Autor Wątek:  Exe - konwersja na C++  (Przeczytany 892523 razy)

0 użytkowników i 6 Gości przegląda ten wątek.

Offline tmj

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 3808
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2351
Odp: Odp: Exe - konwersja na C++
« Odpowiedź #2790 dnia: 26 Czerwca 2017, 13:51:34 »
Witam. Ja zauważyłem coś innego. Od kiedy pojawiła się możliwość rozdzielenia trąbek na dwa osobne klawisze blokuje się dźwięk syreny pod kiedy jesteśmy zmuszeni zaraz po podaniu RP1 użyć piasecznicy. Dźwięk można zatrzymać ponownie wciskając s. Druga rzecz, nie wszędzie powinna być uruchomiona opcja rozdzielonej syreny. Z tego co wiem, to taka możliwość na pewno występuje na jednostkach EN57, EN71, ED72. Na lokomotywach EU07, ET22 i innych mamy wajchę, która coś takiego uniemożliwia. Uważam, że dobrze by było rozdzielić to jakoś, na przykład w pliku .fiz danego pojazdu w sekcji switches. Jeszcze jedno. W lokomotywie EP09 niema czegoś takiego jak kurek truj drogowy, więc opcja przestawiania tego kurka powinna być nieaktywna.
Blokowanie dzwieku ma miejsce ze wzgledu na to, jak system operacyjny przekazuje wcisniecia i zwolnienie klawiszy do aplikacji, miedzy innymi dlatego poprzednio bylo tutaj stosowane wymuszone wylaczenie jednego dzwieku przy aktywacji drugiego. Na ta chwile nie ma mozliwosci definiowania elementow wyposazenia takich jak typ przelacznika dzwieku, lub obecnosc zaworu trojdrogowego. Po wprowadzeniu ich bedzie mozna pomyslec o lepszym dopasowaniu konfiguracji do konkretnych typow pojazdow.

W dzisiejszym uaktualnieniu:

- poprawka, eksportowanie modeli do format e3d nie powinno sie juz rozsypywac w przypadku wystapienia w modelu nieprawidlowych trojkatow

- pseudo-poprawka, symulator powinien (w wiekszosci przypadkow) pracowac od poczatku z normalna predkoscia

- w ramach dyskusji w watku o wymianie ekranow ladowania, oprocz dotychczasowych ekranow z kwadratowych tekstur symulator przyjmuje takze ekrany nieprostokatne. Ekrany skalowane sa do wysokosci okna program, widocznosc (lub nie) bocznych krawedzi zalezy od stosunku proporcji ilustracji do proporcji okna symulatora.

Offline MR6

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1954
  • Tak - to jest tekst osobisty.
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 753
Odp: Odp: Exe - konwersja na C++
« Odpowiedź #2791 dnia: 26 Czerwca 2017, 14:14:03 »
Tmj a ta kamera na pauzie?
"jeśli jest coś niemożliwe do zrobienia, to przyjdzie ktoś kto o tym nie wie i to zrobi".
Prace nad dodatkami.
Deweloper, webmaster i redaktor maszyny na facebooku
=^-^=

Offline tmj

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 3808
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2351
Odp: Odp: Exe - konwersja na C++
« Odpowiedź #2792 dnia: 26 Czerwca 2017, 14:26:57 »
Nie ruszalem na razie, bo to jest raczej trzeciorzedny problem (bierze sie z tego ze ruch kamery w kabinie jest realizowany ze stalym krokiem, by utrzymac ten sam poziom rzucania kamera niezaleznie od FPS, i przy wlaczonej pauzie aktualizacja pozycji kamery nie nastepuje) Zrobie gdy mnie to dostatecznie zirytuje, albo nie bedzie nic pilniejszego na talerzu :d

Offline Krzysiek626

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 5925
  • EXIT
    • Zobacz profil
    • Krzysiek626
  • Otrzymane polubienia: 443
Odp: Odp: Exe - konwersja na C++
« Odpowiedź #2793 dnia: 26 Czerwca 2017, 14:35:28 »
Przejechałem kilkakrotnie Kaliską na dwóch komputerach, także Bałtyk na 625. Wniosek jest taki, że pamięć jest poprawnie wykorzystywana i brak już jest z tego tytułu wysypów. Brawo. Co ciekawe, bo tu usiadłem ze zdumienia, na intelu I5 12Gb ram i NV720 z WIN10, Kaliska wczytała się w ciągu 2,5 minuty.
Created texture object for "dynamic\pkp\en57_v1\dioda_on.dds"
Loading texture data from "dynamic\pkp\en57_v1\dioda_on.dds"
Finished loading 3d model data from "dynamic\pkp\en57_v1\kabina_en57iia.e3d"
Player train init OK Load time: 148 seconds
EVENT LAUNCHED: onstart_kibel_bor_losuj Multiple passed
EVENT ADDED TO QUEUE: losuj_kibel_bor Eventlauncher cegielski_wjazd_dozwk
EVENT ADDED TO QUEUE: cegielski_wjazd_zwk
Opisywany laptop posiada także kartę zintegrowaną intela, bez problemu obsługuje symulator z nieco niższym FPS niż na NV720.
Wracając do PCeta, na WINXP32 bez problemu ukończyłem Kaliską i nie miałem żadnych kłopotów z wyświetlaniem elementów scenerii (VBO) Tu ciekawostka, bo na żadnym z komputerów nie miałem zaniżonego FPS na starcie symulacji. Może zależy to od lokalnych warunków sprzętowych. Wzrost FPS jest, ale tu trzeba stwierdzić także płynność działania, co nie zawsze miało miejsce nawet przy jego bardzo wysokim poziomie.
Kamera na pauzie, to dość normalna przypadłość. Skoro to pauza to F4 nie powinien działać, prawda? Ale skoro wysadza nas z kabiny to przy powrocie do niej lądujemy na szynach, bo skoro pauza to exe nie pracuje i nie policzy prawidłowej pozycji kamery.
Potwierdzam tą przypadłość. Pytanie czy przy pauzie powinniśmy być wysadzani z kabiny?

Offline tmj

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 3808
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2351
Odp: Odp: Exe - konwersja na C++
« Odpowiedź #2794 dnia: 26 Czerwca 2017, 15:36:22 »
Co ciekawe, bo tu usiadłem ze zdumienia, na intelu I5 12Gb ram i NV720 z WIN10, Kaliska wczytała się w ciągu 2,5 minuty.
Ale to w sensie ze zle czy dobrze :o  bo u mnie Kaliska wczytuje sie 90-120 sekund, w zaleznosci czy to start "na zimno" czy kolejne wczytanie.

Przy wyjsciu z kabiny przez F4 przestawienie kamery na zewnatrz dziala, bo jest obslugiwane przez inna czesc kodu. Tutaj akurat imo jest to korzystne, bo czesto pauza jest wykorzystywana podczas chodzenia po scenerii, i to chyba nie powinno byc blokowane.

Offline Krzysiek626

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 5925
  • EXIT
    • Zobacz profil
    • Krzysiek626
  • Otrzymane polubienia: 443
Odp: Odp: Exe - konwersja na C++
« Odpowiedź #2795 dnia: 26 Czerwca 2017, 16:19:32 »
Oczywiście wydźwięk mojej wypowiedzi należy odebrać pozytywnie. Na stacjonarnym ma czas około 330 sec, co daje 6,5 minuty. Jeśli zaś chodzi o pauzę, to oczywiście nie należy blokować chodzenia po scenerii, raczej miałem na myśli, że to taka uroda symulatora i należy się z tym pogodzić. Lądowanie pod lokiem jakkolwiek dziwne to na symulację wpływu nie ma. Jeśli uda się kamerę usadzić na fotelu, tylko przyklasnę. Jeśli nie, nie będę płakać.
PS, zrobię restart kompa, przy czym wyjmę połowę pamięci, ciekawe czy exe się wysypie po wczytaniu kaliskiej?

Offline AtapiCl

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4426
    • Zobacz profil
    • O warszawskiej części linii kolejowej nr 7 Warszawa – Lublin i nie tylko ;)
  • Otrzymane polubienia: 212
Odp: Odp: Exe - konwersja na C++
« Odpowiedź #2796 dnia: 26 Czerwca 2017, 20:22:20 »
Odpalam sobie Kaliską, ładnie się wczytuje, ujeżdżam z rozbiegu (bo tak zdefiniowany jest skład na początku) kilka metrów i regularnie jest wysypka. Co tu się stało? :P

Obalam mit o braku wysypów, ha!
« Ostatnia zmiana: 26 Czerwca 2017, 20:27:12 wysłana przez AtapiCl »

Offline tmj

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 3808
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2351
Odp: Odp: Exe - konwersja na C++
« Odpowiedź #2797 dnia: 26 Czerwca 2017, 20:48:24 »
Sprawdz jesli mozesz errors.txt  Wysyp spowodowal niezidentyfikowany dynamic w lokacji (-83594, 0.4, 19460) ktoremu z jakiegos powodu brakowalo modelu 3d, co jest wydarzeniem ktore exe --przyznaje, nadmiernie optymistycznie-- zaklada nie powinno sie przytrafic :d

Offline Krzysiek626

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 5925
  • EXIT
    • Zobacz profil
    • Krzysiek626
  • Otrzymane polubienia: 443
Odp: Odp: Exe - konwersja na C++
« Odpowiedź #2798 dnia: 26 Czerwca 2017, 20:52:03 »
Oj tam, przejechałem kolejny raz. Teraz zostawiłem tylko 2Gb pamięci ram i ukończyłem jazdę pospiesznym z Ostrowa do Łodzi, po drodze nie napotykając nic dziwnego. Wyjęcie pamięci natomiast spowodowało przedłużenie czasu ładowania z 330 do po nad 700 sekund ładowania scenerii i 10% spadek FPS. W załączniku log z jazdy.

Offline AtapiCl

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4426
    • Zobacz profil
    • O warszawskiej części linii kolejowej nr 7 Warszawa – Lublin i nie tylko ;)
  • Otrzymane polubienia: 212
Odp: Odp: Exe - konwersja na C++
« Odpowiedź #2799 dnia: 26 Czerwca 2017, 20:58:19 »
Sprawdz jesli mozesz errors.txt  Wysyp spowodowal niezidentyfikowany dynamic w lokacji (-83594, 0.4, 19460) ktoremu z jakiegos powodu brakowalo modelu 3d, co jest wydarzeniem ktore exe --przyznaje, nadmiernie optymistycznie-- zaklada nie powinno sie przytrafic :d

Z taboru braknie mu jedynie ładunków (i pasażerów) oraz paru submodeli.

Offline Krzysiek626

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 5925
  • EXIT
    • Zobacz profil
    • Krzysiek626
  • Otrzymane polubienia: 443
Odp: Odp: Exe - konwersja na C++
« Odpowiedź #2800 dnia: 26 Czerwca 2017, 21:02:28 »
Dołożę i swój errors, tymi ładunkami troszkę zdziwiony jestem, wydaje mi się, że tego nie było. Wygląda jakby exe wołało modelu nawet w przypadku cystern, co przecież nie jest możliwe. Ale ja się nie znam i wymądrzam.
Dopiszę że jechałem bez skalowania tekstur 8192 i jestem z tego faktu bardzo zadowolony.

Offline tmj

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 3808
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2351
Odp: Odp: Exe - konwersja na C++
« Odpowiedź #2801 dnia: 26 Czerwca 2017, 21:10:50 »
No ten brak modelu znikad sie nie wzial, wiec cos tam jest nie tak, chociaz byc moze nie laduje w logu. Masz tam moze wpis o braku animations? Zwyczajnie moze brakowac calego pliku .mmd co jest wydarzeniem ktore z jakiegos powodu nie bylo uwazane za dosc istotne by je umiescic w zgloszeniach bledow.

edit:
Animations tag is missing from the .mmd file "dynamic\pkp\et41_v1\203e-a.mmd"
Animations tag is missing from the .mmd file "dynamic\pkp\et41_v1\203e-b.mmd"
sprawdz czy .mmd dla et41 czasem nie poszly sobie na przechadzke.

Oj tam, przejechałem kolejny raz. Teraz zostawiłem tylko 2Gb pamięci ram i ukończyłem jazdę pospiesznym z Ostrowa do Łodzi, po drodze nie napotykając nic dziwnego. Wyjęcie pamięci natomiast spowodowało przedłużenie czasu ładowania z 330 do po nad 700 sekund ładowania scenerii i 10% spadek FPS. W załączniku log z jazdy.
To juz zakrawa na znecanie sie nad exe :>  przyznam ze jestem zaskoczony, Kaliska sama w sobie po zaladowaniu zajmuje kolo 2 gb  Manager pamieci wirtualnej musial sie tam troche napocic.

edit 2:
Dołożę i swój errors, tymi ładunkami troszkę zdziwiony jestem, wydaje mi się, że tego nie było. Wygląda jakby exe wołało modelu nawet w przypadku cystern, co przecież nie jest możliwe. Ale ja się nie znam i wymądrzam.
To dlatego ze exe jest glupie i zawsze probuje zaladowac potencjalny model zdefiniowanego dla danego pojazdu ladunku. Idea, ze jakis konkretny ladunek jest plynem w srodku zamknietej cysterny to cos nie na jego maly mozdzek ;o
« Ostatnia zmiana: 26 Czerwca 2017, 21:15:44 wysłana przez tmj »

Offline AtapiCl

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4426
    • Zobacz profil
    • O warszawskiej części linii kolejowej nr 7 Warszawa – Lublin i nie tylko ;)
  • Otrzymane polubienia: 212
Odp: Odp: Exe - konwersja na C++
« Odpowiedź #2802 dnia: 26 Czerwca 2017, 21:18:24 »
MMD są na miejscu. Świeże z repozytorium.
« Ostatnia zmiana: 26 Czerwca 2017, 21:19:50 wysłana przez AtapiCl »

Offline Krzysiek626

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 5925
  • EXIT
    • Zobacz profil
    • Krzysiek626
  • Otrzymane polubienia: 443
Odp: Odp: Exe - konwersja na C++
« Odpowiedź #2803 dnia: 26 Czerwca 2017, 21:22:13 »
No właśnie, z repozytorium. Ja mam stare. Ostatnio na repo były wgrywane porządkowane mmd, nie ma gwarancji, że coś się nie rozjechało. Jutro odpoczynek od testów, więc nie będzie znęcenia, ale to tylko przerwa na oddech.
« Ostatnia zmiana: 26 Czerwca 2017, 21:25:20 wysłana przez Krzysiek626 »

Offline AtapiCl

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4426
    • Zobacz profil
    • O warszawskiej części linii kolejowej nr 7 Warszawa – Lublin i nie tylko ;)
  • Otrzymane polubienia: 212
Odp: Odp: Exe - konwersja na C++
« Odpowiedź #2804 dnia: 26 Czerwca 2017, 21:23:16 »
A pobierz sobie to jedno (robiąc kopie starego rzecz jasna) i odpal Kaliską 72162.

Offline tmj

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 3808
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2351
Odp: Odp: Exe - konwersja na C++
« Odpowiedź #2805 dnia: 26 Czerwca 2017, 21:32:10 »
MMD są na miejscu. Świeże z repozytorium.
Na 100% cos jest nie tak z odczytem tych .mmd, bo gdyby exe te pliki znajdowalo, nie pojawilby sie zapis o braku animations ktore w tym .mmd przeciez sa jak wol i tam gdzie trzeba.

(w nastepnym uaktualnieniu bedzie troche rozbudowana diagnostyka pod tym wzgledem, a brak modelu bedzie ignorowany zamiast powodowac wysyp)
« Ostatnia zmiana: 26 Czerwca 2017, 21:34:52 wysłana przez tmj »

Offline Krzysiek626

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 5925
  • EXIT
    • Zobacz profil
    • Krzysiek626
  • Otrzymane polubienia: 443
Odp: Odp: Exe - konwersja na C++
« Odpowiedź #2806 dnia: 26 Czerwca 2017, 21:33:40 »
Pobrałem z repo mmd, odpalam.
« Ostatnia zmiana: 26 Czerwca 2017, 21:53:36 wysłana przez Krzysiek626 »

Offline Sawi

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 9217
  • O.M.D - Electricity, O.M.D - Enola Gay. 01.09.2012
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 742
Odp: Odp: Exe - konwersja na C++
« Odpowiedź #2807 dnia: 26 Czerwca 2017, 21:40:05 »
Życie jest bardzo kruche i w najmniej oczekiwanym momencie tracisz bliskich. Nie widzisz kogoś lata i nagle już tej osoby nie ma :(. Jedynie co tobie zostaje, to wspomnienia http://www.youtube.com/watch?v=Rk_sAHh9s08 "Co mnie nie zabije, to mnie wzmocni".

Offline tmj

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 3808
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2351
Odp: Odp: Exe - konwersja na C++
« Odpowiedź #2808 dnia: 26 Czerwca 2017, 21:45:02 »
Tutaj akurat jest podobny objaw, ale przyczyna nieco inna :>   Technicznie rzecz biorac ten blad z zalozenia zglaszany jest gdy w pliku .mmd nie wystapila definicja ilosci animacji w modelu. W tym konkretnym wypadku definicja nie wystapila chyba dlatego ze exe w ogole nie udalo sie zaladowac .mmd (i tym samym nie ma tez definicji modelu pudla, wnetrza itp a nie tylko wpisu animations) Czyli w "normalnych" warunkach ten blad moze wyskoczyc takze gdy .mmd wystepuje --najczesciej przy starych .mmd ktore tego wpisu miec nie musialy-- i efekt nie jest wtedy tak drastyczny.

Offline Krzysiek626

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 5925
  • EXIT
    • Zobacz profil
    • Krzysiek626
  • Otrzymane polubienia: 443
Odp: Odp: Exe - konwersja na C++
« Odpowiedź #2809 dnia: 26 Czerwca 2017, 21:54:18 »
Na mmd tych z repozytorium, wysypało mi Kaliską. Trzeba to zerknąć na jakiejś innej scenerii, konkretnie z tym lokiem.
Errors w załączniku 1 z kaliskiej.
ED:
Sprawdziłem na TD wysyp za każdym razem po wstawieniu ET41-092, w załączniku errors i log z TD.
Wysyp jest tylko na nowych plikach mmd z repo.
PS, nie wina exe. To na ten moment jest niezatapialne.
« Ostatnia zmiana: 26 Czerwca 2017, 22:12:53 wysłana przez Krzysiek626 »

Offline Stele

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 10133
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2609
Odp: Odp: Exe - konwersja na C++
« Odpowiedź #2810 dnia: 26 Czerwca 2017, 22:13:08 »
Mmd były w utf8. Przeformatowałem na ansi i et41_v1 się na TD wczytało bez problemu na exe 626. Kusi mnie cofka tych zmian mmd. Trzeba Piotra zagonić do sprawdzenia formatu każdego z plików teraz. :/
Mój kanał youtube

Offline tmj

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 3808
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2351
Odp: Odp: Exe - konwersja na C++
« Odpowiedź #2811 dnia: 26 Czerwca 2017, 22:14:10 »
Wrzucilem u siebie i sie wyjasnilo. Ktos zapisal plik w formacie utf-8, programem ktory zaznacza ten tryb kodowania specjalnym znakiem BOM na poczatku pliku (znacznik jest o ile dobrze pamietam opcjonalny) Rezultat jest taki ze exe nie rozpoznaje wpisu "models:" i pomija cala ta sekcje.

Poprawka "na szybko" to zapisac plik .mmd np Notatnikiem z kodowaniem ustawionym na ANSI, lub dodac na poczatku pusta linie albo chocby spacje.

edit: Stele byl szybszy

Offline AtapiCl

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4426
    • Zobacz profil
    • O warszawskiej części linii kolejowej nr 7 Warszawa – Lublin i nie tylko ;)
  • Otrzymane polubienia: 212
Odp: Odp: Exe - konwersja na C++
« Odpowiedź #2812 dnia: 26 Czerwca 2017, 22:24:09 »
To doszliśmy do tego wszyscy w jednym czasie :P Ważne, że się wyjaśniło.

Offline tmj

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 3808
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2351
Odp: Odp: Exe - konwersja na C++
« Odpowiedź #2813 dnia: 27 Czerwca 2017, 03:18:42 »
Dorzucilem na wszelki wypadek do exe rozpoznawanie tagu models: "wzbogaconego" o BOM utf8. Jesli sama zawartosc pliku jest w zwyklym ascii to powinno wystarczyc, a odpadnie koniecznosc sprawdzania i/lub poprawiania x plikow.

Offline firleju

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1588
  • bawię się (w) exe...
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 121
Odp: Odp: Exe - konwersja na C++
« Odpowiedź #2814 dnia: 27 Czerwca 2017, 06:55:34 »
Mnie  to całe utf wkurza. Np. w pythonie masz możliwość wymuszenia otwarcia pliku w utf, ale co z tego jeśli z tekstu nie są usuwane znaczniki utf i musisz właśnie uwzględniać je tak ja tutaj.
Skrypty do Blendera dostępne tutaj
W miarę aktualne wiki EXE wiki.eu07.es

Offline Piotr93

  • Deweloper
  • Wiadomości: 1651
  • stonko majster
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1053
Odp: Odp: Exe - konwersja na C++
« Odpowiedź #2815 dnia: 27 Czerwca 2017, 08:05:03 »
Mmd były w utf8. Przeformatowałem na ansi i et41_v1 się na TD wczytało bez problemu na exe 626. Kusi mnie cofka tych zmian mmd. Trzeba Piotra zagonić do sprawdzenia formatu każdego z plików teraz. :/
Już zabieram się do roboty, sprawdzę każde mmd i zapiszę ponownie do ansi. Pliki mmd które są w teście od dźwięków Krystiana już są naprawione i mają prawidłowe kodowanie. W ciągu dnia powinieneś mieć naprawione wszystkie mmd. Edit, @Krzysiek kazał się wstrzymać, gdyż mam poczekać na decyzję @tmj. Więc czekam, jeżeli nie to poprawię kodowanie, dla mnie to nie problem.
« Ostatnia zmiana: 27 Czerwca 2017, 08:38:56 wysłana przez Piotr93 »

Offline Krzysiek626

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 5925
  • EXIT
    • Zobacz profil
    • Krzysiek626
  • Otrzymane polubienia: 443
Odp: Odp: Exe - konwersja na C++
« Odpowiedź #2816 dnia: 27 Czerwca 2017, 09:15:15 »
Prosiłem o powstrzymanie się, bo jeśli można uniknąć jakiejś roboty, to czemu nie? Takie hurtowe poprawki należy robić w tandemie. Jedna osoba poprawia, a druga na bieżąco sprawdza na TD po jednej sztuce pojazdu. Od ręki wyszłoby że coś jest nie tak.
« Ostatnia zmiana: 27 Czerwca 2017, 09:18:32 wysłana przez Krzysiek626 »

Offline Stele

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 10133
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2609
Odp: Odp: Exe - konwersja na C++
« Odpowiedź #2817 dnia: 27 Czerwca 2017, 10:38:04 »
Milek wczoraj sprawdził automatem i oprócz et41_v1 znalazł tylko człon b et41_v2, więc zakładami, że reszta jest dobrze. A jak exe będzie to łykać, to już kompletnie nie ma sprawy.
Mój kanał youtube

Offline Piotr93

  • Deweloper
  • Wiadomości: 1651
  • stonko majster
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1053
Odp: Odp: Exe - konwersja na C++
« Odpowiedź #2818 dnia: 27 Czerwca 2017, 11:11:53 »
Jeżeli tak to ok. Czekam na decyzję jak będzie wszystko dobrze to jak mówisz Antek to zostawiamy, bo u mnie mam sam te mmd, ale nie sprawdzałem ET41 ale inne pojazdy normalnie jeździłem na exe z patcha.

Offline Mariusz1970

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 3925
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 277
Odp: Odp: Exe - konwersja na C++
« Odpowiedź #2819 dnia: 27 Czerwca 2017, 14:51:36 »
Moim zdaniem lepiej aby UTF byl tylko w wyjatkach a nie stal sie regula albo dowolna dowolnoscia. Dobrze, ze exe to przelknie, ale nie zapominajmy o narzedziach moich i nie tylko moich jak rowniez ewentualnych czyis przyszlych. Nie wiem jak one sie zachowaja (np. wyciagnij_pliki.exe - ono tez czyta *.mmd). Firlej napisal, ze cos tam z pytonem sie miesza. Ogolnie starajmy sie trzymac jednego. Nawiasem mowiac, na chacie juz pisalem, iz do hurtowych zmian, reczna robota sie nie nadaje.