Autor Wątek:  MaSzyna 18.06 - problemy  (Przeczytany 15969 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Milek7

  • Administrator
  • Wiadomości: 1047
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 902
Odp: MaSzyna 18.06 - problemy
« Odpowiedź #60 dnia: 18 Lipca 2018, 23:48:23 »
Jak to nie ma?
W polu 'Priority backends' klikasz prawym i dodajesz który ma próbować załadować jako pierwszy. Nie wiem ile ich na windowsie jest, ale też powinno być klika do wyboru, winmm, dsound, itd.

Offline shinkadamo

  • Wiadomości: 8
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: MaSzyna 18.06 - problemy
« Odpowiedź #61 dnia: 19 Lipca 2018, 17:51:09 »
Jak to nie ma?
W polu 'Priority backends' klikasz prawym i dodajesz który ma próbować załadować jako pierwszy. Nie wiem ile ich na windowsie jest, ale też powinno być klika do wyboru, winmm, dsound, itd.
Tak jest, zgadza się. Użytkuję komputer już prawie 20 lat i człowiek nie wpadł, że "prawym" i pojawią się opcję do wyboru.

Wybrałem ustawienia kolegi Stele i "prawym" na "backends" i "DirectSound" i wszystko działa, jak powinno, bez wywalania pliku.

Dziękuję wszystkim za cenne wskazówki i nakierowanie. Na ten moment problem rozwiązany.

Offline TomekG

  • Wiadomości: 36
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 3
Odp: MaSzyna 18.06 - problemy
« Odpowiedź #62 dnia: 21 Lipca 2018, 22:44:14 »
Ja mam pytanie o takie zachowanie EN57 (w lokomotywach nie ma czegoś takiego) przy wyższych prędkościach:



Nie wiem, której wersji  to dokładnie dotyczy, bo tak jak pisałem 18 używałem mało ze względu na te problemy z dźwiękiem. Exe jest z tematu "Exe - zmiany w stosie graficznym i dźwiękowym"(ostatnie). Szczegółów nie pamiętam, ale raczej na wcześniejszych było to samo. Chodzi o te bujanie/drgania na boki. A może tak ma być? ;) Nie przypominam sobie takiego zachowania na wcześniejszych odsłonach przed 18.

Jeszcze jedno pytanie o maxtexturesize w ini. Jak działa to ograniczenie? Skalowanie zbyt dużych, czyli skalowanie tylko tych, których nie można już załadować, wszystkich dużych, a może wszystkich? :) I to jest oczywiście tymczasowe? Jeszcze pytanie jak dobrać to ograniczenie - tak że jak się załaduje , to znaczy że jest ok? :) Na l053_poranek, muszę to niestety u siebie stosować, inaczej sceneria nie ładuje mi się. Ale to już wina słabości kompa. Że jeżdżę w miarę normalnie, to i tak jest ok. ;)
Pozdrawiam

Offline Milek7

  • Administrator
  • Wiadomości: 1047
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 902
Odp: MaSzyna 18.06 - problemy
« Odpowiedź #63 dnia: 21 Lipca 2018, 22:54:01 »
1. wężykowanie.
zależy od losowości/mmd/zużycia kół

2. odrzuca wszystkie mipmapy większe niż podana wartość.

Offline brytan13

  • Wiadomości: 49
  • Zawsze jest dobrze, tak musi być.
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 8
Odp: MaSzyna 18.06 - problemy
« Odpowiedź #64 dnia: 22 Lipca 2018, 11:31:49 »
Dzień dobry z ranieńka.
Ponieważ to mój "dziewiczy" post to króciutko i zwięźle. MaSzyna 18/6 i tragiczna dla mnie sceneria (tylko ta), bałtyk-cargo tme441963 EU07 538, którą jakimś cudakiem ukończyłem tylko 2 razy, reszta to wysypka do pulpitu (kilkanaście podejść) nagminnie w tym samym miejscu -foto.
Komp: i5@4.2; GTX 750 Ti (stery najnowsze); 16 GB RAM.
Pozdrawiam,
                   Piotr1szy Nerwowy:):).

Offline Milek7

  • Administrator
  • Wiadomości: 1047
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 902
Odp: MaSzyna 18.06 - problemy
« Odpowiedź #65 dnia: 22 Lipca 2018, 12:25:38 »

Offline brytan13

  • Wiadomości: 49
  • Zawsze jest dobrze, tak musi być.
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 8
Odp: MaSzyna 18.06 - problemy
« Odpowiedź #66 dnia: 23 Lipca 2018, 00:34:03 »
Dzięki za natentychmiast odp., nie bardzo wiedziałem co zrobić z tymi plikami (pobrałem tylko 2 do Win x64), jednak rozpakowałem je do gł. foleru gry, niestety nie pomogło. Zrobię kolejną reinstalkę MaSzyny. Pośpiech to dla Diabełka uciecha, wystarczyło zaznaczyć w ust. pobrany EXE x64 i wszystko miodzio śmiga. Jeszcze raz wielkie dzięki Maestro!:):):)
Pozdrawiam,
                   Piotr1szy Nerwowy:):).

Offline Darth Luk

  • Wiadomości: 367
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: MaSzyna 18.06 - problemy
« Odpowiedź #67 dnia: 23 Lipca 2018, 11:52:39 »
Witam, wczoraj jechałem Linia053 Całkowo TLK-1 w porze nocnej i od Sandomierza nie świecą się żadne latarnie. W pierwszej części trasy, która odbywa się się na Całkowie tego problemu nie było.
Zapraszam na Mgławicę Mocy http://mglawicamocy.pl

Offline Stele

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 10133
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2609
Odp: MaSzyna 18.06 - problemy
« Odpowiedź #68 dnia: 23 Lipca 2018, 18:04:56 »
Tam wszędzie jest jeden z dwóch modeli latarni, których nie przerabiałem kilka lat temu, bo mi sił zabrakło. Trzeba by je podmienić na jakieś inne. Nie bardzo mi sie chce, bo jak wejdą shadery, to i tak wszystkie latarnie będą do poprawek by miały szansę świecić.
Mój kanał youtube

Offline Transkei

  • Deweloper
  • Wiadomości: 649
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 884
Odp: MaSzyna 18.06 - problemy
« Odpowiedź #69 dnia: 29 Lipca 2018, 09:40:00 »
Jechałem bez loga, ale jądąc L053 poranek pociągiem 323480 (ET41-144 domyślny w rainsted) skończyłem jazdę pod wjazdowym w Psim Polu. W Swoszowicach pod wjazdem stał kibel, a pomiędzy podg Krapikowik a Swoszowicami na szlaku znalazły się 2 pociągi towarowe jadące na siebie i zabiły scenariusz.
Z uwagi na brak loga nie mam 100% pewności ale chyba udało się namierzyć błąd i go naprawić. Poprawiony plik .ctr scenariusza dodany do repozytorium - rewizja 2875.

Offline brytan13

  • Wiadomości: 49
  • Zawsze jest dobrze, tak musi być.
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 8
Odp: MaSzyna 18.06 - problemy
« Odpowiedź #70 dnia: 30 Lipca 2018, 10:25:18 »
Zamieniłem pliki, ale jeszcze jazdy nie wykonałem, czasu brak (2,5h), wieczorkiem uskutecznię to dam znać:)
edit. Jazda ciężka bo i węgiel trochę waży, ale wszystko jest w porządku. Wielkie dzięki Maestro:):) ps. Przepraszam, 18.06 z najnowszym exe, próbowałem też na shaderowym exe-ku, albo coś sknociłem albo, albo...:):):)
« Ostatnia zmiana: 30 Lipca 2018, 19:33:58 wysłana przez brytan13 »
Pozdrawiam,
                   Piotr1szy Nerwowy:):).