Autor Wątek:  Żenująca sytuacja  (Przeczytany 4376 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline DzordZ

  • Betatester
  • Wiadomości: 280
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 392
Żenująca sytuacja
« dnia: 20 Lipca 2019, 20:07:34 »
Dzień dobry!
Z racji magicznego znikania postów oraz wątków, a także braku jakiejkolwiek interakcji, piszę w pozornie głupiej, ale jednak krytycznie ważnej, sprawie.

Jestem zażenowany. Negatywne zaskoczenie to chyba jedna z lepszych fraz opisującą niedawną sytuację, ale do rzeczy.

W dniu 19/07/19 około godz. 6:00 pojawiła się zmiana w MaSzynowym systemie kontroli wersji - konkretnie rewizja 4125. To w niej znajduje się paczka tekstur ładunków innofreightów. Wątek w Teście Dodatków z tym assetem został usunięty / ukryty, a ja nie mam dostępu do własnej wiadomości z poprawkami. Nie ma również nigdzie wiadomości odnośnie dodania dodatku wraz z rewizją.

Żeby się przed Forumowymi kolegami uwierzytelnić, to jakkolwiek nie pamiętam daty, pamiętam, co było wadami tego assetu: różna ostrość zdjęć (porównanie do wagonu platformy), identyczny wyróżnik kontenera na wszystkich teksturach, oraz słaba jakość różowego kontenera. Uważam, że łatwo skorelować ten stan z rzeczywistością.

W całej tej wypowiedzi nie chodzi o to, czy ten asset jest gorszy, czy lepszy. Nie chodzi też o osobiste "jazdy" w kontekście użytkownika joachimowicz, który jednak był autorem wątku i jest autorem commita. Witki, ręce, a i u niektórych użytkowników piersi, opadają. Brak mi słów na uzasadnienie tego działania. Zamierzone obejście procesu testu jakości jest, moim zdaniem, co najmniej dziecinne.

Nie jestem tutaj najdłużej, nie jestem też najaktywniejszy, ale czas wyjść z piaskownicy. Liczba poświęconych godzin wszystkich zaangażowanych w MaSzynę jest wystarczająco duża, żeby nie puścić płazem takiej farsy. Dlatego post ten jest swoistą formą jawnego ostracyzmu. Nie podoba mi się cała ta akcja, a brak reakcji jest jeszcze gorszy.

Czekam na odpowiedź Panowie. Prywatne Wiadomości nie interesują mnie, wykażcie się i pokażcie swój punkt widzenia.

Online fuji8

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1149
    • Zobacz profil
    • smk Jaworzyna Śląska
  • Otrzymane polubienia: 763
Odp: Żenująca sytuacja
« Odpowiedź #1 dnia: 20 Lipca 2019, 20:14:48 »
Nie jest to pierwsze podejscie kolesiostwa, przyklad testowania, kiedy to pewne osoby(celowe nie wymienianie nickow) zamiast traktowania kazdego uzytkownika na rowni, jest widoczna zasada "sa rowni i rowniejsi". Przyklad byka 12xx i byka dizla, co to mialo byc? moze pora podac sie do dymisji do zwyklego uzytkownika?
« Ostatnia zmiana: 20 Lipca 2019, 20:36:15 wysłana przez fuji8 »
"Rzeczy niemożliwe wykonujemy natychmiast, cuda zajmują nam nieco więcej czasu"

Offline szogun

  • Wiadomości: 5627
  • Nie matura a chęć szczera zrobi z Ciebie oficera!
    • Zobacz profil
    • szogun Studio
  • Otrzymane polubienia: 552
Odp: Żenująca sytuacja
« Odpowiedź #2 dnia: 22 Lipca 2019, 01:02:40 »
Usuńcie z repo i będzie spokój 😂 Chyba 3 miesiące minęły, dostatecznie dużo czasu żeby wprowadzić poprawki i zrobić commit.
Skoro kot robi MIAU czyli miauczy, to dlaczego pies szczeka a nie hauka?
Informacje o trwających pracach -> facebook.com/szogunstudio

Offline Piotr93

  • Deweloper
  • Wiadomości: 1651
  • stonko majster
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1053
Odp: Żenująca sytuacja
« Odpowiedź #3 dnia: 22 Lipca 2019, 10:28:02 »
Racja, dla mnie żenującą sytuacją jest również to, że użytkownicy muszą czekać na "patche" które są z błędami zamiast na paczki całościowe i pobieranie z publikacji, i tak na razie nie ma aplikacji która miała być a mija już rok. Można pomyśleć o wznowieniu publikacji dodatków w normalny sposób.. A co do wrzucania na repo i usuwania wątków to chyba sprawa wyjaśniła się na MM? @Stele opisał chyba sytuacje że usunął wątek?
« Ostatnia zmiana: 22 Lipca 2019, 10:29:27 wysłana przez Piotr93 »

Offline Stele

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 10133
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2609
Odp: Żenująca sytuacja
« Odpowiedź #4 dnia: 22 Lipca 2019, 10:46:31 »
Odwaliliśmy bardzo brzydką akcję. Wina leży zarówno po stronie autora za samą ideę, mojej za pomoc jak i reszty administracji za nieprzycięcie naszych poczynań. Przepraszam. Kumoterstwo wzięło górę nad zdrowym rozsądkiem, bo rozwój wypadków był do przewidzenia. Jak się wszystko rozwijało - nie wiem - też mamy prawo do weekendu.
Wątek został przywrócony. Kontenery wiszą na svn, poprawki zgłoszonych błędów ponoć zostały wprowadzone. Jak ktoś odczuwa potrzebę, proszę sprawdzać. Wywalanie czy reuploady do td nie mają sensu przez wagę paczki. Szkoda serwera na formalizmy.
Mój kanał youtube

Offline RoboBatman

  • Wiadomości: 1634
    • Zobacz profil
    • Wykaz Taboru Kolejowego na Tekstury
  • Otrzymane polubienia: 546
Odp: Żenująca sytuacja
« Odpowiedź #5 dnia: 22 Lipca 2019, 10:53:09 »
Ja poproszę linka do tego przywróconego wątku.Szperam po swoich wiadomościach, szperam po TD i nic nie ma. Jeżeli będzie-sprawę uznam za zakończoną.

Wątek jest widoczny w Teście Dodatków.
« Ostatnia zmiana: 22 Lipca 2019, 11:08:40 wysłana przez RoboBatman »

Offline AtapiCl

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4426
    • Zobacz profil
    • O warszawskiej części linii kolejowej nr 7 Warszawa – Lublin i nie tylko ;)
  • Otrzymane polubienia: 212
Odp: Żenująca sytuacja
« Odpowiedź #6 dnia: 22 Lipca 2019, 10:58:15 »
Wątek został przywrócony.

Nie wiem co klikałeś, ale tylko napisałeś posta, że przywróciłeś, ale wątku nie przerzuciłeś. Przerzuciłem teraz ja.