Autor Wątek:  Bałagan w downloadzie  (Przeczytany 8264 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline dehu

  • Wiadomości: 84
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Bałagan w downloadzie
« dnia: 09 Sierpnia 2005, 08:58:07 »
Powiem wam tyle.. bałagan sie tu przez te wakacje zrobił.. Trasy porozrzucane po forum.. I błagam o jakiś patch w którym będzie wszystko co trzeba żeby symek sie prawidłowo uruchamiał.. (jeśli taki już jest to prosze mnie uświadomić bo wczoraj wróciłęm z wakacji).   Powstało ku mojej uciesze sporo tras ale 5/6 mi sie nie uruchamia bo nie mam jakiś plików. :(
Teraz to mnie to lotto..
Dzień bez wazeliny dniem straconym..

Offline moko_loko

  • Wiadomości: 189
  • :)
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Bałagan w downloadzie
« Odpowiedź #1 dnia: 09 Sierpnia 2005, 11:53:05 »
Nie długo przecierz wyjdzie paczka całościowa i na pewno będzie wrzystko działać a termin to gdzieś przeczytałem że pod koniec września ale dokładnie nie wiem także czeba poczekać ...
...

Offline dehu

  • Wiadomości: 84
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Bałagan w downloadzie
« Odpowiedź #2 dnia: 09 Sierpnia 2005, 20:52:14 »
Ale czy wrzucic sprawdzone prawidłowo działające trasy do downloadu to aż tyle pracy?
Teraz to mnie to lotto..
Dzień bez wazeliny dniem straconym..

Offline RiZoNe

  • Wiadomości: 60
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Bałagan w downloadzie
« Odpowiedź #3 dnia: 10 Sierpnia 2005, 01:28:18 »
Nie trzeba nawet robić paki..byle ktoś komu wszystko działa poprawnie znalazł chwile czasu i napisał co i gdzie należy ściągnąć i rozpakować ...
od początku do końca ...
też mam z tym poroblem..bo co nie sciagne to musze sam przerabiać, żeby odpowiednio działało ..

Offline Helmutt

  • Wiadomości: 78
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Bałagan w downloadzie
« Odpowiedź #4 dnia: 10 Sierpnia 2005, 07:10:34 »
Cytat: "dehu"
Ale czy wrzucic sprawdzone prawidłowo działające trasy do downloadu to aż tyle pracy?

Pewnie, ze nie, ale jak widac niektorzy trasopisarze maja to gdzies. Byle wrzucic.
Z tras z dowloadu na stronie nie ma az takich problemow. Z tego co wiem to nie dzialaja dobrze:
- Krewetkowo (brak odp. plikow inc dla semaforow i przejazdow co powoduje wyskakujace braki eventow)
- Tarniowo - posiada wlasne pliki semaforow i przynajmniej u mnie nadpisanie starych plikow inc tymi nowymi powoduje sypanie sie programu
- Zwrotnicowo - dziala, ale jest sporo roboty ze sciagnieciem dodatkowych tekstur do niej bo autorowi nie chcialo sie ich umieszczac, ponadto drobne bledy w pliku scn
- pozostale trasy powinny chodzic na unoffie, na pewno tu i owdzie trzeba bedzie teksturke jakas dociagnac lub zmienic wpis.

Z tras "nieoficjalnych" najwieksze problemy sprawia Strzesowiec - Karpice.
Aby trasa w ogole sie uruchomila trzeba drastycznie pozmieniac wpisy skladow w scn - trasa stosuje bardzo wyrafinowany tabor, autor widac mial chec pochwalic sie zawartoscia swojego katalogu [dynamic\pkp] , ale nie zatroszczyl sie o to czy ktos posiada te wagony co on powpisywal czy nie. Poza tym sa zle wstawione wskazniki w27 co powoduje nie wyswietlanie ich textur (bledna skladnia wpisow w pliku scm).
Chyba tyle
Helmutt
Sekcja Eksploatacji ISE Wielki Kac

guest1206

  • Gość
Bałagan w downloadzie
« Odpowiedź #5 dnia: 10 Sierpnia 2005, 14:49:08 »
Nie tyle chciałem pochawlić się zawartością swojego katalogu dynamic/PKP, co urozmaicić jazdę. Na większości tras jeździmy EU07-424, EN57-800, czy SN61-183. Według mnie lepiej mijać skład np. 4*Eaos+3*Uahs+5*Sgs+2*Ugpps niż 14*Eaos.

Offline dehu

  • Wiadomości: 84
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Bałagan w downloadzie
« Odpowiedź #6 dnia: 11 Sierpnia 2005, 00:06:56 »
no spoko ale to moze dodaj te brakujace pliki zeby potem nie bylo bialych plam..
Teraz to mnie to lotto..
Dzień bez wazeliny dniem straconym..

Offline Helmutt

  • Wiadomości: 78
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Bałagan w downloadzie
« Odpowiedź #7 dnia: 11 Sierpnia 2005, 06:44:54 »
Cytat: "Paweł-1987"
Nie tyle chciałem pochawlić się zawartością swojego katalogu dynamic/PKP, co urozmaicić jazdę. Na większości tras jeździmy EU07-424, EN57-800, czy SN61-183. Według mnie lepiej mijać skład np. 4*Eaos+3*Uahs+5*Sgs+2*Ugpps niż 14*Eaos.


W sumie to ja wole mijac 14xeaos i zeby trasa mi chodzila bez problemow i bialych plami niz szukac w pocie czola potrzebnego taboru albo pracowicie zmieniac wpisy w scn.

Poza tym, Pawel-1987 - bo ty Ty jestes tworca jak mniemam - przeczytaj koniecznie posta z dzialu Trasy\Trasa Strzesowiec-Karpice.
Tam wymienmilem pare znaczacych bledow, m.in ZA BLISKO obok siebie umieszczone tory linii 2-torowej.
Helmutt
Sekcja Eksploatacji ISE Wielki Kac

guest1206

  • Gość
Bałagan w downloadzie
« Odpowiedź #8 dnia: 11 Sierpnia 2005, 18:09:24 »
Cytat: "Helmutt"
W sumie to ja wole mijac 14xeaos i zeby trasa mi chodzila bez problemow i bialych plami niz szukac w pocie czola potrzebnego taboru albo pracowicie zmieniac wpisy w scn.

Z drugiej strony jaki jest sens tworzenia nowych modeli/textur, skoro w żadnej trasie nie mogą być wykorzystywane? Cóż zrobił się chaos - każdy na swoim dysku ma innego symka i niestety niewiele na to poradzisz, ja zresztą też nie (chyba, że potrafisz poprawić nowe exe i wypuścić paczkę całościową).
Cytat: "Helmutt"
Poza tym, Pawel-1987 - bo ty Ty jestes tworca jak mniemam - przeczytaj koniecznie posta z dzialu Trasy\Trasa Strzesowiec-Karpice.
Tam wymienmilem pare znaczacych bledow, m.in ZA BLISKO obok siebie umieszczone tory linii 2-torowej.

Posta przeczytałem i odpowiedziałem. Dobrze, że zwracasz uwagę na błędy. Mam tylko jedno "ale", które opisałem w owej odpowiedzi.

Offline EU7-004

  • Wiadomości: 25
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Bałagan w downloadzie
« Odpowiedź #9 dnia: 11 Sierpnia 2005, 18:22:03 »
Cytat: "dehu"
Ale czy wrzucic sprawdzone prawidłowo działające trasy do downloadu to aż tyle pracy?


Powiem tak , sam juz nie wiem co mam robic.
3/4 tras w maszynie mi nie chodzą
jedyne trasy , które mi chodzą to bizonowo , bochnia - brzesko okocim , całkowo , jelitowo - nowy sad , koltomowo  , spalinowo , tarniowo - konieckowo , zwrotnicowo - gagaroiny małe
W mocznikach co chwile wyskakuja jakieś błędy , w transywani też się wszystko wiesza :( , krewetkowo od razu się zawiesza (w ogóle nie czyta)
Miałbym wielką prośbę o ułatwienie ściagania tras z downloadu.
Polskie Koleje Polikwidowane
Nie każde kobiety to rury , ale większość tak.

Offline EU7-004

  • Wiadomości: 25
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Bałagan w downloadzie
« Odpowiedź #10 dnia: 11 Sierpnia 2005, 18:26:22 »
Całkowicie się z wami zgadzam , żeby uruchomić wiele tras sam musiałem trudzić się cały dzień :/ , ściagac połowę taboru , a i tak wychodzą błędy. Mam nadzieję , że znajdzie się taka osoba , która zbierze do kupy całą trasę , żeby tylko rozpakować i śmigać.
Polskie Koleje Polikwidowane
Nie każde kobiety to rury , ale większość tak.

Offline EU7-004

  • Wiadomości: 25
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Bałagan w downloadzie
« Odpowiedź #11 dnia: 11 Sierpnia 2005, 18:30:14 »
Cytat: "Paweł-1987"
Nie tyle chciałem pochawlić się zawartością swojego katalogu dynamic/PKP, co urozmaicić jazdę. Na większości tras jeździmy EU07-424, EN57-800, czy SN61-183. Według mnie lepiej mijać skład np. 4*Eaos+3*Uahs+5*Sgs+2*Ugpps niż 14*Eaos.


Cieszę się Paweł , że wpadłeś na taki pomysł , bo mi np. znudziło się jeżdżenie EU07-424 , ET22-443 itp. , ale czy mógłbyś to wszystko uszeregować , żeby tylko ściągnąć paczkę , wyładować i jeździć , bo jak na razie męczyłem się cały dzień ze ściąganiem całego taboru w downloadzie , robiłem różne kombinacje , a sceneria i tak się nie załadowałą...
Polskie Koleje Polikwidowane
Nie każde kobiety to rury , ale większość tak.

Offline Mutopompka

  • Wiadomości: 1155
  • Na IRC-u SPRĘŻAREK vel. tyqtyqtyq
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Bałagan w downloadzie
« Odpowiedź #12 dnia: 11 Sierpnia 2005, 18:50:43 »
Czy Ty chłopie nie nie umiesz kliknąć ZMIEŃ, aby EDYTOWAĆ POSTY????
Jakoś u wielu userów Maszyny działaja traski i nie mają z tym żadnych kłopotów... A najwięcej krzyczą właśnie Ci, którzy nie mają pojęcia o edycji pkików SCN. Popatrz na komunikaty, przeczytaj, czy masz wszystko co wymaga danej trasy. Jeśli nie -> poszukaj na forum, napisz do kogoś, z większym stażem od Ciebie z pytaniem, czy nie ma tego, i tego, bo nei chodzi CI traska taka a taka, nie masz takiej paczki, a potrzebujesz do odpalenia trasy...

Dam sobie głowę uciąć, że ktoś Ci pomoże, a nie od razu z "ryjem", że CI połowa tras nie chodzi, że popierasz tego a tego kolesia, że zrobić to a tamto!

Więcej inwencji twórczej i samozapału, a nie liczenie, kiedy wyjdzie to, a tamto.

Offline EU7-004

  • Wiadomości: 25
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Bałagan w downloadzie
« Odpowiedź #13 dnia: 11 Sierpnia 2005, 19:10:04 »
Przepraszam , czy z maszyny korzystają tylko Ci , którzy znają się na wszystkim , nie ma żadnego laika , bo większość tras jest tak niedopracowane , że przed uruchomieniem wychodzi 10 błędów. Czyli mam rozumieć , że maszyna jest tylko dla tych którzy znają się na wsystkim i umieją uruchomić jakąś niedopracowaną paczkę , a inny męczy się z nią cały dzień i i tak nie uruchomi.

Rozumiem wszystko , ale czy nie możecie nam pomóc , ułatwić , czy specjalnie robicie tak , żeby ktoś cały dzień otwierał jedną scenerię i kombinował.

Lepiej chyba zrobić coś porządnego niż męczyć potem drugą osobę o każdą scenerie.

Pozdrawiam.
Polskie Koleje Polikwidowane
Nie każde kobiety to rury , ale większość tak.

Offline Mutopompka

  • Wiadomości: 1155
  • Na IRC-u SPRĘŻAREK vel. tyqtyqtyq
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Bałagan w downloadzie
« Odpowiedź #14 dnia: 11 Sierpnia 2005, 19:16:42 »
Cytat: "EU7-004"
Przepraszam , czy z maszyny korzystają tylko Ci , którzy znają się na wszystkim , nie ma żadnego laika , bo większość tras jest tak niedopracowane , że przed uruchomieniem wychodzi 10 błędów.

A z tym już wal do twórców, po co umieszczają "niedporacowane" wersje.

Cytat: "EU7-004"
Czyli mam rozumieć , że maszyna jest tylko dla tych którzy znają się na wsystkim i umieją uruchomić jakąś niedopracowaną paczkę , a inny męczy się z nią cały dzień i i tak nie uruchomi.

Dla wszystkich, którzy:
1) Poczytają co ta trasa reprezentuje
2) Poczytają czego nie ma
3) Poczytają, czego się spodziewać (jakie mogą być błędy)
4) Poczytają plik *.txt (o ile jest, w którym jest opisane wszystko, co tyczy się danej trasy)
Cytat: "EU7-004"
Rozumiem wszystko , ale czy nie możecie nam pomóc , ułatwić , czy specjalnie robicie tak , żeby ktoś cały dzień otwierał jedną scenerię i kombinował.
Możemy.... Ale:
1. Opisujcie DOKŁADNIE dany problem (jaki błąd wywalił, jaki komunikat się ukazał
2. CO zrobiliście, aby uniknąć tego błędu?
3. Jaką macie wersję symulatora (jakie łatki)?
4. Jaka trasa Wam powoduje problem???

Czy to aż takie trudne???? Ciężko właśnie wypisać te rzeczy w problemie???

Offline moko_loko

  • Wiadomości: 189
  • :)
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Bałagan w downloadzie
« Odpowiedź #15 dnia: 11 Sierpnia 2005, 19:22:15 »
Cytat: "EU7-004"
Przepraszam , czy z maszyny korzystają tylko Ci , którzy znają się na wszystkim , nie ma żadnego laika , bo większość tras jest tak niedopracowane , że przed uruchomieniem wychodzi 10 błędów. Czyli mam rozumieć , że maszyna jest tylko dla tych którzy znają się na wsystkim i umieją uruchomić jakąś niedopracowaną paczkę , a inny męczy się z nią cały dzień i i tak nie uruchomi.

Rozumiem wszystko , ale czy nie możecie nam pomóc , ułatwić , czy specjalnie robicie tak , żeby ktoś cały dzień otwierał jedną scenerię i kombinował.

Lepiej chyba zrobić coś porządnego niż męczyć potem drugą osobę o każdą scenerie.

Pozdrawiam.



Przecierz wyjdzie paczka całościowa i napewno wrzystko będzie działać tylko nie wiadamo dokałdnie kiedy Będzie paczka ...

"Cierpliwość jest cnotą o wilkiej wartości"
...

Offline EU7-004

  • Wiadomości: 25
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Bałagan w downloadzie
« Odpowiedź #16 dnia: 11 Sierpnia 2005, 19:23:02 »
A czy musimy z każdym problemem biegać do Was? Nie wystarczy zrobić porządną paczkę z trasą , żeby przy urachamianiu nie wychodziły żadne błędy? Można to zrobić! Tylko kto o tym pomyśli ?
Polskie Koleje Polikwidowane
Nie każde kobiety to rury , ale większość tak.

Offline moko_loko

  • Wiadomości: 189
  • :)
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Bałagan w downloadzie
« Odpowiedź #17 dnia: 11 Sierpnia 2005, 19:23:40 »
Cytat: "moko_loko"
Cytat: "EU7-004"
Przepraszam , czy z maszyny korzystają tylko Ci , którzy znają się na wszystkim , nie ma żadnego laika , bo większość tras jest tak niedopracowane , że przed uruchomieniem wychodzi 10 błędów. Czyli mam rozumieć , że maszyna jest tylko dla tych którzy znają się na wsystkim i umieją uruchomić jakąś niedopracowaną paczkę , a inny męczy się z nią cały dzień i i tak nie uruchomi.

Rozumiem wszystko , ale czy nie możecie nam pomóc , ułatwić , czy specjalnie robicie tak , żeby ktoś cały dzień otwierał jedną scenerię i kombinował.

Lepiej chyba zrobić coś porządnego niż męczyć potem drugą osobę o każdą scenerie.

Pozdrawiam.



Przecierz wyjdzie paczka całościowa i napewno wrzystko będzie działać tylko nie wiadamo dokałdnie kiedy Będzie paczka ... Zresztą przecztaj 2 post od góry  

"Cierpliwość jest cnotą o wilkiej wartości"
...

Offline tusik

  • Wiadomości: 23
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Bałagan w downloadzie
« Odpowiedź #18 dnia: 11 Sierpnia 2005, 19:34:47 »
Ludzie... czy _TAK_CIEZKO_ jest zmodyfikowac plik .scn ??????? Autorzy po to robia w ten sposob trasy by zostawic uzytkownikowi duze pole do manewru i edycji, dodawania wlasnych skladow, modyfikowania ich, a nawet zmiany zdarzen i przebiegow pociagow. Wystarczy troszeczke pogrzebac, i mozna zrobic CUDA!!!! NAPRAWDE.  Tekstury mozna dobrac samemu (czy to z DOWNLOADu czy tez z wlasnego katalogu) i miec cos sie chce i jak sie chce!
Pozdrawiam