Autor Wątek:  SN61  (Przeczytany 31779 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline HTD

  • Wiadomości: 697
  • "Twoja stara mieszka w Boldach" xD
    • Zobacz profil
    • I like trains
  • Otrzymane polubienia: 30
SN61
« dnia: 22 Listopada 2016, 18:51:28 »
Odgrzewam kotleta, bo jazda tym zabytkiem, zwłaszcza po Całkowie to niezła zabawa. Są 2 problemy z tym pojazdem, a nawet 3. Po pierwsze - w jednej z kabin jest coś nie tak z teksturami. No niby pasują, ale kabina wygląda ohydnie, tekstura haslera ma pixle jak woły. W obydwu nie działa podświetlenie przyrządów, a w misji z wyjazdem o 5:55 by się przydało. Trzeci to nie błąd czy niedoróbka, tylko moja nieumiejętność obsługi: jak mam zwolnić tym cudem do 20km/h (typowe w okolicach Boldów) to mi gaśnie. Jakaś porada co by zrobić co by nie gasła? Omijać pierwsze 3 pozycje nastawnika? No że na pierwszej gaśnie to normalne. Na drugiej się startuje, to niby nie powinna. Nie wiem co trzecia robi, ale dopiero od 4 da się jechać normalnie.

Swojego czasu było w testach dodatków podświetlenie przyrządów (do tego i Gagarina) ale cóż, nigdy mi to nie zadziałało. Czy ktoś to ma może w wersji działającej i jest jakaś szansa, żeby to oficjalnie wyszło?

Offline ET22_RULZ

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 592
  • User #13
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 24
Odp: SN61
« Odpowiedź #1 dnia: 22 Listopada 2016, 19:15:02 »
Pozycje nastawnika SN61 są następujące:
O - zatrzymanie silnika
S - bieg jałowy
C - pozycja rozruchowa silnika, wzmożona praca urządzeń pomocniczych
A - rozruch wagonu ze zredukowaną siłą pociągową, 60% napełniania
1, 2, 3, 4, 5 - odpowiednio 12-20%, 40%, 60%, 80%, 100% napełniania

Wnioski z powyższego opisu można wyciągnąć samemu. Nad resztą niuansów bym się nie rozczulał, gdyż względem prawdziwego SN61 w MaSzynie wszystko jest dość mocno uproszczone.
"Nudzą Jacka takie sprawy, ciągła praca, brak zabawy"
Pozdrawiam,
Bartosz "ET22_RULZ" Wojciechowski

Offline Stele

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 10133
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2609
Odp: SN61
« Odpowiedź #2 dnia: 22 Listopada 2016, 19:17:32 »
Gagarin i Ganz były od @EP08_015 i miały błędy, których autor nie miał ochoty poprawiać. Każdy może wygrzebać z testu i poprawić.
Na pierwszej i drugiej pozycji masz pełne sprzęgło. Pracujemy nad poprawkami do niego, wraz z poprawkami do diesli w exe, bo jak się yB wyraził "cud, że to jeździ".
Mój kanał youtube

Offline firleju

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1588
  • bawię się (w) exe...
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 121
Odp: SN61
« Odpowiedź #3 dnia: 22 Listopada 2016, 19:35:50 »
Ale wy się potem bawicie w przerzucenie tego do c++.
Skrypty do Blendera dostępne tutaj
W miarę aktualne wiki EXE wiki.eu07.es

Offline Stele

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 10133
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2609
Odp: SN61
« Odpowiedź #4 dnia: 22 Listopada 2016, 19:41:46 »
Dlatego kiśnie i czeka na movera w cpp. ;)
Mój kanał youtube

Offline Krzysiek626

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 5925
  • EXIT
    • Zobacz profil
    • Krzysiek626
  • Otrzymane polubienia: 443
Odp: SN61
« Odpowiedź #5 dnia: 22 Listopada 2016, 20:33:35 »
Cytuj
Trzeci to nie błąd czy niedoróbka, tylko moja nieumiejętność obsługi: jak mam zwolnić tym cudem do 20km/h (typowe w okolicach Boldów) to mi gaśnie. Jakaś porada co by zrobić co by nie gasła? Omijać pierwsze 3 pozycje nastawnika?
Miałem to samo. Aby pozbyć się problemów, zacząłem jeździć w debugmode, o tyle łatwiej, że na ekranie monitora masz opisaną pozycję nastawnika i ciśnienie w cylindrach. Animacja nastawnika niestety nie daje prawdziwego poczucia pozycji wajchy, stąd trudność trafienia nią na właściwe miejsce przy powrocie do hamowania. Ta pożądana pozycja, to 3 2. Podobnie jest z hamulcami. Po jazdach w debugmode, można nabrać pewnej ręki i bez problemu wrócić na tryb zwykły.
« Ostatnia zmiana: 23 Listopada 2016, 02:24:08 wysłana przez macius5991 »

Online matek123

  • Moderator
  • Wiadomości: 6056
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2043
Odp: SN61
« Odpowiedź #6 dnia: 22 Listopada 2016, 22:01:55 »
Do hamowania trzeba zejść na pozycję 2, a na 3 nie można za długo jeździć, bo spali się sprzęgło i zdechnie nam Ganz.
Poszukuję zdjęć na tekstury pociągów sieciowych. Szczególnie platform z pomostami.

Offline Krzysiek626

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 5925
  • EXIT
    • Zobacz profil
    • Krzysiek626
  • Otrzymane polubienia: 443
Odp: SN61
« Odpowiedź #7 dnia: 22 Listopada 2016, 23:19:29 »
@matek123, poprawiłem, wkradła się literówka.
Cytuj
Też miałem ten problem z gaśnięciem Sn61. Szczególnie przy ukrotnieniu i prowadzeniu ciężkich składów.
Co Ty chrzanisz? Sn61 nie jest (nie był) do prowadzenia ciężkich składów.

Offline Anrej

  • Wiadomości: 825
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 16
Odp: SN61
« Odpowiedź #8 dnia: 23 Listopada 2016, 23:06:10 »
Sceneria ta to jest wielki niewypał. Uruchamiamy scenerię i jesteśmy, zmuszeni do wachlowania myszką. Bo komuś nie chciało się prawidłowo ustawić kamerę. Opis ruszenia i jazda.
4. Po udanym rozruchu można przesunąć nastawnik na następną pozycję (biegu jałowego) i poczekać na naładowanie powietrzem zbiornika głównego.
Nic podobnego, trzeba kliknąć Shift+X i Shift+C, inaczej zbiornik główny nigdy się nie naładuje.
Ciekawe że SN61 uruchomi się, bez klikania Shift+J, ale oświetlenia nie będzie. Sceneria na pewno wymaga ćwiczeni, ale autor uszczęśliwił nas manewrami.

Offline HTD

  • Wiadomości: 697
  • "Twoja stara mieszka w Boldach" xD
    • Zobacz profil
    • I like trains
  • Otrzymane polubienia: 30
Odp: SN61
« Odpowiedź #9 dnia: 24 Listopada 2016, 01:31:03 »
To jedna z najlepszych scenerii jak dla mnie, uwielbiam Całkowo, można na nim szaleć wszystkimi spalinówkami. To właśnie na niej nauczyłem się jeździć stonką i ogólnie polubiłem stare stonki. Chociaż nocną misję wolę jechać na 6DG, bo starsze są za słabe. Swoją drogą ciekawi mnie jakim cudem stara stonka (ta z garbem) daje radę ciągnąć 2 bohuny 90km/h na trasie na której często jeżdżę na żywo (Czersk-Gdynia). Normalnie GPS-em sprawdzałem i wyszło, że do 90 się buja nie wiem jakim cudem. No niby to jest jej maksymalna, ale w MaSzynie tak rozbujać SP42 jest trudno. Czyżby maszynowe były słabsze, czy ta w Regio jest jakaś "wzmocniona"?

Wracając do SN61 - tak, już to rozkminiłem, mam taką zasadę teraz - na półsprzęgle patrzę aż strzałka pierwszego zegara od lewej zatrzyma się na zero, czekam jakieś 2s, potem daję parę pozycji do przodu. Tak ze 2 albo 3 jak chcę się do 40 rozbujać. Potem zjeżdżam gazem do pozycji, w której wajcha jest mniej więcej równolegle do krawędzi blatu. To pozycja neutralna, nie przyśpieszam, nie zwalniam. Jak chcę zahamować, od tej pozycji neutralnej daję dokładnie 2 pozycje w dół - to jest luz. Nie gaśnie, chyba że z półsprzęgła zjadę za szybko.

Bardzo, BARDZO, bardzo by się przydało wyświetlanie pozycji nastawnika i kranu hamulca STALE na ekranie. Gdzieś tam przykładowo w prawym dolnym rogu. Bez żadnych innych napisów. Powiedzmy: "K: N   N: 0   B: 0    H: 0" - kierunek: neutralny, nastawnik na pozycji 0, bocznikowanie na pozycji 0, hamulec na pozycji jazda, "K: D   N: 2   B: 0   H: 2" - kierunek do przodu, nastawnik na pozycji 2, bocznikowanie na 0, hamulec jak na "Num5", czyli bodajże hamowanie służbowe. Co do hamowania: "-" odcięcie, "-1" fala, "0" - jazda, "1" - hamowanie jak z "Num2", "2" - hamowanie jak z "Num5", "3" - pełne hamowanie, "4" - hamowanie awaryjne. I wartości pośrednie, co by można klawiaturą jakoś tym kranem sterować płynnie bez gapienia się na sam kran, bo trzeba patrzeć na szlak a nie na kran podczas jazdy.

A już bajka by była jakby jakiś taki miniaturowy rysunek / ikonka się wyświetlała z położeniem kranu.

Tak, próbowałem włączać debug mode, ale mi się strasznie wzrok gubi na tym maczku napisów. W końcu i tak patrzę na wajchę od nastawnika, a co do kranu to pstrykam "Num5" i "Num2" na zmianę na wyczucie. Inna sprawa, że w innych lokach to muszę oszukiwać, jak jest duży nastawnik, ponad 40 pozycji to używam shifta żeby przełączać od razu obwody pomiędzy szeregowym a równoległym. Inaczej znów musiałbym patrzeć na nastawnik a nie na szlak. W prawdziwej powiedzmy siódemce to pewnie jakoś czuć jak się wjedzie na bezoporową, a nawet jak nie, to i tak lepsze wyczucie jest na "kierownicy" niż klawiszami.

Jeszcze co do tego scenariusza - wszędzie powinna być taka komunikacja z dyżurnym, bosz jak mnie wpienia jak mi wjazd w ostatniej sekundzie podają. Gdyby tak można jak S5 przed wjazdowym widzę szczeknąć "Dostanę wjazd?" Mogłaby być nawet odpowiedź "nie" to bym wiedział, że mam stać, a nie że jak się prawie zatrzymam to dostanę.

Offline Anrej

  • Wiadomości: 825
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 16
Odp: SN61
« Odpowiedź #10 dnia: 24 Listopada 2016, 03:28:34 »
Niestety od lewej są dwa zegary, nie wiadomo na który patrzysz. Próbowałem nigdzie do zera nie zeszło. Jak ruszy daję następną pozycję. Nie ma czegoś takiego jak pozycja neutralna nastawnika. Jestem na pozycji 2. bieg jałowy. Daję pozycję 3. ruszenie. Następnie następne pozycje w zależności do jakiej prędkości mam rozpędzić. Jak uzyskam prędkości, zjeżdżam nastawnikiem na odpowiednią pozycję. Wszystko dobrze jak jest równy teren. A jak nagle spalinowóz zaczął się, staczać do tyłu. Od razu hamulec. Uruchomiłem, ruszyłem podobnie z hamulca, jak samochodem pod górę. Dobra by była informacja o położeniu nastawnika, ale to jest pobożne życzenie. Trzeba to pamiętać.
Tu nie chodzi o komunikację z dyżurnym. Tylko chce przerwać "zabawę" i zacząć od nowa. To muszę zacząć od początku. Sceneria ta wymaga dobrej znajomości szlaku.   

Offline Krzysiek626

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 5925
  • EXIT
    • Zobacz profil
    • Krzysiek626
  • Otrzymane polubienia: 443
Odp: SN61
« Odpowiedź #11 dnia: 24 Listopada 2016, 08:52:47 »
@HTD, cały problem w tym, że operując elementami sterowania nie powinniśmy zbytnio ich szukać wzrokiem. Trochę tak jak z jazdą samochodem, nie patrzymy gdzie włącznik kierunkowskazu, gdzie gaz i hamulec. Nasze ciało jest w stanie zapamiętać rozmieszczenie tych elementów i posługiwanie się nimi według potrzeb na dany moment. Tego można nauczyć się jedynie praktykując. W załączniku pozycja po uruchomieniu scenerii, którą ustawiał @Pedrosiasty. Kliknięcie prawym przyciskiem sprowadza nas na właściwy fotel ( o jakich manipulacjach myszką mówimy?). Swoją wizję takiego ustawienia we wszystkich lokach uzasadnił. Oczywiście można się z tym zgodzić lub nie, w tym drugim przypadku polecam ustawić sobie według własnych potrzeb. Inna sprawa @Anrej, trzeba było protestować wtedy, kiedy wychodziła paczka z nowymi pozycjami mechanika. Pretensje teraz, to nic nie warte wynurzenia. Krytykowanie scenerii nie należy do tematu tego wątku. Tym bardziej, że pozycja mechanika nie ma nic wspólnego z samą scenerią. Uruchamianie baterii w SN61 nie działa, bo nikt nigdy tego nie modyfikował od czasu kiedy ten pojazd mamy w maszynie. Te co mają uruchamianie baterii, zostały zmodyfikowane wiele lat później. To samo dotyczy oświetlenia o czym @Anrej doskonale wiesz.
Wracając do sterowania Ganzem, wydaje mi się, że problemem jest niezrozumienie działania skrzyni biegów i sprzęgła tego pojazdu. Stąd też niejednoznaczne nazwy pozycji nastawnika jazdy, kierunku, także problemy z hamowaniem.
« Ostatnia zmiana: 24 Listopada 2016, 08:54:38 wysłana przez Krzysiek626 »

Offline Smok E_ustachy

  • Wiadomości: 262
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 29
Odp: SN61
« Odpowiedź #12 dnia: 24 Listopada 2016, 12:57:23 »
Problem jest pokazany tutaj: https://youtu.be/4b4WIAJSMZo?t=1h56m2s  Dapóki nie zdejmiesz gazu jedzie, potem gaśnie.
Natomiast na komputerze nie ma wajchy tylko są klawisze i liczenie położeń jest nużące. Polecam przestawianie na zero i zanim zdąży zgasnąć o dwa do przodu.

2. HTD korzystasz z klawiszy / i *?
« Ostatnia zmiana: 24 Listopada 2016, 13:21:31 wysłana przez Smok E_ustachy »

Online jakubg1

  • Wydział Repozytorium
  • Wiadomości: 1492
  • MaSzyna ma szynę, szyna ma MaSzynę - na kołach.
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1118
Odp: SN61
« Odpowiedź #13 dnia: 24 Listopada 2016, 14:58:04 »
Nic podobnego, trzeba kliknąć Shift+X i Shift+C, inaczej zbiornik główny nigdy się nie naładuje.
Wystarczy Shift+C.

2. HTD korzystasz z klawiszy / i *?
Nic to nie daje. Wajcha bocznika zrobiona jest dlatego, że inaczej nie dałoby się zrobić biegów. Podobna sytuacja jest na lokach z bocznikiem wbudowanym w nastawnik (wyjątki stanowią EZT). Тен боцзник то так направд бд масзыны. В рзецзывистоци ние ма по просту одповиендией двиегни. !!! klawiszy россиklawiatura mi szwankuje nie usuwać zaraz poprawie
Ten bocznik to tak naprawdę błąd maszyny. W rzeczywistości nie da się obracać bocznikiem z wyżej wymienionego powodu.
« Ostatnia zmiana: 24 Listopada 2016, 15:04:07 wysłana przez jakubg1 »
10 lat na forum MaSzyny!

Offline Smok E_ustachy

  • Wiadomości: 262
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 29
Odp: SN61
« Odpowiedź #14 dnia: 24 Listopada 2016, 15:08:31 »
1. Jednak Shift-X jest konieczny, żeby było światło. Na SN 61. Z tego co widzę to raczej Shift-C nie działa.

2. SP 42: Jednak / pomaga. Bez niego można jechać ok 60 km/h
Tu jest film testowy:

&feature=youtu.be
(za 20 minut powinien być)
W pewnym momencie wcisnąłem / i rozbujała się do 90 km/h

« Ostatnia zmiana: 24 Listopada 2016, 15:14:20 wysłana przez Smok E_ustachy »

Online jakubg1

  • Wydział Repozytorium
  • Wiadomości: 1492
  • MaSzyna ma szynę, szyna ma MaSzynę - na kołach.
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1118
Odp: SN61
« Odpowiedź #15 dnia: 24 Listopada 2016, 15:09:45 »
Shift+C włącza sprężarkę. W SN61 przetwornicy nie ma. Po za tym chodziło mi o naładowanie ZG, a nie światło.
10 lat na forum MaSzyny!

Offline Smok E_ustachy

  • Wiadomości: 262
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 29
Odp: SN61
« Odpowiedź #16 dnia: 24 Listopada 2016, 15:39:14 »
1. Uruchomienie silnika.
2. Wciskam Shift -C. Widać, że z hamulcem nic się nie dzieje.
3. Dopiero w momencie wciśnięcia SHift-x (zapala się światło- 2:30) zaczyna luzować itp.

Offline HTD

  • Wiadomości: 697
  • "Twoja stara mieszka w Boldach" xD
    • Zobacz profil
    • I like trains
  • Otrzymane polubienia: 30
Odp: SN61
« Odpowiedź #17 dnia: 24 Listopada 2016, 15:40:18 »
@Krzysiek626 Ogarniam SN61 na TD, ćwiczę ruszanie i hamowanie bez gaszenia silnika. Jeszcze trochę poćwiczę i dam radę przejechać Całkowo z rozkładem ;) Piszesz, że potrzebne jest wyczucie - zgadzam się. Tylko że bez pulpitu to ciężko to wyczuć. Przydałyby się modyfikacje do exe z podglądem a'la HUD, będzie się kompilować pod VS to może sam spróbuję nawet dorobić. W sumie podobne rozwiązanie jest w MSTS - jest opcjonalny HUD z podglądem podstawowych nastaw. A może Pythonem się da?

Innym sposobem na rozwiązanie problemu ze sterowaniem klawiaturą byłoby blokowanie się nastawnika na niektórych pozycjach. Czyli wciskasz klawisz, nastawnik "jedzie" do zmiany obwodów, na chwilę się zatrzymuje, i jak nie puścisz klawisza jedzie dalej. Zauważyłem, że przytrzymanie klawisza "+" lub "-" w SN61 powoduje przeskoczenie w dolną lub górną skrajną pozycję. W EU07 powoduje przechodzenie przez pozycje pośrednie i charakterystyczne terkotanie. W EZT też przeskakuje od razu w skrajne położenia. A może to się da ustawiać w jakiś plikach jak ma przeskakiwać? Gdyby się dało zrobić, że na drugiej (licząc od zera) się zatrzymuje, problem gaśnięcia silnika by zniknął zupełnie. On mi gasł tylko wtedy, jak zjechałem na trzecią pozycję zamiast drugą.

Offline Krzysiek626

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 5925
  • EXIT
    • Zobacz profil
    • Krzysiek626
  • Otrzymane polubienia: 443
Odp: SN61
« Odpowiedź #18 dnia: 24 Listopada 2016, 15:50:13 »
Na 3 pozycji sprzęgło jest nierozłączone, dlatego tak jest. W siódemce trzymanie shifta z minusem powoduje natychmiastowe zejście nastawnika do pozycji 0 lub 1 bez oporowej, zależy od pozycji koła. To byłaby fajna opcja schodzenia do pozycji C z shiftem. Zejście niżej po powtórnym wciśnięciu - .

Offline Smok E_ustachy

  • Wiadomości: 262
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 29
Odp: SN61
« Odpowiedź #19 dnia: 24 Listopada 2016, 16:08:33 »
To nie jest taka wajcha jak w lokomotywach. To jest połączenie ðxwigni zmiany biegów w samochodzie z pedałem gazu też w samochodzie.

1. Położenie wyłącz.
2. Położenie rozruch.
3. Położenie luz.
4. Położenie ruszanie.

Dalej masz położenia odpowiadające pedałowi gazu. Dalsze położenie odpowiada mocniejszemu przyciskaniu gazu w aucie.
Tu jest automatyczna skrzynia biegów która przerzuca sobie.

Dlatego jak hamujesz to przestawiasz wajchę na położenie nr 3, czyli luz. Potem hamujesz. Chyba, że chcesz driftować to wtedy jednocześnie gaz i hamulec. Ale szynobus tego nie wytrzymie.

Zaraz będzie filmik, gdzie rozpędzam się do 80 km/h i hamuję do ok 20. Potem znowu do setki i znowu hamowanie do 20.
&feature=youtu.be
EDIT: Obroty nie spadają tak szybko, żeby się nie dało zejść na 0 i potem od razu + i +.
EDIT2: Całkowo Sn 61 daje się w ogóle przejechać zgodnie z rozkładem? On uwzględnia te wertepy?
« Ostatnia zmiana: 24 Listopada 2016, 16:14:04 wysłana przez Smok E_ustachy »

Offline Stele

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 10133
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2609
Odp: SN61
« Odpowiedź #20 dnia: 24 Listopada 2016, 17:50:35 »
Blokowanie nastawnika: do zrobienia, ale trzeba by jakoś w tabeli to oznaczać, czyli zmienić jej format, bo tu nie jest to bezoporowa. Zmienia movera, więc nie teraz.
SP42 i bocznik: Jak najbardziej, bo ta lokomotywa ma jeden stopień bocznikowania. ;)
Ograniczenia na Całkowie: ograniczeń czasowych nie uwzględnia siew rozkładzie, a część tych wertepów ma pomarańczowe sierżanty. Zresztą nie wiem czy ten rozkład był wyliczany czy pisany na czuja.
Mój kanał youtube

Offline HTD

  • Wiadomości: 697
  • "Twoja stara mieszka w Boldach" xD
    • Zobacz profil
    • I like trains
  • Otrzymane polubienia: 30
Odp: SN61
« Odpowiedź #21 dnia: 24 Listopada 2016, 19:00:07 »
Misję nocną da się przejechać wg rozkładu, pomarańczowe sierżanty dotyczą tylko przejazdów przy przystankach więc praktycznie nie mają wpływu na czas przejazdu. Są też na głównych stacjach, ale też krótkie odcinki. Do Całkowa się wjeżdża na ograniczeniu do 30, no ale bez tego byłoby 40 więc też nie ma wpływu.

Jeśli rozkład jest liczony, to da się wg niego przejechać. Oczywiście jeśli jest liczony pod ten konkretny skład.

Nie ma powodu, żeby rozkład na Całkowie nie pasował. A jeśli nie pasuje, to ja mam propozycję, ale napiszę ją w innym wątku, bo nie w temacie SN61. To jest fajny szynobus, z resztą jedyny w MaSzynie, byłoby super czadowo, gdyby ktoś ją kiedyś dokończył w sensie tekstur. Jest pierdyliard tekstur do EU07 i ET22, tymczasem SN61 ma tekstury chyba rysowane w paincie. Nie, ja nie zrobię bo nie mam pojęcia jak to się robi (tzn nakładanie na model). Gdyby gdzieś w okolicach Trójmiasta rezydowała jakaś muzealna sztuka to mógłbym ją obfotografować.

Offline Krzysiek626

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 5925
  • EXIT
    • Zobacz profil
    • Krzysiek626
  • Otrzymane polubienia: 443
Odp: SN61
« Odpowiedź #22 dnia: 24 Listopada 2016, 19:03:38 »
Problem w tym, że nie ma już co fotografować... Ciesz się, że są te, które są.

Offline RoboBatman

  • Wiadomości: 1634
    • Zobacz profil
    • Wykaz Taboru Kolejowego na Tekstury
  • Otrzymane polubienia: 546
Odp: SN61
« Odpowiedź #23 dnia: 24 Listopada 2016, 20:41:43 »
@Krzysiek626: pozwól ale skwituje twoje słowa: mylisz się. Jest jeden czynny ganz w posiadaniu Województwa Zachodniopomorskiego- SN61 -183. Tutaj link do informacji o renowacji tego Ganza: http://www.przedniaplatformatramwaju.pl/2015/12/szczecin-zabytkowy-wagon-sn61-ganz-znow.html Drugi ganz jest w posiadaniu jakiejś instytucji w Małopolsce, bo jeśli dobrze pamiętam-była z nim Impreza-coś chyba Ganzem na Nową Hutę w Krakowie czy jakoś tak.
« Ostatnia zmiana: 24 Listopada 2016, 20:43:46 wysłana przez RoboBatman »

Offline hanys

  • Deweloper
  • Wiadomości: 2474
    • Zobacz profil
    • Trainz Download Center
  • Otrzymane polubienia: 1090
Odp: SN61
« Odpowiedź #24 dnia: 24 Listopada 2016, 20:45:13 »
Skansen Taboru w Chabówce. SN61-168 jest czynny.

Offline Krzysiek626

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 5925
  • EXIT
    • Zobacz profil
    • Krzysiek626
  • Otrzymane polubienia: 443
Odp: SN61
« Odpowiedź #25 dnia: 24 Listopada 2016, 21:11:14 »
No i po za tymi dwoma więcej nie ma. Czy sądziliście, że nie wiedziałem o ich istnieniu? Do rzeczy, kto je sfotografuje, skoro przez ostatnie choć 8 lat, nie znalazł się nikt kto to zrobi. Ja mam wymówkę, mieszkam w Pabianicach i Łodzi...
Mnie chodziło o to zdanie:
Cytuj
Jest pierdyliard tekstur do EU07 i ET22, tymczasem SN61 ma tekstury chyba rysowane w paincie.
i są tylko dwie, nie ma już możliwości zrobienia następnych choćby 20 tekstur (zdjęć) Ganza.

Offline Stele

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 10133
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2609
Odp: SN61
« Odpowiedź #26 dnia: 24 Listopada 2016, 22:02:21 »
Szogun nie ma zestawu zdjęć tego egzemplarza?
Mój kanał youtube

Offline HTD

  • Wiadomości: 697
  • "Twoja stara mieszka w Boldach" xD
    • Zobacz profil
    • I like trains
  • Otrzymane polubienia: 30
Odp: SN61
« Odpowiedź #27 dnia: 25 Listopada 2016, 07:39:20 »
Co do gaśnięcia SN61 - gaśnie przy próbie ruszenia pod górkę i tak. Za Jarkawkami zwalniam do 20, przechodzę na pozycję 2 (od zera, tj luz), jest OK. Teraz próbuję przyśpieszyć, słyszę ślizganie się sprzęgła. Obroty spadają. Daję więcej gazu, silnik gaśnie i zaczynam się staczać do tyłu. Mogę odpalić i ruszyć w końcu (nie wiem, może zdążyłem już zjechać z górki). Ciężka sprawa, nie wiem jak to obejść, za każdym razem w tym samym miejscu mam ten sam numer.

Ale dalej: dojeżdżam do Boldów - zatrzymuję. Jadę kawałek dalej i za każdym razem jak próbuję wcisnąć F3 żeby zobaczyć rozkład mam wysyp.
Exception code: 0xc0000005. (Z loga windows).

Za każdym razem, idealnie powtarzalne. Wcześniej można sobie wciskać F3 ile wlezie i się nie sypie. Kawałek za Boldami wysyp.


Online matek123

  • Moderator
  • Wiadomości: 6056
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2043
Odp: SN61
« Odpowiedź #28 dnia: 25 Listopada 2016, 08:17:32 »
Możesz to zdebugować w borlandzie, żeby wyszło na czym się wysypuje?
Poszukuję zdjęć na tekstury pociągów sieciowych. Szczególnie platform z pomostami.

Offline HTD

  • Wiadomości: 697
  • "Twoja stara mieszka w Boldach" xD
    • Zobacz profil
    • I like trains
  • Otrzymane polubienia: 30
Odp: SN61
« Odpowiedź #29 dnia: 25 Listopada 2016, 09:05:30 »
Niestety, nie mam Borlanda, mam tylko Visual Studio, jak debuggowałem tym to mi wyświetlił assembler. Niestety żadnych czytelnych symboli w środku, sam hex.