Autor Wątek:  Exe - zmiany w stosie graficznym i dźwiękowym  (Przeczytany 1092706 razy)

0 użytkowników i 5 Gości przegląda ten wątek.

Offline joey

  • Deweloper
  • Wiadomości: 420
  • the Invisible Man
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 207
Odp: Exe - zmiany w stosie graficznym i dźwiękowym
« Odpowiedź #540 dnia: 08 Grudnia 2017, 03:42:03 »
Czy istnieje jakies zabezpieczenie, zeby dla dzwieku skladanego z trzech czesci, wybieranego losowo, nie wylosowalo nam poczatku, srodka i konca z roznych wariantow tego dzwieku, mogacych brzmiec zdecydowanie inaczej? Np. konsekwentie zachowana kolejnosc definiowanych dzwiekow. Powiedzmy, zeby dla wpisu:compressor:
 {
 soundbegin: [dzwiek_wariant1_start.wav dzwiek_wariant2_start.wav dzwiek_wariant3_start.wav]
 soundmain: [dzwiek_wariant1_srodek.wav dzwiek_wariant2_srodek.wav dzwiek_wariant3_srodek.wav]
 soundend: [dzwiek_wariant1_koniec.wav dzwiek_wariant2_koniec.wav dzwiek_wariant3_koniec.wav]
 }
nie zmieszalo wariantow.

Offline matek123

  • Moderator
  • Wiadomości: 6056
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2043
Odp: Exe - zmiany w stosie graficznym i dźwiękowym
« Odpowiedź #541 dnia: 08 Grudnia 2017, 07:48:54 »
Obecnie losowanie można stosować dla dźwięków pojedynczych. Bo może wylosować różnie.
Poszukuję zdjęć na tekstury pociągów sieciowych. Szczególnie platform z pomostami.

Offline adamst

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 354
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 75
Odp: Exe - zmiany w stosie graficznym i dźwiękowym
« Odpowiedź #542 dnia: 08 Grudnia 2017, 08:27:39 »
Ewentualnie, dla dźwięków "składanych" przeprowadzić jedno losowanie, na początku, które wylosuje cały zestaw.

Offline tmj

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 3808
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2351
Odp: Exe - zmiany w stosie graficznym i dźwiękowym
« Odpowiedź #543 dnia: 08 Grudnia 2017, 14:08:28 »
Czy istnieje jakies zabezpieczenie, zeby dla dzwieku skladanego z trzech czesci, wybieranego losowo, nie wylosowalo nam poczatku, srodka i konca z roznych wariantow tego dzwieku, mogacych brzmiec zdecydowanie inaczej?
Poczawszy od wersji 171208 taka mozliwosc istnieje:

- funkcjonalnosc, w nowej wersji definiowania dzwiekow obslugiwany jest parametr
soundset: "start.wav main.wav stop.wav"
lub
soundset: start.wav|main.wav|stop.wav
pozwala on zdefiniowac jednym wpisem dzwiek inicjujacy, glowny i konczacy (w miejsce indywidualnych definicji soundbegin: soundmain: i soundend: ) Podobnie jak w przypadku przypisywania pojedynczych dzwiekow, mozna podac wieksza ilosc zestawow, sposrod ktorych zostanie wylosowany i przypisany jeden:
soundset: [ "start.wav main.wav stop.wav", "innystart.wav innymain.wav innystop.wav" ]
« Ostatnia zmiana: 08 Grudnia 2017, 14:15:13 wysłana przez tmj »

Offline PaPiK Cargo S.A

  • Wiadomości: 106
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 3
Odp: Exe - zmiany w stosie graficznym i dźwiękowym
« Odpowiedź #544 dnia: 09 Grudnia 2017, 20:21:21 »
Witajcie,

Nikt nie odpowiada, wiec spytam czy tylko ja mam tak, ze siedzac w kabinie majac kamere skierowana w kierunku jazdy slysze jedynie hasler, runningnoise oraz oerlikon? Dopiero jak odwroce glowe troche w lewo lub w prawo zaczyna byc slychac przetwornice, sprezarke, styczniki czy syrene. To chyba nie tak mialo byc? I zglaszam ten blad juz od czasu kiedy to sie pojawilo.
Dodalem linijke sound.volume 4 i to tez nic nie poprawilo.
Bylbym mega wdzieczny za pomoc w powyzszym.

Czy moze ktos nagrac filmik na TD w EP07-424 jak to wyglada? Kamera w kierunku jazdy, wlaczyc loka i ruszyc obracac kamera drzwi maszynowni -> w strone kierunku jazdy.

Pzdr,
Pat
Za prawdziwym nastawnikiem - 15361 KM
// na forum od 2005 roku :)

Offline Siecool

  • Deweloper
  • Wiadomości: 982
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 232
Odp: Exe - zmiany w stosie graficznym i dźwiękowym
« Odpowiedź #545 dnia: 09 Grudnia 2017, 20:24:22 »
Nie wiem, czy to z tym exe jest związane, ale minusem systemu zarządzania dźwiękami (wyłączanie nieużywanych) jest fakt, że po oddaleniu się w inny kawałek scenerii i następnie powrocie w rejon swojej lokomotywy, zarówno jej dźwięk, jak i pojazdów w pobliżu jest odtwarzany od zera. W efekcie np. słychać uruchomienie silnika naszej lokomotywy i sąsiednich, jakby dopiero zostały odpalone.

Offline tmj

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 3808
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2351
Odp: Exe - zmiany w stosie graficznym i dźwiękowym
« Odpowiedź #546 dnia: 09 Grudnia 2017, 21:17:29 »
Nie wiem, czy to z tym exe jest związane, ale minusem systemu zarządzania dźwiękami (wyłączanie nieużywanych) jest fakt, że po oddaleniu się w inny kawałek scenerii i następnie powrocie w rejon swojej lokomotywy, zarówno jej dźwięk, jak i pojazdów w pobliżu jest odtwarzany od zera. W efekcie np. słychać uruchomienie silnika naszej lokomotywy i sąsiednich, jakby dopiero zostały odpalone.
Dzwieki kombinowane tzn. te z dodatkowym dzwiekiem uruchomienia powinny byc wylaczone dopiero po oddaleniu sie na przynajmniej 3km od zrodla. Zalozylem, ze to wartosc wystarczajaca w normalnych warunkach ;/

Nikt nie odpowiada, wiec spytam czy tylko ja mam tak, ze siedzac w kabinie majac kamere skierowana w kierunku jazdy slysze jedynie hasler, runningnoise oraz oerlikon? Dopiero jak odwroce glowe troche w lewo lub w prawo zaczyna byc slychac przetwornice, sprezarke, styczniki czy syrene. To chyba nie tak mialo byc?
Nie wiem czy masz tak tylko ty, ale zdecydowanie nie jest to normalne. Niestety, to jak bardzo zmienia sie glosnosc dzwiekow na podstawie ich polozenia zalezy w calosci od zewnetrznej biblioteki i/lub sterownika odpowiedzialnego za obsluge dzwiekow na twoim komputerze. Sprawdz moze, czy w ustawieniach wlasciwosci wybranych glosnikow nie masz zakladki 'dzwiek przestrzenny' albo czegos podobnego?

Offline Siecool

  • Deweloper
  • Wiadomości: 982
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 232
Odp: Exe - zmiany w stosie graficznym i dźwiękowym
« Odpowiedź #547 dnia: 09 Grudnia 2017, 21:32:30 »
A to nie można po prostu uruchamiając taki dźwięk pominąć początku? Tzn. niech od razu włącza się dźwięk chodzącego silnika. Nie wiem, czy to czegoś innego oczywiście nie popsuje, ale mogłoby to być jakieś wyjście. Bo kombinowanie z odległością niewiele da, ja w trakcie jazdy skaczę po całej scenerii sprawdzając zachowanie AI w różnych miejscach.

Offline mareczek

  • Deweloper
  • Wiadomości: 653
    • Zobacz profil
    • Galeria Fotograficzna Mareczka
  • Otrzymane polubienia: 317
Odp: Exe - zmiany w stosie graficznym i dźwiękowym
« Odpowiedź #548 dnia: 09 Grudnia 2017, 21:34:03 »
Nikt nie odpowiada, wiec spytam czy tylko ja mam tak, ze siedzac w kabinie majac kamere skierowana w kierunku jazdy slysze jedynie hasler, runningnoise oraz oerlikon? Dopiero jak odwroce glowe troche w lewo lub w prawo zaczyna byc slychac przetwornice, sprezarke, styczniki czy syrene. To chyba nie tak mialo byc?
Nie wiem czy masz tak tylko ty, ale zdecydowanie nie jest to normalne. Niestety, to jak bardzo zmienia sie glosnosc dzwiekow na podstawie ich polozenia zalezy w calosci od zewnetrznej biblioteki i/lub sterownika odpowiedzialnego za obsluge dzwiekow na twoim komputerze. Sprawdz moze, czy w ustawieniach wlasciwosci wybranych glosnikow nie masz zakladki 'dzwiek przestrzenny' albo czegos podobnego?
Mam ten sam efekt. W ustawieniach dźwięku mam "stereo". Bez żadnych korekt, stylów itp...

Offline tmj

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 3808
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2351
Odp: Exe - zmiany w stosie graficznym i dźwiękowym
« Odpowiedź #549 dnia: 09 Grudnia 2017, 22:13:55 »
A to nie można po prostu uruchamiając taki dźwięk pominąć początku? Tzn. niech od razu włącza się dźwięk chodzącego silnika. Nie wiem, czy to czegoś innego oczywiście nie popsuje, ale mogłoby to być jakieś wyjście. Bo kombinowanie z odległością niewiele da, ja w trakcie jazdy skaczę po całej scenerii sprawdzając zachowanie AI w różnych miejscach.
To jest problematyczne o tyle, ze nie ma w exe w zadnym wlasciwie miejsca rozroznienia czy dane urzadzenie jest wlaczone bo akurat zostalo uruchomione (i tutaj dzwiek rozruchu jest na miejscu) czy jest wlaczone od 'wystarczajaco dawna' by dzwiek rozruchu byl juz zbedny. Stad nie ma za bardzo jak okreslic kiedy dzwiek poczatku powinien zostac pominiety (pomijajac ze nie ma tez opcji sterowania czy dzwiek poczatku wstawic, czy pominac)

Stare exe dzialalo tutaj w ten sposob, ze odgrywalo wszystko dopoki dzwiek nie byl 'recznie' wylaczony, co mialo swoje slabe punkty, jak np sytuacje gdzie po przeskoku z jakiegos miejsca do innego dzwiek pojazdu obecnego w miejscu pierwszym pozostawal niewylaczony, i towarzyszyl kamerze juz caly czas.

Rozwiazenie tego w jakis sensowny sposob bedzie wymagac troche pracy, wiec moze chwile zajac.

edit:
dobra, planowalem na dzis cos innego ale skoro jest zapotrzebowanie ;d

- poprawka, odgrywanie dzwieku wstepu powinno nastepowac w bardziej uzasadnionych sytuacjach
« Ostatnia zmiana: 10 Grudnia 2017, 02:00:14 wysłana przez tmj »

Offline mk1991

  • Deweloper
  • Wiadomości: 674
  • Niech żyje EU43!
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 282
Odp: Exe - zmiany w stosie graficznym i dźwiękowym
« Odpowiedź #550 dnia: 10 Grudnia 2017, 20:10:42 »
Witam. Mam dla was nie oficjalnie paczkę dźwięków dla outernoise wagonów pasażerskich.
Nie oficjalna bo samo exe nie jest zdaje się obowiązujące.
Teraz zajmę się dźwiękami dla wagonów towarowych.
http://eu07.pl/userfiles/20786/priv-outernoise_passengers.7z
Pozdrawiam.
P.S Poprawiłem głośności za cichych dźwięków.
« Ostatnia zmiana: 10 Grudnia 2017, 20:57:20 wysłana przez mk1991 »
Prawda jest okruchem lodu.

Offline Stele

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 10133
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2609
Odp: Exe - zmiany w stosie graficznym i dźwiękowym
« Odpowiedź #551 dnia: 10 Grudnia 2017, 21:27:52 »
Przejrzałem kilka mmd z brzegu i stare 111a mają 7 parametrów w outernoise. To nie są pod stare szociowe?
Mój kanał youtube

Offline mk1991

  • Deweloper
  • Wiadomości: 674
  • Niech żyje EU43!
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 282
Odp: Exe - zmiany w stosie graficznym i dźwiękowym
« Odpowiedź #552 dnia: 10 Grudnia 2017, 21:31:53 »
Parametry tak, bo nie umiem dobrze tego zrobić, dźwięki są moje. Będę dalej szukał oczywiście kolejnych dźwięków dla pasażerskich przy okazji szukania dla towarówek. Sam tez coś nagram tak jak wcześniejsze.
Prawda jest okruchem lodu.

Offline jakubg1

  • Wydział Repozytorium
  • Wiadomości: 1492
  • MaSzyna ma szynę, szyna ma MaSzynę - na kołach.
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1118
Odp: Exe - zmiany w stosie graficznym i dźwiękowym
« Odpowiedź #553 dnia: 10 Grudnia 2017, 21:36:25 »
Po odsłuchaniu dźwięków stwierdziłem, że niektóre dźwięki były nagrywane przy innych niskich prędkościach, inne przy wysokich. Tutaj nasuwa się problem, bo dla każdego wylosowanego dźwięku nie można przyporządkować indywidualnych parametrów amplitudy i częstotliwości. Trzeba znaleźć jakiś kompromis albo ręcznie wyedytować dźwięki.
« Ostatnia zmiana: 11 Grudnia 2017, 18:11:00 wysłana przez jakubg1 »
10 lat na forum MaSzyny!

Offline mk1991

  • Deweloper
  • Wiadomości: 674
  • Niech żyje EU43!
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 282
Odp: Exe - zmiany w stosie graficznym i dźwiękowym
« Odpowiedź #554 dnia: 10 Grudnia 2017, 21:40:30 »
Dlatego mówiłem, że outernoise powinien być piętrowy, zalezny od prędkości, tak jak było to u @szocia.
To było najlepsze wyjście. Dźwięk outernoise podlega olbrzymim zmianom wraz z zmianą prędkości i zmiana wysokości nic tu nie pomoże.
Prawda jest okruchem lodu.

Offline Stele

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 10133
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2609
Odp: Exe - zmiany w stosie graficznym i dźwiękowym
« Odpowiedź #555 dnia: 10 Grudnia 2017, 21:46:01 »
No to od tego jest mnożnik częstotliwości w parametrach modulacji by to normalizować.
Mój kanał youtube

Offline jakubg1

  • Wydział Repozytorium
  • Wiadomości: 1492
  • MaSzyna ma szynę, szyna ma MaSzynę - na kołach.
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1118
Odp: Exe - zmiany w stosie graficznym i dźwiękowym
« Odpowiedź #556 dnia: 10 Grudnia 2017, 21:48:23 »
Tu nie chodzi o jego wysokość, a o jego barwę, której, przynajmniej w obecnych warunkach, nie da się zasymulować. I nie chodzi tutaj tylko o dźwięki ruchu, ale również m. in. silników spalinowych, czy też niektórych falowników i silników elektrycznych.
10 lat na forum MaSzyny!

Offline youBy

  • Deweloper
  • Wiadomości: 6163
  • Co tam?
    • Zobacz profil
    • Automat Weryfikujący Regulację i Lambdę
  • Otrzymane polubienia: 865
Odp: Exe - zmiany w stosie graficznym i dźwiękowym
« Odpowiedź #557 dnia: 10 Grudnia 2017, 21:48:40 »
Nie tylko tutaj by się przydało składanie odgłosu z kilku dźwięków. Myślę, że wprowadzenie tego do użytku w niedługim czasie jest realne - trzeba jeszcze chwilę poczekać.
Xoov
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w chwili publikacji. Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podawania przyczyny, jak również informowania o tym.

Offline CX MANIAK

  • Wiadomości: 241
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 41
Odp: Exe - zmiany w stosie graficznym i dźwiękowym
« Odpowiedź #558 dnia: 11 Grudnia 2017, 00:26:55 »
Witam.
 @Tmj, wiem że na topie są ostatnio dźwięki w Maszynie, ale mam pytanie o cienie. Czy planujesz/rozważasz ponowne włączenie cieni wpadających do kabin z zewnątrz? Według mnie dodawało to niesamowitego klimatu podczas jazdy. Przypuszczam że wyłączenie tego miało związek ze światłami, które miały brzydką przypadłość podświetlania kabin przez ściany. Ale... może kiedyś?

Offline tmj

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 3808
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2351
Odp: Exe - zmiany w stosie graficznym i dźwiękowym
« Odpowiedź #559 dnia: 11 Grudnia 2017, 00:57:24 »
Aktywacja cieni w kabinie jest w (ostroznych) planach, ale wymagac bedzie odrebnych kalkulacji/specjalnego podejscia by uzyskana jakosc byla na akceptowalnym poziomie, wiec sa to plany srednio-dystansowe ;3

Offline defiler

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1094
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 81
Odp: Exe - zmiany w stosie graficznym i dźwiękowym
« Odpowiedź #560 dnia: 11 Grudnia 2017, 12:27:53 »
eu07-x86_171209.exe
Nie działa mi oświetlenie kabiny oraz podświetlanie przyrządów.
-ET41_v2 nie da się podnieść pantografów.
-ET22_v2 dziwne działanie pantografów. W kabinie 'A' da się podnieść obydwa pantografy, ale nie można już opuścić przedniego.
Po przejściu do kabiny 'B' da się opuścić tylko pantograf przedni (dla kabiny B) za pomocą klawisza 'o' odpowiedzialnego za pantograf tylni.
Czy ktoś boryka się z podobnymi problemami?

Offline tmj

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 3808
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2351
Odp: Exe - zmiany w stosie graficznym i dźwiękowym
« Odpowiedź #561 dnia: 11 Grudnia 2017, 13:29:47 »
"U mnie dziala"
ET41: Czy jest moze w errors jakas wzmianka o brakujacym wpisie animations: lub moze lokomotywa uruchomiona jest na zimno, bez dostatecznego cisnienia w ukladzie pantografow?
ET22: ktory to konkretnie wariant? byc moze konfiguracja kabiny ma taka a nie inna kombinacje klawiszy kontrolujacych pantografy

Offline defiler

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1094
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 81
Odp: Exe - zmiany w stosie graficznym i dźwiękowym
« Odpowiedź #562 dnia: 11 Grudnia 2017, 13:45:17 »
Bad model: failed to locate sub-model "grzybpanta" in 3d model "dynamic\pkp\et22_v2\201e_2]kabina_a.e3d"
Co ciekawe, np. 201E-w działa prawidłowo. 201E już nie.

Offline matek123

  • Moderator
  • Wiadomości: 6056
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2043
Odp: Exe - zmiany w stosie graficznym i dźwiękowym
« Odpowiedź #563 dnia: 11 Grudnia 2017, 14:09:30 »
Co do ET22 to trzeba sprawdzić czy powinny być osobne przyciski do opuszczania. Jeżeli tak, to zdefiniować trzeba. Jeżeli nie to, z danego fiz trzeba usunąć pantograph=impuls.
Możesz obejrzeć pulpity z tych byków i napisać? Ja mógłbym wtedy poprawić.
« Ostatnia zmiana: 11 Grudnia 2017, 14:28:15 wysłana przez matek123 »
Poszukuję zdjęć na tekstury pociągów sieciowych. Szczególnie platform z pomostami.

Offline defiler

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1094
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 81
Odp: Exe - zmiany w stosie graficznym i dźwiękowym
« Odpowiedź #564 dnia: 11 Grudnia 2017, 15:29:06 »
W porządku, akurat mam  chwilę czasu. Odpalę na td.scn te dwa różne byki, zrobię screen obu pulpitów i za chwilę załączę.

[EDIT] Ok, pulpit 201E - po podniesieniu, pantograf przedni nie reaguje na podnoszenie/opuszczanie.
Pulpit 201E-w działa prawidłowo.
W 201E jak widać do opuszczania pantografów służą "grzybki" z którymi jest problem:
Bad model: failed to locate sub-model "grzybpanta" in 3d model "dynamic\pkp\et22_v2\201e_2]kabina_a.e3d"
« Ostatnia zmiana: 11 Grudnia 2017, 16:01:07 wysłana przez defiler »

Offline Stele

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 10133
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2609
Odp: Exe - zmiany w stosie graficznym i dźwiękowym
« Odpowiedź #565 dnia: 11 Grudnia 2017, 17:12:01 »
Wszystko działa. Pantograf B jest cały czas tym nad kabiną B, ale jakiś kompromis musi być, a to różnie w lokomotywach działa. Może masz jakieś stare pliki?
Mój kanał youtube

Offline Siecool

  • Deweloper
  • Wiadomości: 982
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 232
Odp: Exe - zmiany w stosie graficznym i dźwiękowym
« Odpowiedź #566 dnia: 11 Grudnia 2017, 21:22:04 »
Dźwięki konduktora dającego sygnał odjazdu odtwarzane przez obecne exe są tak cichutkie, że w kabinie ledwo je słychać. Może należałoby przekwalifikować w oczach exe ten dźwięk na zlokalizowany w kabinie? Co prawda dźwięk gwizdka dochodzi z zewnątrz, ale jednak zawsze towarzyszy mu komenda nadana przez radio, które jest już w kabinie. Opcja dla masochistycznego programisty jest też taka, że można ten sygnał rozdzielić na dwa dźwięki - jeden zewnętrzny (gwizdek), drugi wewnętrzny (komenda przez radio) ;)

Offline tmj

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 3808
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2351
Odp: Exe - zmiany w stosie graficznym i dźwiękowym
« Odpowiedź #567 dnia: 11 Grudnia 2017, 21:32:07 »
Polozenie dzwieku odjazdu zalezy od jego zrodla -- w przypadku dzwieku radiowego (to te z "radio" w nazwie pliku) odtwarzany jest on z pozycji radia w kabinie. W przypadku dzwieku 'zwyklego' zrodlo umieszczane jest w okolicach 2-ego wagonu za lokomotywa, i ma zasieg ok 75m, ale z kabiny rzeczywiscie slychac to bedzie kiepsko, z powodu tlumienia dzwiekow zewnetrznych. W takiej sytuacji nalezy pofatygowac 4 litery na peron ;>

(eksperymentowalem tez lokalnie ze zwiekszeniem zasiegu/glosnosci dla dzwieku 'zwyklego' ale wypada to kiepsko, bo oprocz gwizdka jest tam tez z reguly nagrany tekst mowiony, i dosc dziwne jest gdy glos kierownika pociagu slychac kilkaset metrow od skladu)
« Ostatnia zmiana: 11 Grudnia 2017, 21:37:53 wysłana przez tmj »

Offline Waldi 1978

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 106
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 22
Odp: Exe - zmiany w stosie graficznym i dźwiękowym
« Odpowiedź #568 dnia: 11 Grudnia 2017, 22:01:15 »
Co do gwizdka kierownika i jego głośności/słyszalności to powiem z perspektywy wieloletniego pasażera że nawet  wagon 1-2 dalej niewiele słychać. A co dopiero u maszynisty :)
Nie raz widziałem jak mechanik otwierał okno albo się wychylał przez okno aby coś usłyszeć lub zobaczyć sygnał od kierownika.Ale miarodajne będzie jak się wypowie któryś z naszych maszynistów.
« Ostatnia zmiana: 11 Grudnia 2017, 22:12:43 wysłana przez Waldi 1978 »

Offline Siecool

  • Deweloper
  • Wiadomości: 982
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 232
Odp: Exe - zmiany w stosie graficznym i dźwiękowym
« Odpowiedź #569 dnia: 11 Grudnia 2017, 22:12:15 »
Ja bym nawet przekwalifikował to na "radio" dodając to oznaczenie w nazwie pliku, ale... wtedy exe przestanie mi to w ogóle odtwarzać :) Z tego co pamiętam, żeby odtworzył się dźwięk sygnału odjazdu przy przewijaniu rozkładu podczas postoju na W4, dźwięk musi mieć nazwę taką samą jak rozkład jazdy przypisany do pociągu, a ten z reguły to tylko rodzaj pociągu i numer, bez żadnego słowa "radio". Trzebaby zatem ten problem jakoś obejść, może exe powinno samo umieszczać taki dźwięk w kabinie?