Autor Wątek:  dzwięki volume w symulatorze eu07  (Przeczytany 1071 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline piotrk1985

  • Wiadomości: 2
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
dzwięki volume w symulatorze eu07
« dnia: 18 Lipca 2018, 17:44:19 »
Cześć . Mam problem z dźwiękami w symulatorzeEU07 18.06 .   Dźwięki systemowe są w porządku  . Jedynie na symulatorze jak jestem w kabinie lokomotywy  podczas jazdy jeden z głośników wyraźnie jest cichszy od drugiego i nie słychać silnika lokomotywy i innych dźwięków . Drugi z głośników idzie normalnie .  W pliku eu07.ini sound volume jest ustawione na 1.5 a jak zmienię na inną wartość to nic nie działa . Wiem ze był już wątek na forum , ale pomóżcie  bo nie można grać  na symulatorze .

Spacje stawia się wyłącznie za znakiem interpunkcyjnym. Recydywa +20 @matek123
« Ostatnia zmiana: 21 Lipca 2018, 13:22:45 wysłana przez matek123 »

Offline Milek7

  • Administrator
  • Wiadomości: 1047
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 903
Odp: dzwięki volume w symulatorze eu07
« Odpowiedź #1 dnia: 21 Lipca 2018, 22:43:00 »
Dźwięki są pozycjonowane przestrzennie, więc głośność będzie się różnić w zależności od położenia. Do prawidłowego działania trzeba ustawić dobre ułożenie głośników w systemie (np. jak stereo to stereo a nie 5.1). Jak dalej nie działa prawidłowo to uruchomić z paczki http://kcat.strangesoft.net/openal-binaries/openal-soft-1.18.2-bin.zip narzędzie alsoft-config, ustawić co trzeba w polu Channels. Na forum niektórzy narzekali że na domyślnym backendzie źle działa, więc w zakładce Backends trzeba kliknąć prawym w polu Priority backends i dodać directsound.