Autor Wątek:  Udźwiękowienie SU45  (Przeczytany 3693 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Darski

  • Wiadomości: 11
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 7
Udźwiękowienie SU45
« dnia: 02 Stycznia 2021, 20:04:43 »
Chyba w odpowiednim dziale załączam link https://eu07.pl/userfiles/27451/su45%20i%20d%C5%BCwi%C4%99ki.7z , moimi poprawkami w udźwiękowieniu fiata i nie tylko. Poprawiłem zapisy odpowiedzialne za wskazania mierników prądnicy grzewczej , amperomierza i voltomierza prądnicy głównej. Teraz odpowiadają odczytom z zakładki vehicle pod F12. Co do dźwięków silnika , wykorzystałem dźwięki które swego czasu udostępnił @mareczek , ja je tylko mocno doszlifowałem. Skorzystałem również z dźwięków od @adamstan , miedzy innymi pompy , silnik trakcyjny itp. Dołączyłem również dźwięki stukotu kół dla rodzimych loków , bo te maszynowe są za bardzo metaliczne. Wszystkie dźwięki są z rozszerzeniem wav i przypisane do su45..... , eu07 itp. więc nie będzie konfliktów. Mam nadzieje że za bardzo fiata nie popsułem. A jednak , powinien być wpis ignition: { soundmain: 697_su-45_engine1_start.wav placement: engine range: 70 }  .Przepraszam , pomieszały mi się pliki.
Nie stawia się spacji przed znakami przestankowymi. @Stele
« Ostatnia zmiana: 03 Stycznia 2021, 01:09:12 wysłana przez Stele »

Offline Tomnord15

  • Wiadomości: 603
  • Fan ET21
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 25
Odp: Udźwiękowienie SU45
« Odpowiedź #1 dnia: 03 Stycznia 2021, 10:30:52 »
Zacznę od tego, że dźwięki w formacie wav raczej powinny być w mono i 8 bit. SU45 po uruchomieniu nie ma ciągłej pracy silnika, niewłaściwe wpisy w mmd- 697_su45-runningnoise_v1a.wav", "697_su45-curve.wav", "697_su45-brake_v1a.wav"- nie ma tam takich plików dźwiękowych.
« Ostatnia zmiana: 03 Stycznia 2021, 10:41:02 wysłana przez Tomnord15 »
T.N

Offline youBy

  • Deweloper
  • Wiadomości: 6163
  • Co tam?
    • Zobacz profil
    • Automat Weryfikujący Regulację i Lambdę
  • Otrzymane polubienia: 865
Odp:  Udźwiękowienie SU45
« Odpowiedź #2 dnia: 03 Stycznia 2021, 11:08:41 »
Nie muszą być 8 bit.
Xoov
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w chwili publikacji. Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podawania przyczyny, jak również informowania o tym.

Offline Darski

  • Wiadomości: 11
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 7
Odp: Udźwiękowienie SU45
« Odpowiedź #3 dnia: 03 Stycznia 2021, 19:50:47 »
Brakujące pliki: https://eu07.pl/userfiles/27451/su45%20brakuj%C4%85ce%20d%C5%BCwi%C4%99ki.7z
W mmd  wpis 697_su45-brake_v1a.wav powinien być bez a.
W celu wyjaśnienia: format plików: wav częstotliwość próbkowania: 44.1 kHz rozdzielczość: 16-bit (tzw. jakość CD) lub 24-bit (tzw. jakość HD), swego czasu stosowany w maszynie.
Nie rozumiem o co chodzi z brakiem ciągłej pracy silnika, jest rozruch, przejście w wolne obroty, wchodzenie na obroty, utrzymanie obrotów np. na 10 pozycji i zejście do wolnych obrotów, czyli tak jak powinno być.

Offline Turbokibel

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1598
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1293
Odp: Udźwiękowienie SU45
« Odpowiedź #4 dnia: 03 Stycznia 2021, 19:56:20 »
Sporo dźwięków są po prostu lekko zmodyfikowanymi dźwiękami z paczki (np. runningnoise do SU45 zrobiłeś z runningnoise EN57, nie wiem po co, curve niby dedykowany do SU45 a to jest curve od 104E), druga sprawa, dlaczego wszystkie dźwięki mają tag przed nazwą "697", która oznacza dewelopera @mareczek? Trzecia rzecz, sporo dźwięków jest zbyt słabej jakości, aktualne dźwięki silnika są lepsze, czwarta sprawa, dźwięki trąbek powinny być nagrywane w kabinie, a tu słychać ewidentnie, że to gdzieś na dworze było nagrywane, mocne echo jest.
Otrzymałem permanentnego bana na 6h xD

Offline mk1991

  • Deweloper
  • Wiadomości: 674
  • Niech żyje EU43!
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 282
Odp: Udźwiękowienie SU45
« Odpowiedź #5 dnia: 10 Stycznia 2021, 21:34:22 »
Kolejna sprawa, popatrz na dźwięki pod kątem przesterowania. Szczegulnie trąbek. Co do kół, to zapomniałeś o tym, że w realu te koła bardzo brzęczały, trochę tak jak by miały przymocowane jakieś łańcuchy, albo jak by sypały się pieniądze, szczegulnie w SU46. Posłuchaj sobie filmików i wyciągnij wnioski. Wiele z dźwięków składanych, zamiest zaczynać i kończyć się naturalnie, są przerabiane przez dodanie czy fade out, fade in, czy też pitchowania. To nie jest dobra praktyka. Jeszcze nie sprawdzałem pętlenia się, ale zaraz się za to zabiorę, jak tylko wydzielę jakiegoś loka do testów praktycznych.
Prawda jest okruchem lodu.