Autor Wątek:  Problem z rozpakowaniem MaSzyna 19.01  (Przeczytany 2563 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline meanraax

  • Wiadomości: 5
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Problem z rozpakowaniem MaSzyna 19.01
« dnia: 12 Stycznia 2020, 15:29:18 »
Witam,
to mój pierwszy post do którego zmusiły mnie problemy z uruchomieniem Symulatora. Szukałem posta o takiej przypadłości, ale są one na temat starych wersji i nie pasują do mojego przypadku. Otóż po ściągnięciu archiwum MaSzyna1901.zip mam problem z jego wypakowaniem. Archiwum wypakowuje się niby normalnie poza tym, że w oknie 7z wyskakują tysiące błędów chyba z każdą lokomotywą. Zaczyna się od błędu danych en57 w pliku dds a potem z góry na dół wywala błędy nagłówków i wszystkie pliki .dds w folderach z nazwami lokomotyw w lokacji dynamic\pkp\... Próbowałem też wypakować systemowym wyodrębnianiem to od razu wyskakuje 'niekreślony błąd 0x80004005'. Miał ktoś taki problem? Coś robię nie tak? Jeden dzień wolny a tu nie mogę wrócić do starej dobrej MaSzyny :)
Tak na marginesie - ściągnąłem MaSzyna1908.exe a ten dziwny instalator ściągnął archiwum 1901, tak powinno być?

Offline gg

  • Deweloper
  • Wiadomości: 561
  • Bawię się w... dodatki do MaSzyny :P
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 452
Odp: Problem z rozpakowaniem MaSzyna 19.01
« Odpowiedź #1 dnia: 12 Stycznia 2020, 15:32:36 »
Cytuj
ściągnąłem MaSzyna1908.exe a ten dziwny instalator ściągnął archiwum 1901, tak powinno być?

Jeśli instalowałeś na straszą wersje przed 19.01 to tak jest. Co do samego błędu: Nie miałem nigdy takiego.

Offline meanraax

  • Wiadomości: 5
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Problem z rozpakowaniem MaSzyna 19.01
« Odpowiedź #2 dnia: 12 Stycznia 2020, 15:53:07 »
Na tym komputerze nigdy nie miałem żadnej wersji MaSzyny. Po prostu ściągnąłem instalator najnowszej wersji.

Offline Miłosz Dorsz

  • Moderator
  • Wiadomości: 1354
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 3467
Odp: Problem z rozpakowaniem MaSzyna 19.01
« Odpowiedź #3 dnia: 12 Stycznia 2020, 15:56:00 »
19.08 to tylko patch. Instalator ściąga i instaluje paczkę całościową 19.01 i patche 19.04 i 19.08.
Projekty skończone i potencjalnie przyszłe: KLIK

Offline meanraax

  • Wiadomości: 5
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Problem z rozpakowaniem MaSzyna 19.01
« Odpowiedź #4 dnia: 12 Stycznia 2020, 15:58:46 »
Aha no chyba, że tak. Zapomniałem dodać, że 7zipem archiwum rozpakowuje się mimo to, ale pewnie bez plików o których mowa w błędach. Przy próbie odpalenia przez Rainsted nic się nie dzieje, a przez eu07.exe otwiera dwa okna które po chwili się zamykają.

Offline Stele

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 10133
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2609
Odp: Problem z rozpakowaniem MaSzyna 19.01
« Odpowiedź #5 dnia: 12 Stycznia 2020, 18:30:20 »
Po pobraniu przez instalator jest to samo? Albo uszkodzone archiwum albo archiwizator nie obsługujący zastosowanej metody kompresji. Po stronie serwera nie chce mi wygenerować sumy kontrolnej archiwum a na dysku nie posiadam by sprawdzić.
Mój kanał youtube

Offline meanraax

  • Wiadomości: 5
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Problem z rozpakowaniem MaSzyna 19.01
« Odpowiedź #6 dnia: 13 Stycznia 2020, 01:46:10 »
No ja teraz nawet nie wiem jak miałbym pobrać inaczej. Na stronie w zakładce "do pobrania" ściągnąłem MaSzyna1908.exe i po zakończeniu miałem archiwum MaSzyna1901. Myślałem, że może moja wersja 7z (19.00) z jakiegoś powodu nie ogarnia dlatego próbowałem wyodrębnić systemowym, ale to od razu był ten nieokreślony błąd i nie zaczęło nawet. Próbowałem też naprawić przez Zip Repair to wtedy po sprawdzeniu archiwum pokazywało błędy nagłówków tylko przy pdf-ach z przepisami, ale jak próbowałem rozpakować niby naprawione archiwum to znowu były te błędy z plikami dds z tym, że z jeszcze jakichś innych folderów. Nawet nie mam pojęcia po której stronie leży problem i o co chodzi z tymi nagłówkami. Jutro jak wrócę z roboty spróbuję od nowa ściągnąć.

Offline Stele

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 10133
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2609
Odp: Problem z rozpakowaniem MaSzyna 19.01
« Odpowiedź #7 dnia: 13 Stycznia 2020, 17:59:15 »
Poprawnie działający instalator powinien wypakować te zipy, usunąć pewne pliki, ściągnąć patcha, wypakować patcha, usunąć pliki po patchu i tak dalej, a na koniec skasować pobrane zipy. Stąd ręczne wypakowanie zipa zasugerowało mi że pobierałeś ręcznie.
Mój kanał youtube

Offline meanraax

  • Wiadomości: 5
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Problem z rozpakowaniem MaSzyna 19.01
« Odpowiedź #8 dnia: 13 Stycznia 2020, 20:23:24 »
Odpaliłem instalator i poszedłem spać, rano było gotowe to dałem Zakończ i było archiwum. Teraz faktycznie mam rozpakowane wszystko i więcej plików w folderze głównym coś musiałem zepsuć, bo teraz działa. Na początek odpaliłem td, żeby sobie przypomnieć procedury i widzę, że trochę się też pozmieniało. Tylko wygląda jakby tekstur nie wczytało, ale to chyba śnieg. Chociaż w konsoli niepokojące "Bad model: transformation matrix for sub-model (...)" wyskakiwało dosyć dużo razy, ale to nie wiem czy tak ma być czy nie. Dzięki za odpowiedzi, jednak typowy "reinstall" czasem pomaga :)

Offline Miłosz Dorsz

  • Moderator
  • Wiadomości: 1354
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 3467
Odp: Problem z rozpakowaniem MaSzyna 19.01
« Odpowiedź #9 dnia: 13 Stycznia 2020, 20:27:51 »
Cytuj
Bad model: transformation matrix for sub-model (...)
To są błędy modeli, są one przez lenistwo osób, które je robiły. Model w symulatorze działa, ale może być niepoprawnie oświetlany, przy imporcie do edytora 3d mogą być kłopoty.
Archiwum było w folderze, bo nie zaznaczyłeś opcji "usuń pliki pośrednie". Wtedy po automatycznym rozpakowaniu archiwum przez instalator zostanie ono usunięte, bo będzie już zbędne.
Projekty skończone i potencjalnie przyszłe: KLIK