Autor Wątek:  Tabor w scenariuszach  (Przeczytany 5677 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline MR6

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1954
  • Tak - to jest tekst osobisty.
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 753
Tabor w scenariuszach
« dnia: 06 Maja 2018, 12:19:30 »
Temat pojawiał się już nie raz na mattermost i dotyczy taboru(głównie 07) który był wydawany w ostatnim czasie. Chodzi o umieszczenie lokomotyw gdzieś na składach AI, czy też na grupach,bocznicach,krzakach w roli ozdoby i większego urozmaicenia. Dzięki temu oprócz samego bycia te lokomotywy miały by większe zastosowanie. Poszukujemy takiej osoby która się tego podejmie i zrobi to w miarę logicznie tzn przykładowo w krzakach będą stały jakieś złomy, a nie dragon. Chętni mogą się skontaktować w razie problemów z @stele.
"jeśli jest coś niemożliwe do zrobienia, to przyjdzie ktoś kto o tym nie wie i to zrobi".
Prace nad dodatkami.
Deweloper, webmaster i redaktor maszyny na facebooku
=^-^=

Offline Stele

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 10133
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2609
Odp: Tabor w scenariuszach
« Odpowiedź #1 dnia: 06 Maja 2018, 12:24:25 »
Sprawa jest grubsza i tycznie się zestawienia składów towarowych i osobowych z nowszych wagonów w miarę możliwości. Z zachowaniem zgodności epoki w obrębie scenariusza w miarę możliwości. Mamy katalog tekstur, powinien on pomóc w doborze pojazdów. Należy stosować urozmaicony tabor, ale bez przesady. Im mniej tekstur, tym mniejsze wymagania sprzętowe. Należy więc sobie wybrać pięć brązowych węglarek i z nich zestawiać wszystko, a nie używać piętnastu różnych. Należy też zostawiać bez zmian długości i masy składów oraz przewoźników, bo te mogą wpływać na działanie scenariusza lub być użyte w rozkładzie/komunikatach radiowych.
Mój kanał youtube

Offline bumer

  • Wiadomości: 448
  • Only PKP Classic
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 197
Odp: Tabor w scenariuszach
« Odpowiedź #2 dnia: 06 Maja 2018, 22:25:53 »
   Ostatnio tak przeglądałem tekstury różnych wagonów i chyba wypadałoby wywalić większość starych i niepotrzebnych tekstur. Z roku na rok folder z MaSzyną zaczyna ważyć coraz więcej. Sam mam manie przed uruchomieniem MaSzyny powstawiać w Rainsed wszystkie składy po swojemu. Często w scenariuszach są składy z różnych epok np: ET22 z żółtym czołem (mowa o stanie z przed 2006 roku) a obok skład z 6Dg albo EU43 albo jeszcze EU07 z EccoRail i PR-owskimi wagonami. Albo to fantazja scenarzystów albo ja za mało w życiu widziałem.
   Pomysł ze zrobieniem porządku z taborem w scenariuszach wydaje się dobrym pomysłem ale chyba trochę roboty będzie. Gdyby wywalić niepotrzebne tekstury wagonów i na nowo powstawiać składy w sceneriach to folder MaSzyny by schudł parę MB. U mnie MaSZyna waży teraz 15,3 GB.
SU46-048 SU46-037 ST43-189 ST43-242 EN57-1146 EN57-837 EP07-330 RES 619-8

Offline Stele

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 10133
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2609
Odp: Tabor w scenariuszach
« Odpowiedź #3 dnia: 06 Maja 2018, 22:44:32 »
Jak najbardziej. Stare beczki, węglarki można przerzedzić po podmianach na nowe modele.
Głównie o to chodzi. By na scenariuszach nie pojawiały się składy z różnych epok. Skoro robisz to prywatnie, wrzuć jakieś $.scn przy okazji do oceny.
Trzeba tam też zawrzeć to, co Maciuś robił ostatnio. Flagi szansy na podkucie, wężykowanie, wyłączony hamulec zależnie od składu.
Mój kanał youtube

Offline bumer

  • Wiadomości: 448
  • Only PKP Classic
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 197
Odp: Tabor w scenariuszach
« Odpowiedź #4 dnia: 06 Maja 2018, 22:58:59 »
No dobra to jak będę miał parę dni wolnego to zajmę się jakąś scenerią na początek. Wpisy taboru do .scn pamiętam z czasów STV. Pliki z .scn będę wrzucał w tym wątku.
SU46-048 SU46-037 ST43-189 ST43-242 EN57-1146 EN57-837 EP07-330 RES 619-8

Offline Cookie

  • Wiadomości: 272
  • Dzień dobry, jak leci?
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 121
Odp: Tabor w scenariuszach
« Odpowiedź #5 dnia: 07 Maja 2018, 06:55:52 »
Sprawa jest też taka że jedyne wagony nocne jakie mamy są głównie zielone i czerwone. I głównie dlatego też odpuściłem jak sam chciałem pozmieniać wszystko. Wypadałoby również podzielić scenerie na takie co jest jak najbardziej sens poprawiać i takie co nie ma sensu (np. Dlatego że są zieloną pustynią, złej jakości albo mają następcę). Po to żeby nie dodawać sobię pracy. Ja bym zaliczył tak: Scenerie Bałtyckie. Puste ale krótkie i proste. Idelane dla początkujących. Drawinowo by odpadło dlatego że jeden z kolegów szykuje całkowitą poprawkę. Zaliczyłbym ją jednak do grona 'do wywalenia z PC'. Quark też można poprawić. L053. Tutaj nie wiem co myśleć. Właściwie gdy kolega Transkei wypuści swój Poranek to można wywalić stare, nocne, przedpotopowe scenariusze. L61. Tutaj Ra ciągle coś robi więc tego się nie tykałbym. Tarniowo i Krzyżowa. Trudno jest coś o tym powiedzieć bo z jednej strony są to dobre scenerie dla nauki a z drugiej strony to zielone pustynie. Zwierzyniec to również dobra i krótka sceneria dla nauki i nie jest tak rażącą pustynią. Dlatego tą scenerię też można zaliczyć 'do poprawki'. Jak będę miał czas, chęć i wagony to wezmę się za to. Oficjalnie mówię: Stop siudemkom! Więcej wagonów na nowy model.
Ta piękna stalowa MaSzyna... Która wozi mnie na wakacje...

Offline Joachimowicz

  • ZbanowanyZbanowany
  • Wiadomości: 1701
  • Nazywam się N'Avoie
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1950
Odp: Tabor w scenariuszach
« Odpowiedź #6 dnia: 07 Maja 2018, 07:51:28 »
Nie bądź taki ochoczy do wywalania scenerii, bo skończy się na tym, że nie będziemy mieli po czym jeździć. Jeżdżenie w tę i z powrotem po tych samych, nawet dosyć dobrych sceneriach w końcu się znudzi i dla odmiany fajnie byłoby wrócić nawet do "zielonych pustyń". Jedyne nocne, to głównie zielone i czerwone? Wszystkie nowe wagony posiadające wnętrze w 3d mają tryb nocny.
| Z maszyną od 20 Kwietnia 2010! |

Offline bumer

  • Wiadomości: 448
  • Only PKP Classic
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 197
Odp: Tabor w scenariuszach
« Odpowiedź #7 dnia: 07 Maja 2018, 08:48:17 »
A propos nowych wagonów. Od czego zależy włączanie się trybu nocnego ? Na linii053 nie ma z tym problemu bo nowe wagony z wnętrzem są oświetlone a na Kaliskiej pomimo ciemności są też ciemne.
SU46-048 SU46-037 ST43-189 ST43-242 EN57-1146 EN57-837 EP07-330 RES 619-8

Offline matek123

  • Moderator
  • Wiadomości: 6056
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2043
Odp: Tabor w scenariuszach
« Odpowiedź #8 dnia: 07 Maja 2018, 09:20:07 »
A one są w składzie z lokomotywą? Jak tak, to trzeba przejrzeć repo, bo się chyba bajzel z parametrami oświetlenia wnętrza w modelach wnętrz zrobił.
Poszukuję zdjęć na tekstury pociągów sieciowych. Szczególnie platform z pomostami.

Offline Cookie

  • Wiadomości: 272
  • Dzień dobry, jak leci?
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 121
Odp: Tabor w scenariuszach
« Odpowiedź #9 dnia: 07 Maja 2018, 15:44:06 »
@joachimowicz Zapomniałem dodać że chodzi o stary model.
Ta piękna stalowa MaSzyna... Która wozi mnie na wakacje...

Offline jakubg1

  • Wydział Repozytorium
  • Wiadomości: 1494
  • MaSzyna ma szynę, szyna ma MaSzynę - na kołach.
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1119
Odp: Tabor w scenariuszach
« Odpowiedź #10 dnia: 07 Maja 2018, 18:02:32 »
Stary model zostanie usunięty. Właśnie chodzi nam o to, by te nocne "jedynie zielone i czerwone" podmienić.
10 lat na forum MaSzyny!

Offline Stele

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 10133
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2609
Odp: Tabor w scenariuszach
« Odpowiedź #11 dnia: 07 Maja 2018, 18:08:31 »
Wszystkie wydane wagony ładnie świecą. Podświetlenie zależy od naświetlenia scenerii (próg 0.35) i zasilania. Musi być podłączony do lokomotywy z włączoną baterią. Dodatkowo dla przedziałów jest losowane czy mają mieć zapalone czy zgaszone światło.
Mój kanał youtube

Offline Cesky Kretek

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1712
  • Trust no one.
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 159
Odp: Tabor w scenariuszach
« Odpowiedź #12 dnia: 07 Maja 2018, 23:37:31 »
Ja bym chciał nieśmiało zwrócić uwagę na fakt, że większość składów na sceneriach to jest taki random - jak autorowi scenariusza pasowało. Nijak ma się to do zestawiania składów zgodnie z obowiązującymi zasadami (np. skład gdzie kuszetka jest w środku pociągu jednorelacyjnego).

Offline Stele

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 10133
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2609
Odp: Tabor w scenariuszach
« Odpowiedź #13 dnia: 07 Maja 2018, 23:40:44 »
I takie sytuacje należy plewić. Zmiany nie muszą tyczyć się całego scenariusza. Jeśli ktoś widzi rażący skład, może zaproponować podmianę tylko jego. Zawsze kroczek do przodu.
Mój kanał youtube

Offline MR6

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1954
  • Tak - to jest tekst osobisty.
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 753
Odp: Tabor w scenariuszach
« Odpowiedź #14 dnia: 15 Maja 2018, 23:27:23 »
Myślę że najbardziej optymalną opcją będzie narazie wypisanie wszystkich zestawień na papierze odpowiednio uporządkowanych dla scenerii, tak żebyśmy mieli wgląd jak to będzie wyglądać i ewentualnie wprowadzić poprawki. Jak nikt nie bedzie miał zastrzeżen to się zacznie przerabiać je w scenerii.
« Ostatnia zmiana: 16 Maja 2018, 08:46:54 wysłana przez MR6 »
"jeśli jest coś niemożliwe do zrobienia, to przyjdzie ktoś kto o tym nie wie i to zrobi".
Prace nad dodatkami.
Deweloper, webmaster i redaktor maszyny na facebooku
=^-^=