Autor Wątek:  Linia 353  (Przeczytany 3519 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline FileEX

  • Wiadomości: 22
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Linia 353
« dnia: 13 Stycznia 2020, 18:04:30 »
Witam, poszukuję osób chętnych do współpracy. Chodzi o stworzenie trasy, konkretnie linia 353. Odcinek Gniezno - Poznań Główny. Tak wiem, że "Gagarinowiec" pracował nad tą linią, aczkolwiek tam od dłuższego czasu nic się nie rusza, a z samym autorem nie ma żadnego kontaktu. Niestety na moim obecnym sprzęcie 3ds max nie zbyt będzie płynnie chodził, o ile w ogóle ruszy. Jeśli chodzi o rainsted, choć obejrzałem wiele filmików "Sceneria w Rainsted", do dziś nie udało mi się stworzyć nawet zwykłego kawałka toru doświadczalnego, najzwyczajniej w świecie po prostu mi to nie wychodzi. Poszukuję osób chętnych czyli na pewno jakiegoś modelera, kogoś kto w wystarczającym stopniu potrafi posługiwać się tym edytorem Rainsted. No i rzecz jasna od tekstur też by się ktoś przydał, bo dla mnie grafika to czarna magia. Wielokrotnie zabierałem się za jakieś tekstury choćby zwykłej "siudemky" i wychodził kasztan. Nie ukrywam, jestem tylko programistą, stąd wszelkie programy typu gimp,3ds max nie są mi obce, aczkolwiek nie potrafię ich obsługiwać, a sam 3ds jak już wspomniałem nie ruszy. Mam jedynie blendera, który w jakimś stopniu przynajmniej po uruchomieniu działa płynnie, ale pomimo poradników jednak nie osiągnąłem tego efektu, który chciałem.

Podsumowując, szukam chętnych do stworzenia scenerii/trasy:
-Modeler
-Teksturowiec
-Ktoś, kto ogarnia w jakimś stopniu ten edytor rainsted
No i ktoś kto ogarniał by trasę od strony "modelowania" (w np. 3dsie)

No a co ja będę robił?
Ja w późniejszym czasie "dekorowałbym" teren tym wbudowanym edytorem. Oraz przez cały okres współpracy rzecz jasna dostarczam wszelkie materiały, zdjęcia i inne niezbędne informacje. Tak wiem, sceneria to nie jest miesiąc pracy, jestem świadom, że to ogrom pracy. Sam niestety choć chcę to nie jestem w stanie, nawet gdybym w końcu nauczył się obsługi tychże programów to i tak nie wszystko u mnie ruszy. Mam też świadomość, że może być tak; że po prostu nikt się nie zgłosi. Jednak to nie jest tak, że ja szukam pachołków, którzy zrobią mi scenerię. Sam chcę się do tego przyczynić jak najwięcej, temu w ogóle też zakładam ten temat :)


Offline matek123

  • Moderator
  • Wiadomości: 6056
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2043
Odp: Linia 353
« Odpowiedź #1 dnia: 13 Stycznia 2020, 18:15:31 »
Próbowałeś się kontaktować poprzez FB? W podpisie ma link do swojej strony.
Poszukuję zdjęć na tekstury pociągów sieciowych. Szczególnie platform z pomostami.

Offline Joachimowicz

  • ZbanowanyZbanowany
  • Wiadomości: 1701
  • Nazywam się N'Avoie
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1950
Odp: Linia 353
« Odpowiedź #2 dnia: 13 Stycznia 2020, 18:29:25 »
Cytuj
Jednak to nie jest tak, że ja szukam pachołków, którzy zrobią mi scenerię.
Mówisz, że to nie tak, ale z tego co piszesz to jest dokładnie tak. Jeśli chcesz, żeby taka sceneria miała realne szanse na powstanie, to poza czekaniem aż ktoś się może za nią weźmie, musisz nauczyć się coś robić i zacząć to robić. Równie dobrze możesz zapłacić, żeby ktoś Ci ją zrobił, ale to również nie gwarantuje, że taka sceneria powstanie. To nie jest złośliwość z mojej strony, ale chyba jedyna szansa, żeby projekt zakończył się sukcesem. Argument, że po kilku filmach nie jesteś mistrzem rainsteda czy blendera, jest co najmniej chybiony, bo jak sam zauważyłeś zrobienie scenerii nie zajmuje miesiąca tylko znacznie więcej. Zapoznaj się z maszynową wikią gdzie wiele rzeczy jest dość dobrze wytłumaczonych. https://wiki.eu07.pl/index.php/Strona_g%C5%82%C3%B3wna
« Ostatnia zmiana: 13 Stycznia 2020, 18:32:41 wysłana przez Joachimowicz »
| Z maszyną od 20 Kwietnia 2010! |

Offline piotrln

  • ZbanowanyZbanowany
  • Maskotka forum
  • *
  • Wiadomości: 134
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 18
Odp: Linia 353
« Odpowiedź #3 dnia: 13 Stycznia 2020, 21:08:49 »
Ta trasa jest w open rail, Poznań-Olsztyn
Formuła 1 Wymiata.

Offline FileEX

  • Wiadomości: 22
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: Linia 353
« Odpowiedź #4 dnia: 14 Stycznia 2020, 00:34:31 »
Próbowałeś się kontaktować poprzez FB? W podpisie ma link do swojej strony.
Tam nie próbowałem, dzięki!

Cytuj
Jednak to nie jest tak, że ja szukam pachołków, którzy zrobią mi scenerię.
Mówisz, że to nie tak, ale z tego co piszesz to jest dokładnie tak. Jeśli chcesz, żeby taka sceneria miała realne szanse na powstanie, to poza czekaniem aż ktoś się może za nią weźmie, musisz nauczyć się coś robić i zacząć to robić. Równie dobrze możesz zapłacić, żeby ktoś Ci ją zrobił, ale to również nie gwarantuje, że taka sceneria powstanie. To nie jest złośliwość z mojej strony, ale chyba jedyna szansa, żeby projekt zakończył się sukcesem. Argument, że po kilku filmach nie jesteś mistrzem rainsteda czy blendera, jest co najmniej chybiony, bo jak sam zauważyłeś zrobienie scenerii nie zajmuje miesiąca tylko znacznie więcej. Zapoznaj się z maszynową wikią gdzie wiele rzeczy jest dość dobrze wytłumaczonych. https://wiki.eu07.pl/index.php/Strona_g%C5%82%C3%B3wna
Również dziękuję. Racja, że powinienem też się czegoś nauczyć, nic nie stoi na przeszkodzie, a wiedzy nigdy za wiele. Zawsze to większa szansa, że ten projekt w ogóle ruszy.

Ta trasa jest w open rail, Poznań-Olsztyn
Okej, być może; ale to forum o MaSzynie i ten symulator mam na myśli.

Offline jarząbek019

  • Wiadomości: 106
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 6
Odp: Linia 353
« Odpowiedź #5 dnia: 14 Stycznia 2020, 22:50:45 »
Jestem z Gniezna, wiec mogę w razie co załatwić jakieś zdjecia