Autor Wątek:  [model] Drzwi i światła  (Przeczytany 2446 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

hunter

  • Gość
[model] Drzwi i światła
« dnia: 07 Czerwca 2005, 08:04:26 »
Witam.

Przy tworzeniu modelu napotkałem problem. Oznaczyłem drzwi nazwami: "Door01, Door02, (...)". Kiedy je otwieram, one zamiast przesuwać się na boki, wciągają się do środka :( Czy da się to jakoś naprawić?

Odnośnie świateł: jak one nazywają się w modelu jako:
- zapalony lewy,
- zapalony prawy,
- zapalony górny,
- czerwony lewy,
- czerwony prawy.

I jeszcze jedno: w "przedsionku" zrobiłem sobie światełko z brzęczykiem. Jak zrobić, żeby po wciśnięciu sygnału odjazdu on się zaświecił? Niestety, w FAQ nigdzie tego nie ma.

Pozdrawiam!

Offline Piotrek

  • Wiadomości: 888
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
[model] Drzwi i światła
« Odpowiedź #1 dnia: 07 Czerwca 2005, 17:55:24 »
Jeżeli chodzi o drzwi, to spróbuj pokombinować z pivotami - raczej pomoże.

Offline Winger

  • Administrator
  • Wiadomości: 1466
    • Zobacz profil
    • http://www.winger.eu07.pl
  • Otrzymane polubienia: 25
Re: [model] Drzwi i światła
« Odpowiedź #2 dnia: 08 Czerwca 2005, 12:28:45 »
Cytat: "sq1mhv"
Witam.

Przy tworzeniu modelu napotkałem problem. Oznaczyłem drzwi nazwami: "Door01, Door02, (...)". Kiedy je otwieram, one zamiast przesuwać się na boki, wciągają się do środka :( Czy da się to jakoś naprawić?


To kwestia pivotow w 3dsmaxie. One decyduja w jakich plaszczyznach porusza sie model przy animacji.

Cytuj
Odnośnie świateł: jak one nazywają się w modelu jako:


Tutaj nie wiem czy cos sie nie zmienilo w najnowszych zrodlach, sprawdze pozniej.

Cytuj
I jeszcze jedno: w "przedsionku" zrobiłem sobie światełko z brzęczykiem. Jak zrobić, żeby po wciśnięciu sygnału odjazdu on się zaświecił? Niestety, w FAQ nigdzie tego nie ma.


Nie da sie.
Pozdrawiam,
Winger

Offline youBy

  • Deweloper
  • Wiadomości: 6163
  • Co tam?
    • Zobacz profil
    • Automat Weryfikujący Regulację i Lambdę
  • Otrzymane polubienia: 865
Re: [model] Drzwi i światła
« Odpowiedź #3 dnia: 11 Czerwca 2005, 12:45:17 »
Cytat: "Winger"

Cytuj
I jeszcze jedno: w "przedsionku" zrobiłem sobie światełko z brzęczykiem. Jak zrobić, żeby po wciśnięciu sygnału odjazdu on się zaświecił? Niestety, w FAQ nigdzie tego nie ma.


Nie da sie.


jak sie chce to się da. do lampki sygnalizującej brzęczyk w kabinie dodajesz, np. "attach", lampki w przedsionkach. zgaszone do zgaszonego, zapalone do zapalonego i będzie dobrze
Xoov
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w chwili publikacji. Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podawania przyczyny, jak również informowania o tym.