Autor Wątek:  Atlasy kolejowe  (Przeczytany 2807 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline DzordZ

  • Betatester
  • Wiadomości: 280
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 392
Atlasy kolejowe
« dnia: 01 Września 2018, 19:50:32 »
Dzień dobry! Po spotkaniu się z polską literaturą, czas otworzyć horyzonty. Poszukuję atlasów kolejowych - głównie wagonów towarowych [AT/CZ/DE/SK]. W pierwszej kolejności chciałbym otworzyć się na dużą liczbę aktualnych danych, nowe wagony oraz tabor przewoźników/najemców prywatnych. Jeżeli posiadają Państwo odnośnik godny polecenia - bardzo dziękuję.

Offline centarail

  • ZbanowanyZbanowany
  • Wiadomości: 186
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 72
Odp: Atlasy kolejowe
« Odpowiedź #1 dnia: 01 Września 2018, 21:57:07 »
Katalog wagonów PKP Cargo S.A. z bieżącego roku: http://eu07.pl/userfiles/24578/priv-pkp_cargo_katalog_03072018.pdf

Sukcesywnie będę podsyłał. Mam tego trochę :)

Offline DzordZ

  • Betatester
  • Wiadomości: 280
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 392
Odp: Atlasy kolejowe
« Odpowiedź #2 dnia: 01 Września 2018, 22:45:45 »
Znam i mam ten katalog. W porównaniu do np. Atlasu wagonów towarowych autora Pawła Terczyńskiego nie ma wyszczególnionych różnic, między typami 412W, CSD/E, CFR/E. Co więcej, ogranicza się on do narodowego przewoźnika - nie uwzględnia on chociażby rumuńskich gondol znanych z Taboru Dębica, Rail Polska czy przede wszystkim LWB, 444W z PMT i wielu innych wagonów użytkowanych przez "prywaciarzy".

Offline DzordZ

  • Betatester
  • Wiadomości: 280
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 392
Odp: Atlasy kolejowe
« Odpowiedź #3 dnia: 16 Stycznia 2019, 19:39:01 »
Mały odkop, dziś udało się dotrzeć do katalogu największego europejskiego przewoźnika. Pozycja Güterwagen: DB AG, DB Cargo, Railion, DB Schenker Rail autorstwa Carlsensa S. i innych za niedługo dołączy do dość skromnej kolekcji. Dalej interesują mnie wagony, które jeżdżą po polskich torach, tym bardziej poszukuję katalogów czechosłowackich, rumuńskich, bułgarskich, ale również belgijskich czy węgierskich.