Autor Wątek:  ST44 Nowy model  (Przeczytany 53093 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Piotr93

  • Deweloper
  • Wiadomości: 1650
  • stonko majster
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1053
Odp: ST44 Nowy model
« Odpowiedź #60 dnia: 21 Stycznia 2021, 19:09:08 »
Składania do kupy wszystkiego, teksturowania ostatnich elementów głównie dachu.

Offline MacGyveR

  • Wiadomości: 21
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 11
Odp: ST44 Nowy model
« Odpowiedź #61 dnia: 25 Stycznia 2021, 12:13:10 »
W kierunku dźwięku  też będziesz coś czynił?
Co konkretnie masz na myśli? Jakiś konkretny dźwięk, czy ogólnie nowe dżwięki?

Chodziło mi o mocniejszy i bardziej wyraźny dźwięk. Samego silnika i rozruchu. Sam dźwięk powinien wywoływać ciarki, a obecny jaki jest czegoś mu brakuje. Ale i tak dobrą robotę wykonuje, Ja co się zabiorę nie potrafię tego skończyć.
Człowiek inteligentny nigdy się nie nudzi.

Offline gg

  • Deweloper
  • Wiadomości: 561
  • Bawię się w... dodatki do MaSzyny :P
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 452
Odp: ST44 Nowy model
« Odpowiedź #62 dnia: 25 Stycznia 2021, 14:24:07 »
U mnie ten dźwięk zawsze brzmiał dobrze. Jeśli użytkownik ma taką możliwość, to może sobie zawsze bas podkręcić :)

Offline Sawi

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 9217
  • O.M.D - Electricity, O.M.D - Enola Gay. 01.09.2012
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 742
Odp: ST44 Nowy model
« Odpowiedź #63 dnia: 16 Lutego 2021, 18:57:57 »
Trochę tu ucichło ale projekt nie umarł jeszcze. Przezentuję tym razem we współpracy ze Stasiem tzw rozete. Póki co jedynie wersja typowo ruska, bo na taką jedynie były rysunki. Nie jest jeszcze ona skończona, ale juz wiele nie brakuje.
« Ostatnia zmiana: 16 Lutego 2021, 19:01:58 wysłana przez Sawi »
Życie jest bardzo kruche i w najmniej oczekiwanym momencie tracisz bliskich. Nie widzisz kogoś lata i nagle już tej osoby nie ma :(. Jedynie co tobie zostaje, to wspomnienia http://www.youtube.com/watch?v=Rk_sAHh9s08 "Co mnie nie zabije, to mnie wzmocni".

Offline Sawi

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 9217
  • O.M.D - Electricity, O.M.D - Enola Gay. 01.09.2012
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 742
Odp: ST44 Nowy model
« Odpowiedź #64 dnia: 23 Maja 2021, 16:35:36 »
Widzialem swego czasu tutaj pytanie pytanie co z tym projektem więc odpowadam, model jest składany w miarę wolnego czasu i chęci przede wszystkim.
Życie jest bardzo kruche i w najmniej oczekiwanym momencie tracisz bliskich. Nie widzisz kogoś lata i nagle już tej osoby nie ma :(. Jedynie co tobie zostaje, to wspomnienia http://www.youtube.com/watch?v=Rk_sAHh9s08 "Co mnie nie zabije, to mnie wzmocni".

Offline Sawi

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 9217
  • O.M.D - Electricity, O.M.D - Enola Gay. 01.09.2012
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 742
Odp: ST44 Nowy model
« Odpowiedź #65 dnia: 11 Października 2021, 20:05:38 »
Z cyklu przesiadka na blendera. Trochę mnie się rozjechało w fbx'ie eksortowanym z 3dsa, ale do ogarnięcia. Ten mikroskopijny model to obj zrobiony w 3dsowym eksporterze. A poniżej po skalowaniu do właściwych rozmiarów. Minus tego formatu wszystko zascalone jako jeden obiekt. Ogólnie dziwna sprawa, bo jednostki miał poprawne a mimo to po zaimportowaniu do blendera jest właśnie taki mikro, ale mniejsza z tym bo i tak już od paru tygodni działam na blenderze.
Życie jest bardzo kruche i w najmniej oczekiwanym momencie tracisz bliskich. Nie widzisz kogoś lata i nagle już tej osoby nie ma :(. Jedynie co tobie zostaje, to wspomnienia http://www.youtube.com/watch?v=Rk_sAHh9s08 "Co mnie nie zabije, to mnie wzmocni".

Offline Mati14335

  • Wiadomości: 9
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 3
Odp: ST44 Nowy model
« Odpowiedź #66 dnia: 12 Października 2021, 14:05:02 »
Witam, czy potrzebne są wam zdjęcia pulpitu z ST44 po modernizacji PESY? Mogę wysłać na e-maila i sprawdzilibyście czy się nadają.

Offline Piotr93

  • Deweloper
  • Wiadomości: 1650
  • stonko majster
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1053
Odp: ST44 Nowy model
« Odpowiedź #67 dnia: 12 Października 2021, 15:20:32 »
Przydadzą się. Mam model kabiny nie wiem kto robił, ale jest raczej przestarzała. Możesz wysłać na upload forum i wysłać do mnie lub sawiego na prywatną wiadomość.

Offline Sawi

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 9217
  • O.M.D - Electricity, O.M.D - Enola Gay. 01.09.2012
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 742
Odp: ST44 Nowy model
« Odpowiedź #68 dnia: 12 Października 2021, 17:15:50 »
Mile widziane także zdjęcia wózków wraz z detalami.
EDIT:
A co do wyżej wspomnianej kabiny Pjoter nie jest to przypadkiem ta przez Tomka bodajże LHS_ST40S  robiona kilka lat temu? Coś mnie świta, że tam taka po modernie też była robiona.
« Ostatnia zmiana: 12 Października 2021, 22:03:31 wysłana przez Sawi »
Życie jest bardzo kruche i w najmniej oczekiwanym momencie tracisz bliskich. Nie widzisz kogoś lata i nagle już tej osoby nie ma :(. Jedynie co tobie zostaje, to wspomnienia http://www.youtube.com/watch?v=Rk_sAHh9s08 "Co mnie nie zabije, to mnie wzmocni".

Offline Piotr93

  • Deweloper
  • Wiadomości: 1650
  • stonko majster
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1053
Odp: ST44 Nowy model
« Odpowiedź #69 dnia: 13 Października 2021, 18:58:57 »
Jo, to ona, dla tego mówię że może nie trzymać wymiarów :v


Offline Sawi

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 9217
  • O.M.D - Electricity, O.M.D - Enola Gay. 01.09.2012
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 742
Odp: ST44 Nowy model
« Odpowiedź #70 dnia: 18 Kwietnia 2022, 09:18:43 »
Odgrzew kotleta, bo mam juz dość tego zapytania i ciskania po mnie za ten model. Dzięki Mati za otwarcie. Do rzeczy jakiś czas temu był powrót do tego projektu i w między czasie się okazało, że okna, drzwi do kabin jak i wnęki trzeba było usunąć by skleić od zera oba boki. Boki póki co zatem są płaskie dopóki nie sklei się kilku tex. Co do czoła tajemnicą nie jest, że jakiś czas temu zrobione zostało od zera. Proszę sobie darować teksty typu znowu bo osoby, które były w posiadaniu plików widzłały jak siatka była zepsuta do tego stopnia, że trzeba było je zrobić od zera. Nie wiem jakim sposobem się to tak powyginało bo w 3dsie siatka wyglądała całkiem spoko, ale po zaimportowaniu tego do blendera było to już powyginane do tego stopnia, że postanowiłiśmy zrobić to od nowa. To nie było moje widzimisię tylko takie są fakty. Co z tym będzie dalej się okaże, ale póki co dzięki aferkom i ciskaniu nie mam kompletnie ochoty przy tym dłubać, skoro wy i tak wiecie lepiej. Jednak nie ukrywam dalszym ciągu potrzebne są wymiary okna bocznego kab, okna boku (bo jak mniemam wszystkie pozostałe są raczej symetryczne), drzwi kabiny oraz wnęki  na poręcze. Zarzuty typu, ze jestem atencjuszem na początku dośc mocno mnie wkurzyły, ale teraz gdy nabieram już do tego dystansu mnie działają jak płachta na byka. Być może i faktycznie błędem było pokazywanie tutaj screenow etapu prac, ale nie było to robione w celu patrzcie co ja mam, tylko by pokazać etapy tego modelu i jego jakiś tam stan. Póki co to tyle ode mnie w tym temacie.
« Ostatnia zmiana: 18 Kwietnia 2022, 09:21:27 wysłana przez Sawi »
Życie jest bardzo kruche i w najmniej oczekiwanym momencie tracisz bliskich. Nie widzisz kogoś lata i nagle już tej osoby nie ma :(. Jedynie co tobie zostaje, to wspomnienia http://www.youtube.com/watch?v=Rk_sAHh9s08 "Co mnie nie zabije, to mnie wzmocni".

Offline Sawi

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 9217
  • O.M.D - Electricity, O.M.D - Enola Gay. 01.09.2012
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 742
Odp: ST44 Nowy model
« Odpowiedź #71 dnia: 28 Maja 2022, 14:07:31 »
Wymiarów nadal nie otrzymałem troszkę czasu minęło, ale coś się tam robi. Pudło pozbawione czyde by było przyjemnie lepić tex, docelowo zostanie ono dodane na samym końcu. Głównym powodem jego usunięcia była znaczna różnica pomiędzy rysunkiem a tex zrobioną na płasko. Mówiąc w skrócie niezbyt się to pokrywało. Zatem wraz z Szymkiem ustaliliśmy, że zrobi się to na podstawie właśnie tex. To dzięki niemu ten projekt nie został totalnie porzucony.
Życie jest bardzo kruche i w najmniej oczekiwanym momencie tracisz bliskich. Nie widzisz kogoś lata i nagle już tej osoby nie ma :(. Jedynie co tobie zostaje, to wspomnienia http://www.youtube.com/watch?v=Rk_sAHh9s08 "Co mnie nie zabije, to mnie wzmocni".

Offline Sawi

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 9217
  • O.M.D - Electricity, O.M.D - Enola Gay. 01.09.2012
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 742
Odp: ST44 Nowy model
« Odpowiedź #72 dnia: 03 Czerwca 2022, 23:41:29 »
Nastała długo oczekiwana pora aby gagar dostał podwozie. Od paru dni gdy trafi się wolna chwila se pomału je dłubię. Pierwotnie było tam jakieś z konwertu, ale się okazało, że jest z jakieś innej wersjii i do tego mocno kanciate. Oczywiście te dłubane robione na oko i pewnie raczej tak zostanie do czasu aż ktoś nie pomierzy. Wózek autorstwa @chrzan. Przygotował on również jego mapowanie. Częściowo coś już tam Szymek miał zmapowane, ale w między czasie się okazało, że trzeba będzie nanieść kilka poprawek, więc jest bez materiału. Schodek dolny widoczny na screenie to przerobiona wersja tego, który był wcześniej już przeze mnie zrobiony. Dzięki @skonek93, który jakiś czas temu wysłał mnie wymiary naniosłem poprawki i tak się obecnie prezentuje. Ten górny też mam pomierzony także na pewno też będzie.
Życie jest bardzo kruche i w najmniej oczekiwanym momencie tracisz bliskich. Nie widzisz kogoś lata i nagle już tej osoby nie ma :(. Jedynie co tobie zostaje, to wspomnienia http://www.youtube.com/watch?v=Rk_sAHh9s08 "Co mnie nie zabije, to mnie wzmocni".

Offline mareczek

  • Deweloper
  • Wiadomości: 653
    • Zobacz profil
    • Galeria Fotograficzna Mareczka
  • Otrzymane polubienia: 317
Odp: ST44 Nowy model
« Odpowiedź #73 dnia: 04 Czerwca 2022, 11:53:53 »
Sorki że się wcinam w wątek, ale coraz częściej widzę zdanie "i tak to zaraz pójdzie do kosza, bo jest o milimetr przesunięte niż w oryginale". Z takim podejściem nic nigdy nie będzie. Ja rozumiem próbę dojścia do perfekcji, ale przy tak zaawansowanych projektach i z takim a nie innym dostępem do materiałów, trzeba pójść na kompromis i trochę improwizować (robić na oko).

Ja też do Maszyny robię różne dodatki (głównie dźwiękowe) i to co było kiedyś a jest teraz - niebo a ziemia - bo pojawiły się materiały. A co było 6 lat temu? W stosunku do dziś było prawie nic. A mimo wszystko udało się stworzyć modyfikacje, one też zaczęły wymuszać zmiany w EXE, które w głównej mierze wprowadzał @tmj i teraz to pączkuje. EXE daje już duże możliwości, a nowe materiały stwarzają kolejne szanse na produkowanie coraz to lepszych dodatków, co przekłada się na fajniejszą zabawę. Warto zobaczyć na to co tworzy @youby z @turbokiblem i wielu innych autorów.

Stąd też @Sawi nie przejmuj się tymi milimetrami, nie przejmuj się brakiem materiałów. Sam pamiętasz kiedy wysłałem Ci rysunki, były jakie były, udało się to fartem wyciągnąć, coś już jest. Uda się stworzyć model, potem ktoś dojdzie do innych rysunków i nic nie będzie przekreślało Twojej pracy, a poprawki zawsze będzie można wprowadzić. A użytkownicy Maszyny czekają na dobrą zabawę :-)

Offline Sawi

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 9217
  • O.M.D - Electricity, O.M.D - Enola Gay. 01.09.2012
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 742
Odp: ST44 Nowy model
« Odpowiedź #74 dnia: 04 Czerwca 2022, 12:41:06 »
Nie wiem czy zauważyłeś, ale od paru dobrych miesięcy sporo elementów robię na te tzw oko właśnie dlatego by coś było. Fakt faktem chciałbym robić stricte pod wymiar gdy go posiadam, bo wtedy mogę coś zrobić co przypomina daną rzecz w rzeczywistości (to, że nie raz luźno wspominam o tym modelowaniu na oko i wymiarach to jedynie informacja jak coś w danej chwili jesr zrobione). Fakt EXE poszło do przodu i oby tak dalej. @turbokibel nie jest dla mnie żadnym wyznacznikiem i ostatnio bardzo się panoszy i mam nadzieję iż ktoś to w końcu ukróci, ale to już jest inna para kaloszy i nie będę tutaj wchodził w szczegóły, bo nie o tym jest ten wątek. Co do mojego dziabania jak wspominałem dużą przeszkodą było dla mnie przeskoczenie z 3ds maxa na blendera, ale po czasie jak opanowałem kilka podstaw tego programu wraca chęć modelowania. Staram się właśnie zmienić myslenie co do perfekcjii jak wspomniałeś by nie zabić w sobie tego funnu, który możesz dać innym. Ano to prawda sam bym się nie spodziewał, że coś z nich będzie ;).
Życie jest bardzo kruche i w najmniej oczekiwanym momencie tracisz bliskich. Nie widzisz kogoś lata i nagle już tej osoby nie ma :(. Jedynie co tobie zostaje, to wspomnienia http://www.youtube.com/watch?v=Rk_sAHh9s08 "Co mnie nie zabije, to mnie wzmocni".