Autor Wątek:  MaSzyna na targach TRAKO 2017  (Przeczytany 15176 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline MaciejM

  • Wiadomości: 4094
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1228
MaSzyna na targach TRAKO 2017
« dnia: 12 Września 2017, 00:00:24 »
MaSzyna wystawi się na tegorocznych Międzynarodowych Targach Kolejowych TRAKO 2017 w Gdańsku. Zaprezentowany będzie pulpit ET41.

Pulpit będzie udostępniony w następujących terminach:

26-28 września 2017 r. w godz. 10.00-17:00
29 września 2017 r. w godz. 10.00-16:00

Wstęp dla gości (płatny 15 zł) możliwy jedynie 29 września (szczegóły na stronie Targów). Mam nadzieję, że osoby które będą się wystawiać z pulpitem napiszą kilka słów.
PKP Intercity Zakład Centralny w Warszawie

14 lat z MaSzyną!

Offline EU40

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2206
  • MD Kraków Prokocim
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 397
Odp: MaSzyna na targach TRAKO 2017
« Odpowiedź #1 dnia: 16 Września 2017, 21:22:10 »
Dostępny dla gości tylko 29-go września??
Przepraszam bardzo. To dla kogo będzie dostępny 26-28?
Rozczyn dzieł Marksa wlany w bydląt czaszki
Wytwarza z mózgiem przedziwną miksturę.

Offline AtapiCl

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4426
    • Zobacz profil
    • O warszawskiej części linii kolejowej nr 7 Warszawa – Lublin i nie tylko ;)
  • Otrzymane polubienia: 212
Odp: MaSzyna na targach TRAKO 2017
« Odpowiedź #2 dnia: 16 Września 2017, 21:31:21 »
Takie targi to przede wszystkim wydarzenie branżowe dla przedstawicieli firm kolejowych z całego świata. Dzień otwarty dla wszystkich innych jest ostatniego dnia.

Offline miko22

  • Wiadomości: 616
  • Powoli wracam z "promocją"...
    • Zobacz profil
    • Nasze-Symulatory.pl
  • Otrzymane polubienia: 196
Odp: MaSzyna na targach TRAKO 2017
« Odpowiedź #3 dnia: 16 Września 2017, 21:36:03 »
Zgadza się, 26-28.09 to dni dla tzw. zwiedzających branżowych czy też innych wystawców. Zgodnie z regulaminem Targów wystawiać można się tylko przez wszystkie dni lub wcale. Jutro wszystko dokładnie opiszę...

Offline EU40

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2206
  • MD Kraków Prokocim
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 397
Odp: MaSzyna na targach TRAKO 2017
« Odpowiedź #4 dnia: 16 Września 2017, 21:48:20 »
O.K.
Bo wiesz..Branżowy to też gość. :)
Rozczyn dzieł Marksa wlany w bydląt czaszki
Wytwarza z mózgiem przedziwną miksturę.

Offline miko22

  • Wiadomości: 616
  • Powoli wracam z "promocją"...
    • Zobacz profil
    • Nasze-Symulatory.pl
  • Otrzymane polubienia: 196
Odp: MaSzyna na targach TRAKO 2017
« Odpowiedź #5 dnia: 17 Września 2017, 23:46:45 »
Ok, więc po kolei:
- Przyczyna udziału, użyty pulpit, exe itp. informacje:
Nasz Oświęcimski Klub Modelarzy Kolejowych "Piętrusek", zarekomendowany przez Sopocki Klub Modelarzy Kolejowych po ubiegłorocznej wystawie w Iławie, otrzymał od pani Dyrektor Doroty Daszkowskej, organizator Targów, zaproszenie do wystawienia naszego pulpitu z ET41 współpracującego z MaSzyną, który używa już obecnie nowego systemu sterowania (tj. Arduino zamiast PoKeys), dzięki czemu udało się odwzorować kolejnych kilka funkcjonalność prawdziwej lokomotywy. Używane będzie exe @tmj z 26 lutego, chyba że @maciek001 zdąży wprowadzić swój system komunikacji do aktualnego exe, to użyte zostanie najnowsze (obecnie począwszy od exe z początku marca nie działa w pełni komunikacja przez UART, a jeśli nawet miałbym użyć PoKeys, to musiało by to być z exe Borlandowym, które mam specjalnie przystosowane do obsługi Haslera, więc już całkiem klapa...).

- Stanowisko:
Otrzymaliśmy do dyspozycji stanowisko narożne (ściana z tyłu i z lewej strony) o szerokości 4m i głębokości 3m w hali D i o numerze D51 - naprzeciwko firm: Radionika, CSI, Woltan. Listę firm wystawiających się w poszczególnych halach można przejrzeć pod następującym linkiem (oznaczenie literowe hali w ostatniej kolumnie): http://trakotargi.amberexpo.pl/title,LISTA_WYSTAWCOW__04_09_17,pid,1225.html

- Terminy:
  - zwiedzanie dla wystawców (przedstawicieli wystawiających się firm):
    - 26.09 (wtorek): 8:00-19:00,
    - 27-28.09 (środa-czwartek): 9:00-18:00,
    - 28.09 (piątek): 9:00-17:00;
  - wstęp dla zwiedzających branżowych:
    - 26-28.09 (wtorek-czwartek): 10:00-17:00,
    - 29.09 (piątek): 10:00-16:00;
  - wstęp dla zwiedzających indywidualnych:
    - wyłącznie 29.09 (piątek): 10:00-16:00 za opłatą w wysokości 15zł - szczegóły tutaj: http://trakotargi.amberexpo.pl/title,zwiedzajacy_indywidualni,pid,2900.html

Jeśli są jakieś pytania, to proszę pisać ;)

EDIT: Dzięki @macius5991 za załącznik. Nie wiedziałem, że już udostępnili publicznie rozmieszczenie stanowisk.

EDIT2: Dodaję filmik z ostatniego przed wyjazdem testu, gdyby kogoś interesowało, co nowego działa:
&feature=youtu.be

EDIT3: Dodaję zdjęcie stanowiska: http://eu07.pl/userfiles/21606/priv-20170925_205223.jpg
« Ostatnia zmiana: 26 Września 2017, 09:36:45 wysłana przez miko22 »

Offline szczawik

  • Deweloper
  • Wiadomości: 1467
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 438
Odp: MaSzyna na targach TRAKO 2017
« Odpowiedź #6 dnia: 26 Września 2017, 11:08:17 »
Moim zdaniem bardzo brakuje większego monitora. Ale wtedy trzeba go mieć, transportować i ryzykować powstanie uszkodzeń. Chyba, że np ogarnizator by taki sprzęt udostępnił.

Offline mk1991

  • Deweloper
  • Wiadomości: 674
  • Niech żyje EU43!
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 282
Odp: MaSzyna na targach TRAKO 2017
« Odpowiedź #7 dnia: 26 Września 2017, 13:15:23 »
Ja na waszym miejscu zmienił bym ten dźwięk buczka na ten nowy długo trwający, bo te przerwy w oryginalnym brzmią źle, jak na coś co mamy pokazać publicznie.
Prawda jest okruchem lodu.

Offline MR6

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1954
  • Tak - to jest tekst osobisty.
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 753
Odp: MaSzyna na targach TRAKO 2017
« Odpowiedź #8 dnia: 26 Września 2017, 13:58:05 »
Z jakiego numeru loka ten pulpit? 058?
"jeśli jest coś niemożliwe do zrobienia, to przyjdzie ktoś kto o tym nie wie i to zrobi".
Prace nad dodatkami.
Deweloper, webmaster i redaktor maszyny na facebooku
=^-^=

Offline EU40

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2206
  • MD Kraków Prokocim
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 397
Odp: MaSzyna na targach TRAKO 2017
« Odpowiedź #9 dnia: 26 Września 2017, 17:54:06 »
Kolega dzisiaj go widział i mówił mi o nawet sporym zainteresowaniu.
Wydaje mi się, że realniej byłoby umieścić na pulpicie papier toaletowy, serwetki i butelki z wodą, niż propagandę.
A tak na serio. W chacie to może fajnie jak pulpit obrypany, ale na TRAKO można go było pomalować i doprowadzić do jakiegoś eleganckiego wyglądu.
« Ostatnia zmiana: 26 Września 2017, 19:26:00 wysłana przez EU40 »
Rozczyn dzieł Marksa wlany w bydląt czaszki
Wytwarza z mózgiem przedziwną miksturę.

Offline miko22

  • Wiadomości: 616
  • Powoli wracam z "promocją"...
    • Zobacz profil
    • Nasze-Symulatory.pl
  • Otrzymane polubienia: 196
Odp: MaSzyna na targach TRAKO 2017
« Odpowiedź #10 dnia: 26 Września 2017, 21:27:02 »
Chyba, że np ogarnizator by taki sprzęt udostępnił.
W poprzedniej wiadomości podałem typ i wymiary stoiska. Zobacz sobie w cenniku targów, co dostaliśmy za darmo. Na prawdę nie ma na co narzekać ;)
Ja na waszym miejscu zmienił bym ten dźwięk buczka na ten nowy długo trwający, bo te przerwy w oryginalnym brzmią źle, jak na coś co mamy pokazać publicznie.
No wiem, ale przed wyjazdem już nie było kiedy. Jutro podmienię ten dźwięk, bo oryginalny buczek mam zamontowany, ale tu nie można za bardzo hałasować.
Z jakiego numeru loka ten pulpit? 058?
Tak, poszła do naprawy głównej i ma zamontowany m.in. nowy pulpit, a nastawnik mamy ze 182, która miała zderzenie w Zebrzydowicach.
Wydaje mi się, że realniej byłoby umieścić na pulpicie papier toaletowy, serwetki i butelki z wodą, niż propagandę.
A tak na serio. W chacie to może fajnie jak pulpit obrypany, ale na TRAKO można go było pomalować i doprowadzić do jakiegoś eleganckiego wyglądu.
// Ehh, tylko narzekanie... Zdobądź CAŁY oryginalny pulpit, zrób do niego konstrukcję taką, żeby dało się go przewozić, podłącz tyle elementów, z których część nie jest w ogóle obsługiwana przez MaSzynę, zrób MaSzynie jakąkolwiek reklamę na tak dużej imprezie i pokryj pełne koszty tego wszystkiego, to porozmawiamy, ok? A jeśli chodzi o malowanie, to fakt, jedna osoba także nam dzisiaj przyznała, że mogliśmy to doprowadzić do ładniejszego stanu, ale trzy lub cztery inne powiedziały, że przez taki właśnie wygląd od razu widać, że to oryginalny pulpit wyjęty z lokomotywy i podobne proporcje są zawsze. // EOT
Natomiast zainteresowanie rzeczywiście jest spore, jak zawsze z resztą ;) Mamy jedno z bardziej obleganych stanowisk na hali, a do tego sporo osób poznaje, że to MaSzyna.

Offline MaciejM

  • Wiadomości: 4094
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1228
Odp: MaSzyna na targach TRAKO 2017
« Odpowiedź #11 dnia: 26 Września 2017, 21:45:19 »
Ze swojej strony byłbym wdzięczny za dostarczenie mi zdjęć z wystawy, zarówno z dnia branżowego jak i ogólnodostępnego. Jacy "klienci" się trafiają, kto głównie przychodzi korzystać?
PKP Intercity Zakład Centralny w Warszawie

14 lat z MaSzyną!

Offline miko22

  • Wiadomości: 616
  • Powoli wracam z "promocją"...
    • Zobacz profil
    • Nasze-Symulatory.pl
  • Otrzymane polubienia: 196
Odp: MaSzyna na targach TRAKO 2017
« Odpowiedź #12 dnia: 26 Września 2017, 22:17:49 »
Ok, prześlę. A co do gości, to są: "świeżo pełnoletni", kursanci na maszynistów, maszyniści, instruktorzy, naczelnicy, przedstawiciele firm produkujących części do taboru, przewoźników kolejowych, a nawet uczelni wyższych.

Offline AtapiCl

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4426
    • Zobacz profil
    • O warszawskiej części linii kolejowej nr 7 Warszawa – Lublin i nie tylko ;)
  • Otrzymane polubienia: 212
Odp: MaSzyna na targach TRAKO 2017
« Odpowiedź #13 dnia: 26 Września 2017, 22:29:42 »
Z czego oczywiście najwięcej jest tych pierwszych "MK". Podobnie oblegany przez tę grupę tak licznie był... a jakże - czech.

Offline Pitek

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 293
    • Zobacz profil
    • [YT] Pitkowa Kolej
  • Otrzymane polubienia: 301
Odp: MaSzyna na targach TRAKO 2017
« Odpowiedź #14 dnia: 26 Września 2017, 22:37:45 »
Naprawdę pomalować? Taka obdrapana ma największy urok, ja żałuję, że u siebie wszystko mam na świeżo i własnej roboty, stąd wygląda to jak dopiero co po modernie. Szacunek za sklejenie takiego pulpitu i jeszcze transportowanie go. Nie wyobrażam sobie jakbym miał swojego kloca ruszyć, który de facto jest skrócony u kuchnię :D

Offline matek123

  • Moderator
  • Wiadomości: 6056
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2043
Odp: MaSzyna na targach TRAKO 2017
« Odpowiedź #15 dnia: 26 Września 2017, 22:48:58 »
Jak ktoś ma możliwość, to może porobić prostopadłe zdjęcia temu taborowi co się da. :)
Poszukuję zdjęć na tekstury pociągów sieciowych. Szczególnie platform z pomostami.

Offline Kermit

  • Wiadomości: 579
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 984
Odp: MaSzyna na targach TRAKO 2017
« Odpowiedź #16 dnia: 26 Września 2017, 22:51:11 »
A i nie tylko, foto wnetrza, kabiny czy wymiary takze. Czego sie da - jak sie teraz nie uzyje to bedzie na przyszlosc.

Offline EU40

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2206
  • MD Kraków Prokocim
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 397
Odp: MaSzyna na targach TRAKO 2017
« Odpowiedź #17 dnia: 26 Września 2017, 22:54:04 »
Wyraziłem swoją opinię na ten temat i pomimo tego że doceniam Twój trud, uważam że prezentacja tak obskurnego pulpitu może i jest wodotryskiem dla mikoli, ale na międzynarodowych targach TRAKO, prezentuje się niezbyt zachęcająco. 
Brakuje jeszcze srajtaśmy dla realizmu i kiepy wewnątrz grzejnika.
Natomiast jeżeli chodzi o funkcjonalność pulpitu, jestem zaskoczony że udało Ci się osiągnąć takie możliwości na Arduino.
Rozczyn dzieł Marksa wlany w bydląt czaszki
Wytwarza z mózgiem przedziwną miksturę.

Offline AtapiCl

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4426
    • Zobacz profil
    • O warszawskiej części linii kolejowej nr 7 Warszawa – Lublin i nie tylko ;)
  • Otrzymane polubienia: 212
Odp: MaSzyna na targach TRAKO 2017
« Odpowiedź #18 dnia: 26 Września 2017, 23:07:41 »
Wyraziłem swoją opinię na ten temat i pomimo tego że doceniam Twój trud, uważam że prezentacja tak obskurnego pulpitu może i jest wodotryskiem dla mikoli, ale na międzynarodowych targach TRAKO, prezentuje się niezbyt zachęcająco. 
Brakuje jeszcze srajtaśmy dla realizmu i kiepy wewnątrz grzejnika.

Dokładnie. Świeży pulpit też jest realny i też taki jest kiedyś w rzeczywistości, więc natryski mikoli można między bajki wsadzić, że taki jest lepszy. W końcu bawicie się w to już na poważnie, to niech to też poważnie wygląda. I to nie jest żadna złośliwość, serio. Bo idąc tym tokiem myślenia, to IC też powinno odrapanego czecha wystawić i heja.
« Ostatnia zmiana: 26 Września 2017, 23:09:12 wysłana przez AtapiCl »

Offline tmj

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 3808
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2351
Odp: MaSzyna na targach TRAKO 2017
« Odpowiedź #19 dnia: 26 Września 2017, 23:39:33 »
Bo idąc tym tokiem myślenia, to IC też powinno odrapanego czecha wystawić i heja.
To sa jednak chyba troche dwie rozne rzeczy; z jednej strony masz producentow sprzetu i tutaj naturalne jest, ze wystawiane sa produkty nowe, swieze i odpicowane. Ale symulacje maja imo wiecej wspolnego z modelarstwem (w tym wypadku w skali 1:1) i w tej dziedzinie akurat "swieze i odpicowane" jest czesto postrzegane negatywnie, a nacisk jest na odwzorowanie sprzetu w stanie ze sladami nawet ciezkiej eksploatacji. Wiec jesli pulpit zrobiony byl jaki byl, to narzekanie ze taki wyladowal na targach to troche tak jak pretensje do autora dioramy kolejowej, ze na wystawe nie pociagnal trawy swieza zielona farba i nie ubral figurek w stroje wizytowe.

Offline EU40

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2206
  • MD Kraków Prokocim
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 397
Odp: MaSzyna na targach TRAKO 2017
« Odpowiedź #20 dnia: 26 Września 2017, 23:43:24 »
A niby kto się uskarża na ,,nowe i odpicowane"?
Jakoś nie widziałem do tej pory obskurnych pulpitów, podczas prezentacji firm zajmujących się tą działką.
« Ostatnia zmiana: 26 Września 2017, 23:45:27 wysłana przez EU40 »
Rozczyn dzieł Marksa wlany w bydląt czaszki
Wytwarza z mózgiem przedziwną miksturę.

Offline tmj

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 3808
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2351
Odp: MaSzyna na targach TRAKO 2017
« Odpowiedź #21 dnia: 26 Września 2017, 23:50:55 »
Nikt z tego co widze nie uskarza sie na nowe i odpicowane, moj komentarz odnosil sie do narzekania na stan przeciwny.
Stawianie w tym samym rzedzie "firm zajmujacych sie ta dzialka" i grupki pasjonatow to imo nieporozumienie.
« Ostatnia zmiana: 26 Września 2017, 23:53:05 wysłana przez tmj »

Offline Smok E_ustachy

  • Wiadomości: 262
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 29
Odp: MaSzyna na targach TRAKO 2017
« Odpowiedź #22 dnia: 27 Września 2017, 00:07:51 »
Ja tam jestem pod wrażeniem. Zmęczony pulpit znajduje też moje uznanie. Jeszcze powinny by dziury i symulacja wiania po kabinie

Offline AtapiCl

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4426
    • Zobacz profil
    • O warszawskiej części linii kolejowej nr 7 Warszawa – Lublin i nie tylko ;)
  • Otrzymane polubienia: 212
Odp: MaSzyna na targach TRAKO 2017
« Odpowiedź #23 dnia: 27 Września 2017, 00:32:28 »
To sa jednak chyba troche dwie rozne rzeczy; z jednej strony masz producentow sprzetu i tutaj naturalne jest, ze wystawiane sa produkty nowe, swieze i odpicowane.

Tak jak nowa jest lokomotywa EP05... No błagam...

Offline tmj

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 3808
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2351
Odp: MaSzyna na targach TRAKO 2017
« Odpowiedź #24 dnia: 27 Września 2017, 00:44:16 »
Dobrze, zmienmy "nowe, swieze i odpicowane" na "nowe, swieze LUB odpicowane". Co nie zmienia w zadnym stopniu faktycznego argumentu.

Offline miko22

  • Wiadomości: 616
  • Powoli wracam z "promocją"...
    • Zobacz profil
    • Nasze-Symulatory.pl
  • Otrzymane polubienia: 196
Odp: MaSzyna na targach TRAKO 2017
« Odpowiedź #25 dnia: 27 Września 2017, 01:08:31 »
I to nie jest żadna złośliwość, serio.
Ok, wiem, ale chodzi mi o to, że przy takiej ilości roboty po prostu nie wyrabiam, a jako priorytet stawiam realizm działania, toteż przez ostatnie kilka dni siedziałem z różnymi schematami porozkładanymi na pulpicie i programowałem Arduino na bieżąco testując efekty. Poza tym odniosłem się też do tego, co @EU40 nazwałeś "propagandą". Na prawdę nie chcę znowu poruszać kwestii finansowej, bo ostatnio średnio się to skończyło, ale mam wrażenie, że nadal nie zostałem dobrze zrozumiany. Otóż nie mamy żadnych korzyści finansowych z żadnych naszych wyjazdów, więc próbujemy odzyskiwać przynajmniej część kosztów dojazdu i/lub noclegu. Tu na TRAKO dosyć kawałek mieliśmy do przejechania, a jeszcze 50km od Gdańska rozpadła się nam piasta w kole przyczepki i musieliśmy dowieźć ją na lawecie. Obecnie jest w naprawie - jak wrócimy, to się okaże...

Z takich bardziej zawiłych programowo rzeczy, to na tamtym filmiku można zobaczyć, że pod koniec prąd ładowania baterii jest mniejszy, bo odwzorowałem sam proces ładowania, co skutkuje też kilkoma innymi zależnościami, a z takich kwestii typowo logicznych, to są np. wyłączniki ciśnieniowe czy stycznik rozrządu SZ1, które też dają odpowiednie skutki. Takie trochę LD, tylko w wersji C++ na Arduino ;) A to i tak niewielka część z tego, co można jeszcze zrobić.

Natomiast jeszcze co do wyglądu, to nie tylko MK się podoba, bo pozytywnie na temat wypowiedział się też przedstawiciel pewnej politechniki... Oczywiście kiedyś w końcu pomalujemy, ale w planach mamy montaż całości na stałe w przyczepie kempingowej lub jeśli dobrze pójdzie, to może uda się nawet zbudować całą kabinę w 1:1 i dopiero wtedy pomalujemy, żeby pulpit nie odróżniał się później odcieniem od ścian i innych elementów wyposażenia. Tak więc wszystko będzie, tylko nie wszystko na raz - cierpliwości :)

@Pitek - my tego nie przewozimy w całości ;) Wszystkie górne panele odkręcamy, kable rozpinamy, a główna dolna część dzieli się na cztery, z których najcięższy jest nastawnik. Cała reszta też lekka nie jest, bo całość waży ok. 380kg, więc i tak lekko nie jest, ale jakoś to idzie.


Offline EU40

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2206
  • MD Kraków Prokocim
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 397
Odp: MaSzyna na targach TRAKO 2017
« Odpowiedź #26 dnia: 27 Września 2017, 06:29:19 »
Ja tam jestem pod wrażeniem. Zmęczony pulpit znajduje też moje uznanie. Jeszcze powinny by dziury i symulacja wiania po kabinie
Jasne. Na jednej z czynnych lokomotyw widziałem zamiast przycisku odluźniacza 2 luźne przewody. Dodajmy jeszcze okiepowany pulpit, wspomniane butelki z wodą, srajtaśmy, Karty próby hamulca zwinięte jako popielniczki.
@miko22, niech zgadnę - chodzi o gościa z Politechniki Gdańskiej? :)
Co do ,,propagandy". W porządku. Pomogli Ci i za to pełny szacunek. Nie mam nic do tego że odrobinę się zareklamowali. Tylko że na tym pulpicie nie leżało nic z MaSzyny, więc co nieświadomi niczego Goście pomyślą?
Mam jeszcze pytanie do Ciebie @miko22. Czy masz na Arduino takie nietypowe sytuacje, że podczas powolnych ruchów nastawnika jazdy program zacina się i trzeba go restartować? U mnie tak jest, ale nastawnik jest na enkoderze. Kiedy ściągnąłem blokadę zębatki, problem znika.
« Ostatnia zmiana: 27 Września 2017, 08:15:00 wysłana przez EU40 »
Rozczyn dzieł Marksa wlany w bydląt czaszki
Wytwarza z mózgiem przedziwną miksturę.

Offline miko22

  • Wiadomości: 616
  • Powoli wracam z "promocją"...
    • Zobacz profil
    • Nasze-Symulatory.pl
  • Otrzymane polubienia: 196
Odp: MaSzyna na targach TRAKO 2017
« Odpowiedź #27 dnia: 27 Września 2017, 10:10:38 »
Z politechniką nie trafiłeś ;) A co do reklamy MaSzyny, to wczoraj rzeczywiście nie mieliśmy czym przymocować, ale dzisiaj już jest:
http://eu07.pl/userfiles/21606/priv-20170927_095349.jpg
http://eu07.pl/userfiles/21606/priv-20170927_095402.jpg
Miał być w A1, ale w drukarni już mi go w sobotę nie mogli tak dużego wydrukować :/
Natomiast jeśli chodzi o nastawnik, to mam zupełnie inaczej to rozwiązane, bo podłączonych jest ok. 40 styków krzywek.

Offline EU40

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2206
  • MD Kraków Prokocim
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 397
Odp: MaSzyna na targach TRAKO 2017
« Odpowiedź #28 dnia: 27 Września 2017, 10:17:25 »
I SUPER! Teraz to reklama!
Ja myślę, aby nastawnik zrobić na 43 pozycje, z czego każda miałaby określoną rezystancję. Co pozycja, to zmiana rezystancji, jak w realu.
Nie jest to jednak proste do wykonania.
Rozczyn dzieł Marksa wlany w bydląt czaszki
Wytwarza z mózgiem przedziwną miksturę.

Offline Milek7

  • Administrator
  • Wiadomości: 1047
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 903
Odp: MaSzyna na targach TRAKO 2017
« Odpowiedź #29 dnia: 27 Września 2017, 13:34:07 »
miko22: sprawdzałeś może nowe exeki czy nie było czasu?