Autor Wątek:  MaSzynowy WRJ wielu scenariuszy  (Przeczytany 9148 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline miko22

  • Wiadomości: 616
  • Powoli wracam z "promocją"...
    • Zobacz profil
    • Nasze-Symulatory.pl
  • Otrzymane polubienia: 196
MaSzynowy WRJ wielu scenariuszy
« dnia: 06 Września 2018, 18:05:45 »
Wczoraj jadąc na l053 wieczór wyświetlałem sobie rozkład jazdy na drugim monitorze, bo nie chciało mi się przynosić drukarki do komputera połączonego z pulpitem, żeby wydrukować tylko jeden rozkład. Jazda byłaby jednak przyjemniejsza mając papierową wersję rozkładu, ale żeby nie drukować za każdym razem jednego rozkładu dla danego scenariusza pomyślałem, że przydatny byłby cały gotowy bloczek rozkładów dla wszystkich pociągów w formie książeczki. Taką książeczkę z sześciostronowym WOSem dla l053_calkowo-sluzba-tlk-1 już sobie ostatnio zrobiłem, więc jest to tylko kwestia odpowiedniego wydrukowania poszczególnych stron WOSu czy rozkładów na połówkach kartek A4, ale chcąc zrobić to ręcznie, tzn. drukować każdą stronę osobno, zajęłoby to dużo czasu. Tak powstał pomysł, aby zrobić jeden plik PDF zawierający rozkłady dla wszystkich pociągów, którymi można jechać w aktualnej paczce MaSzyny, przygotowany w taki sposób, by maksymalnie uprościć odpowiednie wydrukowanie rozkładów, które umożliwi później ich łatwe spięcie w gotową książkę na wzór Wewnętrznego Rozkładu Jazdy Pociągów - w wydaniu MaSzynowym dla wszystkich scenariuszy.

W załączniku pierwsza wersja robocza do wglądu. Gotowa jest strona tytułowa, spis treści (jeszcze bez uzupełnionych stron, dodatkowo PDF będzie zawierał automatyczne odnośniki) i wstawione są rozkłady dla pierwszego scenariusza, jako screeny tego, co udało mi się znaleźć. Już wyjaśniam, dlaczego układ stron jest (z pozoru) tak dziwny... Otóż pierwsza strona pliku, to zewnętrzne strony docelowej okładki - strona tytułowa jest po prawej, bo po złożeniu wydrukowanej tak kartki, będzie to przednia strona okładki, a tylna będzie pusta. Druga strona pliku, to wewnętrzne strony okładki wydrukowane na odwrocie tej samej kartki. Drukować się będzie najpierw strony pliku nieparzyste, następnie będzie trzeba odpowiednio włożyć zadrukowane z jednej strony kartki z powrotem do drukarki tak, aby na ich odwrocie wydrukować strony parzyste pliku. Po złożeniu, zagięciu wzdłuż linii i złączeniu np. zszywkami jak zeszyt formatu A5, utworzy to spójną książkę. Następnie jest 3. strona pliku zawierająca w prawej części 1. stronę WRJ - początek spisu treści. Lewa część tej strony pliku będzie później zawierać rozkład ostatniego pociągu z ostatniego scenariusza (jeszcze nie wiadomo, jaki to będzie numer strony całego WRJ). Kolejna, 4. strona pliku ma w lewej części 2. stronę WRJ, czyli ciąg dalszy spisu treści. Znów będzie to później ta sama kartka, co poprzednia strona pliku, tyle że na odwrocie. W prawej części tej 4. strony pliku będzie zatem rozkład przedostatniego pociągu z ostatniego scenariusza. I tak dalej to się będzie układać...

W zasadzie wystarczy już tylko porobić screeny i powstawiać wszystkie rozkłady z numerem pociągu i relacją w nagłówku, a na koniec uzupełnić spis treści o numery stron i odnośniki. Sądząc po liczbie scenariuszy i uwzględniając wszystkie pociągi, może wyjść dosyć pokaźna książka, toteż ogólna koncepcja układu poszczególnych stron WRJ na stronach pliku może ulec zmianie ze względu na to, że przy dużej liczbie kartek "zeszytowy" sposób ich łączenia nie będzie dobry, bo krawędzie bardziej wewnętrznych kartek będą za bardzo wystawać w stosunku do zewnętrznych - kartki w zeszytach łączonych zszywkami nie są jednakowej wielkości. Widać to po rozpruciu zeszytu.

Sam temat założyłem już teraz, bo mam pytanie odnośnie tego, gdzie z reguły można znaleźć rozkład dla pociągu, który np. na starcie nie ma rozkładu (np. wykonuje manewry) i otrzymuje go dopiero w trakcie scenariusza lub otrzymuje w jego trakcie drugi rozkład (np. po oblocie)? Przykładem takiego pociągu bez nadanego od początku numeru i rozkładu jest skład z EU07-324 w scenariuszu Bałtyk Cargo. W pliku baltyk_cargo.scn ten skład ma wpisany rozkład "none".

Przy okazji mile widziane zgłoszenia ew. błędów i sugestie dotyczące już istniejącej wersji WRJ. Nie bardzo wiedziałem, co wpisać zamiast numeru wniosku, ale w końcu wymyśliłem i nie jest to przypadkowy zbiór liczb. Bardziej zainteresowanym polecam zajrzeć do tabeli kodów ASCII - kolumna DEC ;) Natomiast po ukośniku jest to po prostu numer danego rozkładu, bo chciałbym je aktualizować.
« Ostatnia zmiana: 02 Września 2020, 23:48:33 wysłana przez miko22 »

Offline DzordZ

  • Betatester
  • Wiadomości: 280
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 392
Odp: MaSzynowy WRJ wszystkich scenariuszy
« Odpowiedź #1 dnia: 06 Września 2018, 18:22:22 »
Jestem za takim rozwiązaniem, niemniej jednak "drukarskie" podejście byłoby zbyt daleko idącym rozwiązaniem. Dla mnie, wystarczyłby WOS w formie streszczonej do dwóch kolumn na stronę. O wiele łatwiej przyjdzie mi drukowanie po dwóch stronach w takim formacie, użycie dziurkacza i spięcie stosu WOSów. Jeżeli znajdą się chętni stworzyć, a przede wszystkim wykorzystać Twój pomysł - życzę sukcesu i powodzenia. Ja poproszę o scaloną wersję Wykazów po 2 kolumny na stronę. Co więcej - nie podoba mi się brak przejścia Bałtyk -> Bałtyk Cargo, choć jest on mniej wkurzający niż potencjalny brak przejścia Bałtyk zima -> Całkowo Lotos.

Offline youBy

  • Deweloper
  • Wiadomości: 6163
  • Co tam?
    • Zobacz profil
    • Automat Weryfikujący Regulację i Lambdę
  • Otrzymane polubienia: 865
Odp: MaSzynowy WRJ wszystkich scenariuszy
« Odpowiedź #2 dnia: 06 Września 2018, 18:25:58 »
W zasadzie lepiej zrobić to w układzie klasycznym strona po stronie. Wtedy każdy sobie wydrukuje jak chce, np. w formie broszury, jednostronnie, dwustronnie zbindowane albo na rolce.
Xoov
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w chwili publikacji. Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podawania przyczyny, jak również informowania o tym.

Offline Stele

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 10133
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2609
Odp: MaSzynowy WRJ wszystkich scenariuszy
« Odpowiedź #3 dnia: 06 Września 2018, 18:27:58 »
Rozkłady nadawane w trakcie scenariusza trzeba wyłuskać ze skryptu misji. Wszystko jest jako txt w scenery, kwestia sformatować i przydzielić do scenariuszy.
Mój kanał youtube

Offline miko22

  • Wiadomości: 616
  • Powoli wracam z "promocją"...
    • Zobacz profil
    • Nasze-Symulatory.pl
  • Otrzymane polubienia: 196
Odp: MaSzynowy WRJ wszystkich scenariuszy
« Odpowiedź #4 dnia: 06 Września 2018, 19:15:39 »
@DzordZ - co masz na myśli jako "przejście" pomiędzy scenariuszami? Zaczynanie się każdego od nowej strony czy coś więcej? WOSy będą później jako dodatek 2 do rozkładu. Także rozkazy "O" dla tych scenariuszy/scenerii, dla których istnieją.
@youBy - jeśli rozkłady w wersji strona po stronie, to w jaki sposób - tak samo po dwie strony A5 na jednej kartce A4 w orientacji poziomej czy po jednej stronie na kartkę w orientacji pionowej i w jakim wtedy formacie zrobić?
@Stele - ok, coś będę kombinował, najwyżej jeszcze dopytam. O tym, że rozkłady są jako *.txt wiem, chodziło mi właśnie o odpowiednie ich przyporządkowanie do składów bez nadanego na starcie numeru. Natomiast pierwsza wersja WRJ będzie jeszcze raczej zawierała screeny takich rozkładów z notatnika, jeśli dla danego pociągu nie ma gotowej ładnej tabelki. Takie tabelki będzie można później z czasem dorabiać i podmieniać.

Offline Quark-t

  • Administrator
  • Wiadomości: 3590
  • Automaty liczą...
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 47
Odp: MaSzynowy WRJ wszystkich scenariuszy
« Odpowiedź #5 dnia: 06 Września 2018, 21:53:46 »
@youBy - jeśli rozkłady w wersji strona po stronie, to w jaki sposób - tak samo po dwie strony A5 na jednej kartce A4 w orientacji poziomej czy po jednej stronie na kartkę w orientacji pionowej i w jakim wtedy formacie zrobić?

Zwyczajnie jak na kartce formatu A4 w orientacji pionowej, bez dzielenia na kolumny czy robienia z tego kartek A5 na siłę.
99% sterowników do drukarek oraz czytników PDF ogarnia coś takiego jak "broszura" - i wydruk sam jest skalowany na format 2xA5 (czyli w sumie A4), odpowiednie strony są dobierane automatycznie, aby były na jednej stronie kartki i wychodzi sama z siebie piękna książeczka, którą tylko trzeba złożyć w pół.
Pozdrawiam, dr inż. Quark-t

Offline youBy

  • Deweloper
  • Wiadomości: 6163
  • Co tam?
    • Zobacz profil
    • Automat Weryfikujący Regulację i Lambdę
  • Otrzymane polubienia: 865
Odp: MaSzynowy WRJ wszystkich scenariuszy
« Odpowiedź #6 dnia: 06 Września 2018, 22:01:49 »
A może zamiast screenów rozkładów z txt po prostu przekleić je i zachować czcionkę o stałej szerokości znaku?
Xoov
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w chwili publikacji. Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podawania przyczyny, jak również informowania o tym.

Offline tmj

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 3808
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2351
Odp: MaSzynowy WRJ wszystkich scenariuszy
« Odpowiedź #7 dnia: 06 Września 2018, 22:10:53 »
mam pytanie odnośnie tego, gdzie z reguły można znaleźć rozkład dla pociągu, który np. na starcie nie ma rozkładu (np. wykonuje manewry) i otrzymuje go dopiero w trakcie scenariusza lub otrzymuje w jego trakcie drugi rozkład (np. po oblocie)?
Zazwyczaj rozklady sa trzymane w podkatalogu w /scenery, w ktorym dany scenariusz trzyma wszystkie swoje smieci. Nazwa podkatalogu z reguly zblizona jest do nazwy scenariusza, chociaz nie zawsze ;<  Mozna ja ogolnie wylapac patrzac na sciezke podana w przypadku wpisow include gdziestam/costam.scm w pliku .scn scenariusza.

Offline miko22

  • Wiadomości: 616
  • Powoli wracam z "promocją"...
    • Zobacz profil
    • Nasze-Symulatory.pl
  • Otrzymane polubienia: 196
Odp: MaSzynowy WRJ wszystkich scenariuszy
« Odpowiedź #8 dnia: 06 Września 2018, 22:25:56 »
Ok, do porad się zastosuję. Ale te "ładne" rozkłady z PDFów chyba i tak będą musiały być wklejone jako screeny (przynajmniej na razie), bo konwersja PDF->DOC marnie wychodzi.

Offline Quark-t

  • Administrator
  • Wiadomości: 3590
  • Automaty liczą...
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 47
Odp: MaSzynowy WRJ wszystkich scenariuszy
« Odpowiedź #9 dnia: 06 Września 2018, 23:25:41 »
A scalenie w jeden plik? Polecam "PDF Split And Merge". Darmowy i świetnie daje radę.
Pozdrawiam, dr inż. Quark-t

Offline miko22

  • Wiadomości: 616
  • Powoli wracam z "promocją"...
    • Zobacz profil
    • Nasze-Symulatory.pl
  • Otrzymane polubienia: 196
Odp: MaSzynowy WRJ wszystkich scenariuszy
« Odpowiedź #10 dnia: 07 Września 2018, 00:19:33 »
Tylko że w Wordzie dodaję jeszcze nagłówki scenariuszy i opis dla każdego składu. W załączniku wersja z gotowymi "Bałtykami" i już aktywnym dla nich spisem treści. Z tego co zauważyłem, to te pociągi, dla których nie ma tu rozkładów, w ogóle ich nie dostają. Dodałem też m.in. informację, że nie biorę odpowiedzialności za ew. błędy (gdyby np. ktoś zapłacił w drukarni za wydruk i później by się okazało, że czegoś brakuje itp.), a rozkłady dla każdego scenariusza rozpoczynają się od nowej strony - jeśli o to chodziło @DzordZ. Te z notatnika wstawione do Worda próbnie jako tekst, ale chyba jednak wrócę do screenów, bo z użyciem programu "Shotty" to znacznie szybsza metoda, a po eksporcie do PDF i tak nie widać wielkiej różnicy. Jakieś sugestie odnośnie tej wersji czy robić dalej tak jak jest?
« Ostatnia zmiana: 07 Września 2018, 00:22:49 wysłana przez miko22 »

Offline DzordZ

  • Betatester
  • Wiadomości: 280
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 392
Odp: MaSzynowy WRJ wszystkich scenariuszy
« Odpowiedź #11 dnia: 07 Września 2018, 00:47:38 »
Jak rozkłady dla każdego scenariusza rozpoczynają się od nowej strony, jeśli na udostępnionym przykładzie nad Bałtykiem Cargo znajduje się rozkład z poprzedniego scenariusza?

Offline miko22

  • Wiadomości: 616
  • Powoli wracam z "promocją"...
    • Zobacz profil
    • Nasze-Symulatory.pl
  • Otrzymane polubienia: 196
Odp: MaSzynowy WRJ wszystkich scenariuszy
« Odpowiedź #12 dnia: 07 Września 2018, 00:58:10 »
Nowa wersja jest w załączniku do mojej poprzedniej wiadomości (619kB), a nie w pierwszej. Bałtyk Cargo zaczyna się od początku strony 7. WRJ (8. pliku).

Offline DzordZ

  • Betatester
  • Wiadomości: 280
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 392
Odp: MaSzynowy WRJ wszystkich scenariuszy
« Odpowiedź #13 dnia: 07 Września 2018, 01:14:58 »
Potwierdzam, nowa wersja jest prawidłowa.

Offline Milek7

  • Administrator
  • Wiadomości: 1047
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 902
Odp: MaSzynowy WRJ wszystkich scenariuszy
« Odpowiedź #14 dnia: 07 Września 2018, 17:49:11 »
Może łatwiej to wygenerować automatycznie?
Choćby pythonem wygenerować texa
#!/usr/bin/env python3

import re
import os
import json

# https://stackoverflow.com/a/25875504
def tex_escape(text):
    """
        :param text: a plain text message
        :return: the message escaped to appear correctly in LaTeX
    """
    conv = {
        '&': r'\&',
        '%': r'\%',
        '$': r'\$',
        '#': r'\#',
        '_': r'\_',
        '{': r'\{',
        '}': r'\}',
        '~': r'\textasciitilde{}',
        '^': r'\^{}',
        '\\': r'\textbackslash{}',
        '<': r'\textless{}',
        '>': r'\textgreater{}',
    }
    regex = re.compile('|'.join(re.escape(key) for key in sorted(conv.keys(), key = lambda item: - len(item))))
    return regex.sub(lambda match: conv[match.group()], text)

for root, dirs, files in os.walk('scenery'):
filelist = []

for x in sorted(files):
if x.endswith('.txt'):
with open(os.path.join(root, x), 'rb') as file:
print("\\section{" + tex_escape(x) + "}\n")
print("\\begin{verbatim}\n")
data = file.read().decode('windows-1250')
print(data)
print("\\end{verbatim}\n")
print("\\clearpage\n")
\documentclass{report}
\usepackage[margin=2cm]{geometry}

\usepackage{polski}
\usepackage[utf8]{inputenc}

\begin{document}
\tableofcontents
\newpage
\input{rozklady.tex}
\end{document}
python3 rozklady_gen >rozklady.tex
pdflatex wrj.tex
pdflatex wrj.tex

Tylko zamiast iterować po plikach trzeba wyszukać nazwy w scn i przypisać do właściwych rozdziałów, jakiś lepszy styl ustawić. Tabelkę też można przeparsować i wygenerować w TeX normalną.

Offline miko22

  • Wiadomości: 616
  • Powoli wracam z "promocją"...
    • Zobacz profil
    • Nasze-Symulatory.pl
  • Otrzymane polubienia: 196
Odp: MaSzynowy WRJ wszystkich scenariuszy
« Odpowiedź #15 dnia: 07 Września 2018, 19:22:08 »
Niestety kompletnie nie rozumiem, o czym piszesz, ani jak działa ten kod i co z nim zrobić :/ Odkryłem za to, że również w dwóch pierwszych scenariuszach Całkowa, tzn. "Lotos" i "Niebezpieczny pociąg" połowa pociągów jeździ bez rozkładów. Dodatkowo niektóre z istniejących rozkładów są niepoprawne, np. ROS427 z Całkowa "Lotos" - pociąg prowadzi SU46, a rozkład jest dla SU42. Ten sam rozkład jest też wykorzystany w "Niebezpiecznym pociągu" dla SM42. W każdym razie w załączniku WRJ z dodanymi rozkładami dla tych dwóch scenariuszy. Dodatkowo kliknięcie w nagłówek z nazwą scenariusza przenosi z powrotem do spisu treści, o czym też dodałem informację w drugim akapicie tekstu "Od autora". Poprzednim razem zapomniałem o numeracji - tamten załącznik powinien się nazywać WRJ_001-02.

Offline Milek7

  • Administrator
  • Wiadomości: 1047
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 902
Odp: MaSzynowy WRJ wszystkich scenariuszy
« Odpowiedź #16 dnia: 07 Września 2018, 19:53:45 »
Ale z czym problem? Python iteruje po wszystkich .txt, generuje TeX który jest includowany w zwykłym dokumencie LaTeXa. pdflatex generuje PDFa, trzeba dwa razy bo za drugim razem generuje spis treści. Teraz jest wszystko wymieszane, więc trzeba zmienić na iterowanie po trainsetach w scn, dla każdego scn utworzyć \chapter i tam wsadzać rozkłady dla scenerii. Mi tam tego nie potrzeba, ale no myślę że lepiej sobie zrobić skryptem niż siedzieć na tym ręcznie dla każdego rozkładu, zwariować idzie (a jeszcze w wordzie, to już w ogóle masakra), i jeszcze zabawa jak coś będzie trzeba zmienić. (oczywiście w wordzie to będzie zabawa w ciuciubabkę jak zmienić żeby nie rozsypać całego układu ;d)

Offline miko22

  • Wiadomości: 616
  • Powoli wracam z "promocją"...
    • Zobacz profil
    • Nasze-Symulatory.pl
  • Otrzymane polubienia: 196
Odp: MaSzynowy WRJ wszystkich scenariuszy
« Odpowiedź #17 dnia: 07 Września 2018, 20:27:02 »
Owszem, ale jak mam się uczyć jak uruchomić do tego Pythona i co to jest/jak działa/jak zrobić: TeX, LaTeX, pdflatex, zmiana iterowania, \chapter idt., to już chyba jednak wolę w tym Wordzie to kleić pomału ;) A jak zrobię automatyczny spis treści, to zmiany raczej też nie będą uciążliwe, bo teraz już rozkłady każdego scenariusza rozpoczynają się od nowej strony, więc w razie czego wystarczy kliknąć aktualizację spisu treści i gotowe. Jedynym problemem jest na razie to, że aby sprawdzić czy dany skład, który nie ma przypisanego na starcie rozkładu, dostaje go później, odpalam scenariusz i sprawdzam na ekranie pod F2 każdy z takich składów.

EDIT: Np. w scenariuszu Całkowo noc SU45-201 nie ma na starcie przypisanego konkretnego rozkładu:
trainset rozklad none4019 20 0.1
//$o -Pospieszny z Baltyku do Wlodowic
node -1 0 SU45-201 dynamic PKP\SU45_V2 301D-201 301D 0 headdriver 99 0 enddynamic
[...]
A po załączeniu scenariusza zauważyłem, że dostaje rozkład RPS58101, którego przypisanie znalazłem szukajką Notatnika jako event w calkowo/events_noc.ctr:
event mos_su46_manewr1 putvalues 0 none 1.0 1.0 1.0 Timetable:calkowo/rps58101 -100 0 endevent
Pytanie czy trzeba tak latać po scenerii do wszystkich składów do końca scenariusza czy jest jakaś szybka metoda pozwalająca znaleźć, że np. ta SU45-201 dostaje ten rozkład?
« Ostatnia zmiana: 07 Września 2018, 20:55:11 wysłana przez miko22 »

Offline Transkei

  • Deweloper
  • Wiadomości: 649
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 884
Odp: MaSzynowy WRJ wszystkich scenariuszy
« Odpowiedź #18 dnia: 07 Września 2018, 21:42:00 »
Pytanie czy trzeba tak latać po scenerii do wszystkich składów do końca scenariusza czy jest jakaś szybka metoda pozwalająca znaleźć, że np. ta SU45-201 dostaje ten rozkład?
Niestety takiej metody po prostu nie ma.

A czy jest sens umieszczania rozkładów jazdy dla pociągów dekoracyjnych? W większości przypadków mają mało sensowne trasy a nierzadko godziny są wpisane tak, aby można było je uruchamiać z dowolnym opóźnieniem i aby nie blokowały później stacji oczekiwaniem na odjazd. Dodatkowo chociażby w Całkowie wiele towarowych ozdobnych nie ma rozkładów.

Offline miko22

  • Wiadomości: 616
  • Powoli wracam z "promocją"...
    • Zobacz profil
    • Nasze-Symulatory.pl
  • Otrzymane polubienia: 196
Odp: MaSzynowy WRJ wszystkich scenariuszy
« Odpowiedź #19 dnia: 07 Września 2018, 21:50:34 »
Czyli co, dawać tylko rozkłady dla pociągów przeznaczonych do prowadzenia przez autora danego scenariusza? Skończyłem teraz sprawdzanie Całkowa noc i tam rzeczywiście tylko ta jedna SU45-201 dostaje rozkład, a wszystkie inne pociągi jeżdżą bez rozkładów.

EDIT: Kolejna wersja WRJ zawiera rozkłady dla scenariuszy do ostatniego Całkowa włącznie i o ile się gdzieś nie pomyliłem, to tylko dla składów przeznaczonych do prowadzenia. Zmieniłem też spis treści. Tym razem wstawiam już jako link ze względu na rozmiar (2,81MB): http://eu07.pl/userfiles/21606/priv-WRJ_001-04.pdf

EDIT 2: Tym razem do "l053 Cargo part 2". Niestety dla tego i poprzedniego scenariusza chyba w ogóle nie ma rozkładów :/ (3,78MB, 93str.): http://eu07.pl/userfiles/21606/priv-WRJ_001-05.pdf

EDIT 3: Do ostatniej l053 włącznie (7,01MB, 157str.): http://eu07.pl/userfiles/21606/priv-WRJ_001-06.pdf
Teraz dopiero widać, jaka "l053 służba brutto-posp" jest długa... Doliczając czas na manewry na początku i na końcu, przy rozkładowej jeździe wychodzi 4h 40min. ;)

EDIT 4: Skończone. Niestety okazało się, że dla większej liczby scenariuszy nie ma w ogóle rozkładów, a w niektórych brakuje, toteż na okładce zmieniłem napis z "wszystkich scenariuszy" na "wielu scenariuszy". Oznaczyłem też te scenariusze odpowiednio znakiem "(X)" - informacja o tym jest na pierwszej stronie (8,09MB, 199str.): http://eu07.pl/userfiles/21606/priv-WRJ_001-07.pdf
Jak widać rekord biją Moczniki. Gdyby ktoś zrobił rozkład(y) dla któregoś z tych scenariuszy, to bardzo proszę o informację o tym, a zaktualizuję WRJ. Natomiast jeśli nie ma błędów, to może by to dodać do kolejnej paczki?

EDIT 5: Wstawiam aktualizację. Dodałem rozkłady dla następujących scenariuszy:
Cytuj
4. Bałtyk Euro 2012
6. Bałtyk ŚDM
7. Bałtyk SKM 1
8. Bałtyk SKM 2
27. Całkowo wycieczka
37. l053 noc
38. l053 południe
81. Stary Jawor eszelon
82. Stary Jawor noc
83. Stary Jawor osobowy 1
84. Stary Jawor osobowy 2
85. Stary Jawor retro
86. Stary Jawor Zdawka
Zaktualizowałem też rozkłady dla "39. l053 poranek" (uwzględnione poprawki @Trankei'a, o których mi kiedyś pisał). Pozostałych nie sprawdzałem na zgodność z obecną paczką (może innym razem), więc jeśli ktoś zauważy jakiś błąd, to proszę krzyczeć ;)
Zauważone błędy w dodanych rozkładach (obecne również na repozytorium):
Cytuj
Bałtyk SKM 1:
- ROJ 55324 - w rozkładzie numer 55323

l053 południe:
- TME 323664 - w rozkładzie EU07 zamiast EU06
- TKS 202375/6 - w rozkładzie numer 202735/6

Stary Jawor osoboy 1:
- TMS 694532 - w opisie błędny numer 694632
Link do WRJ (11,0MB, 96 scenariuszy, 266str.): https://eu07.pl/userfiles/21606/WRJ_002_01.pdf
Z ciekawości - czy ktoś w ogóle korzystał z poprzedniej wersji? Ja prawie w ogóle nie jeździłem (głównie TD plus wystawy), ale kilka razy użyłem, żeby sobie wydrukować rozkład, wyświetlić na telefonie lub po prostu szybko przejrzeć, czym się przejechać (np. jak długo trwa dany scenariusz).
« Ostatnia zmiana: 02 Września 2020, 23:48:09 wysłana przez miko22 »

Offline Stele

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 10133
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2609
Odp: MaSzynowy WRJ wielu scenariuszy
« Odpowiedź #20 dnia: 27 Września 2020, 18:54:40 »
Nie potwierdzam tych różnic w nazwie i treści pliku, jeśli o numery chodzi. SVN też edycji nie widzi. Co do EU07/06 to istotne? Nadal 4e.
Mój kanał youtube

Offline miko22

  • Wiadomości: 616
  • Powoli wracam z "promocją"...
    • Zobacz profil
    • Nasze-Symulatory.pl
  • Otrzymane polubienia: 196
Odp: MaSzynowy WRJ wielu scenariuszy
« Odpowiedź #21 dnia: 27 Września 2020, 19:08:40 »
Teraz wszedłem na repozytorium - w załączniku przykładowo rozkład z l053_południe. A co do EU07/06 to nie wiem czy istotne - zgłaszam tylko, że zauważyłem różnicę rozkładu względem opisu ;)
Edit - to samo Bałtyk SKM1.
Edit2 - i jeszcze Stary Jawor osobowy 1.
« Ostatnia zmiana: 27 Września 2020, 19:17:11 wysłana przez miko22 »

Offline Stele

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 10133
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2609
Odp: MaSzynowy WRJ wielu scenariuszy
« Odpowiedź #22 dnia: 27 Września 2020, 19:17:03 »
A, bo mówisz o pdfach. Ja tylko na txtki patrzę. :v Są gdzieś źródła do tego?
Mój kanał youtube

Offline miko22

  • Wiadomości: 616
  • Powoli wracam z "promocją"...
    • Zobacz profil
    • Nasze-Symulatory.pl
  • Otrzymane polubienia: 196
Odp: MaSzynowy WRJ wielu scenariuszy
« Odpowiedź #23 dnia: 27 Września 2020, 19:18:07 »
Pewnie tylko @Transkei ma. Ale Jawor akurat w pliku scn ma błąd.