Symulator EU07 (i nie tylko) > Pomoc doraźna

 Masz problem z MaSzyną? Przeczytaj to, zanim naciśniesz "Wyślij wiadomość"

(1/1)

Quark-t:
Szanowny Użytkowniku,

zanim wyślesz wiadomość z prośbą o pomoc, zapoznaj się z plikiem informacyjnym readme.html* i poszukaj w nim rozwiązania swojego problemu. Jeżeli nie znalazłeś tam wyjaśnienia upewnij się, czy Twoja wiadomość zawiera następujące treści:

* wersja symulatora (obecnie za wersję symulatora uznajemy wersję ze strony https://eu07.pl/pobierz/) oraz czy dokonywałeś w nim jakichś modyfikacji (jeżeli tak, to jakich?);

* wersja używanego pliku eu07.exe - do sprawdzenia we właściwościach pliku, zakładka Wersja;

* dokładny opis problemu (jaką lokomotywę uruchamiasz, na jakiej scenerii, co się dzieje itd.);
* informacja o konfiguracji sprzętowej (procesor, pamięć karta graficzna i wersja sterowników do niej – szczególnie ta informacja jest cenna);
* plik log.txt, umieszczonym jako załącznik do wiadomości; znajduje się on w katalogu głównym symulatora; UWAGA! Należy sprawdzić, czy w starterze Rainsted zaznaczona jest opcja Zapisywanie przebiegu symulacji w "log.txt"; znajdziesz ją w zakładce "Ustawienia"; log musi być z uruchomienia, w którym wystąpił błąd (nie generuj pliku log na innej, działającej scenerii, i w przypadku korzystania z innego taboru, tylko po to, żeby był);
* plik errors.txt, umieszczonym jako załącznik do wiadomości; plik errors.txt znajduje się w katalogu głównym symulatora. Nie ma obowiązku załączania tego pliku, jeżeli się on nie wygenerował - świadczy to o tym, że symulacja przebiegła bez poważnych błędów.
* ! w przypadku crashy pliku .dmp; jeżeli się nie wygenerował poinformować o tym
* plik $.scn, umieszczonym jako załącznik do wiadomości; znajduje się on w folderze scenery;
* ewentualnie screenie obrazującym problem (przypominamy o regulaminowym umieszczaniu screenów).
oraz dodatkowo - czy Twoja wiadomość jest poprawna ortograficznie i stylistycznie. Wiadomości zawierające rażące błędy będą natychmiastowo usuwane.

Równocześnie sprawdź, czy temat Twojej wiadomości zawiera skróconą formę opisu problemu. Nie pisz "HEEEEEEELP" albo "POMOCYYYYYY". Miej szacunek dla ludzi. Skoro piszesz w dziale POMOC DORAŹNA to znaczy, że właśnie masz problem i oczekujesz pomocy. No chyba, że piszesz po to, żeby się pochwalić posiadaniem kota/rybki/psa (niepotrzebne skreślić), ale w takim razie czemu zaśmiecasz forum?
Przykładowy temat wiadomości:
Brak S1 w Jelitkowie
lub:
Nie przyjeżdża nic z przeciwka w Wielkim Kacu.


Przykład NIEPOPRAWNEJ wiadomości:

--- Cytuj ---Heja, pomuszcie, bo nie wiem, odpalam ale nie khce działać....
--- Koniec cytatu ---

Przykład POPRAWNEJ wiadomości:

--- Cytuj ---Witam. Mam problem z niewyświetlaniem się sygnału zezwalającego na jazdę na semaforze podczas wyjazdu ze stacji początkowej.
Trasa - Trasa_przykładowa
Symulator - wersja unofficial 16072004
System - Windows XP, Duron 800, 1GB ram, karta graficzna nvidia GF2 MX400, sterowniki 53.03 referencyjne
Log w załączniku.
--- Koniec cytatu ---

Brak informacji wymienionych na początku może skutkować od znacznego wydłużenia czasu udzielenia pomocy, po jej kompletny brak z usunięciem wiadomości włącznie.

I jeszcze jedna sprawa.
Zanim naciśniesz "WYŚLIJ" zapytaj sam siebie:

--- Cytuj ---Czy użyłem przycisku SZUKAJ, który jest na górze strony?
--- Koniec cytatu ---
Jeżeli odpowiedź brzmi:

--- Cytuj ---Tak, ale nie znalazłem odpowiedzi na nurtujący mnie problem
--- Koniec cytatu ---
oraz zawarłeś w swej wiadomości wyszczególnione powyżej punkty, to śmiało, naciskaj "Wyślij" :)
Jeżeli jednak odpowiedź brzmi:

--- Cytuj ---Nie, po co mam się męczyć szukaniem jak zaraz jakiś frajer za mnie całą robotę odwali...
--- Koniec cytatu ---
to dobrze się zastanów, czy przypadkiem sam nie zostaniesz frajerem myśląc, że wszyscy wszystko zrobią za Ciebie....


Wiadomości raportujące błędy, a będące nieprzydatne do ich lokalizacji/usunięcia lub nieczytelne,
będą przenoszone na bocznicę.
* - plik informacyjny readme.html znajduje się w katalogu głównym Symulatora. Jeżeli go nie masz, to prawdopodobnie nie masz najnowszej wersji MaSzyny. Możesz ją pobrać stąd.
29.04.2017 - dodany punkt 6. dot. errors.txt | @macius5991

Quark-t:
Jeżeli jesteś nowym Forumowiczem, witamy Cię serdecznie z otwartymi ramionami (nie, nie jest to sarkazm). Ale nie musisz (czyt. nie powinieneś/aś) zaznaczać tego faktu w swojej pierwszej wiadomości. Widać to po liczniku ilości napisanych wiadomości pod Twoim nickiem. Zamiast tego, sprawdź zgodność swojej wiadomości z Regulaminem oraz (jeżeli prosisz o pomoc) z informacjami zawartymi w niniejszym wątku. Natomiast nie licz jako nowy członek forum na ulgowe traktowanie w sprawach łamania Regulaminu.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

Idź do wersji pełnej
Powered by Advanced Topic Prefix Pro
Powered by SMFPacks Likes Pro Mod