Autor Wątek:  Rozwijanie dźwięków kabin pojazdów - jakiś narzędź?  (Przeczytany 2795 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline jakol112

  • Szklarz
  • Wiadomości: 215
  • Technik-Elektryk, Student MiBM
    • Zobacz profil
    • PeKaPe
  • Otrzymane polubienia: 56
Rozwijanie dźwięków kabin pojazdów - jakiś narzędź?
« dnia: 08 Sierpnia 2017, 22:08:46 »
 Witam,
jak pewnie wszyscy wiedzą w exe mamy ficzer umożliwiający rozdzielenie dźwięków różnych elementów kabin za pośrednictwem których sterujemy obwodami lokomotyw i zespołów trakcyjnych. Dodawanie wpisów w mmd wszystkich pojazdów byłoby żmudne i zastanawia mnie czy nie ma możliwości napisania narzędzia, które wyszukiwałoby wpis w mmd odpowiadający za funkcje sterowane odpowiednim manipulatoem (zależnie czy bt czy sw) np za załączanie WS:
Cytuj
main_on_bt:
kopiuje
Cytuj
przycisk-szybki-on  mov -0.005 0 0.2
wstawia przed nim " {' i na końcu linijki dopisywałby żądane dźwięki a wpis kończy "}" np:
Cytuj
{ przycisk-szybki-on  mov -0.005 0 0.2 soundinc: N1_1.wav, sounddec: N1_0.wav }
Na programowaniu nie znam się i pytam naszych fachowców. Co o tym myślicie? Gra warta świeczki?

Offline mk1991

  • Deweloper
  • Wiadomości: 674
  • Niech żyje EU43!
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 282
Odp: Rozwijanie dźwięków kabin pojazdów - jakiś narzędź?
« Odpowiedź #1 dnia: 08 Sierpnia 2017, 22:20:46 »
Mam już na ukończeniu ET41 w obu wersjach. Zabieram się za 4E i 303E, oraz EP08. spróbowałem wziąć się za EP09, ale zatrzymały mnie dziwne problemy. Jest to bardzo żmudne zadanie i łatwo o błąd. Jeśli takie narzędzie było by proste w obsłudze i dostępne z klawiatury, myślę, że bardzo przyspieszyło by to pracę.
Prawda jest okruchem lodu.

Offline Balaclava

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 937
  • vel. krzysiuup
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 726
Odp: Rozwijanie dźwięków kabin pojazdów - jakiś narzędź?
« Odpowiedź #2 dnia: 08 Sierpnia 2017, 23:17:55 »
Określcie dokładnie jak miało by wyglądać takie narzędzie. Chodzi mi o specyfikację interfejsu użytkownika. Może coś się uda załatwić.
Dokumentacja dla przyszłych pokoleń deweloperów:
MaSzynowa Wiki
Narzędzia deweloperskie - Blender

Offline jakol112

  • Szklarz
  • Wiadomości: 215
  • Technik-Elektryk, Student MiBM
    • Zobacz profil
    • PeKaPe
  • Otrzymane polubienia: 56
Odp: Rozwijanie dźwięków kabin pojazdów - jakiś narzędź?
« Odpowiedź #3 dnia: 09 Sierpnia 2017, 10:09:44 »
Użytkownik wybiera mmd z katalogu. Wybiera dźwięk jaki chce przypisać pod button, pod switch lub pod konkretne manipulatory (np pakieciaki nastawy hamulca itp). Klika np "Dopisz" a program wykonując odpowiednie operacje tworzy odpowiednie wpisy w odpowiednich liniach pliku mmd. Dalej moim zdaniem użytkownik powinien mieć podgląd na pracę wykonaną przez program i oczywiście możliwość zapisania zmodyfikowanego pliku.

Offline matek123

  • Moderator
  • Wiadomości: 6082
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2062
Odp: Rozwijanie dźwięków kabin pojazdów - jakiś narzędź?
« Odpowiedź #4 dnia: 09 Sierpnia 2017, 10:41:22 »
Krystian też pracuje z dźwiękami. Napisał jasno, że potrzebuje programu do którego obsługi wystarczy sama klawiatura.
Poszukuję zdjęć na tekstury pociągów sieciowych. Szczególnie platform z pomostami.