Autor Wątek:  TEM2 gaśnie w czasie jazdy.  (Przeczytany 1985 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Przemekm

  • Wiadomości: 161
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 9
TEM2 gaśnie w czasie jazdy.
« dnia: 28 Grudnia 2018, 11:33:36 »
Witam

Podczas jazdy Tem2 a konkretnie SM48-092 już dwukrotnie zgasła podczas rozgrywki. Rzecz miała miejsce na scenerii Całkowo Retro Zima misja 3. Pierwszym razem zgasła podczas postoju na stacji Macierzewo w oczekiwaniu na odjazd z pociągiem powrotnym do Wilisia. Drugim razem na tej samej scenerii już w czasie powrotu z Macierzewa za przystankiem Macierzewo Jezioro. W tym drugim przypadku rozpędzałem skład. Po tym samoistnym zgaśnięciu nie można silnika uruchomić. AI również nie może go uruchomić chociaż widać pod F12, że próbuje. Status pojazdu wyświetlany w oknie F12 OK.  Zaznaczam, że wszystkie potrzebne urządzenia na pokładzie włączone. Podgrzewanie silnika też nic nie daje.

Offline Wiggle

  • Deweloper
  • Wiadomości: 477
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 141
Odp: TEM2 gaśnie w czasie jazdy.
« Odpowiedź #1 dnia: 28 Grudnia 2018, 11:35:08 »
Chyba przegrzałeś silnik, jechałeś cały czas na obrotach, czy rozpędzałeś i dawałeś nastawnik na 0?
Maszynista Instruktor
POLREGIO Zakład Wielkopolski

Offline Przemekm

  • Wiadomości: 161
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 9
Odp: TEM2 gaśnie w czasie jazdy.
« Odpowiedź #2 dnia: 28 Grudnia 2018, 11:41:27 »
Skład dwuwagonowy, temperatura otoczenia -14. Temperatura silnika w momencie zgaśnięcia 43 a wody chyba 39. Przegrzanie raczej nie. A może to zbyt niska temperatura pracy i następuje uszkodzenie silnika. Jest taka opcja już wprowadzona?

Offline matek123

  • Moderator
  • Wiadomości: 6086
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2064
Odp: TEM2 gaśnie w czasie jazdy.
« Odpowiedź #3 dnia: 28 Grudnia 2018, 11:43:59 »
A może bateria się wyczerpała. Tymczasowo trzeba włączać "przetwornicę" w każdej lokomotywie, nawet tam gdzie nie ma sensu.
Poszukuję zdjęć na tekstury pociągów sieciowych. Szczególnie platform z pomostami.

Offline Przemekm

  • Wiadomości: 161
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 9
Odp: TEM2 gaśnie w czasie jazdy.
« Odpowiedź #4 dnia: 28 Grudnia 2018, 11:49:20 »
O tym nie wiedziałem. Przetwornicy nie miałem włączonej. Dzięki, zrobię trzecie podejście do tej lokomotywy.

Offline Stele

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 10133
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2610
Odp: TEM2 gaśnie w czasie jazdy.
« Odpowiedź #5 dnia: 28 Grudnia 2018, 12:31:55 »
Ta przetwornica na 18.12 powinna być już ogarnięta i alternator w spal-ele działać powinien zawsze. Chyba, że to jakaś starsza paczka.
Przegrzanie nadal nie szkodzi. Na zimowych może zamarznąć woda jak wyłączysz silnik w przerwie między manewrami. Na którymś całkowie ai się blokowało w ten sposób.
Mój kanał youtube