Autor Wątek:  Całkowo Lotos-problem w Wilisiu i Paszkach Wielkich  (Przeczytany 2910 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Przemekm

  • Wiadomości: 161
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 9
Całkowo Lotos-problem w Wilisiu i Paszkach Wielkich
« dnia: 23 Lipca 2019, 13:38:50 »
Witam

Podczas wykonywania manewrów w Wilisiu lokomotywy od pociągu osobowego i od pociągu z beczkami od Jarkawek zatrzymują się na torze null_0113. Tzn. jedna z nich, zależnie który z tych pociągów pierwszy przyjedzie na stacje. W związku z tym nie można ukończyć scenariusza. Problem powoduje event2 umieszczony w/w torze. Tor ten znajduje się w głowicy rozjazdowej i po najechaniu na niego lokomotywa otrzymuje polecenie Wait_for_orders i czeka do nieskończoności blokując dalszy przebieg scenariusza. Rozwiązanie to usnąć event2 z toru null_0113. Ja wstawiłem go do toru wilis_7kon (być może niepotrzebnie), teraz lokomotywy zjeżdżają na żeberko i można ukończyć misję.
Proszę zatem kogoś władnego do zmiany tego w plikach do następnej paczki całościowej.

Natomiast drugi problem a raczej wątpliwość dotyczy przejazdu przez Paszki Wielkie. Padła informacja na radiu że mam przelot. Zostałem skierowany na tor lewy patrząc w kierunku Macierzewa. Na semaforze wjazdowym A był sygnał Sr2 a na tarczy ostrzegawczej pod nim ToE sygnał Ot1. I teraz na semaforze obok którego miałem przejechać czyli D jest sygnał Sr3, a na semaforze przy torze prawym czyli E sygnał Sr1. Czy zatem na tarczy ToE nie powinno być sygnału Od2 informującego, że następny semafor zezwala na jazdę?


Offline Stele

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 10133
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2609
Odp: Całkowo Lotos-problem w Wilisiu i Paszkach Wielkich
« Odpowiedź #1 dnia: 23 Lipca 2019, 13:43:13 »
Wrzucę wedle sugestii, jeśli Transkei się nie odezwie w tej sprawie.
Z tarczami coś mieszasz oznaczenia. Skoro E wskazywał Sr1 to ToE musi Ot1. Ale z opisu wynika, jakby stała przed A.
Mój kanał youtube

Offline Przemekm

  • Wiadomości: 161
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 9
Odp: Całkowo Lotos-problem w Wilisiu i Paszkach Wielkich
« Odpowiedź #2 dnia: 23 Lipca 2019, 14:31:54 »
Załączam szkic sytuacji w Paszkach Wielkich. Czarna linia to nasz przebieg.

Offline Stele

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 10133
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2609
Odp: Całkowo Lotos-problem w Wilisiu i Paszkach Wielkich
« Odpowiedź #3 dnia: 23 Lipca 2019, 15:08:43 »
To na moje jest dobrze. Tarcza dwustawna podaje Od1 jeśli kolejny semafor wskazuje ograniczenie. Trójstawną by wypadało dać ale że kiedyś w paczce nie było, to i mi się konwertować nie chciało. Mogę model zrobić, jak ktoś zainteresowany zmianami w srk.
Mój kanał youtube

Offline Przemekm

  • Wiadomości: 161
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 9
Odp: Całkowo Lotos-problem w Wilisiu i Paszkach Wielkich
« Odpowiedź #4 dnia: 23 Lipca 2019, 18:08:56 »
Chyba znalazłem odpowiedź na moje pytanie. Cytat ze strony http://www.transportszynowy.pl/sygnalizacjanast.php#sw
Cytuj
  Jeżeli tarcza ostrzegawcza stoi przy semaforze wjazdowym, to nazywa się ona tarczą ostrzegawczą przelotową i odnosi się ona do każdego semafora, do którego może dojechać pociąg na sygnał zezwalający na jazdę na semaforze wjazdowym. Tarcza ostrzegawcza przelotowa może być kształtowa lub świetlna.   

Zatem tarcza ToE powinna wskazywać Od2.
Załączam zmieniony plik events_lotos.ctr jeszcze nie przetestowany.
« Ostatnia zmiana: 23 Lipca 2019, 18:25:12 wysłana przez Przemekm »

Offline Transkei

  • Deweloper
  • Wiadomości: 649
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 884
Odp: Całkowo Lotos-problem w Wilisiu i Paszkach Wielkich
« Odpowiedź #5 dnia: 23 Lipca 2019, 18:15:58 »
Powinna wskazywać Od2 - zasady ustawiania tarcz zrozumiałem dopiero na kolejnym scenariuszu. Natomiast dawanie "Wait_for_orders" z tego co pamiętam, to pamiątka po jakimś bardzo starym exe, gdzie był jakiś dziwaczny problem ze skanowaniem, co powodowało, że osobowy wjeżdżający na stację nagle stawał i nie chciał dalej jechać.
Poprawkę wgram najpóźniej jutro.

EDIT: Poprawka poszła jako rev. 4142.
« Ostatnia zmiana: 24 Lipca 2019, 20:04:33 wysłana przez Transkei »