Autor Wątek:  openrailwaymap.org  (Przeczytany 2264 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline nbmx

  • Administrator
  • Wiadomości: 482
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
openrailwaymap.org
« dnia: 07 Marca 2014, 11:17:13 »
W sieci pojawia się coraz więcej rozwiązań bazujących na otwartych mapach openstreetmap.org.
Jedną z ciekawszych i zarazem pewnie interesujących dla wiekszości tutaj jest stworzony na serwis http://www.openrailwaymap.org/
Jego głównym założeniem jest renderowanie map z informacjami kolejowymi jak i dodatkowe informacje (prędkości szlakowe, sygnalizacje itp) Ale w PL jest to jeszcze nie do końca funkcjonujące ponieważ trzeba te informacje samemu samemu pododawać i wyedytować.
Dlatego zachęcam do włączenia się do edycji map openstreetmap i nanoszenie poprawek oraz informacji o nie istniejących torach/szlakach, ponieważ dzięki temu można potem znacznie więcej się dowiedzieć, niż z ogólnych map.

P.S. Samemu też często edytuje dużo informacji o liniach kolejowych ale wszystko to robię na podstawie zdjęć, więc jak ktoś ma informacje co i gdzie poprawić to też może się do mnie odezwać.

Offline maziizam

  • Wiadomości: 1
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: openrailwaymap.org
« Odpowiedź #1 dnia: 10 Marca 2019, 15:48:32 »
Błądy w liniach była lk159 Wodzisław-Jastrzębie Zdrój-Pawłowice oraz Żory-Orzesze jest linią porzuconą, a na mapie macie kawałek niepołączony miedzy Godowem, a Jastrzębiem Szotkowicami. Tak samo linia JSK przemysłowa JAS-MOS- KWK Moszczenica jest porzucona. Za to linie JAS-MOS Rybnik-Boguszowice oraz Pawłowicami Górniczymi i KWK Pniówek to linia przemysłowa czynna.
Tak samo linia była lk 170 Jastrzębie Moszczenica -Zebrzydowice jest porzucona bez przerw które są.