Autor Wątek:  Jak przypisać wskaźnik do toru używając nowej składni?  (Przeczytany 5632 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline HTD

  • Wiadomości: 697
  • "Twoja stara mieszka w Boldach" xD
    • Zobacz profil
    • I like trains
  • Otrzymane polubienia: 30
Jak przypisać wskaźnik do toru używając nowej składni?
« dnia: 10 Grudnia 2016, 21:58:59 »
Mam sobie taki wskaźnik W4:
include ip/pkp/w4n.inc Pawianowo#01 -652.5 0.0 6949.3 -180.0 6.0 -3.8 0 0 end // tor_trasa_a_start_ai_100:event2
W komentarzu jest do jakiego toru i jakie zdarzenie chcę przypisać.
Problem w tym, że ten tor już ma przypisany event2. Jest ustawiony na "pawianowo_a_sem_info". Tymczasem chciałbym jeszcze dodać "Pawianowo#01_stopinfo".
Strzelam, że trzeba zrobić coś w ten deseń:
event tor_trasa_a_start_ai_100:event2 multiple 0 none Pawianowo#01_stopinfo pawianowo_a_sem_info endevent
...i usunąć "pawianowo_a_sem_info" z definicji toru. Czy to jest prawidłowe?

Coś nie chce tak działać. Oto inna definicja zdarzenia:
event tor_os_vel_44:event1 multiple 0 none Pawianowo#02_stopinfo endevent

Jadę i w logu dostaję:
EVENT ADDED TO QUEUE: tor_os_vel_44:event1 by eu07-216
EVENT LAUNCHED: tor_os_vel_44:event1 by eu07-216
Multiple passed
...ale rozkład nie idzie do przodu. W dodatku ten event poszedł dopiero jak przejechałem przez tor_os_vel_44. To powinno samo odpalić jak stoję na właściwym torze i mija godzina odjazdu, czy nie?
« Ostatnia zmiana: 10 Grudnia 2016, 22:29:08 wysłana przez HTD »

Offline MaciejM

  • Wiadomości: 4095
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1231
Odp: Jak przypisać wskaźnik do toru używając nowej składni?
« Odpowiedź #1 dnia: 10 Grudnia 2016, 22:34:45 »
Spróbuj po prostu przypisać _stopinfo w torze poprzedzającym lub następnym, bo o ile mi wiadomo skład i tak podjedzie "pod model wskaźnika" (a faktycznie podjeżdża pod lokalizację komórki tożsamą z lokalizacją co model).
PKP Intercity Zakład Centralny w Warszawie

14 lat z MaSzyną!

Offline HTD

  • Wiadomości: 697
  • "Twoja stara mieszka w Boldach" xD
    • Zobacz profil
    • I like trains
  • Otrzymane polubienia: 30
Odp: Jak przypisać wskaźnik do toru używając nowej składni?
« Odpowiedź #2 dnia: 10 Grudnia 2016, 23:16:25 »
Dzięki, rozwiązane. Tylko z toru dodaje się to do listy skanowania, jak próbuję to samo zrobić eventem to nie tryka.
Z drugiej strony dodawanie posterunków ruchu bez W4 prościej i szybciej działa z eventu, ale to pomija zupełnie metodę stopinfo.

Offline Stele

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 10133
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2610
Odp: Jak przypisać wskaźnik do toru używając nowej składni?
« Odpowiedź #3 dnia: 11 Grudnia 2016, 10:19:39 »
To są eventy skanowane. W multiple można łączyć tylko kolejkowane. Tu trzeba pokroić tor na mniejsze fragmenty i przypisywać po jednym zdarzeniu do odcinka trajektorii.
Mój kanał youtube

Offline HTD

  • Wiadomości: 697
  • "Twoja stara mieszka w Boldach" xD
    • Zobacz profil
    • I like trains
  • Otrzymane polubienia: 30
Odp: Jak przypisać wskaźnik do toru używając nowej składni?
« Odpowiedź #4 dnia: 11 Grudnia 2016, 10:44:04 »
Chyba nawet nie trzeba kroić, wrzuciłem to zdarzenie do dalszego toru i łapie tak samo jakby było w poprzednim. W sumie jak zrobiłem posterunek ruchu na evencie skanowanym to mi go odhacza trochę za szybko. W zasadzie po minięciu zwrotnicy za którą tor łączył się z torem zawierającym zdarzenie. Czyli jak wjechałem nierozgałęziony odcinek zawierający zdarzenie.

event t89:event1 putvalues 0.0 none -489 0 -2586 PassengerStopPoint:Kociary_podg 0 0 endevent

Tak to wygląda. Odpala jakieś 2 tory wcześniej. Nie przeszkadza to specjalnie w niczym, chociaż ciekawi mnie dlaczego tak się dzieje i czy da się jakoś zrobić, żeby to zdarzenie odpalało dokładnie w momencie wjechania na zadany tor.

Offline Stele

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 10133
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2610
Odp: Jak przypisać wskaźnik do toru używając nowej składni?
« Odpowiedź #5 dnia: 11 Grudnia 2016, 11:15:21 »
Gdy masz przelot, to W4 odhacza się z jakimś tam wyprzedzeniem, może nawet zależnym od prędkości. Jak to znalazłem kiedyś w kodzie, to aż się zdziwiłem po co Ra zrobił to tak skomplikowanie.
Mój kanał youtube

Offline pozdze

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 490
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 268
Odp: Jak przypisać wskaźnik do toru używając nowej składni?
« Odpowiedź #6 dnia: 13 Grudnia 2016, 21:49:44 »
Tu trzeba pokroić tor na mniejsze fragmenty i przypisywać po jednym zdarzeniu do odcinka trajektorii.

Ale tutaj uwaga: Pokrojenie toru w którym jest event odczytujacy semafor na mniej niz 50m moze skuktowac nie wyhamowaniem AI przed S1. Kilka dobrych dni sie z  tym gryzłem w Zdunskiej Woli w zeszłym roku, dopóki Krzysiek626 mnie nie naprowadził na własciwy trop :-) Lepiej w kirunku jazdy dawac 100m odczytu w4 i potem 100m odczytu semka. Nawet jak W4 stoi tuz przed semakiem to i tak wszystko bedzie dzialac jak nalezy.
Łukasz Jachimek

Offline Stele

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 10133
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2610
Odp: Jak przypisać wskaźnik do toru używając nowej składni?
« Odpowiedź #7 dnia: 13 Grudnia 2016, 21:56:31 »
A to efekt buga z zasłanianiem sygnałów przez W4 niestety. Gdyby exe nie było zbugowane, to nie miałoby to znaczenia.
Mój kanał youtube

Offline HTD

  • Wiadomości: 697
  • "Twoja stara mieszka w Boldach" xD
    • Zobacz profil
    • I like trains
  • Otrzymane polubienia: 30
Odp: Jak przypisać wskaźnik do toru używając nowej składni?
« Odpowiedź #8 dnia: 13 Grudnia 2016, 21:58:33 »
O! A czy może mieć to związek z tym wrednym bugiem w Drawinowie - tam W4 i semafor wyjazdowy stoją bardzo blisko. Rozkład jazdy jest wysyłany do semafora, ale lokomotywa raz go dostaje, a raz go nie dostaje. Zależy od jej położenia - metr w jedną czy drugą stronę i lipa. Nie czyta. W sumie wpadłem na taki śmieszny pomysł, żeby może skopiować ten kawałek toru z Drawinowa, skopiować semafor i W4, skopiować skład, postawić lokomotywę i generalnie przetestować samą tą sytuację. Teoretycznie powinna zadziałać sceneria z samym torem, składem, semaforem, W4 i bez niczego innego, nie?

Offline Stele

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 10133
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2610
Odp: Jak przypisać wskaźnik do toru używając nowej składni?
« Odpowiedź #9 dnia: 13 Grudnia 2016, 22:13:22 »
Powinna. W momencie otrzymywania rozkładu z semafora nie masz rozkładu, więc W4 chyba nie zasłania. Tu chodzi głównie o liczenie dystansu do semafora za W4, które jest skopane, ale z odczytem komend też jest. Opisywałem ci problemy Ra w Lisowie, gdzie nie łapało mu komendy odpięcia byka od składu przy zjeździe po zdefekowany skład, bo W4 zasłaniał.
Mój kanał youtube

Offline Mariusz1970

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 3926
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 279
Odp: Jak przypisać wskaźnik do toru używając nowej składni?
« Odpowiedź #10 dnia: 14 Grudnia 2016, 00:23:14 »
Tak w ogóle, to idea dzielenia toru w takich sytuacjach, mnie się nie podoba. Utrudnia życie i im więcej będzie dochodziło do sytuacji eventów skanowanych, tym trudność się zwiększać będzie. Niestety, ale moje długie rozmowy i negocjacje  z Ra nie przyniosły skutku. Wiem, że bardziej by to skomplikowało kod w exe, ale byłby to wysiłek 1-razowy, a tak trzeba się męczyć z dzieleniem torów o rzędy wielkości częściej.