Autor Wątek:  Położenie słońca w symulatorze  (Przeczytany 977 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline KoichiFirst

  • ZbanowanyZbanowany
  • Wiadomości: 33
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Położenie słońca w symulatorze
« dnia: 29 Listopada 2023, 21:22:36 »
X
« Ostatnia zmiana: 30 Listopada 2023, 15:15:04 wysłana przez KoichiFirst »

Offline Ra

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 6306
  • Ostatni gasi światło...
    • Zobacz profil
    • Instalator+Starter+Edytor
  • Otrzymane polubienia: 336
Odp: Położenie słońca w symulatorze
« Odpowiedź #1 dnia: 30 Listopada 2023, 12:25:34 »
Nie wiem, czy dobrze rozumiem, ale być może chodzi o punkty wschodu i zachodu Słońca? Nie wiem, jak jest teraz, bo moje rozwiązanie zostało z rozpędu zbesztane i wyśmiane, po czym się okazało, że komuś (nie mi) się osie pomyliły. Ja zrobiłem tak, że punkty wschodu i zachodu zależą od dwóch parametrów: szerokości geograficznej oraz dnia w roku. Nie robiłem korekty na czas letni. Oś Z ustaliłem, że rośnie z południa na północ, czyli że program STV pokazywał tory w typowym układzie dla map (północ na górze). W efekcie wschód Słońca był "na lewo od osi Z" (X+), a zachód "na prawo od Z" (X-). Teoretycznie (bo nie sprawdzałem), gdyby wpisać szerokość geograficzną zza koła podbiegunowego, to Słońce zimą będzie cały czas widoczne, a w okolicy zwrotników zrobiłyby się regularne wschody i zachody Słońca o 6:00 i 18:00. Ale może ktoś wywalił moje rozwiązanie i zrobił inne, inaczej działające? Nie śledziłem tego.
¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ Ra

Polecam: kręgarz Wojciech Walczak, projekt masarni

Offline KoichiFirst

  • ZbanowanyZbanowany
  • Wiadomości: 33
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: Położenie słońca w symulatorze
« Odpowiedź #2 dnia: 30 Listopada 2023, 15:14:48 »
Przepraszam. Z położeniem słońca w symku jest OK (wschód przy X+ i zachód przy X-). Więc można wątek zamknąć i na bocznicę