Autor Wątek:  Traxx - problem z odpięciem wagonów  (Przeczytany 3267 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline HTD

  • Wiadomości: 697
  • "Twoja stara mieszka w Boldach" xD
    • Zobacz profil
    • I like trains
  • Otrzymane polubienia: 30
Traxx - problem z odpięciem wagonów
« dnia: 24 Listopada 2016, 19:07:48 »
Postanowiłem zaszaleć i podpiąłem sobie Traxx-a na Drawinowie (misja nocna). Dojechałem bez problemu do Włodowic, a tam 2 niespodzianki.

Raz - zahamowałem, przestawiłem kran w odcięcie, odluźniłem, dałem wstecz, i próbuję dodać "gazu". Nic się nie dzieje. Lokomotywa nie reaguje na nastawnik. Wszystko włączone, żadne nadprogramowe kontrolki nie świecą, po prostu nie jedzie i już.

Wyłączyłem wszystko, opuściłem patyki, uruchomiłem jeszcze raz. Nic, nadal nie da się uruchomić silników. W końcu zacząłem wciskać klawisze dolnego rzędu "na pałę" i jak wcisnąłem "<" (tak, z shiftem) usłyszałem klik i nagle nastawnik zaczął działać. WTF? Czyżby nowy tajny klawisz? Co to robi, po co jest i dlaczego się samo włączyło / wyłączyło?

Co z tego, jak powtórzyłem procedurę dociskania i niestety zero efektu. Wygląda jakby skład się nagle odhamowywał podczas dociskania pomimo ustawienia kranu w odcięcie. Powtarzałem to kilka razy, ale ewidentnie nie da się docisnąć.
Nie dałem rady odpiąć składu i zakończyłem zabawę.

Z Traxxem jest jeszcze jeden problem - nie mam pojęcia gdzie mam patrzeć jak włączam światła. Nie znalazłem żadnej gałki ani wajchy do tego, a przełączanie jest na Shift-U. Jedyny sposób na zapalenie tych świateł co trzeba to przełączenie na widok od zewnątrz. To już lepiej gdyby były włączane tak jak w starych siódemkach.

Offline Stele

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 10133
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2610
Odp: Traxx - problem z odpięciem wagonów
« Odpowiedź #1 dnia: 24 Listopada 2016, 20:18:03 »
http://eu07.pl/forum/index.php?issue=259.0

Rozejrzyj się lepiej po kabinie. Nie wszystkie przełączniki są na pulpicie. Programator świateł to spory pakieciak z jeszcze większym opisem na wyklejce panelu.
Mój kanał youtube

Offline hanys

  • Deweloper
  • Wiadomości: 2475
    • Zobacz profil
    • Trainz Download Center
  • Otrzymane polubienia: 1091
Odp: Traxx - problem z odpięciem wagonów
« Odpowiedź #2 dnia: 24 Listopada 2016, 20:23:27 »
Co z tego, jak powtórzyłem procedurę dociskania i niestety zero efektu. Wygląda jakby skład się nagle odhamowywał podczas dociskania pomimo ustawienia kranu w odcięcie. Powtarzałem to kilka razy, ale ewidentnie nie da się docisnąć.
Nie dałem rady odpiąć składu i zakończyłem zabawę.

Traxx luzuje dopiero po przesunięciu nastawniku jazdy i zadanie mocy. Co do tego problemu z samym nastawnikiem i jego zawieszaniem. Niestety zgłaszałem ten problem, gdy robiłem scenariusz, ale niestety ten bug nie pojawiał się u innych, więc temat tego problemu wyparował. Ale próbująć kilka razy pobawić się nastawnikiem i załapie.

Offline HTD

  • Wiadomości: 697
  • "Twoja stara mieszka w Boldach" xD
    • Zobacz profil
    • I like trains
  • Otrzymane polubienia: 30
Odp: Traxx - problem z odpięciem wagonów
« Odpowiedź #3 dnia: 24 Listopada 2016, 20:32:16 »
Przełącznik od świateł znalazłem. Wiem o co chodzi z blokowaniem ruszania. Niestety to nie rozwiązuje problemu odpinania składu.

Co dziwne, jak próbuję zaciągnąć hamulec pomocniczy jest jakieś stuknięcie / szarpnięcie, jakby silnik wyłączał się nagle PRZED zadziałaniem hamulca, a nie jak hamulec zaczyna już trzymać.

  Dodano: 24 Listopada 2016, 20:44:22
Dokładnie problem w tym, że przy próbie użycia hamulca pomocniczego natychmiast wyłącza się silnik i lokomotywa odbija od wagonów zanim hamulec łapie.

Jedyny sposób jaki znalazłem żeby to obejść to użycie hamulca bezpieczeństwa, tylko on zahamowuje lokomotywę, kiedy jest dociśnięta. Serio tak się to robi w Traxx-ie czy jest jakiś normalniejszy sposób?
« Ostatnia zmiana: 24 Listopada 2016, 20:44:22 wysłana przez HTD »

Offline Stele

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 10133
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2610
Odp: Traxx - problem z odpięciem wagonów
« Odpowiedź #4 dnia: 24 Listopada 2016, 20:55:34 »
Traxx to ma specjalny program dociskania do składu. Komputer robi to za nas. :P
Przez ułomności symulacji, na pomocniczym masz hamowanie ED na sztywno. Używaj ręcznego/sprężynowego do przytrzymania dociśniętego składu. Tak było testowane i działało.
Mój kanał youtube

Offline HTD

  • Wiadomości: 697
  • "Twoja stara mieszka w Boldach" xD
    • Zobacz profil
    • I like trains
  • Otrzymane polubienia: 30
Odp: Traxx - problem z odpięciem wagonów
« Odpowiedź #5 dnia: 24 Listopada 2016, 20:56:43 »
Jak załączyć ręczny? OK, mam, Ctrl+Num1 ;)
Działa, tylko widać tylko pod F2. No dobra, to można tego Traxx-a dawać na Drawinowo teraz zamiast tych piątek dwóch ;)
« Ostatnia zmiana: 24 Listopada 2016, 21:15:52 wysłana przez HTD »

Offline Stele

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 10133
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2610
Odp: Traxx - problem z odpięciem wagonów
« Odpowiedź #6 dnia: 24 Listopada 2016, 21:44:28 »
Na ekranie masz pole tekstowe z komunikatem o zakręconym ręcznym. Dzieli je z kilkoma innymi komunikatami, ale powinien być dość wysoko w kolejce.
Mój kanał youtube

Offline Niebugoclaw

  • Wiadomości: 1222
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 10
Odp: Traxx - problem z odpięciem wagonów
« Odpowiedź #7 dnia: 27 Listopada 2016, 23:12:45 »
Raz - zahamowałem, przestawiłem kran w odcięcie
Nie musisz ustawiać kranu w odcięcie przy dociskaniu i urywaniu loka od składu.