Autor Wątek:  Długie wczytywanie plików dźwiękowych.  (Przeczytany 3860 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Turbokibel

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1598
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1293
Długie wczytywanie plików dźwiękowych.
« dnia: 16 Sierpnia 2019, 12:37:15 »
Cześć, mam problem z długim wczytywaniem plików m.in plików dźwiękowych, najbardziej to widać w folderze sounds w MaSzynie, filmik to dobrze prezentuje https://youtu.be/V8D5wh-Ifa0 , nie mam pojęcia co jest przyczyną, najdziwniejsze jest to, że to się dzieje na dysku SSD, (jak się to już załaduje w tym folderze sounds i będę chciał wejść w Ten komputer to nie mogę bo się to będzie ładować ze 5 minut). Na HDD ekspresowo pliki dźwiękowe się ładują i mogę normalnie wejść w Ten komputer. Nie wiem czy to wina dysku, ale sprawdzałem narzędziem chkdsk i nie ma błędów. W CrystalDiskInfo wszystko jest ok.

Wygląda na to, że pliki .ogg tak się długo ładują i powodują później takie loadingi.
« Ostatnia zmiana: 16 Sierpnia 2019, 20:37:44 wysłana przez Turbokibel »
Otrzymałem permanentnego bana na 6h xD

Online RoboBatman

  • Wiadomości: 1634
    • Zobacz profil
    • Wykaz Taboru Kolejowego na Tekstury
  • Otrzymane polubienia: 546
Odp: Długie wczytywanie plików dźwiękowych.
« Odpowiedź #1 dnia: 16 Sierpnia 2019, 13:17:20 »
@Turbokibel : że tak zapytam: jakim programem odtwarzasz pliki dźwiękowe? Po drugie jaki system operacyjny (chodzi mi o numer Windows). Ja ze swojej strony polecam  programik-kombajn VLC Media Player. Ma wszystkie kodeki wbudowane w sobie przez co nie trzeba instalować kodeków czy to filmowych czy dźwiękowych.

Offline Turbokibel

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1598
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1293
Odp: Długie wczytywanie plików dźwiękowych.
« Odpowiedź #2 dnia: 16 Sierpnia 2019, 13:19:09 »
Ja używam zwykłego z Windowsa 10, czyli Muzyka Groove, ale raczej to nic nie robi, bo na dysku D jest wszystko ok.

EDIT: Skopiowałem plik sounds z dysku D, z Repo na dysk C, i wszystko jest normalnie, pliki ładują się szybko, więc albo mój komputer długo mieli pliki .ogg albo odtwarzacz.
EDIT2: Czy u was też tak długo odtwarzają się pliki .ogg?
« Ostatnia zmiana: 16 Sierpnia 2019, 14:58:00 wysłana przez Turbokibel »
Otrzymałem permanentnego bana na 6h xD

Offline Marcin886

  • Wiadomości: 1
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Długie wczytywanie plików dźwiękowych.
« Odpowiedź #3 dnia: 06 Września 2019, 15:47:07 »
U mnie normalnie. Może coś go blokuje? Kiedyś miałem podobny problem z zaporą, sprawdzała każdy otwierany plik, bo miała jakiś tryb agresywny.