Autor Wątek:  Narzekania starego zgreda :)  (Przeczytany 10462 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Marcin_EU

  • Gość
Narzekania starego zgreda :)
« dnia: 29 Kwietnia 2005, 12:28:03 »
Jesli chodzi o maszyne to nawet lepiej ze juz tego nie bedzie, ten projekt stal sie tak zalosny ze raczej nie warto tego dalej ciagnac.

Jaras - gdzie widzisz ekipe od symka? To sa pojedyncze osoby ktore dlubia tylko we wlasnym zakresie, zrobienie czegos razem zdecydowanie przerasta mozliwosci tej 'ekipy'.

Offline EP08_015

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4330
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 307
Narzekania starego zgreda :)
« Odpowiedź #1 dnia: 29 Kwietnia 2005, 16:45:37 »
Marcin_eu ale kiedyś było inaczej pamietasz? Może warto wrócić do pracy w zespole.
Koniec tworczosci unoffowej i prywatnej.
http://chomikuj.pl/EP08-015

Offline ShaXbee

  • Administrator
  • Wiadomości: 1984
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Narzekania starego zgreda :)
« Odpowiedź #2 dnia: 29 Kwietnia 2005, 16:48:03 »
Mam 3 różne propozycje:

1. Każdy kto chce może wykupić konto mailowe w domenie @eu07.pl, za pieniądze uzyskane w ten sposób utrzymujemy - tylko i wyłącznie - łącze.

2. Próbujemy wynegocjować z jakąś firmą hostingową utrzymanie strony w zamian za reklamę - zwłaszcza że eu07.pl odwiedza dużo ludzi

3. Przenosimy się na sourceforge.net

Offline uetam

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2641
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 6
Narzekania starego zgreda :)
« Odpowiedź #3 dnia: 29 Kwietnia 2005, 17:44:11 »
Cytat: "ShaXbee"
Mam 3 różne propozycje:

1. Każdy kto chce może wykupić konto mailowe w domenie @eu07.pl, za pieniądze uzyskane w ten sposób utrzymujemy - tylko i wyłącznie - łącze.

No ok, nawet sie na to pisze tylko ze poczta musialaby znow zaczac dzialac...
Cytuj

2. Próbujemy wynegocjować z jakąś firmą hostingową utrzymanie strony w zamian za reklamę - zwłaszcza że eu07.pl odwiedza dużo ludzi

No to tez jest dobry pomysl, na wypadek gdyby to z kontami nie wypalilo...

Marcin_EU

  • Gość
Narzekania starego zgreda :)
« Odpowiedź #4 dnia: 29 Kwietnia 2005, 19:40:13 »
Cytat: "EP08_015"
Marcin_eu ale kiedyś było inaczej pamietasz? Może warto wrócić do pracy w zespole.

Ja bym chcial, ale nikt inny nie chce.

Offline uetam

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2641
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 6
Narzekania starego zgreda :)
« Odpowiedź #5 dnia: 29 Kwietnia 2005, 20:31:15 »
Cytat: "Marcin_EU"
Cytat: "EP08_015"
Marcin_eu ale kiedyś było inaczej pamietasz? Może warto wrócić do pracy w zespole.

Ja bym chcial, ale nikt inny nie chce.

Oj przepraszam... Ja dzis naprawilem maxa i po 23 biore sie znow za siec... Do 23 musze zrobic odcinek Baltyk - Andrzejki dla starego symka... Podzial obowiazkow musi byc ;]

Offline jaras

  • Wiadomości: 224
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 12
Narzekania starego zgreda :)
« Odpowiedź #6 dnia: 29 Kwietnia 2005, 20:51:19 »
Witam.

Cytat: "Marcin_EU"
Jesli chodzi o maszyne to nawet lepiej ze juz tego nie bedzie, ten projekt stal sie tak zalosny ze raczej nie warto tego dalej ciagnac.

Jaras - gdzie widzisz ekipe od symka? To sa pojedyncze osoby ktore dlubia tylko we wlasnym zakresie, zrobienie czegos razem zdecydowanie przerasta mozliwosci tej 'ekipy'.

Cytat: "Marcin_EU"
Cytat: "EP08_015"
Marcin_eu ale kiedyś było inaczej pamietasz? Może warto wrócić do pracy w zespole.

Ja bym chcial, ale nikt inny nie chce.

Eeee, zaraz zaraz... no coś Ty, serio? Niemożliwe. :-/

A przecież ja już wiele razy o tym pisałem na forum. I wtedy albo cały wątek wylądował (dzięki Tobie) na "Bocznicy" a potem był całkiem skasowany, albo na zostałem przez Was "zjechany" na "Devs", albo też czepialiście się, że nie mam w ogóle racji...

Wiesz... mnie już nie chodzi o to, czy miałem tą rację czy nie...

Chodzi mi o to, że właśnie Wy, jako Administratorzy powinniście czuwać nad tym, aby wszystko "grało i buczało". My, Pomocnicy lub Moderatorzy możemy Wam tylko w tym pomagać - od tego tutaj jesteśmy. O tym przecież też już pisałem, i to w swoim pierwszym w ogóle tutaj poście. No, chyba, że nas już za ekipę nie uważacie.

No, ale w czym mamy pomagać, jeśli Wy sami robicie tak, jak napisałeś:
Cytat: "Marcin_EU"
To sa pojedyncze osoby ktore dlubia tylko we wlasnym zakresie
jak choćby z najnowszym EXE-kiem.

Moje prośby o to, żeby je udostępnić przynajmniej Pomocnikom zostały skrytykowane, bo powiedzieliście, że nie można tego jeszcze w ogóle publikować. Do tej pory nowy EXE-k dostępny jest tylko dla wybrańców, a przypominam, że nie wszyscy Pomocnicy do "Devs" mają dostęp.

Panowie, zróbcie porządek w Betatesterach, tak jak ja zrobiłem porządek w Pomocnikach. Tak, żeby rzeczywiście zostali tam ludzie, którzy potrafią odróżniać własne błędy od błędów programu. A potem po prostu udostępnijcie im to do testów. To samo się tyczy także @ Barta ze swoimi modelami EU07 i każdego innego człowieka, który właśnie "dłubie sobie coś tam we własnym zakresie" - przecież je nie pisałem o tym, żeby ot tak się o to kłócić, tylko właśnie dlatego, że już wcześniej widziałem ten brak współpracy.

Tak, wiem, że dla przykładu miałem wysłać @ Wingerowi listę Pomocników, aby nadał on im rangi. No, ale kiedy widzę, że grupa Pomocników (oprócz pracy nad dokumentacją i to też nie wszyscy) istnieje tylko tak dla samej formalności, dlatego tego nie zrobiłem. Właśnie dlatego, że ktoś kiedyś mi zarzucił, że nosząc tą rangę czuję się kimś lepszym od niego. A to przecież nie o to chodzi - tylko o to, że Pomocnicy powinni mieć dostęp do wszystkiego, w czym później komukolwiek będą pomagać. I tak wszystko sobie stoi w miejscu. A zaczęło się od tego nieszczęsnego EXE-ka, a potem wielu innych, wspominanych przeze mnie rzeczy (nie chcę już tylko wypominać nicków, bo nie o to chodzi, żeby się kłócić).

Nie dziwię się już nawet @ iwanowi, że zmartwił się, gdy dowiedział się o tym, co jest tematem tego wątku - przy takiej "współpracy" faktycznie będzie ciężko znaleźć rozwiązania. :-(

Ale...

Piszę już o tym nie po raz pierwszy, jednak zaś... ostatni. Nie mam zamiaru być mądrzejszy od Was, Administratorów, bo to Wy powinniście być od nasz mądrzejsi, a nie np. unikać takich rozmów na "niewygodne" dla Was tematy.

Piszesz: "nikt inny nie chce". Jak to?! To nieprawda, na przykład ja chcę i znam wielu innych, którzy też chcą. Ooo, proszę, @ Mateu, @ ShaXbee też chce (nawet napisał swoje propozycje). To właśnie Wy nie chcecie.

Ja wiem, że Administrator ma zawsze rację. Ale... najwyżej beze mnie i bez innych którzy wtedy mogą odejść. :-/

Zatem proszę, współpracujmy wszyscy razem - do jasnej cholery! ;-)

Pozdrawiam serdecznie.
Jarosław Krasuski (@ jaras)

Doc: tutaj.
No cóż... trzeba się powoli zbierać do odejścia z tego forum - nic tu po mnie.

Marcin_EU

  • Gość
Narzekania starego zgreda :)
« Odpowiedź #7 dnia: 30 Kwietnia 2005, 09:28:09 »
Jak ja mam odpowiadac na takie dlugie posty.

1. Watek wyladowal na bocznicy bo to byl moj trollwatek, nikomu nie kazalem sie do niego podczepiac, trzeba bylo robic wlasny powazny :) Zaraz znowu nasza klotnie wykasuja bo podczepilismy sie pod powazny watek Iwana. I przypomnij kiedy to klocilem sie z toba na devs, bo nie pamietam.

2. Myslalem ze ja mam czuwac nad tym aby gral i buczal nowy symek a forum zajmie sie ktos kto przy produkcji nie robi. Jesli takowych brakuje to zawsze mozna dac jeszcze komus administratora. Ale ja tam nie bede o niczym decydowal bo to nie moje forum. Winger sie tym zajmuje i z tego co widze tylko on, ja jestem tu tylko goscinnym trollem :)

3. Co ja mam wspolnego z nowym exe? Pamietaj ze tu sie prowadzi 2 wrogie projekty (po co 2 to ja tam nie wiem, pewnie po to aby oba skonczyly na smietniku) wiec ja z nowym exe i bartmodelami nie mam nic wspolnego.

Jesli usilnie bedziesz probowal mnie przekonac abym zrobil cos z forum (nie moja dzialka a zreszta jakby bylo sensowne to niemialbym gdzie potrollowac) albo poudostepnial exe (tez nie moj biznes od okolo 2 lat) to niczego nie osiagniesz, polecam klocic sie o to z Wingerem :) Na mnie mozesz pobluzgac w sprawach nowego symka, wtedy mozna powaznie pogadac.

Cytuj
Piszesz: "nikt inny nie chce". Jak to?! To nieprawda, na przykład ja chcę i znam wielu innych, którzy też chcą. Ooo, proszę, @ Mateu, @ ShaXbee też chce (nawet napisał swoje propozycje). To właśnie Wy nie chcecie.


Pokaz mi tych innych ktorzy nie tylko chca ale i cos zrobia. Ale jesli tak jak Mateu ktorego miesiac temu prosilem o wyeksportowanie kilku modeli trakcji i ciagle slysze tylko wykrety to pieknie dziekuje za cos takiego. Przynajmniej Shaxbee stara sie w miare mozliwosci cos pomoc. Ciebie nie licze bo dokumentacja to nie moja dzialka.

Offline Bart

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 415
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Narzekania starego zgreda :)
« Odpowiedź #8 dnia: 30 Kwietnia 2005, 11:30:24 »
Cytat: "Marcin_EU"

2. Myslalem ze ja mam czuwac nad tym aby gral i buczal nowy symek ....[ciach]
Co ja mam wspolnego z nowym exe? Pamietaj ze tu sie prowadzi 2 wrogie projekty (po co 2 to ja tam nie wiem, pewnie po to aby oba skonczyly na smietniku) wiec ja z nowym exe i bartmodelami nie mam nic wspolnego.


A no właśnie. Miałeś czuwać nad rozwojem nowego symka, a tymczasem jesteś "pojedynczą osobą która dłubie we własnym zakresie". Cały czas marudzisz że wszyscy Cie olali , nikt nie pomaga i dotego jeszcze naciągają  innych do pracowania nad starym exe. Jakoś jeszcze nie spotkałem się żebyś napisał czego potrzebujesz, co możmy zrobić, jak pomóc. Nebuli nie wypuściłeś w tej wersji co jest żeby ludzie mogli sie z nią zapoznać i zacząć w niej dłubać. Jak mogę cokolwiek pomóc skoro nie wiem co sie dzieje i czego potrzeba? Nawet nie moge zobaczyć czego brakuje i co moge poprawić bo "Nebula" wyswietla granatowy ekran i nic więcej. Skoro Mateu się wykręca to olej go i znajdz kogoś innego kto pomoże tylko na miłość boską powiedz jak się eksportuje, bo (chyba) tylko to wiesz Ty, MCZ i Mateu.
Poprosiłeś kiedyś o zrobinie zwrotnic? poprosiłeś. Zrobiłem? zrobiłem. Mówiłeś że coś jeszcze trzeba?...
Z modelami bartowymi nie masz nic wspólnego... ładnie... a w "Nebuli" co jeździ? poprosiłeś model? poprosiłeś. Dałem? dałem.
Też mi sie marzy współpraca, ale wiesz Marcin_EU... współpraca powinna być w dwóch kierunkach. Wybacz że nie jestem OlO_EU i oprócz modelu nie zrobie Ci fizyki "stycznik po styczniku", ale sie na tym nie znam. Chciałbym pomagać w wolnych chwilach w "Nebuli", ale moge to zrobić tylko w zakresie modeli.

Do jarasa.
Cały czas walczysz o włączenie pomocników do "nowych testowanych" rzeczy (bo nie wszyscy z nich mają dostęp do Devs). To żeby mogli zobaczyć te projekty to gdzie mam linki wystawić? w dziale Pomoc?

PS. Może ktoś by rodzielił ten wątek bo z hostingu troche zeszliśmy :)
Marcin_EU (21-08-2005 20:42) napisał:
wystarczy znalezc wielu frajerow i za 10 lat ze starego symka bedziecie mieli bve, a za 50 to moze i mstsa

Offline uetam

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2641
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 6
Narzekania starego zgreda :)
« Odpowiedź #9 dnia: 30 Kwietnia 2005, 11:46:44 »
Cytat: "Marcin_EU"

Pokaz mi tych innych ktorzy nie tylko chca ale i cos zrobia. Ale jesli tak jak Mateu ktorego miesiac temu prosilem o wyeksportowanie kilku modeli trakcji i ciagle slysze tylko wykrety to pieknie dziekuje za cos takiego.

Taak kurde... powiedz mojej starej zeby mi pozwalala siedziec 24/24 przy kompie to Ci moge zrobic 50 razy ta siec... Robie ze Slimsonem Baltyk, strone www budy, rozne *** do szkoly, mase innych bzdur, a do tego musze kisnac w tej budzie... Wiec ja przepraszam ale to nie moja wina ze nie mam czasu :| Jesli nie chcesz moge to wszystko *** i sobie sami robcie... EOT z mojej strony...

Offline uetam

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2641
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 6
Narzekania starego zgreda :)
« Odpowiedź #10 dnia: 30 Kwietnia 2005, 11:50:42 »
Cytat: "Bart"
Skoro Mateu się wykręca to olej go i znajdz kogoś innego kto pomoże tylko na miłość boską powiedz jak się eksportuje, bo (chyba) tylko to wiesz Ty, MCZ i Mateu.

Jezu... cieszcie sie ze w ogole cos robie bo moglbym to olac jak 99 % osob robic i tylko narzekac kiedy cos nowego wyjdzie.... Co do eksportera to nawet ja nie wiem jak to dziala, robilem tylko to co mi Marcin kazal....
Ja moge pomoc ale spokojnie, gdyby nie bylo tej pieprzonej szkoly to [ nie pisze dalej bo potem znow bedzie ze naobiecywalem i nic z tego nie wyszlo ]
Poza tym ja sie nie znam na modelach, umiem tylko robic kreski w maxie :| Nawet ladnego otoczenia nie potrafie zrobic, wiec czegoz ode mnie wymagacie?:|
PS. Marcin mial racje, najlepiej to forum w *** wyrzucic bo jak tak dalej pojdzie to rzeczywiscie tylko on sam zostanie....

Offline Winger

  • Administrator
  • Wiadomości: 1466
    • Zobacz profil
    • http://www.winger.eu07.pl
  • Otrzymane polubienia: 25
Narzekania starego zgreda :)
« Odpowiedź #11 dnia: 30 Kwietnia 2005, 13:54:05 »
Tak, kloccie sie dalej... Ja widze ze taka miesieczna przerwa to chyba na dobre tylko wyjdzie i ostudzi temperature.

Co do samego serwera, najprawdopodobniej za kilka tygodni wstanie, po przeniesieniu do Bratyslawy.
Pozdrawiam,
Winger

Offline uetam

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2641
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 6
Narzekania starego zgreda :)
« Odpowiedź #12 dnia: 30 Kwietnia 2005, 13:59:00 »
Cytat: "Winger"
Tak, kloccie sie dalej... Ja widze ze taka miesieczna przerwa to chyba na dobre tylko wyjdzie i ostudzi temperature.

Troche slonca zaswiecilo i wiesz... uderzylo nam ;]
Cytuj

Co do samego serwera, najprawdopodobniej za kilka tygodni wstanie, po przeniesieniu do Bratyslawy.

A bedzie juz moze przypadeczkiem poczta wychodzaca dzialac ?:)):D

Offline Winger

  • Administrator
  • Wiadomości: 1466
    • Zobacz profil
    • http://www.winger.eu07.pl
  • Otrzymane polubienia: 25
Narzekania starego zgreda :)
« Odpowiedź #13 dnia: 30 Kwietnia 2005, 14:01:12 »
Bedzie, bo serwer musi byc przeniesiony na calkiem inna platforme sprzetowa (do obudowy rackowej), wiec bedzie prawdopodobnie stawiany na nowo od zera.
Oczywiscie zawartosc  forum sie zachowa.
Pozdrawiam,
Winger

Offline uetam

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2641
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 6
Narzekania starego zgreda :)
« Odpowiedź #14 dnia: 30 Kwietnia 2005, 14:02:18 »
Cytat: "Winger"
Bedzie, bo serwer musi byc przeniesiony na calkiem inna platforme sprzetowa (do obudowy rackowej), wiec bedzie prawdopodobnie stawiany na nowo od zera.
Oczywiscie zawartosc  forum sie zachowa.

To bardzo fajnie ;]

Offline Mutopompka

  • Wiadomości: 1155
  • Na IRC-u SPRĘŻAREK vel. tyqtyqtyq
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Narzekania starego zgreda :)
« Odpowiedź #15 dnia: 30 Kwietnia 2005, 14:47:52 »
Cytat: "Marcin_EU"
Jesli chodzi o maszyne to nawet lepiej ze juz tego nie bedzie, ten projekt stal sie tak zalosny ze raczej nie warto tego dalej ciagnac.


Skoro jest tak żałosny, to powiedz, czemu są ludzie, którzy chcieliby go dalej ciągnąć? Przecież chyba można równolegle ciągnąć 2 projekty? Ci, którzy chcą niech robią starszą wersję symka, a Ci którzy chcą, niech klepią coś do Nebuli?

I wtedy CI, którzy klepią Nebulę nie patrzą się na to, co robią "starzy" i vice wersa. Wtedy wg mnie nie będzie "sporów" ani zażaleń i jakichś animozji...

Dziwi mnie więc @ Marcin_EU Twoje podejście do starej wersji symka. Popatrz jak się Linux rozwinął, począwszy od jegnego gościa: Linusa Torvaldsa.. Napisał sam system, potem zaczęli mu pomagać tacy sami "amatorzy" jak my... I popatrz co z tego wyszło! Może także Nam (tu mam na myśli społeczność symkową) uda!!!

Pozdrawiam serdecznie...

Offline EP08_015

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4330
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 307
Narzekania starego zgreda :)
« Odpowiedź #16 dnia: 30 Kwietnia 2005, 16:43:09 »
Tomek to mało prawdopodobne. Z tego co widzę władze chcą projekt zakończyć i już go nie rozwijać. Chcą by wszyscy robili Nebule a zostawili starą wersje.
Koniec tworczosci unoffowej i prywatnej.
http://chomikuj.pl/EP08-015

Offline ShaXbee

  • Administrator
  • Wiadomości: 1984
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Narzekania starego zgreda :)
« Odpowiedź #17 dnia: 30 Kwietnia 2005, 16:48:43 »
Bo to jest najrozsądniejsze rozwiązanie - należy wypuścić to co jest i zakończyć stary projekt, ponieważ jego rozwój jest niezwykle trudny, natomiast nowy 'nebulowy' symek ma lepsze podstawy do rozwoju ze względu na lepszy 'rdzeń' aplikacji.

Offline uetam

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2641
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 6
Narzekania starego zgreda :)
« Odpowiedź #18 dnia: 30 Kwietnia 2005, 17:37:49 »
Cytat: "Marcin_EU"

Pokaz mi tych innych ktorzy nie tylko chca ale i cos zrobia. Ale jesli tak jak Mateu ktorego miesiac temu prosilem o wyeksportowanie kilku modeli trakcji i ciagle slysze tylko wykrety to pieknie dziekuje za cos takiego. Przynajmniej Shaxbee stara sie w miare mozliwosci cos pomoc. Ciebie nie licze bo dokumentacja to nie moja dzialka.







Marcin_EU

  • Gość
Narzekania starego zgreda :)
« Odpowiedź #19 dnia: 30 Kwietnia 2005, 21:30:04 »
Hehe, plony nawet udane :)

Skoro Winger oglosil radosna nowine ze jednak bedzie gdzie potrollowac (na forum shaxbiego wiochy nie chce robic :) to trzeba wygasic ten trollwatek i teraz tylko na powaznie.

Bart -> Dostales edytor, uruchomiles go i myslalem ze widac wyraznie czego tam z modeli brakuje, jesli nie to podpowiem - wszystkiego :)
Eksportowc potrafie ja, slimson i mateu wiec mozesz sie zwrocic jak sa problemy. Helpa sensownego nie napisze bo to jest chwilowo na tyle zakrecone ze tak czy siak nikt normalny wg tego by nie uruchomil :)

Mutopompka -> dzieki takiemu podejsciu nebula wyladuje na smietniku (kogo bedzie obchodzil projekt ktory nigdy nie bedzie grywalny z braku sily roboczej?) a stary symek tak jak jest badziewny tak pozostanie (jakos przez 2 lata wielkiej poprawy nie widze poza optymalizacja abu ktora wiele i tak nie pomogla)

Mateu -> thx za trakcje :) Ale wrednie pokazales ze teren nie ma porzadnie policzonych normalnych (jest kanciasty) :)

Offline Mutopompka

  • Wiadomości: 1155
  • Na IRC-u SPRĘŻAREK vel. tyqtyqtyq
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Narzekania starego zgreda :)
« Odpowiedź #20 dnia: 01 Maja 2005, 18:16:43 »
Cytat: "Marcin_EU"
Mutopompka -> dzieki takiemu podejsciu nebula wyladuje na smietniku (kogo bedzie obchodzil projekt ktory nigdy nie bedzie grywalny z braku sily roboczej?) a stary symek tak jak jest badziewny tak pozostanie (jakos przez 2 lata wielkiej poprawy nie widze poza optymalizacja abu ktora wiele i tak nie pomogla)


Ok, to już ostatnie pytanie: Skoro twierdzisz, że symek to badziewie, to po kiego był w ogóle wypuszczany? Po co? Trzeba było w ogóle nic nie robić, zachować to dla siebie, nie zakładać forum itp...

Offline EU07-457

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1475
  • dyrektor lokomotywy
    • Zobacz profil
    • Paweł Telega - fotografia kolejowa
  • Otrzymane polubienia: 5
Narzekania starego zgreda :)
« Odpowiedź #21 dnia: 01 Maja 2005, 18:45:34 »
Cytat: "Marcin_EU"
Jesli chodzi o maszyne to nawet lepiej ze juz tego nie bedzie, ten projekt stal sie tak zalosny ze raczej nie warto tego dalej ciagnac.


Chyba zaczynamy trochę popadać w skrajności. Ludzie śledzący ten projekt od samego początku doskonale pamiętają jak to wszystko wtedy wyglądało. Moim zdaniem w chwili obecnej symulator oddaje naprawdę duży realizm jazdy. Dużo większy niż produkty innych firm, na które zostały wydane przecież ogromne pieniądze. Z samego środowiska kolejowego (nie tylko maszyniści) słyszałem bardzo pochlebne opinie nt symulatora, więc szkoda by było to wszystko przekreślić.

Offline EP08_015

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4330
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 307
Narzekania starego zgreda :)
« Odpowiedź #22 dnia: 01 Maja 2005, 18:50:18 »
Cytuj
Mutopompka -> dzieki takiemu podejsciu nebula wyladuje na smietniku (kogo bedzie obchodzil projekt ktory nigdy nie bedzie grywalny z braku sily roboczej?) a stary symek tak jak jest badziewny tak pozostanie (jakos przez 2 lata wielkiej poprawy nie widze poza optymalizacja abu ktora wiele i tak nie pomogla)




I tu się mylisz Marcin_eu. Proszę skontaktuj się z kolegą Speed_nst. On Ci wiele rzeczy pokaze i powie co można jeszcze zrobic a jest tego duzo i warto z nim pogadać. Tylko do licha jasnego zacznijcie innych tez słuchać i dopuszczać do rozwoju projektu. Zainteresowanym mozna przecież aktualne źródła wystawić. Satry projekt bo stary ale  jak pozwolicie może być "jary". Puki co ani widu ani słychu po tym jak ABU exe robi. Oczywiście ABU nie wypuści źródeł ze swoich rąk ani też nie jest skory do współpracy z innymi np Speed_nst. ABU może jednak pogadasz ze Speedem co? razem nie dość ze szybciej EXE wypuscicie to bedzie lepszy niz kiedykolwiek. Moze jednak zacznijcie współpracowac ze sobą a nie kazdy swoje.

Ostatni raz wspomne tu czasy OLO_EU. Wtedy była współpraca wszystkich a nie że każdy osobno robił.

Pozdrawiam
Koniec tworczosci unoffowej i prywatnej.
http://chomikuj.pl/EP08-015

Marcin_EU

  • Gość
Narzekania starego zgreda :)
« Odpowiedź #23 dnia: 02 Maja 2005, 08:47:08 »
Mutopompka -> bo wtedy nic lepszego nie mozna bylo zrobic, teraz moze byc cos lepszego pod warunkiem ze sam tego nie bede musial robic

EP08_015 -> Juz gadalismy ze soba i wyszlo na to ze on chce sie bawic starym symkiem dopuki nebula nie bedzie gotowa (klasyczne przyjscie na gotowe). Pieknie dziekuje za taka pomoc, jak chce mi robic konkurencje to niech zrobi sobie wlasnego symka a nie pasozytuje na tym co kiedys zrobilem. Ja rozumiem ze dla ciebie jako uzytkownika o wiele wygodniejsze jest rozwijanie rownolegle 2 projektow bo zawsze bedziesz mial sie czym pobawic ale to nie jest kozystne ani dla projektu ani dla mnie. Ja tam jestem otwarty na wspolprace pod warunkiem ze nie ma wygladac tak jak Speeda.

Offline iwan

  • Administrator
  • Wiadomości: 596
    • Zobacz profil
    • Fotki na TWB
  • Otrzymane polubienia: 30
Narzekania starego zgreda :)
« Odpowiedź #24 dnia: 02 Maja 2005, 22:56:01 »
Cytat: "Marcin_EU"
Jesli chodzi o maszyne to nawet lepiej ze juz tego nie bedzie, ten projekt stal sie tak zalosny ze raczej nie warto tego dalej ciagnac.


Heh jest sie po co starac o nowa lokalizacje na serwer...
/Krzysztof Waszkiewicz/ <iwan@eu07.pl> http://www.eu07.pl
tel: +48667841589
********* Non sunt multiplicanda entia sine necessitate *********

Offline iwan

  • Administrator
  • Wiadomości: 596
    • Zobacz profil
    • Fotki na TWB
  • Otrzymane polubienia: 30
Narzekania starego zgreda :)
« Odpowiedź #25 dnia: 02 Maja 2005, 23:01:19 »
Cytat: "ShaXbee"
1. Każdy kto chce może wykupić konto mailowe w domenie @eu07.pl, za pieniądze uzyskane w ten sposób utrzymujemy - tylko i wyłącznie - łącze.


Na razie nie ma operatora ktory by sprzedal lacze o takich parametrach jakie nas interesuja za pieniadze ktore jestesmy w ten sposob osiagnac

Cytuj
2. Próbujemy wynegocjować z jakąś firmą hostingową utrzymanie strony w zamian za reklamę - zwłaszcza że eu07.pl odwiedza dużo ludzi


No to sprobuj cos takiego zorganizowac - ja jestem na to za krotki

Cytuj
3. Przenosimy się na sourceforge.net


Cos wiecej o warunkach itd mozesz napisac?
/Krzysztof Waszkiewicz/ <iwan@eu07.pl> http://www.eu07.pl
tel: +48667841589
********* Non sunt multiplicanda entia sine necessitate *********

Offline iwan

  • Administrator
  • Wiadomości: 596
    • Zobacz profil
    • Fotki na TWB
  • Otrzymane polubienia: 30
Narzekania starego zgreda :)
« Odpowiedź #26 dnia: 02 Maja 2005, 23:04:26 »
Cytat: "Mateu"
No ok, nawet sie na to pisze tylko ze poczta musialaby znow zaczac dzialac...


Zacznie jak tylko przestane explorowac swiat i w koncu system przewale. W obecnym systemie zycia jaki sobie obralem ciezko z tym. Wole po prostu pojechac sobie na Bohuminke i strzelic pare fotek niz siedziec nad configami serwera... Odlaczenie serwera bedzie niezlym bodzcem do dzialania.
/Krzysztof Waszkiewicz/ <iwan@eu07.pl> http://www.eu07.pl
tel: +48667841589
********* Non sunt multiplicanda entia sine necessitate *********

Offline Mutopompka

  • Wiadomości: 1155
  • Na IRC-u SPRĘŻAREK vel. tyqtyqtyq
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Narzekania starego zgreda :)
« Odpowiedź #27 dnia: 03 Maja 2005, 01:55:45 »
@ iwan A jakie są koszta serwera? To znaczy wykupienia na np. 1 rok serwerka z takimi parametrami, czyli jak pisałeś 200GB/m-c ????

Może realne i sensowne byłaby dobrowolna zrzutka userów na jakieś konto? Wtedy może sami pociągnęlibyśmy koszta utrzymania serwerka? Może możnaby było jakoś wspomóc Was/Nas w utrzymaniu serwerka? Przecież jest Nas kilka tysięcy i niech np 100 userów przekaże jakąś część swoich dochodów na jakieś konto, z którego możnabybyło opłacić serwer? Ja mogę wspomóc od razu kwotą 100zł, jeśli tylko powiecie na jakie konto ma kasa wpłynąć?

Tylko śmiało (o ile jest taka możliwość i macie już upatrzone miejsce na serwerku), do tego możnaby dodać parę bannerów reklamowych itp, aby userzy kliknęli 1 raz dziennie (przecież nikogo to nie "zbawi") a można w taki sposób choć część przeznaczyć na utrzymanie serwerka?