zamykaniu drzwi). Dźwięki są nienaturalne, zwłaszcza buczek i zamykanie drzwi - jakby to był odrzutowiec. Próbka pod linkiem:

Pytanie jaki wpis i na jaką wartość powinienem zmienić tak, aby dźwięki były bardziej naturalne?
Obecnie posiadam MaSzynę 19.08.
Z góry dziękuję za podpowiedzi i pomoc.
Pozdrawiam,
Darek
« Ostatnia zmiana: 25 Grudnia 2019, 23:11:43 wysłana przez Stele »

Offline Stele

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 10133
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2610
Odp: EN57 - dziwne dźwięki drzwi i buczka
« Odpowiedź #1 dnia: 25 Grudnia 2019, 23:15:20 »
Kiedyś był błąd, że były one umieszczane raz na drzwi a nie raz na przedsionek. Trzeba by przekopać changeloga, kiedy zostało to naprawione. Oprócz tego odległość zaniku dźwięków powinna być mniejsza, niż odległość między źródłami. To też było ogarniane.
By zbytnio nie mieszać w paczce, pobierz sobie do testu ostatnie exe milka spod adresu i zobacz czy wystarczy https://ci.appveyor.com/project/Milek7/maszyna/build/artifacts Aktualne pliki mmd znajdziesz w repozytorium, ale mogą być niekompatybilne z resztą plików paczki.
Mój kanał youtube

Offline Turbokibel

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1598
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1293
Odp: EN57 - dziwne dźwięki drzwi i buczka
« Odpowiedź #2 dnia: 25 Grudnia 2019, 23:20:41 »
Jak pobierze same mmd to nie będzie miał dźwięków drzwi, musi pobrać jeszcze te aktualne dźwięki.
Otrzymałem permanentnego bana na 6h xD

Offline darekz94

  • Wiadomości: 25
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: EN57 - dziwne dźwięki drzwi i buczka
« Odpowiedź #3 dnia: 28 Grudnia 2019, 00:06:01 »
Z podanego 2 posty wyżej pobrałem paczki dla x64 (system to Windows 8 64 bit) i po wypakowaniu w folderze głównym nie chce zastartować. Coś pewnie robię źle - pytanie co?
PS. Wcześniej startowałem z trybu "podstawowy" - czyli Rainsted wybierał sobie domyślny plik exe.

Offline Stele

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 10133
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2610
Odp: EN57 - dziwne dźwięki drzwi i buczka
« Odpowiedź #4 dnia: 28 Grudnia 2019, 00:13:22 »
Pobrałeś i wypakowałeś do shaders shadery do tego exe? Jak dalej nie będzie startować, załącz log. Choć jak używałeś domyślnego eu07 a nie gl33 to cholera wie czy spełniasz wymagania nowego renderera. :/ Tu masz najnowszy build z mastera sprzed kwartału. https://ci.appveyor.com/project/Milek7/maszyna/builds/27698432/artifacts Ehh, nowej paczki nam trzeba i tyle.
Mój kanał youtube

Offline tmj

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 3808
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2349
Odp: EN57 - dziwne dźwięki drzwi i buczka
« Odpowiedź #5 dnia: 28 Grudnia 2019, 00:18:38 »
Zamiast zonglowania szaderami mozna tez dac w eu07.ini wpis gfxrenderer legacy ktory powinien pojsc rowniez na kartoflu :>

Offline darekz94

  • Wiadomości: 25
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: EN57 - dziwne dźwięki drzwi i buczka
« Odpowiedź #6 dnia: 28 Grudnia 2019, 01:11:10 »
Ok, shaderów nie pobrałem. Jako laik nie wiedziałem, że też trzeba :/ W tym co piszecie czuję się trochę jak dziewczyna która trafia do mikoli którzy gadają o kiblach, edytach i świniach ;)
Po wgraniu shaderów, na exe 191126 wygląda to już bardziej realistycznie, choć do starych dźwięków mimo wszystko dużo brakuje:
&feature=youtu.be
Natomiast kolejna zaproponowana exe, tj. 190926 z kolei brzmi "odrzutowo" przy otwieraniu drzwi:
&feature=youtu.be
A jeszcze w wersji 17.07 brzmiało to w porządku. Próbowałem nawet kombinować z wartością range w pliku pojazdu, ale tylko przy wartości zmniejszonej z 8 do 5 jako tako to brzmiało. Co dla mnie najdziwniejsze, to pomimo zmiany range tylko dla sygnału zamykania drzwi, od razu dźwięki otwierania czy zamykania drzwi też się zmieniały, podobnie jak buczek SHP.

Offline mareczek

  • Deweloper
  • Wiadomości: 653
    • Zobacz profil
    • Galeria Fotograficzna Mareczka
  • Otrzymane polubienia: 317
Odp: EN57 - dziwne dźwięki drzwi i buczka
« Odpowiedź #7 dnia: 29 Grudnia 2019, 20:13:49 »
Obstawiam że dalej masz nieaktualne pliki *.mmd. Tak brzmią dźwięki, które nie mają określonej lokalizacji, czyli są jakby odtwarzane w kabinie maszynisty. Od jakiegoś czasu (kilku miesięcy) na repo jest poprawka, która ustawia dźwięk drzwi poza kabiną maszynisty, przez co dźwięki są zdecydowanie ciszej (i realniej) odtwarzane.

Offline darekz94

  • Wiadomości: 25
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: EN57 - dziwne dźwięki drzwi i buczka
« Odpowiedź #8 dnia: 24 Stycznia 2020, 23:20:56 »
Odgrzeję kotleta.
Pobrałem nowe wydanie, czyli MaSzynę 20.01, całkowicie od nowa, a nie stawiając na poprzednich wersjach i problem jest ten sam. Czyli teraz z każdym nowym wydaniem będzie trzeba i tak aktualizować pliki *.mmd?

Offline Turbokibel

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1598
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1293
Odp: EN57 - dziwne dźwięki drzwi i buczka
« Odpowiedź #9 dnia: 24 Stycznia 2020, 23:26:28 »
Potwierdzam, przypomina troszkę to ten pogłos przy outernoisie.
Wczoraj jak jechałem spotem to podobnie zachowywał się unbrake :/
« Ostatnia zmiana: 24 Stycznia 2020, 23:41:55 wysłana przez Turbokibel »
Otrzymałem permanentnego bana na 6h xD