Autor Wątek:  Ortografia  (Przeczytany 6286 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Krzysiek

  • Wiadomości: 200
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 3
Ortografia
« dnia: 07 Czerwca 2005, 23:35:35 »
W sytuacji wzrastającej lawinowo liczbie błędów ortograficznych na forum mam prośbę: aby każdy kto cierpi na bykomanie pisał posta w WORD’dzie a potem kopiował i wklejał na forum. Prośbę swą uzasadniam tym, że niektórych wypocin nie da się przeczytać i można dostać szału czytając takowe brednie. (brzmi jak przemówienie jakiegoś socjalisty ale tak jakoś wyszło :) )   Błagam nie piszcie co niektórzy postów „na żywo” lepiej posiedzieć dłużej niż się kompromitować. Zwroty takie jak Ci lub Tobie piszę się z wielkiej litery, ale to już mniejsza o to.

P.S.
Mam nadzieję, że nie dostanę ban’a...
Pozdrawiam
Krzysiek

Offline Quark-t

  • Administrator
  • Wiadomości: 3590
  • Automaty liczą...
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 47
Ortografia
« Odpowiedź #1 dnia: 08 Czerwca 2005, 00:46:04 »
Nie, bana nie dostaniesz, bo nie piszesz nic, co by w jakikolwiek sposób bulwersowało. Aczkolwiek najwyraźniej nie zauwazyłeś, że prośby takie pojawiają się przy każdej nieortograficznej wiadomości.
I niestety - jak grochem o ścianę... Powini producenci klawiatur jakiś paralizator wstawić w klawisze, i za napisanie ortograficznego błedu powinno delikwenta kopać. (oczywiście errare humanum est, więc np. co 2 byk byłby karany :p)
Pozdrawiam, dr inż. Quark-t

Offline prof_klos

  • Wiadomości: 618
  • Już nigdy nie będzie takiego lata...
    • Zobacz profil
    • http://www.prof-klos.yoyo.pl
  • Otrzymane polubienia: 4
Ortografia
« Odpowiedź #2 dnia: 08 Czerwca 2005, 11:45:30 »
Wprowadżmy na forum punkty karne...
Za 20 się dostaje bana.
:))))
Żeby tylko do czegoś takiego nie doszło...
Z MaSzyną od 2003!

Offline Tomcio

  • Wiadomości: 186
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Ortografia
« Odpowiedź #3 dnia: 08 Czerwca 2005, 12:15:46 »
Moim zdaniem lepiej jest jak to Administratorzy pilnuja tego i to oni decyduja za co i kiedy ktos dostaje bana. Punkty karne wprowadzily by tylko zamieszanie, bo jeden by dostal a drugi za to samo lub podobne-nie. Sa przeciez przewinienia gdzie powinno sie komus dac tylko jedno ostrzezenie i nawet to jedno to za duzo. Dysleksja w epoce komputerow nie powinna byc wymowka. Czasem moga sie trafic drobne i pojedyncze bledy, ale mysle ze kazdemu to sie zdarza i mysle ze to sa tylko "literowki". To tylko moje zdanie i mozecie sie z tym nie zgadzac.
Poszukuje zdjęć Ep05-03, 22, 26 i Ep09-039 Eu/EP07 - 431 - 1046 najlepiej w rozdzielczości najlepiej minimum 1920/1080 im większe tym lepsze ;) Mogą być skany z dawnych lat. Potrzebne ze względów sentymentalnych. Nie będą rozpowszechniane. Z góry dziękuję

Offline Bartek

  • Wiadomości: 378
  • MaSzyna Team Member since 2003
    • Zobacz profil
    • http://republika.pl/gliniecki
  • Otrzymane polubienia: 5
Ortografia
« Odpowiedź #4 dnia: 08 Czerwca 2005, 12:28:03 »
Drobne błędy (1-2) są do zniesienia. Poważniejszy błąd, który razi w oczy, czasem poprawię (np. gó[/b]ra). Ale jak ktoś ma gdzieś całą ortografię i pisze fonetycznie i antyortograficznie to nie będzie zmiłuj - kasuję posta albo wywalam na Bocznicę. Jak ktoś nie umie pisać po polsku, to nie będzie pisał w ogóle.
Pozdrawiam z Gdyni Wielkiego Kacka,
Bartek

Offline slimson

  • Wiadomości: 156
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Ortografia
« Odpowiedź #5 dnia: 08 Czerwca 2005, 12:29:06 »
Hihi
Na forum vbusa jest niezla jazda z takimi ortograficznymi gosciami. Tam co chwile ktos wylatuje. Nie marudzic tylko trzeba sie bylo uczyc w szkole podstawowej a nie grac na kompie. Pisac recznie a nie w wordzie bo sie nigdy nie nauczycie :P
Pozdrawiam

Offline Winger

  • Administrator
  • Wiadomości: 1466
    • Zobacz profil
    • http://www.winger.eu07.pl
  • Otrzymane polubienia: 25
Ortografia
« Odpowiedź #6 dnia: 08 Czerwca 2005, 12:31:38 »
Ja juz pisalem, ze za kontynuowana dysortografie bede blokowal konta.

Ach, i zeby ktos sie zaraz nie czepial tego ze niektorzy (w tym ja) nie uzywaja polskich liter - jako ze mieszkam za granica, nie wszedzie mozna tu polskich liter uzywac.
Pozdrawiam,
Winger

Offline Miras

  • Wiadomości: 50
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Ortografia
« Odpowiedź #7 dnia: 08 Czerwca 2005, 12:57:15 »
Zacytuję fragment tekstu "How to talk with me"
Czyli czytaj jesli chcesz ze mna rozmawiac! (sam cenzurowałem)

"5. Styl: Nie uzywam polskich znakow diaktrycznych, ale zasadniczo nie mam nic przeciwko. Jezeli juz tak bardzo chcesz ich uzywac - prosze bardzo.
Jednak to co mnie bardzo i to bardzo irytuje, to kompletny brak ortografii. Ja tez popelniam czasem bledy, ale do ku*** nedzy nie w kazdym zdaniu po trzy razy!! Wez ze przeczytaj przynajmniej raz co ci sie udalo nabazgrac i dopiero potem poslij, jezeli masz pewnosc ze jest dobrze. Klade laske na to czy masz dysleksje, dysortografie, dysgrafie czy jeszcze jakies inne dysmozgowie. Staraj sie, bo napier******* ortami jak gnojem po polu to zwykle niedbalstwo!! Nie kaze zostac miodkiem, wystarczy mi maturzysta. A jak nie potrafisz to -> wypier*****, najlepiej do szkoly. "

No tak - ktoś tym problemem był tu już poważnie zirytowany ;)
Pozdrawiam

Offline Mutopompka

  • Wiadomości: 1155
  • Na IRC-u SPRĘŻAREK vel. tyqtyqtyq
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Ortografia
« Odpowiedź #8 dnia: 08 Czerwca 2005, 13:30:28 »
Cytat: "Miras"
Zacytuję fragment tekstu "How to talk with me"
Czyli czytaj jesli chcesz ze mna rozmawiac! (sam cenzurowałem)
[.....]ciach[...]
No tak - ktoś tym problemem był tu już poważnie zirytowany ;)
Pozdrawiam


A cały regulamin jest tu: http://www.jakzemnarozmawiac.prv.pl/

Offline Miras

  • Wiadomości: 50
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Ortografia
« Odpowiedź #9 dnia: 09 Czerwca 2005, 08:59:24 »
Ale tam nie jest ocenzurowane - zawiera treści wulgarne! ; )))
Ale text spox ; ) i foto też!
Pozdrawiam

Offline Mutopompka

  • Wiadomości: 1155
  • Na IRC-u SPRĘŻAREK vel. tyqtyqtyq
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Ortografia
« Odpowiedź #10 dnia: 09 Czerwca 2005, 14:34:13 »
Cytat: "Miras"
Ale tam nie jest ocenzurowane - zawiera treści wulgarne! ; )))


Ale uwierz mi!!! To naprawdę działa! Sam na GG wywalalm cos takiego, jak mi ktoś łańcuszek zapoda:

Punkt 7 -> www.jakzemnarozmawiac.prv.pl

I mam święty spokój, do tego jeśli ktoś nie zakumał to banik na liście i po kłopocie.