Autor Wątek:  Manewrowo 3 - zachowania AI niespójne ze scenariuszem  (Przeczytany 3851 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Auper

  • Wiadomości: 23
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 3
Manewrowo 3 - zachowania AI niespójne ze scenariuszem
« dnia: 21 Lutego 2017, 22:27:52 »
Na wstępie chciałbym wszystkich powitać, i zapewnić że nie od dziś przeszukuję forum mając nadzieję na znalezienie odpowiedzi na nurtujący mnie problem, jednak ze względu na brak efektów postanowiłem założyć nowy temat. Do rzeczy:

Odpalam scenerię, odpalam lokomotywę, wyjeżdżam na tor zaraz za zwrotnicę, czekam w tamtym miejscu aż do momentu, w którym otrzymam polecenie jazdy na widoczność, dalej wszystko wg planu, formuję skład, pcham go pod tarczę, czekam na przyjazd towarowego, towarowy przyjeżdża i mimo tego nie otrzymuję zezwolenia na dalsze manewry.

Anomalie w zachowaniu AI dostrzec można od samego początku, począwszy od dziwnego zachowywania się ST44 z którym dzielimy tor na którym rozpoczynana jest sceneria. Rusza on, przy okazji rozpruwając zwrotnicę którą uprzednio ręcznie przekładałem celem podjazdu pod ST44-172. Sam 172 wyjeżdża na perony i stoi tam w nieskończoność. Kiedy dla próby postanowiłem rozprutą zwrotnicę  przestawić z powrotem do położenia zasadniczego, "rozpruwacz" spotkał się z ST44-172 na czołowo na torze łączącym szopę z głowicą zwrotnicową. Ostatnią anomalią jest stojący w miejscu ST44 który to przyciągnął skład towarowy z Białegostoku. Odczepia się od składu wagonów, przełącza w manewrowy i stoi w nieskończoność.

Dodam że symulator odpalam o ile się nie mylę na najnowszej wersji, na bieżąco pobieram wszystkie ukazujące się w oficjalnym "downloadzie" dodatki.

W załączniku dorzucam log'a, jeżeli coś jeszcze jest potrzebne prosiłbym o poprowadzenie "za rękę" jak uzyskać potrzebne pliki bądź informacje, gdyż same struktury maszyny nie są mi za dobrze znane ;)

Offline Piotr93

  • Deweloper
  • Wiadomości: 1651
  • stonko majster
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1053
Odp: Manewrowo 3 - zachowania AI niespójne ze scenariuszem
« Odpowiedź #1 dnia: 22 Lutego 2017, 00:02:17 »
Że się dzieją cuda na manewrowie 3, to nic nowego. Manewrowo teoretycznie jest do napisana od nowa, w sensie misję. Tutaj były opisywane problemy manewrowa: http://eu07.pl/forum/index.php/topic,28181.msg431302.html#msg431302
« Ostatnia zmiana: 22 Lutego 2017, 00:04:19 wysłana przez Piotr93 »

Offline Auper

  • Wiadomości: 23
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 3
Odp: Manewrowo 3 - zachowania AI niespójne ze scenariuszem
« Odpowiedź #2 dnia: 22 Lutego 2017, 00:10:24 »
Ok, dzięki za szybką reakcję, w aktualnej sytuacji temat jak widać został wyczerpany ;)