Autor Wątek:  Ceny wynajmu lokomotyw w Polsce  (Przeczytany 2717 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline RoboBatman

  • Wiadomości: 1634
    • Zobacz profil
    • Wykaz Taboru Kolejowego na Tekstury
  • Otrzymane polubienia: 546
Ceny wynajmu lokomotyw w Polsce
« dnia: 28 Sierpnia 2017, 15:26:01 »
Przeglądając ostatnio pewien wątek o cenie wynajmu typów modeli statków powietrznych w wątku na stronie Airliners.net skupiającej fanatyków lotnictwa i fotografów statków powietrznych, zacząłem szukać podobnych informacji tyle że o cenie wynajmu kolejowych pojazdów trakcyjnych za miesiąc, ale niczego takiego nie znalazłem tutaj na forum czy na internecie (może słabo szukałem). Jestem wręcz ciekaw tego o ile takie informacje nie są tajne jak (prawie) wszystko na kolei w Polsce. Obserwując rynek taborowy na kolei który z roku na rok się zmienia (coraz więcej ogłoszeń o sprzedaż lokomotyw czy więcej firm robiących z siebie pool-e taborowe skupując maszyny z zakładów przemysłowych (przykład: DLA, Tabor Dębica, PESA RCP lub PHU Lokomotiv)) czy to manewrowe czy to liniowe, zawsze mnie zastanawiało, jakie są stawki wynajmu/dzierżawy poszczególnych typów lokomotyw dla przewoźników kolejowych. Chodzi mi bardziej o cenę za miesiąc wynajmu lokomotyw typu EU07, ET21, ET22, SM42, SM48, 401Da, Skody 181/182, M62, 311D czy chociażby takiego Dragona z Industrial Division albo Traxx-a E186/E483 od firmy Railpool Gmbh. O ile znam stawki wynajmu lokomotyw od firmy Majkoltrans bo są publicznie dostępne tutaj: http://www.majkoltrans.pl/images/dokumenty/Cennik-Majkoltrans-2017.pdf , to czy zna ktoś jakie są konkretne stawki najczęściej występujące (średnia cena) odnośnie lokomotyw które wymieniłem powyżej? Interesują mnie raczej ceny bez obsady. Zaznaczam, iż nie-nie chce zakładać własnej spółki kolejowej aby być kolejną spółką kolejową na mapie Polski. Zaznaczam i podkreślam, że założyłem ten wątek jedynie z czystej ciekawości. Myślę, że to o co pytam, raczej nie jest sprawą tajną.

Dziękuję z góry za konkretne odpowiedzi i wypowiedzi.

PS. Nie chciałbym czytać w tym wątku tekstów typu "na **uj Ci to wiedzieć" albo "a co cię to obchodzi". Wychodzę z założenia, że forum to miejsce dla dyskusji, a nie miejsce do przytyków z powodu rzeczy o których na co dzień się nie mówi.