Autor Wątek:  [SOLVED] Problem z siecią  (Przeczytany 2988 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline szogun

  • Wiadomości: 5629
  • Nie matura a chęć szczera zrobi z Ciebie oficera!
    • Zobacz profil
    • szogun Studio
  • Otrzymane polubienia: 559
[SOLVED] Problem z siecią
« dnia: 18 Sierpnia 2018, 16:54:45 »
Hej, mam internet z kablówki, od samego początku chodził ich modem spięty z routerem i nie było problemu. Później coś tam zaczęło świrować, gościu telefonicznie zresetował mi połączenie, ale teraz cuda wianki dzieją się z routerem. Próbowałem resetów, wgrania firmware a efektu brak, czyli wifi działa bez zastrzeżeń na telefonach, a komputer łączy się z siecią ale nie ma dostępu do internetu (nie można znaleźć DNS). Co śmieszniejsze, wszystko działa jak podepnę komputer kablem pod modem albo udostępnię sobie wifi z telefonu dla komputera. Inna sprawa że żeby zalogować się do routera muszę w ustawieniach połączenia na sztywno wpisać IP routera. Jakieś pomysły? Bo mi ręce opadają... Jak podepnę komputer pod router to przez chwilę działa po czym wywala konflikt adresów IP w sieci.

EDIT: Zainstalowałem na nowo sterowniki karty sieciowej, zresetowałem router, na automatycznie przydzielanym IP działa dopóki nie podłączę innego urządzenia do sieci.
« Ostatnia zmiana: 20 Sierpnia 2018, 19:40:46 wysłana przez szogun »
Skoro kot robi MIAU czyli miauczy, to dlaczego pies szczeka a nie hauka?
Informacje o trwających pracach -> facebook.com/szogunstudio

Offline RoboBatman

  • Wiadomości: 1634
    • Zobacz profil
    • Wykaz Taboru Kolejowego na Tekstury
  • Otrzymane polubienia: 546
Odp: Problem z siecią
« Odpowiedź #1 dnia: 18 Sierpnia 2018, 17:19:56 »
A próbowałeś użyć Windowsowego narzędzia do diagnozowania połączenia? Ściezka:Panel sterowania\Sieć i Internet\Połączenia sieciowe/ Wybierasz karte sieciową i Diagnozuj.

Offline szogun

  • Wiadomości: 5629
  • Nie matura a chęć szczera zrobi z Ciebie oficera!
    • Zobacz profil
    • szogun Studio
  • Otrzymane polubienia: 559
Odp: Problem z siecią
« Odpowiedź #2 dnia: 18 Sierpnia 2018, 17:21:56 »
Jedyne co to robi to odnowienie IP i to nie daje efektu. W ogóle nie ogarniam czemu zaraz po resecie mogłem się zalogować do routera po kablu i przez WIFI a teraz musiałbym ręcznie klepać IP w ustawieniach żeby działało.

Generalnie mój telefon dostaje takie samo IP, jakie miał komputer. Jak zmienię adres to teraz działa, pytanie jak długo?
« Ostatnia zmiana: 18 Sierpnia 2018, 19:28:49 wysłana przez szogun »
Skoro kot robi MIAU czyli miauczy, to dlaczego pies szczeka a nie hauka?
Informacje o trwających pracach -> facebook.com/szogunstudio

Offline Krzysiek626

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 5925
  • EXIT
    • Zobacz profil
    • Krzysiek626
  • Otrzymane polubienia: 443
Odp: Problem z siecią
« Odpowiedź #3 dnia: 18 Sierpnia 2018, 21:49:15 »
Sprawdź pulę adresów jaką może przydzielać router. Sprawdź domyślnaą bramę routera czy jego domyślny adres nie jest taki sam jak modemu z kablówki. Zwykle jest to 192.168.0.1, jeśli są takie same, tonalezy zmienić w routerze.

Offline szogun

  • Wiadomości: 5629
  • Nie matura a chęć szczera zrobi z Ciebie oficera!
    • Zobacz profil
    • szogun Studio
  • Otrzymane polubienia: 559
Odp: Problem z siecią
« Odpowiedź #4 dnia: 20 Sierpnia 2018, 19:40:19 »
Pula niby się zgadzała, ale serwisant który sprawdzał łącze stwierdził że router się gubi przy przydzielaniu adresów, że jest za stary a w ogóle to mam sobie kupić nowy z WANem a nie ADSL. Było podłączone wszystko po LANie, niby działało przez jakiś czas ale przestało... Nowy router śmieszne 70 złotych, myślałem że droższe te sprzęty są. Dzięki i zamykam :D
Skoro kot robi MIAU czyli miauczy, to dlaczego pies szczeka a nie hauka?
Informacje o trwających pracach -> facebook.com/szogunstudio