Autor Wątek:  Z cyklu pytania żółtodzioba: "MaSzyna i DOSBox?  (Przeczytany 4921 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Online Cookie

  • Wiadomości: 273
  • Dzień dobry, jak leci?
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 121
Z cyklu pytania żółtodzioba: "MaSzyna i DOSBox?
« dnia: 04 Grudnia 2016, 00:39:16 »
Witam serdecznie Oto kolejne pytanie z cyklu: "Pytania żółtodzioba" oraz: "Pytania debilistyczne". Czyli czy da radę uruchomić MaSzynę na DosBoxie? Pewno większość z was wykonała tzw. "Facepalm" ale pytanie jak dla mnie poważne. Choć najprawdopodobniej jest to niemożliwe to jednak symulator korzysta z "konsolki" więc może jak by poszmerac to by się udało...
Ta piękna stalowa MaSzyna... Która wozi mnie na wakacje...

Offline matek123

  • Moderator
  • Wiadomości: 6093
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2069
Odp: Z cyklu pytania żółtodzioba: "MaSzyna i DOSBox?
« Odpowiedź #1 dnia: 04 Grudnia 2016, 10:18:45 »
Maszyna jest napisana pod windows, więc ciężko, żeby chodziła w środowisku DOS. Jeżeli chcesz się bawić, to możesz z wiersza polecenia wybrać scenerię, skład i ją uruchomić. :)
Poszukuję zdjęć na tekstury pociągów sieciowych. Szczególnie platform z pomostami.

Offline joey

  • Deweloper
  • Wiadomości: 422
  • the Invisible Man
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 209
Odp: Z cyklu pytania żółtodzioba: "MaSzyna i DOSBox?
« Odpowiedź #2 dnia: 04 Grudnia 2016, 13:25:54 »
Bezposrednio z dosowej konsoli nie odpalisz. Windowsowe programy dzialaja tak, ze odpalone pod DOSem wyswietlaja komunikat o koniecznosci uruchomienia spod Windowsa. Okno lini komend != DOS.
DOSBox emuluje zbyt wolna maszyne dla potrzeb symulatora. Ale mozesz probowac instalowac Windows 95 (tak, da sie) na wersji DOSBoksa z emulacja karty 3dfx i probowac ze starszymi wersjami symulatora, sprzed 2004 roku. Tylko po co, skoro mozna kazda wersje uruchomic bezposrednio pod obecnymi Windowsami lub przez wine pod systemami *nix.
« Ostatnia zmiana: 04 Grudnia 2016, 13:29:12 wysłana przez joey »

Online Cookie

  • Wiadomości: 273
  • Dzień dobry, jak leci?
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 121
Odp: Z cyklu pytania żółtodzioba: "MaSzyna i DOSBox?
« Odpowiedź #3 dnia: 04 Grudnia 2016, 15:14:57 »
Dla tzw. "Funu"
Ta piękna stalowa MaSzyna... Która wozi mnie na wakacje...