Autor Wątek:  Trasa Strzęsowiec-Karpice  (Przeczytany 85195 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Mauryk

  • Wiadomości: 43
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Trasa Strzęsowiec-Karpice
« Odpowiedź #60 dnia: 04 Lipca 2006, 10:53:43 »
ooOOoo Tato poczytałem dokładnie...Z1 mam z Downloadu, wszystkie rzeczy z pliku HTML także. Nie wiem co moze być powodem.Nie wyskakuje żadne powiadomienie cannot load dynamic object....

Offline PEKAP

  • Wiadomości: 588
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Trasa Strzęsowiec-Karpice
« Odpowiedź #61 dnia: 04 Lipca 2006, 11:09:43 »
Mauryk: Jakie masz .exe? Bo jak najnowsze to takie rzeczy się robią na różnych trasach. Wszystko jest dobrze a to na końcu ładnowania się wywala. Jak to jest to co mówię to chyba pod tym linkiem znajduje się poprawne .exe http://members.lycos.co.uk/air4/eu07.zip
-//-

Offline Tomek6996

  • ZbanowanyZbanowany
  • Wiadomości: 96
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Trasa Strzęsowiec-Karpice
« Odpowiedź #62 dnia: 04 Lipca 2006, 11:43:33 »
Jak po tym linku nie dziala to moze jednak wywal Z1 i wstaw inne wagony.

Offline Mauryk

  • Wiadomości: 43
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Trasa Strzęsowiec-Karpice
« Odpowiedź #63 dnia: 30 Lipca 2006, 15:55:21 »
Witam dopatrzyłem sie chyba buga w misji IC z EP23.Gdy dostaję sygnał  że mogę jechać wyruszam i po jakimś czasie na swoim torze natrafiam na  wagony(bez lokomotywy)i nie mogę ich ominąć. Sygnał "Jazda z  max. dozwoloną prędkością"(zielone światło)na  wyjazdowym i zaraz za  tym semaforem znajdują siete wagony. Gdy prowadziłem Towarowy to po drodze też mijałem tego IC i przed sobą pchał te wagony,  więc nawet AI ma z tym problemy. Prosze o odp.

Offline Mariusz W.

  • Wiadomości: 392
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Trasa Strzęsowiec-Karpice
« Odpowiedź #64 dnia: 30 Lipca 2006, 16:41:34 »
Najprawdopodobniej sklad z EP09 Ci sie rozrywa. Sciagnij nowsza wersje z Download#u.

Offline Mauryk

  • Wiadomości: 43
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Trasa Strzęsowiec-Karpice
« Odpowiedź #65 dnia: 30 Lipca 2006, 16:48:33 »
Nawet w misji osobowego z Eu07-032 jest ten sam problem, należy w Czerwicach manewrowac,ustawić pociąg na tor i poczekać aż przejedzie IC, ale on pcha  te wagony więc nei przyjeżdża. Planowany odjazd jest o 10:54, a ja czekał do 11:10 a IC był dopiero w połowie drogi do Czerwic.

Dodano po 4 minutach:

 W pliku scenerii usunąłem ostatnie trzy wagony, bo właśnie 3 wagony pcha  zawsze ten IC:)myślę że to te:)POZDRAWIAM

Offline Bujo

  • Wiadomości: 17
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Trasa Strzęsowiec-Karpice
« Odpowiedź #66 dnia: 31 Lipca 2006, 00:36:40 »
O ile dobrze pamietam to brakuje sprzegu miedzy wagonami. Trzeba zmienic wpis w składzie ciągniętym przez Ep09-005:
Cytuj
node -1 0 515112-05014-3 dynamic PKP\Z1 Z1_2kl Z1 0.0 nobody 0 0 enddynamic

na:
Cytuj
node -1 0 515112-05014-3 dynamic PKP\Z1 Z1_2kl Z1 0.0 nobody 3 0 enddynamic

albo usunąc 3 ostatnie wagony, jak kto woli.

Offline Krzysiek626

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 5925
  • EXIT
    • Zobacz profil
    • Krzysiek626
  • Otrzymane polubienia: 443
Trasa Strzęsowiec-Karpice
« Odpowiedź #67 dnia: 04 Sierpnia 2006, 20:09:25 »
Trasa jest w paczce Defilera pozbawiona błędów. Trzeba bardzo dokładnie przeczytać plik html dotyczący opisu trasy i sposobu wykonania misji. Nowe exe? a które nowe bo to nie wagony Z1 powodują wywalenie symka przy inicjalizacji składu. IC nie może pchać wagonów bo przed nim nic nie powinno stać. Czeka się na EP23 bo to ona się wlecze, jak ktoś ma scenerię nie z paczki Defilera.
@Mauryk skąd masz traskę bo jak z paczki Defilera to tam nie ma błędów, a jak zmieniałeś coś w składach albo masz traskę skąd indziej....

Czemu nie korzystacie z paczek zrobionych i złożonych po to by ustrzec się błędów?
Po ściągnięciu i zrobieniu kopii zapasowej takiej paczki, można kombinować ile wlezie. Dokładać i zmieniać składy i loki. Dokładać scenerie i zmieniać je.

Pozdrawiam znad wielkiej wody.

Offline Mauryk

  • Wiadomości: 43
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Trasa Strzęsowiec-Karpice
« Odpowiedź #68 dnia: 06 Sierpnia 2006, 22:36:25 »
NO juz wszystko ok. ściągnąłem paczkę Mariusz-Defiler;Pi wszystko śmiga
POZDRO

Offline SiBiK

  • Wiadomości: 80
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Trasa Strzęsowiec-Karpice
« Odpowiedź #69 dnia: 09 Sierpnia 2006, 21:54:49 »
A ja z propozycja/prozba:
Mozna stworzyc nowe polaczenie osobowe Wostrzewo-Czerwice. Obslugiwany np ED 72 lub jakims dowolnym skladem na haku EU07. Co wy na to???

Offline Krzysiek626

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 5925
  • EXIT
    • Zobacz profil
    • Krzysiek626
  • Otrzymane polubienia: 443
Trasa Strzęsowiec-Karpice
« Odpowiedź #70 dnia: 12 Sierpnia 2006, 18:35:49 »
Cytat: "SiBiK"
A ja z propozycja/prozba:
Mozna stworzyc nowe polaczenie osobowe Wostrzewo-Czerwice. Obslugiwany np ED 72 lub jakims dowolnym skladem na haku EU07. Co wy na to???


W Wostrzewie stoi skład EU06-018 z kilkoma wagonami, ale trzeba dopisać kilka eventów. Jeżeli będą proste to na rozpoczęcie tej misji trzeba czekać ponad 20 minut.
Można zrobić mijankę w Kremczowie i zaczynamy misję od ręki ale swoje i tak odczekamy bo trzeba się minąć z EN57. Eventów jest też więcej.
Ja zrobiłem właśnie ED72 zamiast EU06-018 ale tylko do Karpic, dla sprawdzenia czy można taką misję dopisać. Dalej sprawa się komplikuje ale jest możliwa.
Pozdrawiam

Offline SiBiK

  • Wiadomości: 80
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Trasa Strzęsowiec-Karpice
« Odpowiedź #71 dnia: 13 Sierpnia 2006, 08:31:17 »
Tez myslalem o mijance w Kremczowie. A co do czekania mozna postac 10 min na stacji poczatkowej, pozniej az do mijanki w Kremczowie. Po dojechaniu do Karpic masz doroge wolna az do Czerwic bo IC wyjezdza wczesniej niz EN57.

Offline ideka

  • Wiadomości: 6
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Trasa Strzęsowiec-Karpice
« Odpowiedź #72 dnia: 13 Sierpnia 2006, 10:40:07 »
Koledzy gdzie znajdę paczkę "Mariusz-Defile"?

Offline Krzysiek626

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 5925
  • EXIT
    • Zobacz profil
    • Krzysiek626
  • Otrzymane polubienia: 443
Trasa Strzęsowiec-Karpice
« Odpowiedź #73 dnia: 13 Sierpnia 2006, 11:21:17 »
Cytat: "ideka"
Koledzy gdzie znajdę paczkę "Mariusz-Defile"?


http://www.eu07.pl/forum/viewtopic.php?t=4191&start=0&postdays=0&postorder=asc&highlight=

Znajdziesz tu, ale poczytaj cały wątek.

Offline JFK

  • Wiadomości: 13
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Trasa Strzęsowiec-Karpice
« Odpowiedź #74 dnia: 20 Sierpnia 2006, 17:47:23 »
Ja uważam mimo wielu protestów, że ta trasa jest jedna z najlepszych. Jednak u siebie poprawiłem to że: wstawiłem ep09 zamiast ep23(bo lepiej jeździ AI) podmieniłem niektóre wagony jednak ogólnie trasa jest moim skromnym zdaniem extra, a do tego długa i szybka jeździłem ją wiele razy i nadal mi pasuje...

P.S. Niewtrącając sie i nienarażając chciałbym dodać, że przydałoby się jeszcze do tych wszystkich składów dożucić ten pośpiech co tak bezczynnie stoii w Wostrzewie, jak by komuś się nudziło to można by było eventy dla niego zrobić by jechał aż do strzęsiowca przez całą trase, ale to na marginesie poza tym extra, choć wielu mówi ze nie...
Jak Ja Kocham Pociągi...

Offline Krzysiek626

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 5925
  • EXIT
    • Zobacz profil
    • Krzysiek626
  • Otrzymane polubienia: 443
Trasa Strzęsowiec-Karpice
« Odpowiedź #75 dnia: 20 Sierpnia 2006, 20:04:25 »
Cytat: "JFK"
Ja uważam mimo wielu protestów, że ta trasa jest jedna z najlepszych. Jednak u siebie poprawiłem to że: wstawiłem ep09 zamiast ep23(bo lepiej jeździ AI) podmieniłem niektóre wagony jednak ogólnie trasa jest moim skromnym zdaniem extra, a do tego długa i szybka jeździłem ją wiele razy i nadal mi pasuje...

P.S. Niewtrącając sie i nienarażając chciałbym dodać, że przydałoby się jeszcze do tych wszystkich składów dożucić ten pośpiech co tak bezczynnie stoii w Wostrzewie, jak by komuś się nudziło to można by było eventy dla niego zrobić by jechał aż do strzęsiowca przez całą trase, ale to na marginesie poza tym extra, choć wielu mówi ze nie...


Hehe już to zrobiłem, bo pomysł nie jest nowy, zresztą była propozycja na ten temat w tym wątku ( SiBiK ). Cała trasa właśnie z EP09 jest w paczce złożonej przez Defilera (nie wiem który raz już to piszę) a wątek jest w dziale Na warsztacie. Tam też ukaże się aktualizacja. Jedna uwaga, nie będzie to pośpiech tylko ED72 - trzeba się ciut napocić i zatrzymywać na każdej stacyjce. Misja ma 50km i trwać będzie około 70 minut. Jedna wada, na odjazd trzeba czekać około20 minut. No cóż takie jest życie.

PS: Autorem scenerii jest Paweł 1987. Mojego autorstwa są tylko poprawki i nowa misja z Edkiem.

Offline pudel

  • Wiadomości: 111
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Trasa Strzęsowiec-Karpice
« Odpowiedź #76 dnia: 08 Października 2006, 13:45:31 »
w misji z sn61 ile trzeba czekać na zezwolenie wyjazdu??

Offline Krzysiek626

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 5925
  • EXIT
    • Zobacz profil
    • Krzysiek626
  • Otrzymane polubienia: 443
Trasa Strzęsowiec-Karpice
« Odpowiedź #77 dnia: 08 Października 2006, 14:20:18 »
Cytat: "pudel"
w misji z sn61 ile trzeba czekać na zezwolenie wyjazdu??


3 minuty.

Offline pudel

  • Wiadomości: 111
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Trasa Strzęsowiec-Karpice
« Odpowiedź #78 dnia: 08 Października 2006, 16:28:00 »
Cytat: "Krzysiek626"
Cytat: "pudel"
w misji z sn61 ile trzeba czekać na zezwolenie wyjazdu??


3 minuty.

czekalem ponad 6 i nic!
a w drugiej misji nie moge epką ruszyc z miejsca nie wiem co jest grane ;)
w 3 misji z en57 czekam bez konca rowniez na wyjazd, intercity go dostaje ale ciagle stoi
czy to moze byc wina najnowszego exeka czy trzeba jeszcze dluzej poczekac??

Offline Krzysiek626

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 5925
  • EXIT
    • Zobacz profil
    • Krzysiek626
  • Otrzymane polubienia: 443
Trasa Strzęsowiec-Karpice
« Odpowiedź #79 dnia: 08 Października 2006, 17:26:12 »
W paczce Defilera wszystko działa, wielokrotnie sprawdzane i potwierdzone. Nie wiem jaką masz paczkę i co w niej zmieniałeś, tak samo z siebie nie mogło przestać działać.

Offline pudel

  • Wiadomości: 111
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Trasa Strzęsowiec-Karpice
« Odpowiedź #80 dnia: 08 Października 2006, 17:48:13 »
Cytat: "Krzysiek626"
W paczce Defilera wszystko działa, wielokrotnie sprawdzane i potwierdzone. Nie wiem jaką masz paczkę i co w niej zmieniałeś, tak samo z siebie nie mogło przestać działać.


nic w niej nie zmienialem wgralem tylko nowe exe i ustawilem ini;
przed chwila przejechalem jednak sn - trzeba bylo nie ruszac sie z miejsca a ja podjechalem pod semafor
co do epki nie moge ruszyc nia w tym sensie że jakby nie miala w ogole sily ciagnac skladu, sypie piachem a tu ledwo ledwo

Offline Krzysiek626

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 5925
  • EXIT
    • Zobacz profil
    • Krzysiek626
  • Otrzymane polubienia: 443
Trasa Strzęsowiec-Karpice
« Odpowiedź #81 dnia: 08 Października 2006, 17:55:40 »
Napisz raz i wszystko , bo tak napiszemy jeszcze40 postów i nic nie wyniknie. Które exe wgrałeś, jeśli to @queueda ma prawo się sypać. Trasa nie ma nic do tego.

Offline pudel

  • Wiadomości: 111
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Trasa Strzęsowiec-Karpice
« Odpowiedź #82 dnia: 08 Października 2006, 18:09:07 »
tak wgralem UNOFF REV041006 ; przejechalem snką trase natomiast epką nie moge ruszyc z miejsca jakby nie miala siły ciągnąć składu; w misji kiblem  czekam na wjazd 2 skladow po czym intercity dostaje sygnal na wyjazd i nie reaguje; zastanawiam sie czy to po prostu nie trzeba jeszcze poczekac

Offline Krzysiek626

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 5925
  • EXIT
    • Zobacz profil
    • Krzysiek626
  • Otrzymane polubienia: 443
Trasa Strzęsowiec-Karpice
« Odpowiedź #83 dnia: 08 Października 2006, 18:12:22 »
To exe co chwila się sypie, jest to wersja rozwojowa. W tej sprawie pisz w wątku o exe. u mnie wywala się po mniej więcej 5 minutach.

Offline pudel

  • Wiadomości: 111
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Trasa Strzęsowiec-Karpice
« Odpowiedź #84 dnia: 09 Października 2006, 12:53:28 »
u mnie wlasnie na nim wszystko dziala ;) przynajmniej do tej pory... jak przetestuje wszystko to napisze

zapomniałem się spytać czy na exe z paczki defilera objaw walenia w mur ustępował po włączeniu debugmode?? ja pamiętam że jak testowałem ten problem to jednak nadal on egzystował mimo debugmode włączonego

Dodano po 17 godzinach 56 minutach:

 
Cytat: "Krzysiek626"
To exe co chwila się sypie, jest to wersja rozwojowa. W tej sprawie pisz w wątku o exe. u mnie wywala się po mniej więcej 5 minutach.


tak po sprawdzeniu stwierdzam że to była wina exeka na starym wszystko dziala
miejmy nadzieje ze w nowym exeku problem uderzenia w mur zostanie rozwiązany bez konieczności włączania trybu debug
na exeku z paczki defilera przy wlaczonym debug mode problem ten w ogole nie wystepuje na moim sprzecie

Offline P.J.

  • Wiadomości: 176
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 16
Trasa Strzęsowiec-Karpice
« Odpowiedź #85 dnia: 13 Października 2006, 14:42:00 »
Witam.
Jak już wyjdzie ta traskaz edytą, to chciałbym się dowiedzieć czy będą poprawione wskaźniki W27, bo u mnie wskazują prędkkość drogową do tyłu (są odwrócone). No chyba że ktoś wie jak to poprawić, to może mi powiedzieć.
Pozdrawiam
Prawdziwy Wielkopolanin: Poznań  Główny - Środa Wielkopolska - Jarocin - Ostrów Wielkopolski - Kępno - Kluczbork - Lubliniec - Tarnowskie Góry - Bytom - Katowice - Kraków Główny i 170 kilometrów wielkopolskiego szlaku.

Offline Krzysiek626

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 5925
  • EXIT
    • Zobacz profil
    • Krzysiek626
  • Otrzymane polubienia: 443
Trasa Strzęsowiec-Karpice
« Odpowiedź #86 dnia: 13 Października 2006, 14:55:59 »
Nie wydaje mi się że do tyłu. Te odwrócone znaki odnoszą się do przeciwnego kierunku jazdy. Lewym torem też można jeździć i do tego one służą. Inna sprawa że poprawki w tej trasie będą.

Offline P.J.

  • Wiadomości: 176
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 16
Trasa Strzęsowiec-Karpice
« Odpowiedź #87 dnia: 13 Października 2006, 15:14:03 »
chodzi mi o wskaźnik W27, (a ty krzysiek mówisz o wskaźniku W8 lub W9)czyli biała cyfra na czarnym tle wskazująca maksymalną prędkość, jak na przykład od Dronowic do Kostrzycy predkość drogowa wynosi 160 km/h a wskaźnik W27 to wskazujący mam tyłem i tą prędkośc wskazuje mi od Dronowic do Karpic a do Kostryzycy jak jade z Karpic w Drownowicach mam wskaźnik z 12 zamiast z 16, więc mam wskazaną prędkośc 120 km/h zamiast tak jak wrozkłądzie 160km/h. a jest to spowodowane że jak jade jakąś maszyną to widze tył wskaźnika a nie przód. Dla przykładu podałem tylko w tym jednym punkcie, ale odwrotnie mam  wszytkie wskaźniki W27 na tej trasce.
Prawdziwy Wielkopolanin: Poznań  Główny - Środa Wielkopolska - Jarocin - Ostrów Wielkopolski - Kępno - Kluczbork - Lubliniec - Tarnowskie Góry - Bytom - Katowice - Kraków Główny i 170 kilometrów wielkopolskiego szlaku.

Offline Butchy_83

  • Wiadomości: 174
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Trasa Strzęsowiec-Karpice
« Odpowiedź #88 dnia: 13 Października 2006, 16:03:07 »
Cytat: "P.J."
chodzi mi o wskaźnik W27, (a ty krzysiek mówisz o wskaźniku W8 lub W9)czyli biała cyfra na czarnym tle wskazująca maksymalną prędkość, jak na przykład od Dronowic do Kostrzycy predkość drogowa wynosi 160 km/h a wskaźnik W27 to wskazujący mam tyłem i tą prędkośc wskazuje mi od Dronowic do Karpic a do Kostryzycy jak jade z Karpic w Drownowicach mam wskaźnik z 12 zamiast z 16, więc mam wskazaną prędkośc 120 km/h zamiast tak jak wrozkłądzie 160km/h. a jest to spowodowane że jak jade jakąś maszyną to widze tył wskaźnika a nie przód. Dla przykładu podałem tylko w tym jednym punkcie, ale odwrotnie mam  wszytkie wskaźniki W27 na tej trasce.

hmm dziwne.. takiej wersji tej traski jeszcze nie widziałem..u mnie obecnie wszystkie W27 sa w obie strony, co prawda oidp rzeczywiscie nie zgadza sie to z dolaczonym rozkladem, tak jakby było odwrotnie spisane, ale jest to chyba raczej kwestia złego rozkładu niż wskaźników. Wcześniej miałem też problemy z tymi wskaźnikami, ale to była kwestia tekstur a właściwie ich braku (wyswietlała sie szara tabliczka zamiast tekstury liczby).
'Ruszyła MaSzyna po szynach..'


Offline Mariusz1970

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 3925
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 277
Trasa Strzęsowiec-Karpice
« Odpowiedź #89 dnia: 13 Października 2006, 16:48:52 »
Proszę przeczytac wątek tej trasy jeszcze raz od a do z.
Wszystko tam jest opisane. Przed rozpoczęciem poprawek proszę przeczytać cały wątek.
Na przyszłość czytajcie więcej, nie będzie takich pytań.

Pozdrawiam