Autor Wątek:  Modele lokomotyw  (Przeczytany 3461 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Maslo

  • Wiadomości: 9
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 4
Modele lokomotyw
« dnia: 20 Września 2019, 19:39:44 »
Witam to mój pierwszy wątek k'że proszę o wyrozumiałość czy coś... nawet nie wiem czy dział odpowiedni :v
Otóż od kilku tygodni poszukuję jakiegokolwiek szczegółowego modelu siódemki lub sm42. Z góry mówię że tylko do celów własnych (a konkretniej druk 3d żeby na półeczce postawić ;D). Z tego, co wyczytałem, od kilku dobrych lat modele w samym symulatorze są w formacie e3d do którego kompilatory mają tylko developerzy, a wszystkie linki prowadzące do jakichkolwiek zasobów ze starymi modelami już powygasały. Nie nie znam się tak bardzo aby próbować ręcznie pisać jakiś dekompilator czy analizować kod symulatora, a chciałbym tylko zdobyć jakiś sensowny model lokomotywy albo chociaż wózków (format o ile będzie dało się go przekonwertować na stl czy obj, nie ma znaczenia) więc gdyby komuś udało się coś odkopać na zakurzonych dyskach, czy byłby w stanie podać jakąś stronę to bardzo proszę :3
« Ostatnia zmiana: 20 Września 2019, 19:43:37 wysłana przez Maslo »

Offline Stele

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 10133
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2610
Odp: Modele lokomotyw
« Odpowiedź #1 dnia: 20 Września 2019, 19:43:26 »
Masz publiczne skrypty importu do blendera. Jak nie ogarniesz, to napisz co chcesz. Przygotuję wybraną lokomotywę w stl.
Mój kanał youtube

Offline Maslo

  • Wiadomości: 9
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 4
Odp: Modele lokomotyw
« Odpowiedź #2 dnia: 20 Września 2019, 19:47:02 »
potrzebowałbym modeli eu07 i sm42. I dwa pytanka: gdzie można pobrać konwertery e3d (ja znalazłem tylko t3d) i na jakiej wersji blendera będą działać?
« Ostatnia zmiana: 20 Września 2019, 19:48:46 wysłana przez Maslo »

Offline Miłosz Dorsz

  • Administrator
  • Wiadomości: 1364
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 3492
Odp: Modele lokomotyw
« Odpowiedź #3 dnia: 20 Września 2019, 19:51:35 »
Pobierz sobie odpowiedniki plików e3d w formacie t3d z repozytorium: https://wiki.eu07.pl/websvn/
Skrypty są przeznaczone do używania z Blenderem 2.8: https://eu07.pl/forum/index.php/topic,31907.0.html jest tam import e3d, ale podobno zbugowany.
« Ostatnia zmiana: 20 Września 2019, 19:53:25 wysłana przez Miłosz Dorsz »
Projekty skończone i potencjalnie przyszłe: KLIK