Autor Wątek:  Dwa pytania o nowe elementy MaSzyny.  (Przeczytany 4986 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Mariusz W.

  • Wiadomości: 392
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Dwa pytania o nowe elementy MaSzyny.
« dnia: 27 Maja 2005, 16:15:01 »
Wiem, że w MaSzynie począwszy od pierwszej wersji do obecnej (nie Nebuli) dużo zrobiono, ale można zrobić (udostępnić) jeszcze więcej...

W takim razie mam pytanie. Dlaczego jak jest coś, co aktualnie powstaje i jeszcze nie jest dopracowane, to dlaczego nie zostanie udostępnione mimo tego iż jest nie dopracowane? Mam tu na myśli np. Projekt Looblin, albo modele EM10. Tu wymieniać można dużo...

I jeszcze jedno. Jaką ja (jako zwykły użytkownik) mam pewność, że nie jest tak: twórcy wymieniają się tym, co zrobili, nieźle się bawią, a jak im się znudzi, to dopiero puszczają w "Download"?

Z poważaniem!
Mariusz W.

Offline Bartek

  • Wiadomości: 378
  • MaSzyna Team Member since 2003
    • Zobacz profil
    • http://republika.pl/gliniecki
  • Otrzymane polubienia: 5
Re: Dwa pytania o nowe elementy MaSzyny.
« Odpowiedź #1 dnia: 27 Maja 2005, 16:24:27 »
Cytat: "Mariusz W."
W takim razie mam pytanie. Dlaczego jak jest coś, co aktualnie powstaje i jeszcze nie jest dopracowane, to dlaczego nie zostanie udostępnione mimo tego iż jest nie dopracowane? Mam tu na myśli np. Projekt Looblin, albo modele EM10. Tu wymieniać można dużo...


Najczęściej bywa udostępniane osobom z grupy Betatesterzy. Osoby te - jak nazwa wskazuje - testują i wyłapują błędy, które potem autor poprawia (albo i nie). Jak coś pomyślnie przejdzie testy to ląduje potem w Download (tyczy się to zazwyczaj tras i modeli pojazdów, bo inne rzeczy raczej nie wymagają testowania).
Udostępnienie nieukończonych rzeczy IMHO nie ma większego sensu. Co z tego, że np. jest model EM10, ale nie ma kabiny, fizyki. W symku na wiele to się nie zda. Poza tym nieukończone trasy, modele czy inne rzeczy z pewnością spowoduję lawinę pytań w stylu "dlaczego coś nie działa?" albo "dlaczego czegoś nie ma?".

Cytat: "Mariusz W."
I jeszcze jedno. Jaką ja (jako zwykły użytkownik) mam pewność, że nie jest tak: twórcy wymieniają się tym, co zrobili, nieźle się bawią, a jak im się znudzi, to dopiero puszczają w "Download"?


Hm... Żadnej? :) Jeśli wierzysz w spiskowe teorie dziejów, to na pewno wszyscy poza Tobą bawią się już Nebulą od kilku miesięcy... Jednak idea jaka przyświeca twórcom jest taka, żeby owoce własnej pracy udostępniać szerokiemu gronu zainteresowanych, a nie tylko grupce wybranych.
Pozdrawiam z Gdyni Wielkiego Kacka,
Bartek

Offline EU05

  • Wiadomości: 536
  • Tekstury produkuję!
    • Zobacz profil
    • http://www.tgk.rail.pl
  • Otrzymane polubienia: 0
Re: Dwa pytania o nowe elementy MaSzyny.
« Odpowiedź #2 dnia: 27 Maja 2005, 16:27:07 »
Cytat: "Mariusz W."
I jeszcze jedno. Jaką ja (jako zwykły użytkownik) mam pewność, że nie jest tak: twórcy wymieniają się tym, co zrobili, nieźle się bawią, a jak im się znudzi, to dopiero puszczają w "Download"?


Wiesz, tutaj nie masz żadnej pewności oprócz zaufania. Dlaczego mają tak robić? Może trochę zaufania do ludzi (autorzy dodatków to też ludzie ;) ), że tak nie robią. A czemu nie puszczają do download nie gotowych modeli? Bo zawsze znajdzie się banda oszołomów, którzy będą mówić, że coś jest nie tak (mimo, że to wersja alfa, czy beta).
Chętnie przyjmę zdjęcia na tekstury lokomotyw serii EU06, EU07, EP07, EP08 a także ET21, ET22, ET40, ET41 i ET42.

Kontakt mailowy.

Offline Mariusz W.

  • Wiadomości: 392
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Re: Dwa pytania o nowe elementy MaSzyny
« Odpowiedź #3 dnia: 27 Maja 2005, 16:44:06 »
Cytat: "Bartek"
Cytat: "Mariusz W."
W takim razie mam pytanie. Dlaczego jak jest coś, co aktualnie powstaje i jeszcze nie jest dopracowane, to dlaczego nie zostanie udostępnione mimo tego iż jest nie dopracowane? Mam tu na myśli np. Projekt Looblin, albo modele EM10. Tu wymieniać można dużo...


Najczęściej bywa udostępniane osobom z grupy Betatesterzy. Osoby te - jak nazwa wskazuje - testują i wyłapują błędy, które potem autor poprawia (albo i nie). Jak coś pomyślnie przejdzie testy to ląduje potem w Download (tyczy się to zazwyczaj tras i modeli pojazdów, bo inne rzeczy raczej nie wymagają testowania).
Udostępnienie nieukończonych rzeczy IMHO nie ma większego sensu. Co z tego, że np. jest model EM10, ale nie ma kabiny, fizyki. W symku na wiele to się nie zda. Poza tym nieukończone trasy, modele czy inne rzeczy z pewnością spowoduję lawinę pytań w stylu "dlaczego coś nie działa?" albo "dlaczego czegoś nie ma?".


EM10 wprawdzie nie ma kabiny, ale to nie oznacza, żeby nie dać jako dumb. Skoro na screenach jest, to czemu by nie była u kogoś innego w MaSzynie. Dla betatesterów wprawdzie są udostępniane rzeczy, ale jest ich niewiele... No niestety zawsze się znajdzie ktoś, kto "dobije" pytaniem, na które łatwo znaleźć odpowiedź, ale to jest chyba bardziej sprawa drugorzędna.

Pozdrawiam!
Mariusz W.

Offline Winger

  • Administrator
  • Wiadomości: 1466
    • Zobacz profil
    • http://www.winger.eu07.pl
  • Otrzymane polubienia: 25
Dwa pytania o nowe elementy MaSzyny.
« Odpowiedź #4 dnia: 27 Maja 2005, 19:31:18 »
Utne dyskusje: EM10 to nawet ja nie mam.
A skoro ja nie mam, to reszty mozna sie domyslic.
I tak z wieloma rzeczami jest, co bedzie (juz nawet powoli jest) porzadkowane.
Czekac, i bez pretensji, bo nikt tu niczego nie ma prawa od tworcow wymagac.
Pozdrawiam,
Winger

Offline uetam

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2641
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 6
Dwa pytania o nowe elementy MaSzyny.
« Odpowiedź #5 dnia: 27 Maja 2005, 21:56:00 »
Cytat: "Winger"
Utne dyskusje: EM10 to nawet ja nie mam.
A skoro ja nie mam, to reszty mozna sie domyslic.
I tak z wieloma rzeczami jest, co bedzie (juz nawet powoli jest) porzadkowane.
Czekac, i bez pretensji, bo nikt tu niczego nie ma prawa od tworcow wymagac.

A ja mam....
Na obrazkach :))) I na zdjeciach...
ZTCW to teraz mamy 3 wersje EM10....

Offline Mariusz W.

  • Wiadomości: 392
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Dwa pytania o nowe elementy MaSzyny.
« Odpowiedź #6 dnia: 27 Maja 2005, 22:03:06 »
Cytat: "Winger"
Utne dyskusje: EM10 to nawet ja nie mam.
A skoro ja nie mam, to reszty mozna sie domyslic.
I tak z wieloma rzeczami jest, co bedzie (juz nawet powoli jest) porzadkowane.
Czekac, i bez pretensji, bo nikt tu niczego nie ma prawa od tworcow wymagac.


Mi  akurat nie chodziło tylko o EM10 (podałem tylko przykład). Wcale nic nie od twórców nie wymagam. Ale wiem, że np. masz TEM2U, albo SP32. Ale pozostaje czekać tylko do nowej paczki całościowej...

Pozdrawiam!
Mariusz W.

Offline Bart

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 415
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Dwa pytania o nowe elementy MaSzyny.
« Odpowiedź #7 dnia: 28 Maja 2005, 02:10:18 »
To ja sie pochwale że mam supa scenery Looblyn.. :]...


Widzisz tak to jest że jak chcec się coś udostępnić szerszemu gronu to chce się to skończyć, ale jak się nie ma czasu na kończenie... :(
Niestety starzejemy się chyba - większość z nas "dobierając się do MaSzyny" była/jest w wieku studenckim, a teraz trzeba coraz więcej myśleć o szukaniu pracy, zaręczynach... itp :). Mam wrażenie że symek zchodzi na coraz to dalszy plan.

Nie martw się jednak, ja nad swoim ciągle pracuje. Ostatnio dostałem nowe fotki do kolejnej stacji w loobelskym... tylko że teraz... sesja :(
Marcin_EU (21-08-2005 20:42) napisał:
wystarczy znalezc wielu frajerow i za 10 lat ze starego symka bedziecie mieli bve, a za 50 to moze i mstsa

Offline uetam

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2641
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 6
Dwa pytania o nowe elementy MaSzyny.
« Odpowiedź #8 dnia: 28 Maja 2005, 11:01:55 »
Cytat: "Bart"

Niestety starzejemy się chyba - większość z nas "dobierając się do MaSzyny" była/jest w wieku studenckim, a teraz trzeba coraz więcej myśleć o szukaniu pracy, zaręczynach... itp :). Mam wrażenie że symek zchodzi na coraz to dalszy plan.

Hehe... Ja tutaj skutecznie obnizam srednia wieku o pare dziesiatych roku :D

Offline slimson

  • Wiadomości: 156
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Dwa pytania o nowe elementy MaSzyny.
« Odpowiedź #9 dnia: 28 Maja 2005, 16:34:24 »
No to powinienes pracowac za trzech :P
Pozdrawiam