Autor Wątek:  Hamulce w SM48 [solved]  (Przeczytany 7532 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Czarodziej

  • Wiadomości: 350
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 93
Hamulce w SM48 [solved]
« dnia: 01 Kwietnia 2019, 08:22:03 »
Dzień dobry. Wczoraj próbowałem jeździć Tamarą i nie wiem, czy one są po prostu zepsute w grze czy ja coś źle robię.
Testowałem różne z listy w Rainsted (za wyjątkiem tej z tym innym sprzęgiem) i każda zachowuje się tak samo. Po podpięciu wagonów mam problemy z odhamowaniem składu. Ciśnienie nie chce spadać lub spada bardzo powoli. Ruszenie powoduje wzrost ciśnienia do ponad 200. Kiedy już uda się wyluzować, to potem zahamowanie graniczy z cudem - cylinder zaczyna się napełniać dopiero po odkręceniu kranu hamulca do końca. I potem znów nie da się odhamować. Co robię źle? Lokomotywę uruchamiam tak: j, spacja, f, F, m, x.
« Ostatnia zmiana: 08 Kwietnia 2019, 12:03:09 wysłana przez Czarodziej »

Offline youBy

  • Deweloper
  • Wiadomości: 6163
  • Co tam?
    • Zobacz profil
    • Automat Weryfikujący Regulację i Lambdę
  • Otrzymane polubienia: 865
Odp: Hamulce w SM48
« Odpowiedź #1 dnia: 01 Kwietnia 2019, 09:31:58 »
Sm48 ma hamulec matrosova, w którym steruje  się cisnieniem w przewodzie głównym poprzez czas utrzymywania rączki w pozycji hamowania lub luzowania. Pozycje hamowania to 3 i 4, odcięcie jest na pozycji 2. Jazda standardowo na 0.
Xoov
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w chwili publikacji. Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podawania przyczyny, jak również informowania o tym.

Offline Czarodziej

  • Wiadomości: 350
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 93
Odp: Hamulce w SM48
« Odpowiedź #2 dnia: 01 Kwietnia 2019, 09:51:11 »
Te numerki, które podałes to są numerki wyswietlane w Pomocniku? Ja kiepsko stoję z profesjonalną terminologią :D Które położenie jest położeniem do odhamowania składu?
« Ostatnia zmiana: 01 Kwietnia 2019, 09:52:59 wysłana przez Czarodziej »

Offline youBy

  • Deweloper
  • Wiadomości: 6163
  • Co tam?
    • Zobacz profil
    • Automat Weryfikujący Regulację i Lambdę
  • Otrzymane polubienia: 865
Odp: Hamulce w SM48
« Odpowiedź #3 dnia: 01 Kwietnia 2019, 09:58:14 »
Tak, te numerki są też w Pomocniku. Standardowe odhamowanie to jazda (0), szybkie odhamowanie to napełnianie uderzeniowe (-1).
Xoov
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w chwili publikacji. Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podawania przyczyny, jak również informowania o tym.

Offline Czarodziej

  • Wiadomości: 350
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 93
Odp: Hamulce w SM48
« Odpowiedź #4 dnia: 01 Kwietnia 2019, 11:03:54 »
No to nie rozumiem co robię źle. Przecież w końcu zostawiałem na -1 lub 0. Może nie powinno się odhamowywać uderzeniowo? Z drugiej strony innymi spalinówkami (ST44, ST43, ST45) tak jeżdżę i nigdy nie miałem problemów z wagonami, które nie chcą się odhamować…

Offline Joachimowicz

  • ZbanowanyZbanowany
  • Wiadomości: 1701
  • Nazywam się N'Avoie
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1950
Odp: Hamulce w SM48
« Odpowiedź #5 dnia: 01 Kwietnia 2019, 11:16:27 »
Mogłeś przeładować używając napełnienia zbyt często. Z innymi lokomotywami nie miałeś problemu, bo mają inny hamulec.
| Z maszyną od 20 Kwietnia 2010! |

Offline Czarodziej

  • Wiadomości: 350
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 93
Odp: Hamulce w SM48
« Odpowiedź #6 dnia: 01 Kwietnia 2019, 11:19:37 »
Czyli jak rozumiem w Tamarze unikać -1 i używać 0? Dziękuję bardzo, wypróbuję po południu!

Offline Czarodziej

  • Wiadomości: 350
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 93
Odp: Hamulce w SM48
« Odpowiedź #7 dnia: 01 Kwietnia 2019, 17:40:11 »
Działa. Tylko wymaga dużo wprawy i wyczucia. Ciagle staję kilometr od semafora :)