Autor Wątek:  symutatory wyrzucaja blad "Can`t create A Gl Rending co  (Przeczytany 4215 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline janekibm

  • Wiadomości: 5
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
symutatory wyrzucaja blad "Can`t create A Gl Rending co
« dnia: 27 Czerwca 2005, 18:38:44 »
Pisze poniewaz nie znalazlem odpowiedzi na forum. Mam windows XP Home Edition. Zawiera on dodatek Service Pack 2. Mam straszna ochote na pojezdzenie kolejka. Moja karta graficzna to Geforce 4 MX 440 with AGP x8 lecz moja plyta obsluguje max x4. zciagalem nastepujce wersje symulatora:

-eu07-220204
-eu07-220703
-eu07-160704-unoff

Niestety, na kazdym z tych symulatorów system wyrzuca blad " Can`t create GL Rending context" Na dysku c: mam 169 MB. Wiekszosc symulatorów zciagalem przy pomocy Internet Explorera, ale do konca bez nadpisywania. Flash Get nie widzial pliku. stosowalem nastepujce sterowniki:
-43.45_win2kxp_english
-45.23_win2kxp_english_whql
-53.03_winxp2k.

Niestey program nie tworzy LOG.TXT. Bardzo prosze o pomoc i wyrozumialosc gdyz cos mi sie porobilo z komputerem i w internecie nie moge pisac polkich ogonkow. Jestem kompletnym laikiem jesli chodzi o rozwiazywanie problemow ze sprzetem. Dziekuje i pozdrawiam

Janek

ps. w tym momencie mam sterowniki 45.23

Offline Quark-t

  • Administrator
  • Wiadomości: 3590
  • Automaty liczą...
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 47
symutatory wyrzucaja blad "Can`t create A Gl Rending co
« Odpowiedź #1 dnia: 27 Czerwca 2005, 19:25:08 »
Uruchom jeszcze raz START.EXE i na dole po prawej masz przycisk OPCJE. Kliknij to, i w okienku które się pokazało zaznacz Zapisywanie informacji o uruchamianiu i przebiegu działania programu (po lewej ma być "ptaszek" czy jak to tam się zwie :) ). Wybierz dowolnąscenerię (najlepiej testowo, bo sięszybko ładuje), dowolny pojazd u kliknij Uruchom symulator. Jak znowu wyskoczy błąd, to kliknij ok, żeby się zamknęło, a w katalogu głównym symulatora znajdziesz już plik LOG.TXT. Wklej początkowe linijki i kilka końcowych, zobaczymy co się da zrobić.

A co do ogonków:
Start -> Ustawienia -> Panel sterowania -> Opcje regionalne i językowe.
Sprawdź, czy masz wszędzie poustawiane "Polski", "Polska" itp., oraz:
Zakładka "Języki" -> Usługi językowe i tekstowe -> Szczegóły i w okienku sprawdź, czy w zakładce ustawienia w "Język domyślny" jest "Polski - Polski (programisty)"
Pozdrawiam, dr inż. Quark-t

Offline janekibm

  • Wiadomości: 5
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
symutatory wyrzucaja blad "Can`t create A Gl Rending co
« Odpowiedź #2 dnia: 27 Czerwca 2005, 21:23:28 »
wiec jest tak:

1) Pomimo zaznaczenia opisanej przez ciebie opcji - Log nie jest tworzony
2) okolo dwóch dni temu udalo mi sie raz wczytac na sterownikach 43.45
3) apropo klawiatury wykonalem zalecane przez Ciebie operacje wszysko jest dokladnie tak jak piszesz. Moze po prostu trzeba windows wyrzucic do kosza?? i zainstalowac od nowa??, ale wszystko poza tym jest OK inne progrmy chodza bez zarzutu.

ad2) ale po restarcie komputera juz nie dzilalo

4) teraz stosuje wersje:
-eu07-220703  i razem z nia patch: patch_220604_sp1.

wiec pomimo najszczerszych checi nie moge wkleic loga. Moze jestem za tempy do tego uf??

no coz jak sie nie da jechac trudno swiat sie nie zawali:D

ps. W tym momencie wymusilem defragmentacje dysku c: pomimo tego ze mam wolne 3 % miejsca moze to cos da??

Offline uetam

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2641
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 6
symutatory wyrzucaja blad "Can`t create A Gl Rending co
« Odpowiedź #3 dnia: 27 Czerwca 2005, 22:22:15 »
Dokladny konfig kompa prosze...

Offline Quark-t

  • Administrator
  • Wiadomości: 3590
  • Automaty liczą...
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 47
symutatory wyrzucaja blad "Can`t create A Gl Rending co
« Odpowiedź #4 dnia: 27 Czerwca 2005, 22:43:28 »
Cytat: "janekibm"
wiec jest tak:
1) Pomimo zaznaczenia opisanej przez ciebie opcji - Log nie jest tworzony

Uff.. nie może nie być.. chyba... Uruchomiłeś symka po zaznaczeniu tej opcji? Uzyłeś do znalezienia logu polecenia "szukaj" (menu start->wyszukaj->pliki lub foldery) ?

Cytat: "janekibm"
2) okolo dwóch dni temu udalo mi sie raz wczytac na sterownikach 43.45 ale po restarcie komputera juz nie dzilalo

A czy po tym uruchomieniu symulatora instalowałeś przypadkiem jakieś sterowniki albo przed?
Cytat: "janekibm"
3) apropo klawiatury wykonalem zalecane przez Ciebie operacje wszysko jest dokladnie tak jak piszesz. Moze po prostu trzeba windows wyrzucic do kosza?? i zainstalowac od nowa??, ale wszystko poza tym jest OK inne progrmy chodza bez zarzutu.

Tu Ciebe kompletnie nie zrozumiałem. Co jest jak piszę? Są takie opcje ustawione czy ich nie ma? I łingrozy się ot tak "do kosza" nie wywali - format C: się kłania w pas :]

Cytat: "janekibm"
4) teraz stosuje wersje:
-eu07-220703  i razem z nia patch: patch_220604_sp1.

Niepotrzebnie, skoro masz ściągniętą wersję unoff160704. POzostałych możesz się spokojnie pozbyć, wystarczy tylko ta paczka.

Cytat: "janekibm"
wiec pomimo najszczerszych checi nie moge wkleic loga. Moze jestem za tempy do tego uf??

no coz jak sie nie da jechac trudno swiat sie nie zawali:D
Eeee tam, poradzimy sobie :)
Cytat: "janekibm"

ps. W tym momencie wymusilem defragmentacje dysku c: pomimo tego ze mam wolne 3 % miejsca moze to cos da??

A to kompletnie nie ma nic do rzeczy - defragmentacja, to "ukladanie" plików na dysku by polepszyć ich wczytywanie (dane są "jedna za drugą" a nie porozrzucane po całym talerzu dysku) i nie ma to żadnego, ale absolutnie żadnego wpływu na to, czy dany program się wczyta, czy nie. Jedynie na ewentualną szybkoć tego procesu.
Jednakże kompletnie nie rozumiem czemu piszesz "pomimo tego, że masz 3% miejsca wolnego" - defragmentacjępowinno się prowadzićjak najczęściej (ja robię raz - dwa razy na tydzień), a to, że masz zapchaną główną partycję spowalnia Twój system.

Odnośnie prośby @Mateu:
- procesor (typ, częstotliwość)
- płyta głowna - typ
- pamięć - ilość
- karta graficzna - no to już podawałeś :]
- sterowniki do karty graficznej - kliknij prawym przyciskiem myszy na pulpicie, zakładka "Ustawienia" - przycisk "Zaawansowane"  - powinna być zakładka "GeForce4 MX/MX440" czy jakoś tak - kliknij nią i na dole masz okienko "Infomracje o sterowniku" (takie z suwaczkiem) - wpisz tutaj liczbę znajdującą się w polu "wersja".

Jak coś jeszcze Mateu to mnie popraw :]

Swojądrogą dziwne... bardzo dziwne
Pozdrawiam, dr inż. Quark-t

Offline janekibm

  • Wiadomości: 5
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
symutatory wyrzucaja blad "Can`t create A Gl Rending co
« Odpowiedź #5 dnia: 27 Czerwca 2005, 22:45:43 »
OK na tyle na il bede umial:

system : Microsoft windows XP HE Service pack 2 wersja 2002
grafika: NVIDIA Geforce MX 440 with AGP x8
Muzyka VIa Ac`97 kompatybilna z sound Blaster
Pamiec RAM: 384 MB
Procesor: AMD(tm) Processor 1.20 GHz
Plyta glówna: Microstar KT7 Turbo AGP x4
Nagrywarka :LITE ON 52X
DVD ROM :PIONEER 116
Port USB 1.0
sterownik karty grafiki: 4.5.2.3
Karta grafiki ma 64 M

symulator wtedy uruchomilem, potem zrestartowalem i juz nie dzilal wowczas zaczolem kombinowac ze sterownikami

- na c: nigdy nic wazego nie zapisuje wiec mozna zrobic format tylko instaloanie wszytskich programow od zera jest nieco meczace:)




tyle sie znam jak cos to pytajcie

Offline uetam

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2641
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 6
symutatory wyrzucaja blad "Can`t create A Gl Rending co
« Odpowiedź #6 dnia: 27 Czerwca 2005, 22:52:30 »
Cytat: "janekibm"
OK na tyle na il bede umial:

system : Microsoft windows XP HE Service pack 2 wersja 2002
grafika: NVIDIA Geforce MX 440 with AGP x8
Muzyka VIa Ac`97 kompatybilna z sound Blaster
Pamiec RAM: 384 MB
Procesor: AMD(tm) Processor 1.20 GHz
Plyta glówna: Microstar KT7 Turbo AGP x4
Nagrywarka :LITE ON 52X
DVD ROM :PIONEER 116
Port USB 1.0
dostep do internetu Neostrada 128kb/s - modem ASDL Sagem

tyle sie znam jak cos to pytajcie

Wiec tak, na poczatek sprobuj tego:
 -http://www.nvidia.com/object/winxp_2k_53.03.html
nastepnie jesli to nie pomoze, sprobuj zainstaloawc nowe stery do plyty gl, directa, na sam koniec zostaw formata ;-)

Offline janekibm

  • Wiadomości: 5
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
symutatory wyrzucaja blad "Can`t create A Gl Rending co
« Odpowiedź #7 dnia: 27 Czerwca 2005, 23:53:35 »
zainstalowalem te sterowniki grafiki (mialem je juz pobrane) .które mi podales ponadto wlozylem plyte od windows i wziolem opcje napraw poprzednia kopie. Ale nic nie naprawila:). Poszukam tych sterownikow do uzdzen, jak to nic nieda to pozostaje system. Ale tego nie zrobie poczekam az sam sie wysypie bo wszytko oprrocz neta i maszyny dzila ladnie (no niezle) a niepogniewajcie sie:) Kasowac wszystko z powodu jednego (choc swietnego) symulatora.... Ja malo gram czesciej odpalam jakies programy. Wiec nie umiem tego konfigurowac no nie wiem na razie moze nie zamykajmy tematu jak przez 2 tyg nic sie nie zmieni temat w kosz:D

Offline Bart

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 415
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
symutatory wyrzucaja blad "Can`t create A Gl Rending co
« Odpowiedź #8 dnia: 28 Czerwca 2005, 12:20:49 »
To wina błędu karty graficznej. Miałem tak kiedyś jak karta nie obsługiwała OpenGLa. Wina leży w systemie. Masz tak zapchany komputer i namieszane w Widowsie że, openGL nie chce sie uruchomić. Zrób reinstale i nagraj właściwe sterowniki. MaSzyna ruszy :)
Marcin_EU (21-08-2005 20:42) napisał:
wystarczy znalezc wielu frajerow i za 10 lat ze starego symka bedziecie mieli bve, a za 50 to moze i mstsa

Offline janekibm

  • Wiadomości: 5
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
symutatory wyrzucaja blad "Can`t create A Gl Rending co
« Odpowiedź #9 dnia: 28 Czerwca 2005, 14:56:10 »
Tak masz rację udało się. Sformatowałem dysk i zainstalowałem system od nowa. Windows sam wykrył kartę grafiki sprawdziłem maszyna zadziałała, ale ponieważ mam TV- out musiałem zainstalować sterowniki 53.03 i DZiała:). Teraz tylko poczytać co to jest lokomotywa i jak się nią steruje i mały pociąg ruszy ciuch ciuch:D. Dziekuje za cenne uwagi i pomoc.

Pozdrawiam

Janek

ps. Myslę, że temat zamykamy
pps. Rany czuje się jak wtedy gdy miałem 5 lat i skałdałem Czeską kolejkę PIKO:)