Autor Wątek:  Tablice relacyjne dla EN57  (Przeczytany 5519 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline pozdze

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 490
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 266
Tablice relacyjne dla EN57
« dnia: 13 Grudnia 2016, 21:42:11 »
Próbowałem wkleić swoją relację w teksturę tablicy relacyjnej dla EN57 jaką stworzył Ra i jaka jest w folderze dynamic dla kibelka. Zawsze się to kończy białym polem w wyswietlaczu kibelka i brakiem bledu w pliku erroes.txt, dodatkowo moje tekstury tga sa o 100kb mniejsze od tych oryginalnych Ra. Ja robię je w gimpie. Robił już ktoś z was jakieś swoje te tekstury, macie jakieś doświadczenia z nimi? Ja kompletnie nie wiem o co może chodzić.
Łukasz Jachimek

Offline Stele

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 10133
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2609
Odp: Tablice relacyjne dla EN57
« Odpowiedź #1 dnia: 13 Grudnia 2016, 22:05:38 »
Są mniejsze? Ta tekstura na pewno musi mieć 24 bity, tak jak trajektorie. Jak to jest spełnione i nazwa jest ok, to nie wiem o co chodzi. W logu masz jej ładowanie? Obecne exeki jakby jej nie znalazły, to powinny zostawić wygaszoną.
Mój kanał youtube

Offline EP08_015

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4330
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 307
Odp: Tablice relacyjne dla EN57
« Odpowiedź #2 dnia: 15 Grudnia 2016, 17:53:36 »
Ja u siebie mam tylko teksture Sieradz. Innych nie bylo a te dobrze wyswietla.
Koniec tworczosci unoffowej i prywatnej.
http://chomikuj.pl/EP08-015

Offline adamst

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 354
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 75
Odp: Tablice relacyjne dla EN57
« Odpowiedź #3 dnia: 15 Grudnia 2016, 22:14:05 »
Może są zapisane z kompresję RLE? W ten sposób GIMP domyślnie zapisuje pliki tga. Nie wiem, czy Maszyna je łyka - Trainz np ich nie toleruje, musi być TGA nieskompresowane. Trzeba przy eksporcie z GIMPa odhaczyć pole kompresji.

Offline Stele

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 10133
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2609
Odp: Tablice relacyjne dla EN57
« Odpowiedź #4 dnia: 15 Grudnia 2016, 22:49:40 »
Maszyna łyka skompresowane bez problemu. Nawet ma funkcję sprawdzającą czy ma ona sens i dekompresującą w niektórych przypadkach podczas wczytywania.
Mój kanał youtube

Offline pozdze

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 490
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 266
Odp: Tablice relacyjne dla EN57
« Odpowiedź #5 dnia: 21 Grudnia 2016, 18:08:37 »
Po konsultacjach doszedłem co i jak. Tekstury miały kanał alfa, który trzeba usunąć. Po usunięciu wyswietlały się jednak jakby były odbite w pionie. Pomogło dopiero zapisywanie ich w programi XnView a nie w GIMP.  Na załaczniku tex po usunieciu kanału alfa w Gimp.
Łukasz Jachimek

Offline RoboBatman

  • Wiadomości: 1634
    • Zobacz profil
    • Wykaz Taboru Kolejowego na Tekstury
  • Otrzymane polubienia: 546
Odp: Tablice relacyjne dla EN57
« Odpowiedź #6 dnia: 21 Grudnia 2016, 18:12:07 »
Co do tablic relacyjnych-kolega @Pitoras z forum www.strefa-omsi.pl (http://strefa-omsi.pl/Watek-Symulator-tablic-R-G-beta--17296) stworzył taki symulator tablic relacyjnych. Myślę, że ten gotowiec byłby po uzyskaniu zgody na użycie-o wiele lepsze niż to co mamy obecnie.

Offline matek123

  • Moderator
  • Wiadomości: 6056
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2043
Odp: Tablice relacyjne dla EN57
« Odpowiedź #7 dnia: 21 Grudnia 2016, 18:20:44 »
Już kiedyś były próby wstawiania tekstur bez rozmycia (widać każdego LEDa) efekt był mizerny, bo migotało jak nie wiem co.
Poszukuję zdjęć na tekstury pociągów sieciowych. Szczególnie platform z pomostami.

Offline jakubg1

  • Wydział Repozytorium
  • Wiadomości: 1492
  • MaSzyna ma szynę, szyna ma MaSzynę - na kołach.
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1118
Odp: Tablice relacyjne dla EN57
« Odpowiedź #8 dnia: 21 Grudnia 2016, 19:00:24 »
Co do tablic relacyjnych-kolega @Pitoras z forum www.strefa-omsi.pl (http://strefa-omsi.pl/Watek-Symulator-tablic-R-G-beta--17296) stworzył taki symulator tablic relacyjnych. Myślę, że ten gotowiec byłby po uzyskaniu zgody na użycie-o wiele lepsze niż to co mamy obecnie.
Stworzyłem już taki podobny programik. Instrukcja:
Witam. To jest temat częściowo kolejowy, jak administracja uzna że zły to proszę o przeniesienie.
Zrobiłem taki mini symulatorek tablicy LED w środku np. autobusu, metra czy pociągu.
Jest to prawie klon symulatora TabSim, który został porzucony. Zostały już dodane funkcje nieistniejące nigdy (chociaż zapowiedziane) w w/w programie.

Obecnie program posiada kilka trybów:
1. numer linii ze stacją docelową,
2. cały przebieg trasy,
3. godzinę, dzień tygodnia i datę,
4. imieniny (w budowie),
5. tablica "następny przystanek",
6. tablica "przystanek".

Program posiada fiuczery takie jak:
- łatwa edycja tras,
- dopasowywanie górnego i dolnego rzędu do nazwy trasy,
- dowolną zmianę koloru tablicy (póki co 1 kolor na całą tablicę).

Kilka słów o klawiszologii:
Aby zmienić trasę, trzeba nacisnąć L, a następnie podać nazwę pliku znajdującą się bezpośrednio w katalogu, bez rozszerzenia i nacisnąć Enter.
Przystanki zmienia się strzałkami góra/dół.

Kilka słów o tworzeniu tras:
M1
Pruszcz
Gdański
255
128
0
9
Gdynia Wzg. św. Maksymiliana
Sopot
Sopot Wyścigi
Gdańsk Oliwa
Gdańsk Wrzeszcz
Gdańsk Główny
Gdańsk Orunia
Gdańsk Lipce
Pruszcz Gdański
Oto przykładowa trasa.
Nazwa pliku może być dowolna, jednak zaleca się jakoś go sensownie nazwać, gdyż później łatwo "zgadnąć" nazwę pliku do wyboru trasy.
M1 - nazwa trasy (tutaj pierwsza linia fikcyjnego trójmiejskiego metra ;D)
Pruszcz - górny napis dotyczący stacji końcowej,
Gdański - dolny napis dotyczący stacji końcowej,
255, 128 i 0 - kolory odpowiednio RGB tablicy, zero można pominąć (pamiętać proszę o wstawieniu spacji). W przypadku wprowadzenia większej liczby niż 255 wyjdą dziwne kolory, a gdy przekroczymy tę liczbę przy kolorze niebieskim, tablica po prostu nie będzie działać,
9 - liczba przystanków (parametr wykorzystuje obecnie tyko częściowy potencjał swojej mocy do wprowadzenia kierunków)
Następne linijki to nazwy przystanków (stacji). Obecnie nie ma rozróżniania ale zrobię tak aby można było rozróżnić stacje i przystanki. Może być opcjonalnie stacja początkowa, reszta MUSI BYĆ.

Co jest póki co do zrobienia (wg priorytetu):
- imieniny,
- rozróżnianie przystanków i stacji,
- kierunki,
- zapowiedzi (coś w stylu np. metra "Stacja Kabaty uwaga stacja końcowa"). Do tego potrzebuję jakichś sensownych głosów ale to nie ma pośpiechu póki co nie poszukuję głosów. Niestety, będzie trzeba nagrywać do każdej linii. Dlatego mogą być dźwięki z syntezatora mowy.

Download poniżej. W załączniku znajdują się 2 przykładowe trasy, sam program oraz plik z imieninami. Miło by było, gdyby ktoś uzupełnił plik. Imieniny uzupełnia się tak:
Cytuj
Należy pamiętać o kilku podstawowych zasadach:
1. W notatniku wyłączamy zawijanie wierszy i włączamy pasek stanu.
2. Uzupełniamy wiersze wg wzoru ((miesiąc-1)*31)+dzień, czyli 1 linijka to 1 stycznia, 2 to 2 stycznia [...], 31 to 31 stycznia, 32 to 1 lutego [...], 59 to 28 lutego, 60 to 29 lutego, ale LINIJKI 61 I 62 POZOSTAWIAMY PUSTE, gdyż nie ma 30 ani 31 lutego. Linijki o numerach 61 (30 lutego), 62 (31 lutego), 124 (31 kwietnia), 186 (31 czerwca), 279 (31 września) i 341 (31 listopada) POWINNY POZOSTAĆ PUSTE. PROSZĘ POD ŻADNYM POZOREM NIE USUWAĆ SPACJI W NIEUZUPEŁNIONYCH LINIJKACH!!!
3. Zanim zapełnimy linijkę, proszę usunąć znajdującą się tam spację.

Changelog:
Wersja 0190/R0:
- Pierwsza wersja.
Wersja 0210/R1:
- Dodano możliwość pokolorowania tablicy.
Wersja 0240/R2:
- Naprawiono błąd - "niedziela" nie była pokazywana.

Komentarze, znalezione błędy i sugestie będą mile widziane :)

Sam wyświetlacz był wzorowany na wyświetlaczach w autobusach ZTM Gdańsk obsługujących linie 200, 205, 207 i czasem 232.

PROSZĘ KONIECZNIE POBRAĆ CZCIONKI PONIŻEJ!
Jakby co masz zgodę.
10 lat na forum MaSzyny!