Autor Wątek:  Wykonam nagrania (symulujące) zapowiedzi stacyjne.  (Przeczytany 3223 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Inkwizytor

  • Wiadomości: 4
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 4
Wykonam nagrania (symulujące) zapowiedzi stacyjne.
« dnia: 01 Września 2019, 15:05:32 »
Zakładam temat z małą próbką i badaniem zainteresowania zarazem. Nazwa subforum: "...chcę zrobić" sugeruje, że trafiłem we właściwe miejsce.

Około 9 lat temu w scenerii Bałtyk pojawiły się zapowiedzi, które nagrywałem na laptopie, przy użyciu mikrofonu z wkładką elektretową. Od tego czasu mam dostęp do o wiele lepszego sprzętu nagrywającego (mikrofon wstęgowy, odpowiedni preamp, komputer tylko jako rejestrator). Zapragnąłem trochę odświeżyć nagrania, ponieważ chociażby obecny w nagraniu szum nie jest raczej elementem symulacji brzmienia megafonu stacyjnego.
W załączeniu przesyłam plik który podmienia pierwszą zapowiedź, po uruchomieniu lokomotywy w misji ratunkowej do "Mewy". Należy wypakować w Maszyna\sounds\radiotelefon\baltyk .

Zapraszam do wyrażania opinii, czy zrobić więcej takiego "odświeżenia", czy może zostawić to tak jak jest a dograć zapowiedzi w innych sceneriach? Ewentualne opinie aby się tym nie zajmować - nie wywołają urazy. Testować śmiało.

EDIT: Skorygowałem tytuł aby nie wprowadzał w błąd osoby poszukujące nagrania autentycznych zapowiedzi nagrywanych na dworcach.
« Ostatnia zmiana: 01 Września 2019, 17:36:12 wysłana przez Inkwizytor »

Offline Stele

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 10133
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2610
Odp: Wykonam nagrania (symulujące) zapowiedzi stacyjne.
« Odpowiedź #1 dnia: 01 Września 2019, 18:17:44 »
Nie za czysto?
Uwaga techniczna. Pliki ogg są tylko w paczce użytkowej. Rób w wav/flac źródła. Zerknij do standardów dodatków jak to formalnie powinno być.
Co do nagrywania, to jak najbardziej. Problem z tym, że ktoś to musi oskryptować potem. Transkei nawet nie występował przy ostatnim scenariuszu o nagrania zapowiedzi, bo mu się już nie chciało.
Mój kanał youtube

Offline Inkwizytor

  • Wiadomości: 4
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 4
Odp: Wykonam nagrania (symulujące) zapowiedzi stacyjne.
« Odpowiedź #2 dnia: 03 Września 2019, 22:32:51 »
Cytuj
Nie za czysto?
Poeksperymentuję w tym kierunku, ponieważ o ile siedząc w lokomotywie zapowiedź jest słyszana w miarę realnie, to po wyjściu na zewnątrz zdecydowanie za głośna.

Cytuj
Rób w wav/flac źródła
Zapamiętam. Szukając informacji o dźwiękach, spotkałem się tylko z informacjami mniej-więcej jak funkcjonują w symulatorze (maszynowa wiki), ale niezbyt o tym, jak działa obecnie zamieszczanie takich dodatków. Zwłaszcza gdy niektóre nagrania miały by nie tyle dodać, a zastąpić pliki które są w paczce.
Spodziewałem się dowiedzieć więcej w temacie https://eu07.pl/forum/index.php/topic,25406.0.html, ale nie mam do niego dostępu. Gdzie mógłbym jeszcze coś znaleźć?

Offline Stele

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 10133
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2610
Odp: Wykonam nagrania (symulujące) zapowiedzi stacyjne.
« Odpowiedź #3 dnia: 03 Września 2019, 22:35:55 »
https://eu07.pl/forum/index.php/topic,15307.0.html Normy dla twórców.

Podbiłbym licznik odkrywając test, ale ciekaw jestem jak forum zareaguje gdy założysz tam wątek z automatu. Zrób jakąś paczuszkę i wrzuć przez upload zgodnie z opisanym tam sposobem wgrywania na testy. Zobaczymy czy odblokuje dział jak będziesz miał tam wątek. Jak nie to wal na priv.
Mój kanał youtube