Autor Wątek:  Odp: test-EU07-019.rar  (Przeczytany 4478 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Paweł Andrzej Nowinowski

  • Deweloper
  • Wiadomości: 478
  • Wiedziałeś? Nie wiedziałeś, teraz już wiesz!
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 300
Odp: test-EU07-019.rar
« dnia: 19 Listopada 2018, 11:25:39 »
Tu nie chodzi o to czy to jest możliwe do poprawy czy nie, ale o to że zbyt rygorystycznie podchodzisz do sprawy. Nikt nie neguje twoich umiejętności klejenia siódemek, chociaż nie ma co się tym chwalić bo każdy sobie może taką skleić. Jak chcesz to rób sobie idealne w każdym calu skórki na siódemki, ale gwarantuje Ci, że nikt poza tobą nie patrzy tak rygorystycznie na tekstury, a zwłaszcza nie patrzą tak zwykli gracze. Jak zgłaszasz tyle błędów to aż odechciewa się robić dalsze tekstury. Wniosek się nasuwa sam, jak chcesz to rób sobie takie siódemki bezbłędne, ale nie narzucaj innym po 30 błędów bo to tylko powoduje, że dalsze robienie tekstur staje się zbyt uciążliwe.
« Ostatnia zmiana: 19 Listopada 2018, 17:52:39 wysłana przez RoboBatman »
Mam w planach bardzo fajny podpis...
ale zrobię go jak będę miał czas ;p

Offline hanys

  • Deweloper
  • Wiadomości: 2474
    • Zobacz profil
    • Trainz Download Center
  • Otrzymane polubienia: 1090
Odp: Odp: test-EU07-019.rar
« Odpowiedź #1 dnia: 19 Listopada 2018, 11:36:58 »
@Joachimowicz. Skoro napisałeś wszystkie wykonane prace w sekundach, to dlaczego od razu nie poprawiłeś tego? Wyliczając co do sekundy wykonanie pracy musiałeś się na czymś bazowac, sugeruję że wykonałeś te prace tak?  Nie chciałem tego pisać, ale przypatrz się swoim teksturom. Obrazisz się czy nie, ale musiałem to napisać. Bez obrazy.

Offline MR6

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1954
  • Tak - to jest tekst osobisty.
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 753
Odp: Odp: test-EU07-019.rar
« Odpowiedź #2 dnia: 19 Listopada 2018, 12:00:02 »
Więcej czasu zabrało ci nasmarowanie tego postu niż poprawienie tego. Jaki w tym sens? Logika? Bierzesz testy zbyt poważnie, nie o to w tym wszystkim chodzi. I powie ci to absolutnie każdy. Testując powinieneś wiedzieć na co uwagę zwróci zwykły zjadacz chleba - bo to dla nich w końcu to robimy nie? Takie listowanie to juz popadanie w jakąś skrajność - wręcz fanatyzm. Trzeba umieć zachować granice. Przemyśl sobie to, bo jedynie ty masz problem z zachowaniem umiaru.  Może gdyby to ktoś tobie zaczął tak skrupulatnie testować tekstury to okazało by się, żeby kisły długie miesiące bo zawsze znajdzie się coś nowego,a gwarantuję że spokojnie znalazł by na doczepnego dużo więcej niz ty teraz - tylko pytanie po co? By dokopać? By pokazać jak to jest się zajebistym testerem? By udowodnić że to ja tu rządze? By wylansować się jako teksturowiec idealny? Obecnie masz przypiętą łatkę "pan piksel" lub "pan czepialski" co nie powinno cie dziwić. Jakoś innych lokomotyw tak nie testujesz tylko uparłeś się na moje 07. Przypadek? Powie ci to każdy że w tym aspekcie coś z tobą nie tak.
Udało się poprawić te reflektory http://eu07.pl/userfiles/24487/test-EU07-019_8.rar
« Ostatnia zmiana: 19 Listopada 2018, 12:07:12 wysłana przez MR6 »
"jeśli jest coś niemożliwe do zrobienia, to przyjdzie ktoś kto o tym nie wie i to zrobi".
Prace nad dodatkami.
Deweloper, webmaster i redaktor maszyny na facebooku
=^-^=

Offline Paweł Andrzej Nowinowski

  • Deweloper
  • Wiadomości: 478
  • Wiedziałeś? Nie wiedziałeś, teraz już wiesz!
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 300
Odp: Odp: test-EU07-019.rar
« Odpowiedź #3 dnia: 19 Listopada 2018, 12:07:36 »
Ja jeszcze mam jedną uwagę. Przetestuj też cos innego niż siódemka, i zrób też coś innego niż siódemka. No chyba że stać Cię tylko na siódemki, które tak "doskonale" kleisz.
Mam w planach bardzo fajny podpis...
ale zrobię go jak będę miał czas ;p

Offline Joachimowicz

  • ZbanowanyZbanowany
  • Wiadomości: 1701
  • Nazywam się N'Avoie
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1950
Odp: Odp: test-EU07-019.rar
« Odpowiedź #4 dnia: 19 Listopada 2018, 12:22:53 »
Nie mam zamiaru się obrażać, jestem świadom tego co robię. Byłem w stanie określić ile czasu zajmuje wykonanie poprawki, ponieważ ją wykonałem. Miałem powody, żeby ich nie publikować tutaj.

Cytuj
gwarantuje Ci, że nikt poza tobą nie patrzy tak rygorystycznie na tekstury, a zwłaszcza nie patrzą tak zwykli gracze
Tak? Rozmawiałeś z nimi, że jesteś w stanie stwierdzić, że nikt, nigdy, nie znajdzie błędów, które znalazłem? Jakoś mi się nie wydaje.
Cytuj
Jak zgłaszasz tyle błędów to aż odechciewa się robić dalsze tekstury. Wniosek się nasuwa sam, jak chcesz to rób sobie takie siódemki bezbłędne, ale nie narzucaj innym po 30 błędów bo to tylko powoduje, że dalsze robienie tekstur staje się zbyt uciążliwe.
Czyli jak jedna osoba zgłosi 20 błędów to jest źle, ale jak 4 osoby zgłoszą po 5 błędów to jest lepiej? https://eu07.pl/forum/index.php/topic,29247.msg458574.html#msg458574 Tutaj też była masa błędów, też były to pierdoły. No chyba, że wielkość błędu zaczniemy określać na podstawie tego ile pikseli zajmują. Różnica jest taka, że Stapox walczył do końca i przegrał nie dlatego, że "ktoś zgłasza pierdoły, nie chce mi się ich poprawiać, chociaż mógłbym, bo mam umiejętności, żeby je poprawić". Przegrał, bo takich umiejętności mu brakowało. Tutaj nie ma tego problemu. Dobrze, w takim razie przepraszam, że zgłaszam błędy. Jakby się zastanowić, to cały test dodatków jest uciążliwy. Twórca robi teksturę, a jacyś ludzie śmią twierdzić, że znajdują się na niej błędy, że w pół godziny można sprawić, że będzie wyglądała trochę lepiej. W tym momencie mnie łzy wzruszenia zalały oczy.
Cytuj
To nie jest na pokaz, tylko do jazdy gdzie większość czasu spędza się w kabinie, a sie patrząc pod lupą.
Skoro nie jest na pokaz, to w takim razie marnujesz czas, bo do jazdy ludzie mają 50 innych zielonych siódemek.
Cytuj
Więcej czasu zabrało ci nasmarowanie tego postu niż poprawienie tego. Jaki w tym sens? Logika?
Logika jest bardzo prosta. Pora żebyś nauczył się poprawiać swoje błędy, żebym nie musiał po 3 razy Ci powtarzać, że czoło jest niebieskie, a reszta fioletowa, żebyś przestał pisać "to może sam to poprawisz".
Cytuj
Jakoś innych lokomotyw tak nie testujesz tylko uparłeś się na moje 07. Przypadek? Powie ci to każdy że w tym aspekcie coś z tobą nie tak.
Więc sugerujesz, że uparłem się na Ciebie? Może dlatego, że tylko Ty robisz siódemki? https://eu07.pl/forum/index.php/topic,30891.0.html https://eu07.pl/forum/index.php/topic,30831.0.html https://eu07.pl/forum/index.php/topic,30283.0.html Może tak dokładnie testuję siódemki, bo kilka ich zrobiłem i wiem co można zrobić lepiej?
Cytuj
Przetestuj też cos innego niż siódemka, i zrób też coś innego niż siódemka. No chyba że stać Cię tylko na siódemki, które tak "doskonale" kleisz.
Agresja jest tutaj zbędna, podobnie jak przechwalanie się tym kto ile czego zrobił. Jak nie podobają Ci się moje siódemki, to może najpierw sprawdź czy nie zrobiłem czegoś oprócz ich.
| Z maszyną od 20 Kwietnia 2010! |

Offline Paweł Andrzej Nowinowski

  • Deweloper
  • Wiadomości: 478
  • Wiedziałeś? Nie wiedziałeś, teraz już wiesz!
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 300
Odp: Odp: test-EU07-019.rar
« Odpowiedź #5 dnia: 19 Listopada 2018, 12:40:59 »
Po pierwsze to nie napisałem nic agresywnego, a po drugie to nie przechwalam się.
Mam w planach bardzo fajny podpis...
ale zrobię go jak będę miał czas ;p

Offline MR6

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1954
  • Tak - to jest tekst osobisty.
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 753
Odp: Odp: test-EU07-019.rar
« Odpowiedź #6 dnia: 19 Listopada 2018, 12:47:35 »
Tak rozmawiałem z nimi, może w przeciwieństwie do ciebie. Dlatego wiem na co zwracają uwage a na co nie. Sam przyznajesz ze doczepiłes sie bo robie siódemki. Tester powinien byc bezstronny prawda? Takie zachowanie średnio przystoi. Dołączam opinię pieroga_su42
« Ostatnia zmiana: 19 Listopada 2018, 13:30:46 wysłana przez MR6 »
"jeśli jest coś niemożliwe do zrobienia, to przyjdzie ktoś kto o tym nie wie i to zrobi".
Prace nad dodatkami.
Deweloper, webmaster i redaktor maszyny na facebooku
=^-^=

Sebol82

  • Gość
Odp: Odp: test-EU07-019.rar
« Odpowiedź #7 dnia: 19 Listopada 2018, 13:29:42 »
Połowę Eu/EP zezłomować. Następna publikacja siódemki za dekadę i sprawa załatwiona.

Online DieselPower

  • Deweloper
  • Wiadomości: 1968
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 3740
Odp: Odp: test-EU07-019.rar
« Odpowiedź #8 dnia: 19 Listopada 2018, 16:13:18 »
Uuu wyczuwam antysiódemkowizm. Punkt widzenia normalnego użytkownika od nadgorliwego BT zdecydowanie się różni. Założę się, że i tak 99% użytkowników nie zauważy, że w nowej wersji poprawiono o 1px jakiś pasek względem starej. Wniosek jest taki, że nie warto skupiać się na nieistotnych i niezauważalnych szczegółach a na tym co najważniejsze. Tak samo jak przy modelach.

Offline Sawi

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 9217
  • O.M.D - Electricity, O.M.D - Enola Gay. 01.09.2012
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 742
Odp: Odp: test-EU07-019.rar
« Odpowiedź #9 dnia: 19 Listopada 2018, 17:01:29 »
Nie czarujmy się siódemek w symku mamy już aż nadto, więc dobrze by było by nasi teksturowcy przerzrucili się na inny model. Jeszcze tzw malowanie historyczne zrozumiem, ale by różniła się tylko paskiem bądź innym szczególem to już lekka przesada.
Życie jest bardzo kruche i w najmniej oczekiwanym momencie tracisz bliskich. Nie widzisz kogoś lata i nagle już tej osoby nie ma :(. Jedynie co tobie zostaje, to wspomnienia http://www.youtube.com/watch?v=Rk_sAHh9s08 "Co mnie nie zabije, to mnie wzmocni".

Offline Stele

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 10133
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2609
Odp: Odp: test-EU07-019.rar
« Odpowiedź #10 dnia: 19 Listopada 2018, 17:14:53 »
Jak zgłaszasz tyle błędów to aż odechciewa się robić dalsze tekstury. Wniosek się nasuwa sam, jak chcesz to rób sobie takie siódemki bezbłędne, ale nie narzucaj innym po 30 błędów bo to tylko powoduje, że dalsze robienie tekstur staje się zbyt uciążliwe.
No brawo. W końcu ktoś na to wpadł! Przecież w tym wszystkim chodzi o to, by robienie siódemek było uciążliwe i te nazbyt dogłębne testy mają zniechęcić. Ma to pełne wsparcie Repo i Administracji. ;) Jak mimo to powstanie skórka na wypasie-tylko lepiej.
Przeciętny gracz to prędzej nie zauważy, że doszła 181 skórka siódemki, niż że jest idealnie wykonana.
Mój kanał youtube

Offline MR6

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1954
  • Tak - to jest tekst osobisty.
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 753
Odp: Odp: test-EU07-019.rar
« Odpowiedź #11 dnia: 19 Listopada 2018, 17:23:35 »
Hola hola? Odkad testy mają zniechęcać? To może w ogóle przestańmy cokolwiek robić skoro każdy może zniechęcić kążdego. Od razu walmy s1 pod wszystkim a jak! To nie działa tak że zniechęca się na jedna lokomotywę. To zniechęca w ogóle! I kto to popiera? Ty i atapi? No na pewno jesteście dużą wiekszościa... Zobaczymy jak będe walił 40 punktami w testach, to poczujecie jak to jest. A wracając. Test ma być bezstronny, nie skażony żadnymi przekonaniami i naleciałościami. W innym przypadku równie dobrze można go zlikwidować skoro ma to tak wyglądać.
« Ostatnia zmiana: 19 Listopada 2018, 17:26:22 wysłana przez MR6 »
"jeśli jest coś niemożliwe do zrobienia, to przyjdzie ktoś kto o tym nie wie i to zrobi".
Prace nad dodatkami.
Deweloper, webmaster i redaktor maszyny na facebooku
=^-^=

Offline Sawi

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 9217
  • O.M.D - Electricity, O.M.D - Enola Gay. 01.09.2012
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 742
Odp: Odp: test-EU07-019.rar
« Odpowiedź #12 dnia: 19 Listopada 2018, 17:29:26 »
Nie spinaj się tak bo to była ironia notabene.
Życie jest bardzo kruche i w najmniej oczekiwanym momencie tracisz bliskich. Nie widzisz kogoś lata i nagle już tej osoby nie ma :(. Jedynie co tobie zostaje, to wspomnienia http://www.youtube.com/watch?v=Rk_sAHh9s08 "Co mnie nie zabije, to mnie wzmocni".

Offline carmel4a

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 175
    • Zobacz profil
    • Moja stronka na Tumblrze z changelogiem ze STAREGO projektu.
  • Otrzymane polubienia: 36
Odp: Odp: test-EU07-019.rar
« Odpowiedź #13 dnia: 19 Listopada 2018, 17:36:13 »
Co tu się stało się? Bo nie rozumiem. Mamy test dodaktów, nikt nie testuje - źle. Ktoś testuje - źle. Wypisał co uważa za błąd i tyle. Albo poprawić, albo nie poprawić. Już dawno byłem za tym by poprawić specyfikacje co przejdzie przez test, a co nie. Zresztą z tego co widzę, to jest wypisane "co jest do poprawy", a nie, "dodatek nie wyjdzie, po posiada kardynalne błędy"...
Toruń robię.
Ma ktoś stare zdjęcia z Bydgoszczy Głównej?

Podczas tworzenia dodatków nie muszę uwzględniać (co nie oznacza, że nie mogę) uwag które nie dotyczą zagadnień w przyklejonych wątkach TD.

Offline MR6

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1954
  • Tak - to jest tekst osobisty.
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 753
Odp: Odp: test-EU07-019.rar
« Odpowiedź #14 dnia: 19 Listopada 2018, 17:37:02 »
Chodzi po prostu o przekroczenie granic dobrego smaku...
"jeśli jest coś niemożliwe do zrobienia, to przyjdzie ktoś kto o tym nie wie i to zrobi".
Prace nad dodatkami.
Deweloper, webmaster i redaktor maszyny na facebooku
=^-^=

Offline carmel4a

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 175
    • Zobacz profil
    • Moja stronka na Tumblrze z changelogiem ze STAREGO projektu.
  • Otrzymane polubienia: 36
Odp: Odp: test-EU07-019.rar
« Odpowiedź #15 dnia: 19 Listopada 2018, 17:37:55 »
No, więc proponuje całą zbędną dyskusje wywalić i pozostawić merytoryczne posty. Te z listą poprawek. Co jest przekroczeniem granicy smaku, testowanie?..
Toruń robię.
Ma ktoś stare zdjęcia z Bydgoszczy Głównej?

Podczas tworzenia dodatków nie muszę uwzględniać (co nie oznacza, że nie mogę) uwag które nie dotyczą zagadnień w przyklejonych wątkach TD.

Offline MR6

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1954
  • Tak - to jest tekst osobisty.
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 753
Odp: Odp: test-EU07-019.rar
« Odpowiedź #16 dnia: 19 Listopada 2018, 17:38:44 »
Zwracanie uwagi na rzeczy widoczne z kilkunastu cm.
"jeśli jest coś niemożliwe do zrobienia, to przyjdzie ktoś kto o tym nie wie i to zrobi".
Prace nad dodatkami.
Deweloper, webmaster i redaktor maszyny na facebooku
=^-^=

Offline Stele

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 10133
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2609
Odp: Odp: test-EU07-019.rar
« Odpowiedź #17 dnia: 19 Listopada 2018, 17:39:40 »
Jak mamy nie patrzeć z kilkunastu cm to po cholerę tekstury >2048px?
Mój kanał youtube