Autor Wątek:  prośba o kible  (Przeczytany 14316 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline youBy

  • Deweloper
  • Wiadomości: 6163
  • Co tam?
    • Zobacz profil
    • Automat Weryfikujący Regulację i Lambdę
  • Otrzymane polubienia: 865
prośba o kible
« dnia: 29 Maja 2005, 11:11:38 »
czy może ktoś porobić tekstury EN57/71? bo teraz to jest ich tylko kilka, w dodatku każda inna(nie mają pary) i wychodzą takie zestawy nie pasujące kolorystycznie. EN71 mogą być tak łączone, bo jest ich mało, ale jeszcze nie spotkałem EN57 w różnokolorowych składach.
(obrazki po 8kB)



obrazki pochodzą z programu Kolejarz
Xoov
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w chwili publikacji. Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podawania przyczyny, jak również informowania o tym.

Offline Loui

  • Wiadomości: 238
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 5
prośba o kible
« Odpowiedź #1 dnia: 29 Maja 2005, 12:20:30 »
U mnie w Warszawie to normalka że w składzie jeżdzą różnokolorowe kible. Po węźle warszawskim jeździ 6 typów malowań :

a.Stare żółto - granatowe
b.Pomarańczowe z pasami - tzw. malowanie warszawskie
c.Malowanie bydgoskie żółto - niebieskie
d.Malowanie bydgoskie w wersji pomarańczowo - czerwonej
e.Kremowo - czerwone
f.Żółto - zielono - białe (Koleje Mazowieckie)
Koleje Mazowieckie
Sekcja Warszawa Grochów
Maszynista

Offline youBy

  • Deweloper
  • Wiadomości: 6163
  • Co tam?
    • Zobacz profil
    • Automat Weryfikujący Regulację i Lambdę
  • Otrzymane polubienia: 865
prośba o kible
« Odpowiedź #2 dnia: 29 Maja 2005, 13:53:22 »
znaczy jeżdżą żółto-niebieski z pomarańczowym i kremowo-czerwonym?

coś takiego mi wyszło tylko nie wiem czy dobrehttp://k.domaindlx.com/smietnik2/en71.jpg
screen tekstur en71[200kB]
Xoov
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w chwili publikacji. Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podawania przyczyny, jak również informowania o tym.

Offline Loui

  • Wiadomości: 238
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 5
prośba o kible
« Odpowiedź #3 dnia: 29 Maja 2005, 14:02:36 »
Potrójnych składów się nie spotyka tylko pojedyńcze i podwójne. Na dobór kolorystyczny poszczególnych jednostek w składzie nikt nie zwraca uwagi, także występują dowolne mixy powyższych sześciu schematów malowań. Oczywiście zdarzają się także składy dobrane kolorystycznie ale to różnie z tym bywa. Zwraca się na to tylko uwagę aby jedna EN57 mogła współpracować z drógą EN57, a ztym to różnie bywa.
Koleje Mazowieckie
Sekcja Warszawa Grochów
Maszynista

Offline PEKAP

  • Wiadomości: 588
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
prośba o kible
« Odpowiedź #4 dnia: 29 Maja 2005, 14:04:53 »
A u mnie (czyt. Zakopane) często pojawiają się takie zestawienia:
-//-

Offline CT

  • Wiadomości: 281
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
prośba o kible
« Odpowiedź #5 dnia: 29 Maja 2005, 15:18:00 »
Cytat: "Loui"
Potrójnych składów się nie spotyka tylko pojedyńcze i podwójne...


Oj spotyka ;) Czesto widzialem 3xEN57 Wrocław-Zielona Góra

Offline Loui

  • Wiadomości: 238
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 5
prośba o kible
« Odpowiedź #6 dnia: 29 Maja 2005, 15:27:15 »
Cytuj
Oj spotyka ;) Czesto widzialem 3xEN57 Wrocław-Zielona Góra


Miałem na myśli Warszawę.
Koleje Mazowieckie
Sekcja Warszawa Grochów
Maszynista

Offline youBy

  • Deweloper
  • Wiadomości: 6163
  • Co tam?
    • Zobacz profil
    • Automat Weryfikujący Regulację i Lambdę
  • Otrzymane polubienia: 865
prośba o kible
« Odpowiedź #7 dnia: 29 Maja 2005, 15:28:30 »
Cytat: "Oli_EU"
Cytat: "Loui"
Potrójnych składów się nie spotyka tylko pojedyńcze i podwójne...


Oj spotyka ;) Czesto widzialem 3xEN57 Wrocław-Zielona Góra


ja też gszieś widziałem
Cytat: "Loui"
Zwraca się na to tylko uwagę aby jedna EN57 mogła współpracować z drógą EN57, a ztym to różnie bywa.

a od czego to zależy?
Xoov
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w chwili publikacji. Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podawania przyczyny, jak również informowania o tym.

Offline uetam

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2641
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 6
prośba o kible
« Odpowiedź #8 dnia: 29 Maja 2005, 16:14:27 »
Na Szczecin-Stargard tez kiedys jezdzily... Bo ktos madry z dyrekcji zrobil pociag Szczecin-Stargard, ale Stargard-Szczecin juz nie :) I potem kibello wracalo w trakcji potrojnej jako podsyl :)

Offline slimson

  • Wiadomości: 156
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
prośba o kible
« Odpowiedź #9 dnia: 29 Maja 2005, 16:42:20 »
A ja tez mam grabki i sie nie chwale :P
Oczywiscie na SKM w latach PRLu i pozniej jezdzily rozkladowo 3x EN57 tak co 6 minut w szczycie. To dopiero byla jazda :D
Pozdrawiam

Offline Jacek-57122

  • Wiadomości: 57
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
prośba o kible
« Odpowiedź #10 dnia: 29 Maja 2005, 18:23:50 »
ale... ja mam te wszystkie kible...
skm-a, warszawskiego, itd...

Offline Tomcio

  • Wiadomości: 186
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
prośba o kible
« Odpowiedź #11 dnia: 29 Maja 2005, 19:08:44 »
Jak jeszcze pracowalem w ZNTK Minsk Mazowiecki S.A. (bylo to do konca Marca 2004) od poczatku 2004 roku mialy wychodzic tylko 3 rodzaje malowania EZT, czerwono pomaranczowe i niebiesko-żołte i malowanie SKM. Teraz widze ze doszlo jeszcze malowanie Kolei Mazowieckich. Z tym ze odbiór SKM byl najgorszy. Nawet kąt ustawienia śrubek w futrynach drzwi przejsciowych sprawdzali.
Poszukuje zdjęć Ep05-03, 22, 26 i Ep09-039 Eu/EP07 - 431 - 1046 najlepiej w rozdzielczości najlepiej minimum 1920/1080 im większe tym lepsze ;) Mogą być skany z dawnych lat. Potrzebne ze względów sentymentalnych. Nie będą rozpowszechniane. Z góry dziękuję

Offline Loui

  • Wiadomości: 238
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 5
prośba o kible
« Odpowiedź #12 dnia: 29 Maja 2005, 23:15:01 »
Cytuj
a od czego to zależy?


Min. od wysokości sprzęgu Scharfenberga - potrafią być na różnych jednostkach zamontowane na różnych wysokościach i wtedy sprzęg w sprzęg nie wchodzi. Często są także pochrzanione klawiatury i po podłączeniu robi się mały kipisz. Jak jeszcze pracowałem na WKD to spotykałem EN94 które nigdy ze sobą w parach nie mogły jeździć ponieważ miały coś namieszane w gniazdach sterowania wielokrotnego i wspólpracowały tylko z konkretnymi egzemplarzami tej serii.
Koleje Mazowieckie
Sekcja Warszawa Grochów
Maszynista

Offline youBy

  • Deweloper
  • Wiadomości: 6163
  • Co tam?
    • Zobacz profil
    • Automat Weryfikujący Regulację i Lambdę
  • Otrzymane polubienia: 865
prośba o kible
« Odpowiedź #13 dnia: 05 Czerwca 2005, 13:56:05 »
ja mam taką prośbę:
jakby ktoś widział jakąś jednostkę serii 57/71 to prosiłbym o informację (najlepiej w tym wątku):
jej oznaczenie i jej malowanie.
pomogłoby to mi robić tekstury do MaSzyny. powinny byc lepsze jakościowo od 6w1, bo dorwałem normalny program graficzny
Xoov
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w chwili publikacji. Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podawania przyczyny, jak również informowania o tym.

guest1206

  • Gość
prośba o kible
« Odpowiedź #14 dnia: 05 Czerwca 2005, 16:24:24 »
Proszę bardzo :)
EN57-1210 i 1747 - malowanie kremowo-czerwone (ten drugi wewnątrz ma inny kolor siedzeń)
EN57-1443 - stare żółto-niebieskie malowanie (takie przynajmniej było w październiku, jak robiłem fotkę)
EN57-1096, 1402 i 1399 - stare zółto-niebieskie
EN57-608, 651, 813, 1401 - malowanie pomarańczowo-czerwone (wnętrze po modernizacji)
EN57-1243 i 1450 - żółto-niebieskie malowanie (bydgoskie), wnętrze zmodernizowane
EN57-1034 - malowanie bydgoskie, pomarańczowo-czerwone

EN71-007 ma jeszcze inny rodzja malowania: czerwono-zółty (tak jak ED72). W takim samym malowaniu widziałem kiedyś też EN57 (w okolicach Zakopanego), ale numeru nie pamiętam.

Offline youBy

  • Deweloper
  • Wiadomości: 6163
  • Co tam?
    • Zobacz profil
    • Automat Weryfikujący Regulację i Lambdę
  • Otrzymane polubienia: 865
prośba o kible
« Odpowiedź #15 dnia: 05 Czerwca 2005, 17:37:37 »
a możesz napisać czy jasnoniebieski czy ciemnoniebieski? bo są dwa niebieskie w obu malowaniach (starym i bydgoskim)
Xoov
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w chwili publikacji. Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podawania przyczyny, jak również informowania o tym.

Offline youBy

  • Deweloper
  • Wiadomości: 6163
  • Co tam?
    • Zobacz profil
    • Automat Weryfikujący Regulację i Lambdę
  • Otrzymane polubienia: 865
prośba o kible
« Odpowiedź #16 dnia: 05 Czerwca 2005, 20:02:43 »
no to jeszcze zostały mi do zrobienią te pomarańczowo czerwone.
musze tylko znaleźć jakiś dobry serwer, gdzie można wrzucić rary przez FTP, nazbierało mi się ze 20 nowych tekstur
Xoov
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w chwili publikacji. Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podawania przyczyny, jak również informowania o tym.

Offline youBy

  • Deweloper
  • Wiadomości: 6163
  • Co tam?
    • Zobacz profil
    • Automat Weryfikujący Regulację i Lambdę
  • Otrzymane polubienia: 865
prośba o kible
« Odpowiedź #17 dnia: 06 Czerwca 2005, 15:14:45 »
dobra, już są. dajcie coś jeszcze, tylko dokładniejszy trochę opis malowania żeby był przy tym(odcienie, schematy)
Xoov
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w chwili publikacji. Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podawania przyczyny, jak również informowania o tym.

Offline Janek232

  • Wiadomości: 33
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
prośba o kible
« Odpowiedź #18 dnia: 06 Czerwca 2005, 15:23:28 »
Cytuj
EN71-007 ma jeszcze inny rodzja malowania: czerwono-zółty (tak jak ED72). W takim samym malowaniu widziałem kiedyś też EN57 (w okolicach Zakopanego), ale numeru nie pamiętam.


 Ta jednostka to EN57-1172

guest1206

  • Gość
prośba o kible
« Odpowiedź #19 dnia: 09 Czerwca 2005, 23:12:16 »
Cytat: "youBy"
dajcie coś jeszcze, tylko dokładniejszy trochę opis malowania żeby był przy tym(odcienie, schematy)

Najlepiej byłoby w takim wypadku do opisu dodać fotkę (niekoniecznie wysokiej jakości) takiego kibla. Ja niestety nie mam cyfrówki - posiadam tylko zdjęcia (skany z kliszy) EN57-1443 i 904 robione w październiku, oraz EN57-992ra (robione w grudniu). Jeśli jesteś zainteresowany, napisz na PW.

Offline youBy

  • Deweloper
  • Wiadomości: 6163
  • Co tam?
    • Zobacz profil
    • Automat Weryfikujący Regulację i Lambdę
  • Otrzymane polubienia: 865
prośba o kible
« Odpowiedź #20 dnia: 10 Czerwca 2005, 13:33:10 »
wystarczy że będzie dodany rysunek z kolejarza i dopisek gdzie znajduje się numer na rozrządczym (nad czy pod oknami)
Xoov
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w chwili publikacji. Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podawania przyczyny, jak również informowania o tym.

Offline KURS90

  • Wiadomości: 172
    • Zobacz profil
    • http://www.linia.14.prv.pl
  • Otrzymane polubienia: 0
prośba o kible
« Odpowiedź #21 dnia: 10 Czerwca 2005, 18:22:32 »
Już wstawiłem, teraz trzeba będzie poczekać, aż to się pojawi

Offline oko

  • Wiadomości: 283
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
prośba o kible
« Odpowiedź #22 dnia: 10 Czerwca 2005, 18:35:02 »
Dziekuje:>

Offline youBy

  • Deweloper
  • Wiadomości: 6163
  • Co tam?
    • Zobacz profil
    • Automat Weryfikujący Regulację i Lambdę
  • Otrzymane polubienia: 865
prośba o kible
« Odpowiedź #23 dnia: 11 Czerwca 2005, 13:35:24 »
kto ma stałe łącze i dużo czasu? bo znalazłem trochę numerów EN57 to jak zrobię (kilkadziesiąt) bym komuś wysłał na płycie
Xoov
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w chwili publikacji. Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podawania przyczyny, jak również informowania o tym.

Offline Mutopompka

  • Wiadomości: 1155
  • Na IRC-u SPRĘŻAREK vel. tyqtyqtyq
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
prośba o kible
« Odpowiedź #24 dnia: 11 Czerwca 2005, 17:30:30 »
Cytat: "youBy"
kto ma stałe łącze i dużo czasu? bo znalazłem trochę numerów EN57 to jak zrobię (kilkadziesiąt) bym komuś wysłał na płycie


Ja spełniam Twoje warunki... :) Mam 1Mbit łącze i full wolnego czasu. A co masz na myśli pisząc że wyślesz na płycie??? Z dalej z tym zrobić? Wrzucić do downloadu czy jak?

Offline youBy

  • Deweloper
  • Wiadomości: 6163
  • Co tam?
    • Zobacz profil
    • Automat Weryfikujący Regulację i Lambdę
  • Otrzymane polubienia: 865
prośba o kible
« Odpowiedź #25 dnia: 11 Czerwca 2005, 20:55:05 »
do downloadu to się chyba nie nadaje (już mam 60MB tekstur-40 jednostek) a dojdzie pewnie jeszcze ze dwa razy tyle :) na postojowniach będzie mogło stać dużo różnych kibli:)
Xoov
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w chwili publikacji. Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podawania przyczyny, jak również informowania o tym.