Autor Wątek:  Całkowo_Orlen - zawiesza symulator w Wilisiu.  (Przeczytany 3717 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline AntoniS

  • Wiadomości: 81
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 16
Całkowo_Orlen - zawiesza symulator w Wilisiu.
« dnia: 29 Czerwca 2017, 19:53:43 »
Witam,

mam taki problem, z którym nie umiem sobie sam poradzić ani też nie znalazłem rozwiązania na forum:

mianowicie uruchamiam poprzez Rainsted symulator z paczki całościowej 15.04 (Rainsted zaktualizowany) ze scenerią Całkowo_Orlen i wszystko działa normalnie do przyjazdu do Wilisia. Tam po podaniu tarczy manewrowej wraz z odpowiednim komunikatem przez radio symulator się zawiesza - zupełnie nie reaguje na klawiaturę, jedynie słychać dźwięk. Najczęściej jedyne rozwiązanie, to reset komputera. Kilka razy na kilkadziesiąt prób (chyba ok. 30) udało mi się przejść ten krytyczny moment i wtedy wszystko było ok aż do trzeciej części scenariusza, gdy prowadząc wagony z Całkowa po przejechaniu przez stację, która najpierw ma zamknięty wjazd, po czym wjazd i wyjazd zostają podane (wedle komunikatu z radia - nazwy stacji niestety nie kojarzę) jadę jeszcze kawałek i po chwili znowu to samo - symulator zawiesza się tak, jak w Wilisiu. Dotarcie do tego miejsca udaje mi się tylko wtedy, gdy w Wilisiu zatrzymam się za semaforem wyjazdowym (wjeżdżając na stację ze składem z Jarkawek). Raz także udało mi się to, gdy zatrzymałem się dość daleko, ale przed semaforem wyjazdowym.
W załączeniu pliki: log.txt, errors.txt, tymczasowy scenerii z przejazdu przedwcześnie zakończonego w Wilisiu.

Będę wdzięczny za pomoc w znalezieniu problemu i rozwiązaniu go.

Pozdrawiam!

Antoni Ślebodziński

« Ostatnia zmiana: 29 Czerwca 2017, 19:56:21 wysłana przez AntoniS »
Pozdrawiam,

Antoni Ślebodziński

Offline Stele

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 10133
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2610
Odp: Całkowo_Orlen - zawiesza symulator w Wilisiu.
« Odpowiedź #1 dnia: 29 Czerwca 2017, 19:58:11 »
Któryś z przejazdów tam był uszkodzony. Odwoływał siew warunkach do nieistniejących komórek. Może to to?
Jeździsz na exe 469. Ono jest zabugowane ostro i większości scenariuszy na nim nie przejedziesz. Zaktualizuj przynajmniej do paczki 16.08 i exe 481.
A scenariusz całkowo_orlen wyleciał z paczki całościowej i wsparcia dla niego już nie udzielamy.

Pozdrawia również Antoni S. ;)
Mój kanał youtube

Offline AntoniS

  • Wiadomości: 81
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 16
Odp: Całkowo_Orlen - zawiesza symulator w Wilisiu.
« Odpowiedź #2 dnia: 29 Czerwca 2017, 20:05:15 »
Dziękuję bardzo - spróbuję i napiszę o efektach.

Na marginesie: kiedy ten scenariusz wyleciał? - bo ja tę paczkę (15.04, bez patcha) pobierałem nie tak dawno, tj. 20 czerwca br. i właśnie w tej paczce ten scenariusz, jak i ta wersja symulatora były...

Antoni Ślebodziński
Pozdrawiam,

Antoni Ślebodziński

Offline Stele

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 10133
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2610
Odp: Całkowo_Orlen - zawiesza symulator w Wilisiu.
« Odpowiedź #3 dnia: 29 Czerwca 2017, 20:10:52 »
A tak kilka miesięcy temu. Dopiero w paczce 17.X (masz w testach jako patch 17.06) go nie będzie, ale jest już usunięty z repozytorium. Zostaje tylko paczka Całkowo Odyseja.
Mój kanał youtube

Offline AntoniS

  • Wiadomości: 81
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 16
Odp: Całkowo_Orlen - zawiesza symulator w Wilisiu.
« Odpowiedź #4 dnia: 30 Czerwca 2017, 15:59:46 »
Witam ponownie,

wygląda na to, że się udało rozwiązać problem, tzn. po zainstalowaniu patcha 16.08 z wersją symulatora bodajże 481 (o ile dobrze pamiętam), a wcześniej przeinstalowaniu paczki 15.04 udało mi się przejechać całą trasę be kombinacji w stylu przejeżdżania za zamknięty semafor. Także temat uważam za rozwiązany i bardzo serdecznie Stele'owi dziękuję za szybką i skuteczną pomoc!

Mam jedynie nadzieję, że pojawią się inne problemy związane tym raz z patchem 16.08 ;-)

Jeszcze raz dzięki i pozdrawiam!
Pozdrawiam,

Antoni Ślebodziński