Autor Wątek:  Trasa Krewetkowo by bohunIC  (Przeczytany 9594 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Winger

  • Administrator
  • Wiadomości: 1466
    • Zobacz profil
    • http://www.winger.eu07.pl
  • Otrzymane polubienia: 25
Trasa Krewetkowo by bohunIC
« dnia: 20 Czerwca 2005, 18:38:12 »
A oto jeszcze rzeczone screeny:











Pozdrawiam,
Winger


Offline bohunIC

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1407
  • Ну погоди
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 14
aha
« Odpowiedź #2 dnia: 22 Czerwca 2005, 23:33:46 »
no powiem ze juz semafory sa jak trzeba!
http://mateu.boo.pl/bohun/
to stara wersja ale jutro bedzie uaktualnienie i nowa misja! wiec robie wszystko zeby jeszcze bylo w miare przed piatkiem!

Offline Quark-t

  • Administrator
  • Wiadomości: 3590
  • Automaty liczą...
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 47
Trasa Krewetkowo by bohunIC
« Odpowiedź #3 dnia: 23 Czerwca 2005, 01:49:48 »
Jakoże zdobyłem starą wersję (sam EN57) to nie wypowiadam sięna razie na tematy ruchowe, jeno na wizualne, i tak:

- jak się poleci w kierunku "do tyłu" tego kibelka, to po lewej stronie torow widać co raz bardziej jaśniejącą trawę - dodaj pare punktów zaczepienia dla mesha tam i będzie po kłopocie.
- stacje - nie wiem jak innych, ale trochę dziwnie wyglądają pojedyncze tory między peronami. Nie lepiej już zrobić dwutor z peronami na zewnątrz lub jednym po środku?
- może jestem niedouczony, ale słyszałem o posterunku odgałęźnym (czy jakoś tak) ale o "dogałęźnym" jeszcze ani razu (a na tabliczkach jest "p.dogałęź"...
- Za stacją "Langusty" odchodzi zelektryfkowany tor w lewo i kawałek dalej się urywa. Wartałoby go pociągnąć trochędalej albo nieco zakręcić, bo widać go z głownego szlaku i trochę śmiesznie to wygląda... albo po prostu postaw las :]
-tartak jest super :]
- a'propos Homarowa - tartak - ciekawe rozwiązanie z sygnalizatorami. Nie jestem torowcem i może ktoś bardziej kompetenty sięwypowie, ale od strony szlaku jednotorowego nie ma żadnego semafora wjazdowego na ten posterunek (ot chociażby po to by podać ograniczenie do 40 przy jeździe na bok), a są wyjazdowe na normalny szlak... trochę mi to nie gra... rozumiem sygnalizatory zezwalające na wjazd na jednotor, ale po co zezwalające na wjazd na szlak za posterunkiem? wystarczyłby ten jeden przed.... em aj rajt?
- sierżantów nie ma....
- słupy oświetleniowe w Krewetkowie Gornym stoją bokiem
- tory odstawcze nie są zakończone kozłami oporowymi
- imho nastawnia w krewetkowie stoi kapkę za daleko - po co nad tym rozjazdem - już zdecydowanie lepiej w momencie kiedy zaczynają się te rozjazdy w perony - lepszy pogląd na stację. A jak tak ma być, to wypadałoby drugą z drugiej strony
- trochę brakuje chociażby krzyży św. Andrzeja przy przejazdach

Ufff, to tyle jeżeli chodzi o wizualną stronę. Generalnie trasa bardzo mi się podoba, nieduża a można jeździćw kółko :] Ciekawa widokowo, a "błędy" przeze mnie wytknięte są prawie niezauważalne.
Jak dla mnie to za wizualnośc taka mocna 5 :]

Zobaczymy jak ruszymy sięskładem jakimś, ale to dopiero chyba jutro (czyli dziś)
Pozdrawiam, dr inż. Quark-t

Offline AIR

  • Deweloper
  • Wiadomości: 654
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 505
Trasa Krewetkowo by bohunIC
« Odpowiedź #4 dnia: 23 Czerwca 2005, 10:26:54 »
właśnie jechałem misją z EN57 (bo tylko tą wersje mam) i tak nie dziwie się że ktoś na S1 nie wyhamował bo 1000m wcześniej To wskzuje zielone to się pocina a tu nagle semafor S1 więc nie sposób wyhamować. Żadnych znaków co do prędkości, uważam że powinna być szlkowa 100km/h a zaraz po wyjechaniu z Krewetek Gł.  powinno być ograniczenie do 70km/h potem na prostej można 100 polecieć i znowu na łukach koło p.podgałęż. ogran. 50km/h, następnie po stacji Małżów na łukach 70km/h, potem na prostej można polecieć już 100km/h. i za stacją Homarowo Grn. znowu na łukach jakieś 60-70km/h ograniczenia. To jest tylko moja propozycja myśle że warta rozpatrzenia przy czym należy pamiętać stawiając ograniczenia o wskaźniku W8 stawianym 1km przed W9a(czyli rozpoczęciem ograniczenia) A tak to trasa b. ciekawa i fajna, plus - sporo stacji. I semafory do porawienia bo stoją To a później nie ma  do niego semafora żadnego, albo ograniczenia S10 wskazują kiedy zwrotnica są ustawione do jazdy prosto i odwrotnie S2 gdy zmieniamy tor.
Niebo jest Bogiem, a skoki nałogiem...->
http://www.youtube.com/watch?v=nE9G-qiZqSU

Offline bohunIC

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1407
  • Ну погоди
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 14
hhaaaaa
« Odpowiedź #5 dnia: 23 Czerwca 2005, 12:21:48 »
prosze panstwa! no dzieki za trafne uwagi! proponuje nowa uaktualniona wersje beta 1.1 z misja na et22 i najnowsza misje z en57 wersja beta 1.0 w sumie na mejla proponuje powysylac a potem sie wymienicie miedzy soba albo niech ktos da na serwer i umiesci skró[/u]t na forum! aha oprocz eventow wrzucilem dzwięki jak zapowiadany pociag osobowy do... :) wiec i z semaforami nie ma juz problemu porwilem ale ocencie sami! aha ja mialem w najgorszych momentach 12fps na misji z en57 wiec jakies tam stare trupy 100Mhz odpadaja! ja mam 1.8 i R9000 512 ram i smiga dosc plynnie! ale to zalezy od ustawien OpenGL i calej reszty!

Offline bohunIC

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1407
  • Ну погоди
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 14
LEPIEJ?
« Odpowiedź #6 dnia: 23 Czerwca 2005, 14:39:19 »

Offline EU07-483

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2307
  • EU07-483
    • Zobacz profil
    • Super spółka :)
  • Otrzymane polubienia: 168
Trasa Krewetkowo by bohunIC
« Odpowiedź #7 dnia: 23 Czerwca 2005, 15:36:16 »
Semafory podają nieprawidołowe sygnały, np:
-Wjazd do "Małżowa" - tarcza ostrzegawcza semafora wjazdowego pokazuje S4 a na wjazdowym S5 (wjazd odbywa sie "na bok" a na wyjazdowym S1 wiec wjazdowy powinien wskazywać S13).
-Na wyjeździe z "Małżowa" atrzymujemy S2 a wyjazd równiez "na bok"
Takich "krzeczków" jest wiecej.
Jak będę duży zostanę maszynistą!

Offline bohunIC

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1407
  • Ну погоди
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 14
tia
« Odpowiedź #8 dnia: 23 Czerwca 2005, 15:45:29 »
scenerie poprawie prawdopodobnie dopiero w pazdzierniku! na razie jest to co jest! chyba ze wrzuce na serwer plik krewetkowo.max i ktos sie zajmie tymi semaforami. po wakacjach rowniez bedzie trasa Fosowskie - Lubliniec - Herby Stare [mam nadzieje]  ;]

Offline Quark-t

  • Administrator
  • Wiadomości: 3590
  • Automaty liczą...
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 47
Trasa Krewetkowo by bohunIC
« Odpowiedź #9 dnia: 23 Czerwca 2005, 16:20:25 »
Odpaliłem KrewetkowoEN57 i:
1. Wyskakuje brak eventów:
p11_rog1on
p11_rog2on
bbi_sem_info
ss1_sem_ligh13
ss1_sem_ligh11

na oko to są literówki w nich...

2. Ten EN57, to EN71 (bo ma 2 wagony silnikowe)
3. Po co S10 na wyjazdowym? Spokojnie może być S2, bo nie jedziemy po żadnej zwrotnicy w bok.
4. Ten W8 z ograniczeniem 15km/h stoi imho troszkę za wcześnie. SPokojnie można go postawić w połowie tej prostej albo przed zakrętem przed tartakiem... Ale to po co stoi W8 w kierunku przeciwnym????
5. Jak się poleci, to gryzą sięte dwa sputniki.. jazda na widocznośc, na dodatek towarowego za osobowym, na domiar złego cystern pełnych paliwai chemikaliów? ojojojoj....
6. Tarcza zaporowa A w Krewetkowie powina chyba stać troszkę bardziej z boku a nie centralnei na środku toru
7. Wjazd na szlak jednotorowy - S2 a zwrotnica ustawiona w bok (choć zwrotnik jest prawidłowo)
8. W16 przed Langustami jest za blisko. Cofnąć go by wypadało tak gdzieś na wysokośc To.
9. Semafor wyjazdowy z Langust (A) podaje S2, mimo iż na wjazdowym był S8, poza tym zwrotnica ustawiona w bok, więc koniecznie S10.
BTW - sprawdź jak podajesz zdarzenia do zwrotnic, bo się zwrotniki nie obracają....
10. Zatrzymaj gdzieś tego sputnika z osobowym, bo wyskakuje nulltrack...

Na razie tyle, bo dojechałem do "p.doglałęź" i musiałem chwilowo skończyć...
Pozdrawiam, dr inż. Quark-t

Offline bohunIC

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1407
  • Ну погоди
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 14
last minute
« Odpowiedź #10 dnia: 24 Czerwca 2005, 21:38:28 »

Offline Jaco

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1056
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 480
Trasa Krewetkowo by bohunIC
« Odpowiedź #11 dnia: 25 Czerwca 2005, 16:17:07 »
Przejechałem się trasą "krewetkowo_1.2_alpha" i o to moje główne uwagi:
po pierwsze trasa bardzo fajna i ciekawa, ale są niestety niezłe "kwiatki", które bardzo psują całość...
Z tych najważniejszych (jechałem EU07-424):
- wjazd do Homarowa Głównego na sygnał S12, gdzie w peronach stoi skład, który mam zabrać - nielogiczne...
- Homarów Tartak: brak wskaźnika W15, bo przecież semafor jest z lewej
- złe zastosowanie W16: przed stacjami się tego nie ustawia!
- wskaźnik W9 ma się nijak, bo nie wiadomo do czego mamy się ograniczać - nieznana jest V szlakowa
- idąc dalej brak W8 i W27
- W6a są za blisko przejazdów
- wjazd do Krewetkowa Gł. jest na S11, a w peronach mamy S1!

Jeśli autor poprawi tego typu błędy to trasa na pewno zyska na realności i bedzie bardzo atrakcyjna.
"Atlas przewoźników kolejowych Polski 2011/The 2011 ABC of Polish Railway Carriers"

Offline Bartek

  • Wiadomości: 378
  • MaSzyna Team Member since 2003
    • Zobacz profil
    • http://republika.pl/gliniecki
  • Otrzymane polubienia: 5
Trasa Krewetkowo by bohunIC
« Odpowiedź #12 dnia: 25 Czerwca 2005, 17:25:42 »
Wykonanie trasy dosyć chaotyczne np. lokomotywa ma oznaczenie EU07-399 a tekstura jest od EU07-424. Błędy z sygnalizacją wskazane wyżej. Poza tym pojechałem siódemką do Homarowa Górnego (kolejny błąd: czemu ET21 wjeżdża na świetle manewrowym?), podczepiłem wagony, jadę do Homarowa i tuż przed wjazdem w perony jakaś niewidzialna siła zatrzymała mi loka z prędkości ok. 30 km/h w ułamku sekundy. Próba ruszenia nic nie daje, skład chce jechać, ale jakby walił w niewidzialny mur. Wszystko się kończy najechaniem wagonów w lokomotywę i "EU07-399 at null track" :(
Pozdrawiam z Gdyni Wielkiego Kacka,
Bartek

Offline oko

  • Wiadomości: 283
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Trasa Krewetkowo by bohunIC
« Odpowiedź #13 dnia: 25 Czerwca 2005, 18:41:53 »
Mi po podczepieniu wagonów semafor sie nie zmienia tylko ciągle mam czerwony:/ w sceneri z EU07.

Offline bohunIC

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1407
  • Ну погоди
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 14
ahaa
« Odpowiedź #14 dnia: 02 Lipca 2005, 17:09:07 »
witam!
prosze panstwa chcialbym zauwazyc ze to moja pierwsza sceneria jaka zrobilem wiec prosze o wyrozumialosc! pozatym nastepna jaka zrobie bedzie juz dopracowana na tip top! od czegos czlowiek musi zaczac prawda? :) dzieki i pozdrawiam z usa see ya