Autor Wątek:  Exe - zmiany w stosie graficznym i dźwiękowym  (Przeczytany 1093214 razy)

0 użytkowników i 10 Gości przegląda ten wątek.

Offline tmj

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 3808
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2351
Odp: Exe - zmiany w stosie graficznym i dźwiękowym
« Odpowiedź #90 dnia: 24 Sierpnia 2017, 03:21:59 »
Z tego co widzę śledząc ten wątek to AI zostało rozkopane trochę i ponownie je trzeba ujarzmić.

W zasadzie AI powinno byc juz w biezacych wersjach zlozone i dzialajace ponownie -- w ramach szybkich testow puscilem scenariusz Kaliskiej na najnowszym uaktualnieniu i poprzednim, i w obu przypadkach AI zmontowala sobie sklad poprawnie.

a skoro mowa o najnowszym uaktualnieniu:

- poprawka, animacja elementow scenerii (swiatla, przejazdy itp) powinna odbywac sie ze zdefiniowana predkoscia (predkosc ta jest nieco mniejsza niz w wersjach poprzednich, rowniez Borlandowej, poniewaz przy okazji poprawek nowych bledow znalazlo sie takze pare bledow starszych)

- poprawki dla AI w obsludze hamulca w sytuacjach wymagajacych zwolnienia predkosci, a nie pelnego hamowania

- w ramach koncertu zyczen, ficzer: poniewaz zdaniem niektorych uzytkownikow zakrety w symulatorze nie byly dosc okragle, kraglosc mozna teraz zwiekszyc wpisem w eu07.ini
splinefidelity X
gdzie X jest wartoscia miedzy 1 (wartosc domyslna, segmenty torow maja min. 2 metry) i 4 (czterokrotnie wieksza dokladnosc, segmenty torow maja min 50 cm) Wartoscia rozsadna dla przecietnego sprzetu zapewne bedzie posrednie splinefidelity 2
« Ostatnia zmiana: 24 Sierpnia 2017, 03:35:39 wysłana przez tmj »

Offline Cesky Kretek

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1712
  • Trust no one.
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 159
Odp: Exe - zmiany w stosie graficznym i dźwiękowym
« Odpowiedź #91 dnia: 24 Sierpnia 2017, 14:43:42 »
Porównanie splinefidelity 1 oraz splinefidelity 4.

PS.: Po przejściu z alt+tab nie mogę obracać widokiem myszy.

EDIT: Różnicy w fps na TD nie zauważyłem, w Częstochowie Osobowej na południowej grupie torów różnica w fps wynosi ~2 klatki (ale fps nie jest stabilny tylko się zmienia cały czas, więc nie ma co brać dokładnego pomiaru pod uwagę).
« Ostatnia zmiana: 24 Sierpnia 2017, 16:52:43 wysłana przez Cesky Kretek »

Offline matek123

  • Moderator
  • Wiadomości: 6056
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2043
Odp: Exe - zmiany w stosie graficznym i dźwiękowym
« Odpowiedź #92 dnia: 24 Sierpnia 2017, 14:46:18 »
Alt włącza/wyłącza sterowanie myszką. Przy włączonym obrót kamery z wciśniętym prawym przyciskiem myszki.
Poszukuję zdjęć na tekstury pociągów sieciowych. Szczególnie platform z pomostami.

Offline EP08_015

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4330
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 307
Odp: Exe - zmiany w stosie graficznym i dźwiękowym
« Odpowiedź #93 dnia: 24 Sierpnia 2017, 18:25:47 »
EXE tmj. Raz idzie raz nie. To loteria. Ponadto za OW zauwazylem na szlaku przed pierwszym po znikające tory. Niestety nie zrobiłem screna. Pociag jechal po trawie. Odcineki miedzy OW a Kaliszem.
« Ostatnia zmiana: 24 Sierpnia 2017, 18:27:24 wysłana przez EP08_015 »
Koniec tworczosci unoffowej i prywatnej.
http://chomikuj.pl/EP08-015

Offline bohunIC

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1407
  • Ну погоди
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 14
Odp: Exe - zmiany w stosie graficznym i dźwiękowym
« Odpowiedź #94 dnia: 24 Sierpnia 2017, 21:14:47 »
Ja mam problemy z trybem ghost view i zacinaniem sie kamery w jednej pozycji, musze wracac F4 do kabiny i jeszcze raz ''leciec'' w to samo miejsce. Co do FPS to nie mam zadnych wahan. To tyle odemnie.

Offline tmj

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 3808
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2351
Odp: Exe - zmiany w stosie graficznym i dźwiękowym
« Odpowiedź #95 dnia: 24 Sierpnia 2017, 21:47:50 »
Jesli 'zacinanie' to zjawisko ze kamera w widoku zewnetrznym przestaje sie obracac, to moze byc to ten sam efekt zgloszony troche wyzej -- jesli widoczny jest kursor, to symulator jest w trybie obslugi myszy i nie przeklada jej przesuniec na obrot kamery. 'Zwykly' tryb obslugi mozna przywrocic w takiej sytuacji wciskajac klawisz Alt.

Offline CX MANIAK

  • Wiadomości: 241
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 41
Odp: Exe - zmiany w stosie graficznym i dźwiękowym
« Odpowiedź #96 dnia: 24 Sierpnia 2017, 22:58:09 »
EXE tmj. Raz idzie raz nie. To loteria. Ponadto za OW zauwazylem na szlaku przed pierwszym po znikające tory. Niestety nie zrobiłem screna. Pociag jechal po trawie. Odcineki miedzy OW a Kaliszem.
Sprawdziłem na najnowszym exe @Tmj Kaliską. U mnie siódemka posłusznie cofa na skład i AI formuje pociąg do Łodzi. Braku torów za Ostrowem także nie stwierdziłem. Być może są to losowe błędy, pojawiające się raz na kilka uruchomień scenerii.
 Edit: Zdarzyło mi się paru krotnie, że po zmianie pojazdu sterowanego AI dostaje głupawki i nie reaguje na sygnały semaforów, stoi pod tyczką pomimo sygnału zezwalającego na jazdę. Pomaga szarpniecie składem. AI powraca wtedy świadomość i jedzie dalej samodzielnie. Może podobnie jest u Ciebie.
« Ostatnia zmiana: 24 Sierpnia 2017, 23:07:56 wysłana przez CX MANIAK »

Offline tmj

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 3808
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2351
Odp: Exe - zmiany w stosie graficznym i dźwiękowym
« Odpowiedź #97 dnia: 25 Sierpnia 2017, 21:39:30 »
Na wszelki wypadek dodalem AI instrukcje, by w przypadku pchania/ciagniecia skladu na manewrach zabieralo sie do hamowania nieco wczesniej niz gdy jezdzi samo. Miejmy nadzieje, ze zredukuje to loterie na Kaliskiej dla tych, u ktorych to wystepuje.

oprocz tego, w dzisiejszym uaktualnieniu:

- ciag dalszy poprawek hamowania i prowadzenia dla AI. co prawda juz to chyba mowilem, ale teraz powinno byc juz calkiem dobrze ;d

- poprawka, rozklad jazdy powinien byc wyswietlany takze w wagonach w ktorych siedzi uzytkownik/pasazer


Offline EP08_015

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4330
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 307
Odp: Exe - zmiany w stosie graficznym i dźwiękowym
« Odpowiedź #98 dnia: 25 Sierpnia 2017, 21:54:26 »
A dasz rade to wprowadzic do wyswietlacza pytona?  Przy okazji przydala by sie mozliwosc obslugi kilku oddzielnych wyswietlaczy.
Koniec tworczosci unoffowej i prywatnej.
http://chomikuj.pl/EP08-015

Offline Stele

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 10133
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2609
Odp: Exe - zmiany w stosie graficznym i dźwiękowym
« Odpowiedź #99 dnia: 25 Sierpnia 2017, 22:02:52 »
Wyprowadzić rozkładzik do pythona to akurat banał. Kwestia czy ktos chce narysować i okodzić ekran do 16Xa choćby.
Mój kanał youtube

Offline Milek7

  • Administrator
  • Wiadomości: 1047
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 902
Odp: Exe - zmiany w stosie graficznym i dźwiękowym
« Odpowiedź #100 dnia: 25 Sierpnia 2017, 22:21:03 »
a teraz nie testujcie builda tmj, tylko mój :P

https://ci.appveyor.com/project/Milek7/maszyna/build/artifacts

aktualizacja dźwięków:
- aktualizacja stanu dźwięków tylko raz na klatkę
- zatrzymują się na pauzie
- doszło do ini:
soundstopmode queue/playstop/stopdecyduje ono o zachowaniu w przypadku zatrzymania dźwięków złożonych jeszcze w trakcie odtwadzania wstępu:
- queue: domyślne, odgrywa wstęp do końca i następnie odgrywa zakończenie
- playstop: natychmiastowo zatrzymuje wstęp i odgrywa zakończenie
- stop: natychmiastowo zatrzymuje dźwięk.

Offline tmj

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 3808
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2351
Odp: Exe - zmiany w stosie graficznym i dźwiękowym
« Odpowiedź #101 dnia: 25 Sierpnia 2017, 22:38:17 »
Przy okazji przydala by sie mozliwosc obslugi kilku oddzielnych wyswietlaczy.
Obsluga kilku wyswietlaczy jest mozliwa juz teraz -- dzielimy obszar tekstury na poszczegolne ekrany, i przypisujemy dany obszar do danego ekranu uzywajac wspolrzednych UV. A w skrypcie rysujemy zawartosc ich wszystkich. I juz.

(tworzenie osobnego watku dla kazdego ekranu byloby nierozsadne, biorac pod uwage ze w stanie obecnym nawet jeden potrafi przydusic slabsze komputery)

Offline matek123

  • Moderator
  • Wiadomości: 6056
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2043
Odp: Exe - zmiany w stosie graficznym i dźwiękowym
« Odpowiedź #102 dnia: 25 Sierpnia 2017, 23:15:55 »
Takie myk jest już w traxxie elektrycznym.
Poszukuję zdjęć na tekstury pociągów sieciowych. Szczególnie platform z pomostami.

Offline tmj

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 3808
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2351
Odp: Exe - zmiany w stosie graficznym i dźwiękowym
« Odpowiedź #103 dnia: 26 Sierpnia 2017, 22:40:36 »
Male uaktualnienie:

- poprawka, laczenie elementow scenerii w jedna calosc nie powinno gubic niektorych elementow (moglo to prowadzic do brakujacych kawalkow nasypow itp)

Offline Balaclava

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 936
  • vel. krzysiuup
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 726
Odp: Exe - zmiany w stosie graficznym i dźwiękowym
« Odpowiedź #104 dnia: 26 Sierpnia 2017, 23:01:40 »
Podoba mnie się to, nasypy które generuje edytor RSF są ładnie w całości posklejane, żadnych dziur nie ma :) Problem jest za to z torami, występuje odkąd przeniosłem swoją scenerię na 17.07. Ustawiałem semafory na elektrowni i musiałem poskracać tory, a one poznikały. Wyciąłem kilka torów cierpiących na tę przypadłość (załącznik). Są one widoczne w podglądzie terenu, ale nie sprawdzałem jeszcze, czy da się po nich jeździć.
« Ostatnia zmiana: 26 Sierpnia 2017, 23:08:01 wysłana przez krzysiuup »
Dokumentacja dla przyszłych pokoleń deweloperów:
MaSzynowa Wiki
Narzędzia deweloperskie - Blender

Offline EP08_015

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4330
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 307
Odp: Exe - zmiany w stosie graficznym i dźwiękowym
« Odpowiedź #105 dnia: 26 Sierpnia 2017, 23:28:27 »
Exe tmj. Posypało się ai. Stoję pod s1 w Dobroniu już 20 min. Po 25 dostalem s2 i dojechalem do konca. Tego wczesniej nie bylo. Ai mam wrazenie inaczej funkcjonuje.

Koledzy sprawdzcie u siebie jeszcze jedna rzecz. Chodzi o pokrecajki do reflektorow halogenowych. Animuja się wyłącznie dla sygnalow białych. Nie wyhyla się pokretlo w lewo dla sygnalu czerwonego.
« Ostatnia zmiana: 27 Sierpnia 2017, 14:51:43 wysłana przez EP08_015 »
Koniec tworczosci unoffowej i prywatnej.
http://chomikuj.pl/EP08-015

Offline Stele

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 10133
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2609
Odp: Exe - zmiany w stosie graficznym i dźwiękowym
« Odpowiedź #106 dnia: 27 Sierpnia 2017, 17:02:20 »
Tia, od zmian w obsłudze przełączników tak się dzieje.
Mój kanał youtube

Offline tmj

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 3808
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2351
Odp: Exe - zmiany w stosie graficznym i dźwiękowym
« Odpowiedź #107 dnia: 27 Sierpnia 2017, 18:21:18 »
No, obsluga swiatel jest zaimplementowana w oparciu o przelaczniki bistabilne. 3-pozycyjnych nie ma bo jeszcze nie jest zrobione definiowanie typow innych niz bistabilne/impulsowe, a bez tego exe za bardzo nie wie, czego sie od niego spodziewa (chociaz moznaby tutaj cos wykombinowac, sie zobaczy)

AI na kaliskiej dostaje mnostwo losowych opoznien itp, wiec stwierdzenie czy cos jest inaczej jest dosc trudne. Np wczoraj wlaczylem kurs beczkowozem ET42 i po raz pierwszy w zyciu nie dostalem zadnych opoznien ani ekstra postojow po drodze. A postoje 20-30 min to tam sa dosc typowe. Wspomniany beczkowoz mogl sobie ich nazbierac tyle ze konczyl 2+ godziny po czasie rozkladowym.

edit:
Problem jest za to z torami, występuje odkąd przeniosłem swoją scenerię na 17.07. Ustawiałem semafory na elektrowni i musiałem poskracać tory, a one poznikały. Wyciąłem kilka torów cierpiących na tę przypadłość (załącznik). Są one widoczne w podglądzie terenu, ale nie sprawdzałem jeszcze, czy da się po nich jeździć.
Zaladowalem zalaczona scenerie, i wyglada na to ze w takiej sytuacji umieszczone w niej tory renderowane sa normalnie (zalacznik)  Byc moze wystepuje jakis problem przy kompletnej scenerii, ale na tym wycinku raczej tego nie ustale.
« Ostatnia zmiana: 27 Sierpnia 2017, 18:34:08 wysłana przez tmj »

Offline Siecool

  • Deweloper
  • Wiadomości: 982
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 232
Odp: Exe - zmiany w stosie graficznym i dźwiękowym
« Odpowiedź #108 dnia: 27 Sierpnia 2017, 20:25:19 »
Exe eu07-x64_170826, coś się zepsuło w wykrywaniu kolizji pojazdów. Chciałem spiąć dwie grupy wagonów, ale okazało się, że exe w ogóle nie widzi jednej z nich. Udało mi się zatem wjechać swoim składem na 1,5 wagonu w głąb stojącego składu. Potem exe jednak zorientowało się, że coś jest nie tak i wystrzeliło ostatni mój wagon z dużą prędkością w świat, gdzie ten się wykoleił na rozjeździe. Przedostatni wagon z kolei ma połamany sprzęg, ale nadal w połowie stoi wniknięty w inny wagon. Misja jeszcze z tych niewydanych, dopiero testuję.

Offline tmj

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 3808
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2351
Odp: Exe - zmiany w stosie graficznym i dźwiękowym
« Odpowiedź #109 dnia: 27 Sierpnia 2017, 21:53:00 »
W biezacych exe stan wykrycia pojazdow mozna stwierdzic na ekranie F3, w pierwszej linii -- w przypadku wykrycia "sprzegu 0" (tzn innego pojazdu w obszarze skanowania) podawana jest takze odleglosc do pojazdu. Jesli nic nie jest wykryte, jako typ sprzegu podane jest 'none'
Niestety nie trafila mi sie jeszcze sytuacja tego typu. Tzn owszem, wystepuje w jednym miejscu na drogach Calkowa v2 ale jest to chyba spowodowane dziwnym zapetleniem/polaczeniem drog w tamtym miejscu -- samochody zamiast do przodu zaczynaja ta nagle jechac tylem po tym samym pasie i dzieja sie w ogole same cuda. Ale w normalnych warunkach i dla pociagow jeszcze tego nie widzialem. Jesli problem wystapi ponownie potrzebny mi raczej bedzie scenariusz do wgladu, zebym mogl to obejrzec u siebie.

Offline Siecool

  • Deweloper
  • Wiadomości: 982
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 232
Odp: Exe - zmiany w stosie graficznym i dźwiękowym
« Odpowiedź #110 dnia: 28 Sierpnia 2017, 11:08:36 »
Popatrzyłem trochę jak to działa i udało mi się odtworzyć błąd. Problemem jest fakt, że symulator wykrywa pojazdy w zależności nie od kierunku ruchu, tylko od ustawienia nawrotnika. Ustawiłem więc swój skład i grupę wagonów w odległości ok. 50 m od siebie i ruszyłem pełną parą do tyłu, rozpędzając nieco skład. Program widział wtedy stojący wagon. Przy odległości rzędu 40 m między wagonami przerzuciłem nawrotnik w przód i program automatycznie przestał widzieć stojący wagon, gdyż skanował w przód. Umożliwiło mi to wjechanie w stojące wagony na parę metrów. Ostatecznym potwierdzeniem teorii był fakt, że gdy tylko w stojącym składzie ustawiłem nawrotnik do tyłu, exe się natychmiast zorientowało i "rozsunęło" składy od siebie. W całej tej układance ważna jest początkowa odległość - zauważyłem, że symek pamięta o wagonach będących w odległości ok. 35 m od siebie, nawet jeżeli zmienimy stan nawrotnika. Stąd ważne jest, aby nawrotnik przestawić właśnie, gdy odległość między składami to ponad 35 m, żeby exe zdążyło jeszcze "zapomnieć" o stwierdzonym przez siebie stojącym składzie.

Offline tmj

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 3808
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2351
Odp: Exe - zmiany w stosie graficznym i dźwiękowym
« Odpowiedź #111 dnia: 28 Sierpnia 2017, 14:50:32 »
Konkretnie wyglada to tak, ze skanowanie wykonywane jest w kierunku ustawionego nastawnika (na odleglosc drogi hamowania + 300m), a w kierunku przeciwnym opcjonalnie o ile byl tam wykryty wczesniej pojazd (na odleglosc uznawana za 'maksymalna bezpieczna, ok 25-50m) Wynika to z zalozenia, ze hamowanie bedzie jesli juz robione hamulcem a nie nastawnikiem, i ze kierunek jazdy bedzie tym samym zgodny z kierunkiem nawrotnika. Jak widac, zalozenie bylo zbyt optymistyczne ;d

Offline Siecool

  • Deweloper
  • Wiadomości: 982
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 232
Odp: Exe - zmiany w stosie graficznym i dźwiękowym
« Odpowiedź #112 dnia: 28 Sierpnia 2017, 15:57:02 »
Sprawdziłem jeszcze jedną rzecz i jednak problem ma jakieś drugie dno. Przejechałem pełniejszą część misji (wcześniej zrobiłem sobie skróconą wersję) i wychodzi na to, że znaczenie ma też jakiś dodatkowy czynnik związany z orientacją lokomotywy / wagonów albo czymś podobnym. Jadę SM42, która ma krótszy i dłuższy dziób. Przy skróconej wersji misji ze względu na nieco inne początkowe ułożenie składu pchałem wagony mając przed sobą krótszy dziób. Wtedy skanowanie wykrywało skład stojący przede mną bez problemów i dopiero zmiana nawrotnika sprawiała, że wagony przestały być wykrywane. Przy pełniejszej wersji misji ułożenie lokomotywy jest inne, tj. jadę dłuższym dziobem do przodu i okazuje się, że nawet mając nawrotnik skierowany prawidłowo do kierunku ruchu exe nie wykrywa tych wagonów. Zatrzymałem się zatem ok. 20 m przed nimi, pomachałem nawrotnikiem i wtedy dopiero program wykrył te stojące wagony... Przy kolejnej grupie wagonów problem się powtórzył. Postaram się może zaraz zmajstrować jakąś misję testową.

EDIT: Testmisja do przetrawienia w załączniku. Wgrać do scenery, trzeba wcześniej mieć moje Całkowo_v2. Po odpaleniu jedziesz SM42 po skład, podczepiasz się i wracasz wg wskazań tarczy na tor nr 46. Następnie odpinasz Eamsy i jedziesz z nimi na tor wyciągowy obok lokomotywowni, a potem na tor 44. Zostawiasz te wagony tam w samotności i znowu wg wskazań tarczy jedziesz na tor 40 po węglarki. Podpinasz się i znowu wracasz na tor 44, aby się podpiąć do stojących Eamsów, jednak w tym momencie właśnie powinien objawić się błąd, tj. exe nie widzi tych stojących wagonów. 
« Ostatnia zmiana: 28 Sierpnia 2017, 17:01:52 wysłana przez Siecool »

Offline matek123

  • Moderator
  • Wiadomości: 6056
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2043
Odp: Exe - zmiany w stosie graficznym i dźwiękowym
« Odpowiedź #113 dnia: 28 Sierpnia 2017, 18:47:06 »
@tmj Czy przewidujesz w najbliższej przyszłości przywrócić odluźniacz wagonów i wyłączenie hamulców w wagonie? To jest bardziej potrzebne od możliwości obsługi lokomotywy z podwórka.
Poszukuję zdjęć na tekstury pociągów sieciowych. Szczególnie platform z pomostami.

Offline tmj

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 3808
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2351
Odp: Exe - zmiany w stosie graficznym i dźwiękowym
« Odpowiedź #114 dnia: 28 Sierpnia 2017, 20:19:01 »
EDIT: Testmisja do przetrawienia w załączniku. Wgrać do scenery, trzeba wcześniej mieć moje Całkowo_v2. Po odpaleniu jedziesz SM42 po skład, podczepiasz się i wracasz wg wskazań tarczy na tor nr 46. Następnie odpinasz Eamsy i jedziesz z nimi na tor wyciągowy obok lokomotywowni, a potem na tor 44. Zostawiasz te wagony tam w samotności i znowu wg wskazań tarczy jedziesz na tor 40 po węglarki. Podpinasz się i znowu wracasz na tor 44, aby się podpiąć do stojących Eamsów, jednak w tym momencie właśnie powinien objawić się błąd, tj. exe nie widzi tych stojących wagonów.
Sprawdz jesli mozesz czy problem dalej wystepuje w zalaczonym uaktualnieniu (i/lub czy nie wylazly jakies nowe)

@tmj Czy przewidujesz w najbliższej przyszłości przywrócić odluźniacz wagonów i wyłączenie hamulców w wagonie? To jest bardziej potrzebne od możliwości obsługi lokomotywy z podwórka.
Nie mam 100% pewnosci jak latwo da sie przywrocic ta funkcje, ale bede sie w najblizszym czasie przygladal ;d

Offline Siecool

  • Deweloper
  • Wiadomości: 982
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 232
Odp: Exe - zmiany w stosie graficznym i dźwiękowym
« Odpowiedź #115 dnia: 28 Sierpnia 2017, 21:13:56 »
Sprawdziłem na misji testowej z postu powyżej i wszystko działa teraz jak należy - exe wykrywa stojące wagony prawidłowo.

Offline Sawi

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 9217
  • O.M.D - Electricity, O.M.D - Enola Gay. 01.09.2012
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 742
Odp: Exe - zmiany w stosie graficznym i dźwiękowym
« Odpowiedź #116 dnia: 28 Sierpnia 2017, 23:24:38 »
@tmj co tam dokładnie jest w tym uaktualnieniu?
Życie jest bardzo kruche i w najmniej oczekiwanym momencie tracisz bliskich. Nie widzisz kogoś lata i nagle już tej osoby nie ma :(. Jedynie co tobie zostaje, to wspomnienia http://www.youtube.com/watch?v=Rk_sAHh9s08 "Co mnie nie zabije, to mnie wzmocni".

Offline tmj

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 3808
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2351
Odp: Exe - zmiany w stosie graficznym i dźwiękowym
« Odpowiedź #117 dnia: 29 Sierpnia 2017, 01:16:36 »
W zasadzie tylko ta poprawka skanowania (z tego co widze u siebie bedzie potrzebna jeszcze jedna, ale to w nastepnym uaktualnieniu) I w ramach Dobrej Zmiany(tm) silnik graficzny uzywa teraz domyslnie VBO zamiast Display List, jako ze VBO z reguly dziala teraz szybciej. Ale to raczej malo kogo obejdzie, bo wiekszosc ma chyba ustawiony tryb renderowania wpisem w .ini

edit: natomiast w uaktualnieniu dzisiejszym mamy:

- wspomniana poprawka skanowania, pojazdy powinny teraz zawsze skanowac droge we wlasciwym kierunku

- poprawka (na razie prowizoryczna), swiatla obslugiwane pokretlem trojpozycyjnym nie moga miec aktywowanych jednoczesnie reflektorow i swiatel ostrzegawczych, a same pokretlo powinno odzwierciedlac prawidlowo aktualne ustawienie

- diagnostyka, w pliku errors umieszczane sa komunikaty o probie przypisania eventu do toru, ktory ma juz przypisany event danego typu

- w ramach koncertu zyczen, dodana funkcja "recznego" uruchomienia procedury radiostopu w obsadzonym pojezdzie; domyslnie uruchamiana jest ona kombinacja shift+ctrl+R

Oprocz tego, uwaga na marginesie: wskutek wprowadzonych ostatnio zmian do AI itp, pojazdy prowadzone przez AI moga zachowywac sie nieco inaczej niz dotychczas pod wzgledem predkosci reakcji, dystansu hamowania itp. Moze miec to wplyw na dzialanie scenariuszy. Dlatego dobrze byloby, gdyby autorzy sprawdzili czy w ich dotychczasowych dzielach nie pojawily sie sytuacje, ktore moga wymagac poprawek.

(mniej zapluskwione exe dwa posty nizej)
« Ostatnia zmiana: 29 Sierpnia 2017, 20:24:33 wysłana przez tmj »

Offline Tomnord15

  • Wiadomości: 603
  • Fan ET21
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 25
Odp: Exe - zmiany w stosie graficznym i dźwiękowym
« Odpowiedź #118 dnia: 29 Sierpnia 2017, 19:50:14 »
Po dzisiejszym uaktualnieniu znów mam błąd exe. W załączeniu log, errors i crushdump.
T.N

Offline tmj

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 3808
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2351
Odp: Exe - zmiany w stosie graficznym i dźwiękowym
« Odpowiedź #119 dnia: 29 Sierpnia 2017, 20:00:53 »
Moglbys podac mi jeszcze nazwe scenariusza, na ktorym to wystapilo? Niestety starter z uporem godnym lepszej sprawy nie uwaza tego za informacje warta podania ;/

edit: powinno byc ogarniete w zalaczonej wersji.
« Ostatnia zmiana: 29 Sierpnia 2017, 20:23:35 wysłana przez tmj »