Autor Wątek:  Linia 053 - problemy  (Przeczytany 5342 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Barti_81

  • Wiadomości: 40
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 4
Linia 053 - problemy
« dnia: 08 Maja 2018, 20:04:10 »
Linia 053, scenariusz "l053-day-tlk83202".

Problem pojawia się już na samym starcie. :-/
Otóż po "odpaleniu" rzeczonej scenerii, gdy nadchodzi już czas odjazdu to na chwilę przed godziną odjazdu dostaję normalnie sygnał na wyjazd. Gdy wybija już godzina odjazdu to słyszę gwizd kierpocia i jego komunikat radiowy o odjeździe. Jednak pierwsza pozycja w rozkładzie jazdy w ogóle nie podświetla mi się na zielono po upływie czasu odjazdu i "nie schodzi" ona z rozkładu. Odczekałem tutaj nawet ponad minutę po czasie odjazdu i nic. Dodatkowo nie działa również wskaźnik aktualnie obowiązującego limitu prędkości. Pokazuje się tylko "następny" limit, natomiast bieżący przez cały czas wskazuje "0 km/h".
Mimo wszystko odjechałem ze stacji początkowej, ujechałem dość spory kawałek drogi, jednak ten niedziałający rozkład jazdy i dodatkowo wskaźnik aktualnego limitu prędkości tak bardzo mnie irytuje, że postanowiłem zatrzymać pociąg i założyć niniejszy wątek opisując zaistniały problem. Dodam jeszcze, że próbowałem "odpalać" ten scenariusz kilkukrotnie i za każdym razem jest to samo. :-(
Do niniejszego postu dołączam kilka zrzutów ekranowych z przejazdu oraz log.

Bardzo proszę o pomoc w rozwiązaniu wyżej opisanego problemu!

Offline youBy

  • Deweloper
  • Wiadomości: 6163
  • Co tam?
    • Zobacz profil
    • Automat Weryfikujący Regulację i Lambdę
  • Otrzymane polubienia: 865
Odp: Linia 053 - problemy
« Odpowiedź #1 dnia: 08 Maja 2018, 20:10:43 »
Na tej scenerii nie ma dynamicznego rozkładu jazdy.
Xoov
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w chwili publikacji. Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podawania przyczyny, jak również informowania o tym.

Offline Barti_81

  • Wiadomości: 40
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 4
Odp: Linia 053 - problemy
« Odpowiedź #2 dnia: 08 Maja 2018, 20:12:51 »
Co to oznacza?

Dodatkowo do niniejszego postu załączam log z przejazdu.

Offline tmj

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 3808
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2351
Odp: Linia 053 - problemy
« Odpowiedź #3 dnia: 08 Maja 2018, 20:14:54 »
Oznacza to ze rozklad pod klawiszem F2 jest tylko dla twojej informacji, symulator nie jest w stanie uaktualniac go automatycznie.

Offline Barti_81

  • Wiadomości: 40
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 4
Odp: Linia 053 - problemy
« Odpowiedź #4 dnia: 08 Maja 2018, 21:40:11 »
Aha, rozumiem. Szkoda, bo to trochę utrudnienie. :-/
A co z tym wskaźnikiem aktualnie obowiązującego limitu prędkości, dostępnym pod klawiszem F1? Bo, jak już wspomniałem, podczas jazdy w tym scenariuszu wskaźnik ten również nie funkcjonuje. Cały czas pokazuje "0 km/h". :-(

Offline MaciejM

  • Wiadomości: 4094
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1228
Odp: Linia 053 - problemy
« Odpowiedź #5 dnia: 08 Maja 2018, 21:46:38 »
To jest wynikiem tego, że rozkład jazdy nie jest dynamiczny :) W tym scenariuszu obowiązuje Cię limit prędkości dyktowany przez wskaźniki i służbowy rozkład jazdy.
PKP Intercity Zakład Centralny w Warszawie

14 lat z MaSzyną!

Offline Stele

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 10133
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2609
Odp: Linia 053 - problemy
« Odpowiedź #6 dnia: 08 Maja 2018, 21:47:52 »
No nie zupełnie. To wynika z tego, że nawet semafory nie są poprawnie przypisane na przebiegu gracza i/lub start jest w lokomotywie wygaszonej bez komend uruchomienia dla AI.
Mój kanał youtube

Offline Barti_81

  • Wiadomości: 40
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 4
Odp: Linia 053 - problemy
« Odpowiedź #7 dnia: 08 Maja 2018, 23:06:48 »
Czyli co? Czyli można uznać, że ten scenariusz jest nieprzejezdny? Czy może da się to jakoś naprawić, aby chociaż ten wskaźnik bieżącego limitu prędkości działał prawidłowo?

Offline Stele

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 10133
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2609
Odp: Linia 053 - problemy
« Odpowiedź #8 dnia: 08 Maja 2018, 23:09:13 »
Przypisać wszystkie semafory  i wskaźniki na scenerii.
Mój kanał youtube

Offline Barti_81

  • Wiadomości: 40
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 4
Odp: Linia 053 - problemy
« Odpowiedź #9 dnia: 08 Maja 2018, 23:15:48 »
No to lipa. :-( Z czymś takim to już sobie nie poradzę. Po prostu się na tym nie znam. I też zapewne mnóstwo czasu by to zajęło, a z tym u mnie też krucho. :-/
Czyli w tej scenerii sobie nie pojeżdżę. Szkoda. :-( Naprawdę szkoda, bo wygląda całkiem ciekawie. :-/

Offline MaciejM

  • Wiadomości: 4094
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1228
Odp: Linia 053 - problemy
« Odpowiedź #10 dnia: 08 Maja 2018, 23:17:38 »
Scenariusz jest przejezdny, tylko niedostosowany do obecnych standardów. Robiony w 2015 roku. Ale przejezdny i dość ciekawy.
PKP Intercity Zakład Centralny w Warszawie

14 lat z MaSzyną!

Offline Barti_81

  • Wiadomości: 40
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 4
Odp: Linia 053 - problemy
« Odpowiedź #11 dnia: 09 Maja 2018, 02:12:48 »
No właśnie, ten scenariusz też mnie zaciekawił, więc chciałem się w nim wybrać na wycieczkę krajoznawczą pociągiem. ;-)
A tu taki klops... :-(

Czyli co? Można się przejechać, ale po prostu tak "na pałę", bez patrzenia na rozkład jazdy i bez przejmowania się nie działającym wskaźnikiem bieżącego limitu prędkości, dostępnym pod klawiszem F1?

Offline Transkei

  • Deweloper
  • Wiadomości: 649
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 884
Odp: Linia 053 - problemy
« Odpowiedź #12 dnia: 09 Maja 2018, 06:15:39 »
Podczas jazdy należy obserwować stan semaforów, tarcz, wskaźników, itp. ustawionych przy torowisku. To nie jest jeżdżenie "na pałę" tylko codzienność w rzeczywistym świecie. Rozkład jazdy też często mechanik ma wydrukowany na kartce, czyli siłą rzeczy się nie przewija - i jakoś da się jeździć (choć oczywiście w nowszych scenariuszach taki dynamiczny rozkład jazdy jest obowiązkowy).
Na wskaźniku bieżącego limitu prędkości radzę zbyt mocno nie polegać, gdyż on pokazuje bardziej prędkość zadaną dla AI niż tę dozwoloną, w związku z czym mogą różne kwiatki się tam pokazywać.

Offline matek123

  • Moderator
  • Wiadomości: 6056
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2043
Odp: Linia 053 - problemy
« Odpowiedź #13 dnia: 09 Maja 2018, 06:43:54 »
@Barti_81 Polecam zajrzeć do instrukcji IE-1. Jeden wieczór i już będziesz wiedzieć kiedy z jaką prędkością możesz jeździć.
Poszukuję zdjęć na tekstury pociągów sieciowych. Szczególnie platform z pomostami.