Autor Wątek:  Materiały do SKM  (Przeczytany 6860 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline wacek12321

  • Wiadomości: 269
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 220
Materiały do SKM
« dnia: 13 Listopada 2019, 19:15:29 »
Witam, posiadam rysunki z wymiarami EW58, EN57, EN71, SA133, SA136 oraz rysunki z malowaniami. Jeśli ktoś potrzebuje takowych wymiarów lub malowań do np SA133 to mogę skserować i podesłać tutaj.
Pozdrawiam
Z symulatorem od 2008 roku :D

Offline Paweł Andrzej Nowinowski

  • Deweloper
  • Wiadomości: 478
  • Wiedziałeś? Nie wiedziałeś, teraz już wiesz!
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 300
Odp: Materiały do SKM
« Odpowiedź #1 dnia: 13 Listopada 2019, 20:41:54 »
Jeśli posiadasz to i jeśli jest możliwość podzielenia się takimi materiałami to możesz wrzucać.
Mam w planach bardzo fajny podpis...
ale zrobię go jak będę miał czas ;p

Offline Miłosz Dorsz

  • Moderator
  • Wiadomości: 1355
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 3471
Odp: Materiały do SKM
« Odpowiedź #2 dnia: 13 Listopada 2019, 20:52:32 »
Napisałem już koledze na pw, że jeśli to są papiery do których "szary", postronny człowiek nie powinien zbytnio mieć dostępu, to lepiej nie wstawiać tego na forum, tylko wysłać osobie wysoko w hierarchii. Antek powinien niedługo dostać od Wacka12321 te skserowane materiały.
« Ostatnia zmiana: 13 Listopada 2019, 21:08:19 wysłana przez Miłosz Dorsz »
Projekty skończone i potencjalnie przyszłe: KLIK

Offline Mechanick

  • Wiadomości: 82
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 53
Odp: Materiały do SKM
« Odpowiedź #3 dnia: 13 Listopada 2019, 22:37:09 »
5 tomów DTR dla 3WE/3WEa jestem w stanie przesłać.

Offline wacek12321

  • Wiadomości: 269
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 220
Odp: Materiały do SKM
« Odpowiedź #4 dnia: 24 Sierpnia 2020, 20:14:45 »
Witam, odświeżam wątek.
Czy ktoś pracuje nad SZT SA136, a konkretniej nad jego kabiną? Posiadam kilka fotek kabiny z SKM Trójmiasto razem z instrukcją odnośnie kabiny (kontrolki, oznaczenia, działanie itp). Póki co @youBy dostał takową paczkę ale jeśli są osoby które pracują także nad tym pojazdem to mogę podesłać im również.
Pozdrawiam
Z symulatorem od 2008 roku :D

Offline Miłosz Dorsz

  • Moderator
  • Wiadomości: 1355
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 3471
Odp: Materiały do SKM
« Odpowiedź #5 dnia: 24 Sierpnia 2020, 20:16:04 »
Nie, nikt nie robi. Jak skończę wagony, to bierzemy się z Antkiem za nowy model pesobusa. Najpierw krótki, potem długi.
Projekty skończone i potencjalnie przyszłe: KLIK

Offline HeroPie312

  • Wiadomości: 162
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 159
Odp: Materiały do SKM
« Odpowiedź #6 dnia: 25 Sierpnia 2020, 16:27:39 »
SĄ 106-001 do 010/011 mają kabinę tramwajową + inne czoło. Jak mi się uda, to postaram się pofocić, gdyż najwięcej ich posiada Arriva, równocześnie postaram się o zdjęcia na tekstury. Najgorsza jest pogoda, lecz jakoś trzeba sobie radzić.

Offline jakubg1

  • Wydział Repozytorium
  • Wiadomości: 1492
  • MaSzyna ma szynę, szyna ma MaSzynę - na kołach.
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1119
Odp: Materiały do SKM
« Odpowiedź #7 dnia: 25 Sierpnia 2020, 18:59:00 »
Foć też MR/MRD, bo zmieniają nieco malowanie.
10 lat na forum MaSzyny!

Offline HeroPie312

  • Wiadomości: 162
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 159
Odp: Materiały do SKM
« Odpowiedź #8 dnia: 25 Sierpnia 2020, 20:04:50 »
MR/MRD zostały wycofane przez Arrive - "Tabor po wyżej 40 lat nie może poruszać się po liniach" - wymaganie marszałka kuj-pom. Jedyny przemalowany to MR/MRD 4055/4255. Posiadał on głębiej pomalowane czoło oraz wokół okien czarne pasy. Stoją w szopach z tego co wiem. Nic się już z nimi nie planuje.

Edit1.
Zostały one zastąpione VT-kami. Wszystkie VT posiadają jednakowe malowanie, jedyny był pomalowany na staro (bez czarnego pasa), lecz przez pożar został odmalowany w nowym stylu.
« Ostatnia zmiana: 25 Sierpnia 2020, 20:07:44 wysłana przez HeroPie312 »

Offline jakubg1

  • Wydział Repozytorium
  • Wiadomości: 1492
  • MaSzyna ma szynę, szyna ma MaSzynę - na kołach.
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1119
Odp: Materiały do SKM
« Odpowiedź #9 dnia: 26 Sierpnia 2020, 03:18:29 »
Umowa na świadczenie przewozów przez Arrivę wygasa za kilka miesięcy, więc jest jeszcze szansa że limit zostanie podwyższony. Co prawda faktycznie pojazdy te zyskały godnych następców które będą mogły kursować jeszcze przez kilkanaście lat, jednak straszna szkoda gdyby wszystkie poszły na złom bez sprzedaży.

No to foć VT-ki w takim razie, w sumie to jest to samo.
10 lat na forum MaSzyny!

Offline HeroPie312

  • Wiadomości: 162
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 159
Odp: Materiały do SKM
« Odpowiedź #10 dnia: 26 Sierpnia 2020, 12:10:46 »
Przetarg został przeniesiony na marzec 2021 o ile się nie mylę. Startuje standardowo Arriva i Polregio. Umowa na 25 lat świadczenia przewozów.
Co do VT - dla pasażerów nie jest to godny następca. Mają one problem z toaletami - posiadają obieg zamknięty, lecz nie jest chyba na tyle szczelny, gdyż cały czas można czuć ten smród z toalety w przedziale pasażerskim. Maszyniści je w miarę lubią za to, że przypominają MR/MRD ale jednak to nie to samo. Nie posiadają one również klimatyzacji w kabinie (która jest mega mała) przez co w wysokich temperaturach.. no cóż hah.
Jasne, mogę postarać się o foty.
Fot MR/MRD raczej nie jest w stanie nikt zrobić. Arriva może je używać na pociągi specjalne itd, nawet w planach było "Pożegnanie MR/MRD" ale chyba się poddali (wiadomo jaka jest polityka te formy niestety). Może jest szansa, że na kolejny Pol'and'Rock Festival 2021 pojadą.
Na początku miały iść na wynajem do Kolei Wielkopolskich za potłuczone VT-ki, lecz coś nie wyszło.
Jak ktoś chce modelować te MR/MRD to niech to lepiej robi teraz, bo jak pójdą na kasację to po ptakach.

Edit1. MR/MRD nie mogą wcale wrócić do planowych rozkładów. Nie są planowane żadne odstępstwa od tego, więc obawiam się, że nigdy ich już nie zobaczymy.
Samemu byłem zaskoczony, jak zobaczyłem, że VT-ki jeźdzą a MR/MRD już nie ma. Wycofali je wszystkie na rzecz VT-ków. Tylko 1 MR/MRD nie spełniał wymagać - był to MR/MRD 4055/4255, gdyż posiada od powyżej 40 lat, pozostałe egzemplarze w ruchu mogły być do końca 2020, lecz Arriva zdecydowała całkowite zastąpienie ich niestety.
« Ostatnia zmiana: 26 Sierpnia 2020, 12:16:22 wysłana przez HeroPie312 »

Offline jakubg1

  • Wydział Repozytorium
  • Wiadomości: 1492
  • MaSzyna ma szynę, szyna ma MaSzynę - na kołach.
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1119
Odp: Materiały do SKM
« Odpowiedź #11 dnia: 26 Sierpnia 2020, 13:24:58 »
W Danii jeszcze jakieś egzemplarze jeżdżą, więc nie wszystko stracone. Tylko komu by się chciało tam wybierać?
10 lat na forum MaSzyny!

Offline HeroPie312

  • Wiadomości: 162
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 159
Odp: Materiały do SKM
« Odpowiedź #12 dnia: 26 Sierpnia 2020, 19:18:58 »
Raczej nikomu, więc polecam zacząć. Stoją albo w szopie albo na zewnątrz w Nowej Wielkiej Wsi. Jeśli są na zewnątrz to można foty śmiało cykać i coś tam robić.

Offline Piotr93

  • Deweloper
  • Wiadomości: 1651
  • stonko majster
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1053
Odp: Materiały do SKM
« Odpowiedź #13 dnia: 26 Sierpnia 2020, 19:38:29 »
Ech, że ja tyle przejeździłem w kabinie MR, i to na nowy dwór gd i na Frombork nad zalewowa, żałuję że nie robiłem fot wtedy..

Offline HeroPie312

  • Wiadomości: 162
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 159
Odp: Materiały do SKM
« Odpowiedź #14 dnia: 26 Sierpnia 2020, 21:39:30 »
Nic nie poradzisz Piotr. Kto by pomyślał, że tak sprawne pojazdy pójdą w odstawkę. Gdybym wiedział to pewnie bym każdego obfocił. No nic się nie poradzi. Zrobić go można. Jakieś zdjęcia w necie są.

Tak samo nie ma fotek SA106 w starych barwach kuj-pom (zielono-pomarańczowe), tylko że to można zrobić jako repaint a modelu MR/MRD już nie.

Z pamięci coś może ale pewnie nie ma chętnych z taką wiedzą na ich temat. A taki "Emer" w maszynie no.. no.. no.. klasa sama w sobie by była.


Offline jakubg1

  • Wydział Repozytorium
  • Wiadomości: 1492
  • MaSzyna ma szynę, szyna ma MaSzynę - na kołach.
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1119
Odp: Materiały do SKM
« Odpowiedź #15 dnia: 27 Sierpnia 2020, 03:04:42 »
Te pojazdy w Arrivie już owszem nie pojeżdżą, jednak być może zestawy zostaną wystawione na sprzedaż. Kupić je może chociażby SKPL, kto wie czy Polregio też paru nie przygarnie. Tym bardziej, że tam nie potrzebują żadnych napraw aby przywrócić je do ruchu. W sam raz na obsługę helskiej, dużo miejsc na rowery, no i prędkość maksymalna niczego sobie. Na TUR-a by się nadały.

To nie jest Polregio, by wszystko od razu wystawiać na sprzedaż z przeznaczeniem na złom...
« Ostatnia zmiana: 27 Sierpnia 2020, 03:05:54 wysłana przez jakubg1 »
10 lat na forum MaSzyny!

Offline HeroPie312

  • Wiadomości: 162
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 159
Odp: Materiały do SKM
« Odpowiedź #16 dnia: 27 Sierpnia 2020, 09:30:13 »
Ale też pamiętaj, że to jest Arriva..

Po 2 to jest 40-sto letni pojazd i nie ma na to chętnych.

Jestem w dobrej wierze, że Arriva je sprzeda ale nie na złom tylko innemu przewoźników i wrócą do ruchu. Takiego pojazdu się nigdy nie zapomina a był od tak naprawdę idealny. Wszystkie wady zostają przykryte zaletami.

29.10.2020
Mały odkop.
Otrzymałem cynk, że jest szansa na powrót 2 SZT MR/MRD (numerków nie znam) w połowie grudnia br, lecz nie jest to 100% pewne info.
« Ostatnia zmiana: 29 Października 2020, 18:15:39 wysłana przez HeroPie312 »

Offline jakubg1

  • Wydział Repozytorium
  • Wiadomości: 1492
  • MaSzyna ma szynę, szyna ma MaSzynę - na kołach.
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1119
Odp: Materiały do SKM
« Odpowiedź #17 dnia: 30 Października 2020, 00:46:24 »
Niby się zgadza z tym przetargiem (źródło: Inforail):
Cytuj
Ofensywa taborowa Polregio czyli d. Przewozów Regionalnych trwa. Po zakupieniu dwóch EN57AL i przetargu na dzierżawę dwóch składów spalinowych mamy kolejny – także na dzierżawę dwóch dwuczłonowych spalinowych zespołów trakcyjnych. Tym razem pociągi mają zostać pozyskane na 12 miesięcy.

Zamawiający zastrzega prawo do trzykrotnego przedłużenia umowy, na maksymalnie trzy dwunastomiesięczne kolejne okresy. Dzierżawa spalinowych zespołów trakcyjnych obejmuje okres podstawowy od 13 grudnia 2020 roku do 11 grudnia 2021 roku.

Czytaj więcej: http://inforail.pl/kolejne-dwa-spalinowe-sklady-poszukiwane_more_126785.html

Arriva musiałaby jedynie wystartować w przetargu i go wygrać. Wówczas dwie MR/MRD pojawiłyby się od nowego rozkładu jazdy na 1 do 3 lat w województwie pomorskim.
Poprzedni niemal identyczny przetarg wygrał SKPL oferując podobne konstrukcyjnie zespoły SN83.
« Ostatnia zmiana: 30 Października 2020, 00:47:42 wysłana przez jakubg1 »
10 lat na forum MaSzyny!

Offline HeroPie312

  • Wiadomości: 162
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 159
Odp: Materiały do SKM
« Odpowiedź #18 dnia: 30 Października 2020, 21:01:00 »
SZT od Newagu dla KW są dostarczane, więc pod koniec roku do Arrivy powrócą SA134 oraz VT (w sumie 4 pojazdy). Arriva zapewne wydzierżawy VT (w ostateczności SA134). MR'y jeśliby wróciły to pewnie jeździłyby do przetargu a potem out.

Sam odkopałem trochę swoich nagrań tych pojazdów i mam ich ciutek. Na YT również się kilka takowych znajduje. Zdjęcia podglądowe posiadam, rysunki też. Nie mam zdjęć na tekstury, więc jeśli nie wrócą to będzie trzeba się bawić w grafika.

Znajomy będzie w NWW, może strzeli jakieś fotki.

Jeśli ktoś ma dostęp, czas i chęci to może zawitać do Nowej Wielkiej Wsi - tam one stoją.

Ja się powolutku uczę modelować, może jak mi pójdzie lepiej i zrobię kilka prostszych rzeczy, to może zabiorę się własnie za nie. Jeśli ktoś inny się na to znajdzie to miło posłużę pomocą.

Posiadam jakieś materiały i nadal zbieram dodatkowo nowe.

Liczę, że Arriva je sprzeda gdy nie będą już mogły kursować bo pojazdy te są bardzo dobre. SZT z lat 80-tych co śmiga 130 to.. ho ho..