Autor Wątek:  Sprzet do odbioru cyfrowego sygnalu dvb-t dab_plus.  (Przeczytany 3291 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline EP08_015

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4330
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 307
Sprzet do odbioru cyfrowego sygnalu dvb-t dab_plus.
« dnia: 10 Stycznia 2017, 17:20:08 »
Witajcie. Chodzi mi o sprzet do odbioru radia cyfrowego dab_plus. Mam u siebie 2 dekodery i plazme z wbudowanym dekoderem dvb-t. Mam problem z odbiorem radia na tym sprzecie. Wszystkie dekodery wraz z plazma maja niby te mozliwosc. Podczas instalacji pokazuje osobno kanaly tv i radia oraz tzw janaly danych. Niestety pomimo iz moj nadajnik z suchej gory nadaje dabplus to moj sprzet tego nie wczytuje. Odbieram natomiast wszystkie 5 muxow tv. Koledzy czego szukac i co jeszcze moge zrobic? Mam antene siatkowa i 43km do nadajnika. Wewnatrz anteny mam wlasciwy wzmacniacz obslugujacy te czestotliwosci. Z mux4 czyli polsat naziemny radio jest wczytywane ale zakodowane bo platne. Na dekoderze combo czyli dvbt i dvbs radio z satelit jest wczytywane i dziala. Problem mam z dab. Czy u kogos z was na zwyklym tunerze dvbt jest wczytywane radio dabplus?
Pozdrawiam.
Koniec tworczosci unoffowej i prywatnej.
http://chomikuj.pl/EP08-015

Offline Krzysiek626

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 5925
  • EXIT
    • Zobacz profil
    • Krzysiek626
  • Otrzymane polubienia: 443
Odp: Sprzet do odbioru cyfrowego sygnalu dvb-t dab_plus.
« Odpowiedź #1 dnia: 10 Stycznia 2017, 17:29:32 »
Nie ma możliwości odbioru radia Dab+ na odbiornikach DVB-T, obojętnie czy w telewizorze, czy dekoderze. Także dekodery combo nie mają takiej możliwości. Odbiór z mux4 i z satelity odbywa się w innej technologii niż DAB+, w związku z tym powoływanie się na to jest nieuprawnione. Do odbioru Dab+ należy zakupić odpowiedni do tego odbiornik, zwykle wystarcza mu antena teleskopowa zamontowana na nim fabrycznie. Więcej możesz poczytać na tym forum: http://forum.emitel.pl/viewforum.php?f=1&sid=3d57d5df8fb0d682a298c4894d1cc31e
 Jestem tam dość aktywny.

Offline EP08_015

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4330
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 307
Odp: Sprzet do odbioru cyfrowego sygnalu dvb-t dab_plus.
« Odpowiedź #2 dnia: 10 Stycznia 2017, 18:05:59 »
Krzysiek w takim razie po co w zwyklym dekoderze dvbt jest lista radia? Jaki jest cel stosowania skoro ani cyfrowego ani innego nie wczytuje.
« Ostatnia zmiana: 10 Stycznia 2017, 18:08:38 wysłana przez EP08_015 »
Koniec tworczosci unoffowej i prywatnej.
http://chomikuj.pl/EP08-015

Offline Krzysiek626

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 5925
  • EXIT
    • Zobacz profil
    • Krzysiek626
  • Otrzymane polubienia: 443
Odp: Sprzet do odbioru cyfrowego sygnalu dvb-t dab_plus.
« Odpowiedź #3 dnia: 10 Stycznia 2017, 18:59:20 »
Lista radia w dekoderze jest: Aby taki mux4 mógł nadawać dodatkowe strumienie transmisji dźwiękowej, w tym przypadku są to rozgłośnie radiowe. Innymi słowy na jednej częstotliwości mux4 masz 8 kanałów telewizyjnych i kilkanaście radiowych. Wszystko jest mieszane w jednym multiplekserze. A że zakodowane, no cóż, takie życie. Radio w dekoderze DVB-T nie jest tym samym co DAB+, tu multiplekser miesza sygnały tylko polskiego radia (jednego nadawcy). Taki sygnał jest nadawany na częstotliwościach nie mieszczących się w rastrze odbiornika DVB-T, mimo że częstotliwości są w paśmie VHF (kanały 5-12).