Autor Wątek:  Całkowo v2.0 - wersja beta do testów  (Przeczytany 384822 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline mareczek

  • Deweloper
  • Wiadomości: 653
    • Zobacz profil
    • Galeria Fotograficzna Mareczka
  • Otrzymane polubienia: 317
Odp: Całkowo v2.0 - wersja beta do testów
« Odpowiedź #300 dnia: 07 Marca 2019, 21:37:12 »
Misja wegiel_noc. Wjechałem do Macierzewa i koniec. Fiat z osobowym nie dostaje wjazdu na stację. Poleciałem na drugą linię a tam SU46 stoi na torach technicznych mimo podanego semafora. Zrzut i logi w załączeniu.

Offline Siecool

  • Deweloper
  • Wiadomości: 982
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 232
Odp: Całkowo v2.0 - wersja beta do testów
« Odpowiedź #301 dnia: 07 Marca 2019, 22:08:25 »
Jakiś problem w exe, na wersji exe z PC19_01 datowanej na 20.01 odjeżdża. Na kolejnym exe, jakie mam, tj. z 12.02 już nie rusza. W kolejnych wersjach ten stan się utrzymuje.

W załączeniu misja, na jakiej testowałem. Wsiadamy do SU45, naciskamy Ctrl+3, aby przenieść się do Macierzewa, znajdujemy nasz felerny pociąg i naciskamy SHIFT+1, aby podać mu wyjazd. A potem przybywa @tmj na białym koniu i tłumaczy, w czym problem ;)

Offline tmj

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 3808
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2351
Odp: Całkowo v2.0 - wersja beta do testów
« Odpowiedź #302 dnia: 08 Marca 2019, 04:10:30 »
Ten SU-46 to pociag pasazerski, ktory zaczyna jazde na czyms co udaje peron stacji Dabrowice. Stacja Dabrowice jest wymieniona w rozkladzie SU-46 jako przystanek, wiec AI poslusznie stoi i czeka az zapakuja sie do pociagu wszyscy chetni pasazerowie. A ci sie nie zaladuja nigdy, bo W4 ma wpisane ze nie ma zadnej krawedzi peronowej, z ktorej mozna by wskoczyc sobie do wagonu. No i powstaje glupia sytuacja, ktora nie miala miejsca wczesniej bo wtedy AI nie bardzo przejmowala sie czy zaladunek juz sie skonczyl, czy jeszcze nie ;>

(tego typu postoj mozna zweryfikowac na zakladce Vehicle AI panelu f12 -- pod biezacym poleceniem podawany jest czas postoju ktory musi uplynac zanim AI zacznie kontynuowac swoja prace. Jesli czas ten pozostaje na stalym poziomie to z reguly jest to z powodu jakiegos bledu przy zmianie stanu zaladunku)

Dam na przyszlosc poprawke by w sytuacji braku krawedzi peronowych zaladunek byl anulowany, bo prawdopodobnie nie jest to jedyny scenariusz w ktorym cos takiego teraz wyskoczy.

Offline jageer

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1410
  • Jak Sz to tylko na Tm....
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 48
Odp: Całkowo v2.0 - wersja beta do testów
« Odpowiedź #303 dnia: 08 Marca 2019, 18:28:54 »
Manewrowa przejechana moje uwagi: przy wypychaniu składów z wyciągowego na grupę w połowie składu wygasza się tarcza ..... Przy jazdach manewrowych powinna się wygasić gdy ostatni wagon / lokomotywa minie tarcze i zajmie 1 odcinek za tarcza.....

Co do samego sposobu - dla mnie wzorcem, są manewry na Sandomierzu. Jazdy na krótko, nie od tarczy do tarczy - co jest normą przy dużej ilości manewrów, żeby się wyrobić.... No i radio, fajnie by było wiedzieć z niego co robimy zamiast czytać poradnik :)
Musi to robić delikatnie, bo jak nie umie to semafor opadnie...

Offline Siecool

  • Deweloper
  • Wiadomości: 982
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 232
Odp: Całkowo v2.0 - wersja beta do testów
« Odpowiedź #304 dnia: 06 Kwietnia 2019, 22:29:38 »
Po dłuższym zastanowieniu się chyba wymyśliłem, jak zrobić to wygaszanie, ale wymagać to będzie pewnych testów jeszcze. Co do radia jest to w planach wraz z całym udźwiękowieniem, ale brak czasu nie pozwala na realizację tych planów niestety... Odnośnie skrócenia manewrów spróbuję coś wykombinować, ale nie wiem, czy da się przypisać ten sam tor do kilku odcinków izolowanych - to by pomogło. Obecnie cała głowica jest jednym odcinkiem izolowanym, żeby wprowadzić możliwość krótszego manewrowania trzebaby stworzyć kilka(naście) dodatkowych odcinków...

A tymczasem po długim oczekiwaniu udostępniam nową wersję Całkowa v2: https://eu07.pl/userfiles/7546/calkowo_v2_20190406.zip (52,2 MB).

Paczka dostosowana do PC 19_04. Główne zmiany:
  • podmiana części modeli mostów i wiaduktów na nowsze od MW
  • przeróbka terenu w pobliżu Paszek Małych
  • poprawka wiszących słupów teletechnicznych
  • podmiana modeli dworców
  • przebudowa podg Janiszew Most na rozjazdy R=500 m, Vmax = 60 km/h
  • dodanie pasażerów na peronach

Offline P.J.

  • Wiadomości: 176
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 16
Odp: Całkowo v2.0 - wersja beta do testów
« Odpowiedź #305 dnia: 09 Kwietnia 2019, 17:47:31 »
No fajnie, ale te prędkości pociągów towarowych (węglarek) = 100 km/h to jak na warunki polskie nierealne. U nas tylko chyba międzynarodowe kontenery mają 100 km/h na E30 i E20. Pozostałe towarki mają tylko maksymalnie 80 km/h.
« Ostatnia zmiana: 09 Kwietnia 2019, 17:50:05 wysłana przez P.J. »
Prawdziwy Wielkopolanin: Poznań  Główny - Środa Wielkopolska - Jarocin - Ostrów Wielkopolski - Kępno - Kluczbork - Lubliniec - Tarnowskie Góry - Bytom - Katowice - Kraków Główny i 170 kilometrów wielkopolskiego szlaku.

Offline mareczek

  • Deweloper
  • Wiadomości: 653
    • Zobacz profil
    • Galeria Fotograficzna Mareczka
  • Otrzymane polubienia: 317
Odp: Całkowo v2.0 - wersja beta do testów
« Odpowiedź #306 dnia: 09 Kwietnia 2019, 20:04:42 »
Dokładnie, na drucie kontenery 100, reszta 80. Na spalinowych chyba max 70 km/h (ale to i tak jakieś magistrale raczej), z reguły 60 km/h. Zdawki nawet 50 km/h. Do tego dość często, jeżeli dla pasażerskich (składy) była np. 60, to towarki miały -10 albo i -20.

Co do różnic, to tutaj sobie można porównać - http://enkol.pl/Archiwum:S%C5%82u%C5%BCbowy_rozk%C5%82ad_jazdy_poci%C4%85g%C3%B3w_pasa%C5%BCerskich_i_towarowych_zeszyt_140_(2000)
Polecam linie z większymi prędkościami dla pasażerskich, czyli np. Siedlce - Czeremcha - Hajnówka

PS. Oczywiście kontenery można wytrasować 100 na spalince, ale reszta nie powinna przekraczać 70 km/h.
« Ostatnia zmiana: 09 Kwietnia 2019, 20:06:42 wysłana przez mareczek »

Offline P3t3r

  • Wiadomości: 13
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: Całkowo v2.0 - wersja beta do testów
« Odpowiedź #307 dnia: 21 Kwietnia 2019, 20:43:10 »
Mam problem ze scenerią - po kilku minutach od rozpoczęcia wywala mnie do pulpitu. Testowane na różnych misjach i przy różnych ustawieniach. FPS na poziomie ok 30. Załączam log, error i crashdumpy. Komputer nie wyrabia czy może jest jakiś inny powód?

Offline hanys

  • Deweloper
  • Wiadomości: 2474
    • Zobacz profil
    • Trainz Download Center
  • Otrzymane polubienia: 1090
Odp: Całkowo v2.0 - wersja beta do testów
« Odpowiedź #308 dnia: 22 Kwietnia 2019, 09:58:26 »
Ile pamięci RAM? Jakiś konkretny scenariusz, czy wszystkie?

Offline P3t3r

  • Wiadomości: 13
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: Całkowo v2.0 - wersja beta do testów
« Odpowiedź #309 dnia: 22 Kwietnia 2019, 16:43:45 »
8 GB, testowałem kilka, te startujące w Janiszewie wywalają sie szybciej, pozostałe - później.

Offline Miłosz Dorsz

  • Moderator
  • Wiadomości: 1355
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 3471
Odp: Całkowo v2.0 - wersja beta do testów
« Odpowiedź #310 dnia: 22 Kwietnia 2019, 16:48:36 »
Mam problem ze scenerią - po kilku minutach od rozpoczęcia wywala mnie do pulpitu. Testowane na różnych misjach i przy różnych ustawieniach. FPS na poziomie ok 30. Załączam log, error i crashdumpy. Komputer nie wyrabia czy może jest jakiś inny powód?
A ile vramu karty graficznej? U mnie też się tak działo w Janiszewie, gdy miałem tylko 768mb vramu. Pomogło ustawienie maxtexturesize na 1024 w pliku eu07.ini
Projekty skończone i potencjalnie przyszłe: KLIK

Offline P3t3r

  • Wiadomości: 13
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: Całkowo v2.0 - wersja beta do testów
« Odpowiedź #311 dnia: 22 Kwietnia 2019, 17:45:26 »
2 GB. maxtexturesize ustawione na 2048.

Offline Miłosz Dorsz

  • Moderator
  • Wiadomości: 1355
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 3471
Odp: Całkowo v2.0 - wersja beta do testów
« Odpowiedź #312 dnia: 22 Kwietnia 2019, 18:11:42 »
2 GB. maxtexturesize ustawione na 2048.
Całkowo v2 jest wymagającą scenerią. Możesz jeszcze spróbować zmniejszyć do 1024. Napisz jeżeli pomoże.
Projekty skończone i potencjalnie przyszłe: KLIK

Offline P3t3r

  • Wiadomości: 13
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: Całkowo v2.0 - wersja beta do testów
« Odpowiedź #313 dnia: 22 Kwietnia 2019, 18:24:21 »
Bez zmian.

Offline Miłosz Dorsz

  • Moderator
  • Wiadomości: 1355
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 3471
Odp: Całkowo v2.0 - wersja beta do testów
« Odpowiedź #314 dnia: 22 Kwietnia 2019, 18:44:56 »
To pozostaje odczytanie plików .dmp, przez kogoś kto wie jak.
Projekty skończone i potencjalnie przyszłe: KLIK

Offline tmj

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 3808
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2351
Odp: Całkowo v2.0 - wersja beta do testów
« Odpowiedź #315 dnia: 22 Kwietnia 2019, 20:08:46 »
Raczej nie kwestia RAMu bo wtedy wrzucilby wpis na ten temat na koncu logu/errors. Dumpy sa z wersji milka zdaje sie, wiec to on bedzie musial zerknac u siebie.

Poniewaz z tego co widze karta graficzna to jakis wariant Quadro NVidii, prawdopodobnie wysypy zwiazane sa ze sterownikiem graficznym. Uzytkownicy ktorzy wczesniej mieli problemy na tej karcie zglosili, ze pomoglo im przelaczenie profilu/konfiguracji karty w jej panelu kontrolnym na tryb "do gier", cokolwiek to znaczy.

Offline P3t3r

  • Wiadomości: 13
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: Całkowo v2.0 - wersja beta do testów
« Odpowiedź #316 dnia: 22 Kwietnia 2019, 20:37:45 »
A jest może jakiś sposób żeby na aktualnym exe wyłączyć VBO? Kiedyś zwiększało stabilność, niestety teraz po zmianie w eu07.ini wraca so domyślnego stanu, a zaznaczenie "Tylko do odczytu" blokuje cały symulator.

Offline tmj

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 3808
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2351
Odp: Całkowo v2.0 - wersja beta do testów
« Odpowiedź #317 dnia: 23 Kwietnia 2019, 02:38:52 »
Na wersji paczkowej nie, alternatywny tryb renderowania jest z niej usuniety. Na wersjach roboczych exe z dzialu Na Warsztacie opcja wylaczenia VBO czyli uzywanie DisplayList powinno funkcjonowac normalnie.

Offline HeroPie312

  • Wiadomości: 162
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 159
Odp: Całkowo v2.0 - wersja beta do testów
« Odpowiedź #318 dnia: 17 Maja 2019, 07:56:45 »
Całkowo v2 - eszelonA - po wykonaniu próby hamulca i wciśnięciu SHIFT + 1 nic się nie dzieję, nie dostaję wyjazdu ze stacji. Czekałem z 15 minut i nic.

Offline TakiKtoś

  • Wiadomości: 5
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: Całkowo v2.0 - wersja beta do testów
« Odpowiedź #319 dnia: 24 Maja 2019, 17:44:00 »
Pobrałem wczoraj Całkowo v2 i bardzo mi się podoba. Gdy zwiedzałem mapę (scenariusz eszelonA) trafiłem w jednym miejscu (to chyba było Macierzewo) na su-45, który stał w peronie mimo podanego wyjazdu. Próbowałem sprawdzić jego rozkład pod F2, ale nie wyświetliło się okienko z rozkładem. Powinien tak stać i czekać na odjazd, czy to błąd? Poza tym nie widzę tekstur humvee stojących na stacji Wiliś Poligon (są białe). Można skądś pobrać teksturki do nich?

Offline Jaco

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1056
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 480
Odp: Całkowo v2.0 - wersja beta do testów
« Odpowiedź #320 dnia: 19 Czerwca 2019, 19:30:28 »
W ciągu dwóch ostatnich dni w końcu znalazłem czas, aby odpalić scenerię "Całkowo v2.0" (na razie tylko dwa scenariusze). Wielki szacun dla autorów, bo ruchowo i profilowo (wniesienia, spadki, łuki), krajobrazowo i stacyjnie jest bardzo OK i cholernie ciekawie (infry nie będę już chwalił, bo także jest OK), ale już dawno zauważyłem jeden niedopowiedziany błąd, który ów Całkowo powiela: autorzy zaaplikowali ograniczenia prędkości w niektórych miejscach np. do 40 km/h, ale jak wpadam w taki dół na rozjazdach, czy na szlaku, albo na obiektach inżynieryjnych (mosty/wiadukty) to z doświadczenia wiem, że to byłby koniec jazdy danego pociągu. Owszem, jestem za ograniczeniami V, ale proponuję:
- zmianę ich wartości do 10/20 km/h (10 km/h stosowano kiedyś na PKP tylko z pilotem),
- zmianę tych "dołów" na "mniej głębokie w profilu podłużnym" i zostawienie tych 30/40,
- poinformowanie w opisach, że na niektórych "słabych" torach stacyjnych (niektóre są tak pogięte, że postawił bym tam D1) jest Vmax tylko 10...

Jeśli chodzi o obiekty "mostowe" to niekoniecznie dla ograniczenia V musi być widoczna usterka torowiska na wjeździe i wyjeździe, aby ograniczyć V, ale może i często jest to niewidoczny z góry stan obiektu (stan łożysk, korozja węzłów itd.).

Poza tym jestem pod Wielkim Wrażeniem!

« Ostatnia zmiana: 20 Czerwca 2019, 09:44:52 wysłana przez Jaco »
"Atlas przewoźników kolejowych Polski 2011/The 2011 ABC of Polish Railway Carriers"

Offline Khruger

  • Wiadomości: 4
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Całkowo v2.0 - wersja beta do testów
« Odpowiedź #321 dnia: 22 Czerwca 2019, 22:26:12 »
Całkowo v2 - eszelonA - po wykonaniu próby hamulca i wciśnięciu SHIFT + 1 nic się nie dzieję, nie dostaję wyjazdu ze stacji. Czekałem z 15 minut i nic.

Ta sama sytuacja, eszelon nie jedzie. Czekałem 30min i nic. Logu niestety nie mam, ale mogę przy najbliższej okazji zarzucić

Offline RobsonPL453

  • Wiadomości: 30
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 13
Odp: Całkowo v2.0 - wersja beta do testów
« Odpowiedź #322 dnia: 25 Czerwca 2019, 13:52:01 »
Ładna mapa, ale nie wiem dlaczego na scenariuszu z składem osobowym z Janiszewa do Jarkawek z SU45 na czele nie chcą się podawać w ogóle sygnały na semaforach.

Offline Piotr93

  • Deweloper
  • Wiadomości: 1651
  • stonko majster
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1053
Odp: Całkowo v2.0 - wersja beta do testów
« Odpowiedź #323 dnia: 25 Czerwca 2019, 13:56:05 »
A na jakim exe używasz? załącz log może coś wyniesiemy z tego.

Offline RobsonPL453

  • Wiadomości: 30
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 13
Odp: Całkowo v2.0 - wersja beta do testów
« Odpowiedź #324 dnia: 25 Czerwca 2019, 15:17:41 »
Używam eu07.exe . Niestety po zaznaczeniu opcji w rainsted, że chcę mieć zapis pliku "log.txt" to i tak on się nie zapisuję. Przypominam, że zdarza się to tylko na tym scenariuszu czyli "calkowo_v2_osobA_jar"

Offline Piotr93

  • Deweloper
  • Wiadomości: 1651
  • stonko majster
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1053
Odp: Całkowo v2.0 - wersja beta do testów
« Odpowiedź #325 dnia: 26 Czerwca 2019, 09:14:28 »
A czasami nie zapisuje ci logu do folderu "logs"?

Offline RobsonPL453

  • Wiadomości: 30
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 13
Odp: Całkowo v2.0 - wersja beta do testów
« Odpowiedź #326 dnia: 26 Czerwca 2019, 17:07:19 »
Sprawdzałem i miałem pusty folder.

Offline tmj

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 3808
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2351
Odp: Całkowo v2.0 - wersja beta do testów
« Odpowiedź #327 dnia: 08 Lipca 2019, 17:05:37 »
Puscilem sobie eksperymentalnie calkowo_v2_osobA_jar z SU45 w roli glownej na biezacym exe roboczym i nie zaobserwowalem zadnych problemow z sygnalami, AI przekulala sie przez cala trase.

Moze warto byloby pouzupelniac brakujace includy/pliki, sprawdzic na aktualnej wersji exe czy/jakie wystepuja teraz bledy i byc moze wsadzic wreszcie zestaw do paczki? Bo szkoda ze tak sie kolejny juz rok kisi.

Offline Tomnord15

  • Wiadomości: 603
  • Fan ET21
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 25
Odp: Całkowo v2.0 - wersja beta do testów
« Odpowiedź #328 dnia: 08 Lipca 2019, 23:05:11 »
Puscilem sobie eksperymentalnie calkowo_v2_osobA_jar z SU45 w roli glownej na biezacym exe roboczym i nie zaobserwowalem zadnych problemow z sygnalami, AI przekulala sie przez cala trase.

Moze warto byloby pouzupelniac brakujace includy/pliki, sprawdzic na aktualnej wersji exe czy/jakie wystepuja teraz bledy i byc moze wsadzic wreszcie zestaw do paczki? Bo szkoda ze tak sie kolejny juz rok kisi.
Ja wczoraj tą samą misję do samych Jarkawek przejechałem bez żadnych problemów.
T.N

Offline Siecool

  • Deweloper
  • Wiadomości: 982
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 232
Odp: Całkowo v2.0 - wersja beta do testów
« Odpowiedź #329 dnia: 08 Lipca 2019, 23:21:16 »
Wrzucenie do paczki jak najbardziej popieram, natomiast myślę można poczekać, aż skończę pracować nad zapowiedziami stacyjnymi w Janiszewie. Mam nadzieję, że uda się to zrobić jeszcze w lipcu, bo materiał już nagrałem, obrobiłem i właśnie kończę pisać eventy. Poza tym chciałbym jeszcze pochylić się nad uwagami @Jaca.

Co do dostosowania do obecnej paczki powinny być wszystko OK, przy kolejnych aktualizacjach staram się to robić na bieżąco.